Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 lipca 2020 r., imieniny Marii, Urbana

O pożarach i nie tylko

Ikona
(Zam: 15.03.2011 r., godz. 12.28)

Trzydzieści dwie prace wpłynęły na Gminny Konkurs Plastyczny „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”. Jego podsumowanie i rozstrzygnięcie odbyło się 2 marca. Tego dnia w Centrum Kultury odbył się też Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Komisja wybrała najlepsze prace plastyczne w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III wyróżniono prace: Emiliana Rębowskiego, Agnieszki Rębowskiej, Katarzyny Ponichtery i Filipa Sępkowskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Małgorzaty Siomy z Sieczych.

W kategorii klas IV-VI wyróżniono: Marcina Andryszczyka z PSP w Sieczychach, Martę Kot z PSP w Dalekiem, Huberta Pleńskiego z PSP w Blochach, Tomasza Maksiaka z PSP w Długosiodle oraz Oliwię Pokorę z Zespołu Szkół w Starym Bosewie.

W trzeciej kategorii najlepsi okazali się: Adriana Glinka i Kamila Glinka z Zespołu Szkół w Starym Bosewie oraz Daria Struniawską z PSP w Długosiodle.

Tego dnia młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyła także w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom:. Konkurs podzielony był na etap pisemny (test) i ustny. Komisja w składzie: Sylwester Suchta, Stanisław Kacpura, Ewa Krysiak, Rafał Pawłowski i Marek Kaniewski wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentowali gminę w etapie powiatowym. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Adrian Andryszczyk, II – Aleksandra Kulesza, III miejsce – Weronika Rydzewska. Spośród gimnazjalistów I miejsce zajęła Maria Ordak, II – Maciej Pasek, III – Monika Łojek.

Nagrody wręczył zwycięzcom wójt Stanisław Jastrzębski.
Przy okazji konkursu dzieci obejrzały wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle m.in. wozy bojowe, łódź ratunkową.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl