Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Bug poniżej oczekiwań

(Zam: 01.06.2016 r., godz. 13.51)

W ubiegłym tygodniu piłkarze Bugu Wyszków rozegrali dwa spotkania w ramach rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi. Niestety, wyszkowianie nie błyszczeli formą i w dwóch meczach wywalczyli zaledwie jeden punkt.

W środę 18 maja na mazowieckich boiskach rozgrywane były spotkania 28. kolejki IV ligi. Bug Wyszków był w niej podejmowany przez Mazovię Mińsk Mazowiecki. Mecz miał duże znaczenie dla środkowej części tabeli, bowiem obie drużyny dzieliły przed nim zaledwie cztery punkty. Podopieczni trenera Salamona pojechali do Mińska Mazowieckiego z dużymi nadziejami na korzystny rezultat. Zapał wyszkowian został bardzo szybko ugaszony przez miejscowych. Już w 5. minucie spotkania prawy pomocnik Mazovii wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po kwadransie gry było już 2:0 dla zespołu z Mińska Mazowieckiego, Krzysztofa Golenia pokonał ładnym strzałem Daniel Smuga. Wynik nie uległ już do przerwy zmianie, przeważali miejscowi. Na początku drugiej połowy Smuga strzelił Bugowi drugą bramkę i szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową w tym meczu znacznie spadły. Wyszkowianie zdołali, co prawda, odpowiedzieć golem Łukasza Kowalczyka, jednak był to ostatni pozytywny akcent w tym spotkaniu. W 71. minucie napastnik miejscowych ustalił wynik meczu na 4:1.
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Bug Wyszków 4:1 (2:0)

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:1
W sobotę 21 maja Bug wrócił na stadion przy ul. Kościuszki 54 w Wyszkowie. Tego dnia wyszkowianie podejmowali tegorocznego beniaminka ligi, Wkrę Bieżuń. Mimo słabej postawy w ostatnich meczach, Bug był zdecydowanym faworytem starcia z niżej notowanym przeciwnikiem. Niestety, po raz kolejny przedmeczowe założenia zweryfikowało boisko. Na nim, po dziesięciu minutach gry, prowadzenie objęli goście. Jeden z rywali pokonał bramkarza Bugu strzałem głową. Praktycznie od początku gry wyszkowianie musieli więc „gonić” wynik. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Wkry.
Po kwadransie gry w drugiej połowie wyszkowianie zdołali wyrównać. Zdobywcą bramki, jak się później okazało na wagę jednego punktu, był Łukasz Damętko. Do końca spotkania gospodarze bili głową w przysłowiowy mur i mimo prób bramki na wagę zwycięstwa nie zdołali zdobyć. Remis 1:1 jest wynikiem zdecydowanie lepszym dla przyjezdnych.
Bug Wyszków – Wkra Bieżuń 1:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: Ł. Damętko.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – MKS Ciechanów 0:2
Błękitni Gąbin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 (wo)
Wisła II Płock – Bzura Chodaków 0:0
KS Łomianki – Korona Szydłowo 7:1
Czarni Węgrów – Huragan Wołomin 1:1
MKS Przasnysz – Mazur Gostynin 2:1