Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2020 r., imieniny Mateusza, Miry

Przed nimi dorosłe życie

(Zam: 11.05.2016 r., godz. 13.14)

Uczniowie klas maturalnych 29 kwietnia oficjalnie zakończyli naukę w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Ich edukację i osiągnięcia podsumowała dyrektor Grażyna Kalinowska oraz wychowawcy.

Uroczystość odbyła się na placu szkolnym, gdzie prócz młodzieży, rodziców i nauczycieli gościli m.in.: starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Arbaszewski, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień major Dariusz Żerek, reprezentanci zaprzyjaźnionych ze szkołą wyszkowskich przedsiębiorstw.
Tego typu uroczystości w CEZiU „Kopernik” mają zawsze wyjątkową oprawę dzięki zaangażowaniu uczniów z klas mundurowych, którzy tworzą m.in. Szkolny Oddział Reprezentacyjny OS „Uzi”. W imieniu odchodzących z oddziału uczniów dziękował Mateusz Subzda. Eryk Świercz i Piotr Kołodziejczyk zostali nowymi członkami „Uzi”.
W piątek swoją edukację w „Koperniku” zakończyła młodzież z klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne i czwartych technikum. Jak podkreśliła dyrektor Grażyna Kalinowska, wśród nich jest wielu uczniów z sukcesami, m.in. stypendystów premiera, laureatów plebiscytu na sportowca powiatu wyszkowskiego, uczestników konkursów i olimpiad.
– Zamyka się pewien rozdział w życiu uczniów, rodziców i szkoły – podkreśliła.
Zwróciła uwagę zebranych na różnorodność aktywności młodzieży, która działa w zespole muzycznym, wolontariacie, kołach zainteresowań.
– Każdy młody człowiek spędza w szkole najbardziej beztroskie chwile, choć myśli, że pedagodzy działają na jego szkodę. Dopiero po latach dochodzi do wniosku, że pewne wskazówki miały więcej sensu niż mu się wydawało – zaznaczyła dyrektor. – Jestem z was dumna i życzę wielu osiągnięć w przyszłości – zwróciła się do młodzieży.
Grażyna Kalinowska wyróżniła nagrodą rzeczową uczniów: Mateusza Subzdę, Alicję Kasińską, Pawła Pałubińskiego.
Do Złotej Księgi Absolwentów wpisali się: Justyna Jaczewska, Rafał Borek, Artur Staśkiewicz, Natalia Groszyk, Aldona Mizińska, Kamil Zdunek, Karolina Żysko.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2016 r., godz. 15.45
Jestem cała w obawie , że trudno będzie sobie poradzić ze znalezieniem wymarzonej pracy ale maturzyści z całą pewnością znajdą inną.
Dodane przez POGOŃ, w dniu 14.05.2016 r., godz. 09.40
z jakiego powodu radni nie dojechali ? Przecież to ważne wydarzenie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl