Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaObchodzenie świąt narodowych

(Zam: 05.05.2016 r., godz. 13.50)

Obchodzić święto oznacza poczuwać się do jego organizacji albo choć jakiegokolwiek, nawet symbolicznego zaznaczenia, że ono jest istotne, a w związku z tym należy o nim pamiętać. Jak obchodzimy święta narodowe? Czy dziś w ogóle jest taka potrzeba?

Pytam w kontekście narodowego święta 3 Maja, które właśnie jest za nami. Właściwie co nas obchodzi, że ponad 200 lat temu w sytuacji zagrożenia Polacy postanowili reformować swój kraj i uchwalili konstytucję, która miała do tego się przyczynić? Tym bardziej, że nic to nie pomogło i niedługo potem Polska zniknęła na 123 lata z mapy świata. Dziś z tej okazji jest wolny dzień – można gdzieś pojechać, można pogrillować, spotkać się z rodziną, posiedzieć przed telewizorem, a nawet popracować na działce. Spotkałem kiedyś 11 listopada brygadę wykonującą przy domku jednorodzinnym na moim osiedlu regularne roboty budowlane. Oznacza to, że zarówno dla zlecającego pracę, jak i dla budowlańców święto nie miało żadnego znaczenia.
Oczywistym jest, że przetrwanie narodowej wspólnoty bez świadomego budowania tej wspólnoty jest niemożliwe. Obchodzenie świąt narodowych to odwoływanie się do ważnych historycznie zdarzeń, przypominanie ich, rozważanie sensu lub analiza sukcesów i błędów. Oczywiście można w najróżniejszy sposób uczcić narodowe święto. Dość podstawową sprawą jest przyjęcie zaproszenia władz i pojawienie się na oficjalnych uroczystościach. Ma to w sobie niestety jednak pewien posmak monotonii, powtarzalności przez co może być mało atrakcyjne. U nas w Wyszkowie szczególnie, ponieważ władza jest od lat niezmienna i z tego powodu wpada często w rutynę. Dodatkowo, zamiast wprowadzać jakieś nowe elementy, likwiduje inicjatywy dodające smaku takim uroczystościom i wprowadzające pewną indywidualizację. Tak było z tradycyjnym trzeciomajowym rajdem, którego byłem przed laty współorganizatorem. Został przeniesiony na 1 maja, który raczej mało kojarzy się z jakimkolwiek polskim świętem, a przypomina raczej o komunistycznych pochodach. W naszej lokalnej władzy mamy jednak wielu ludzi z sentymentem spoglądających na stare, dobre, komunistyczne czasy.
Niezależnie jednak od tego, co proponuje nam władza możemy sami pokazać, że narodowe święta nas obchodzą i dlatego je obchodzimy na swój sposób. Szczególnym sposobem pokazania swojej wrażliwości na polskość jest wywieszenie narodowej flagi. Zjawisko to się rozpowszechnia. Na mojej ulicy kiedyś wieszałem sam flagę w polskie święta. Dziś 11 listopada, 15 sierpnia i 3 maja przeważnie wisi ich ok. dziesięciu. Pamiętam zaangażowanie w tę sprawę pisarza Cezarego Chlebowskiego, autora wielu publikacji o Janie Piwniku ps. „Ponury” wydawanych jeszcze za komuny, który długi czas miał u nas w Rybienku swoją działkę letniskową i pojawiał się w związku z tym przy różnych okazjach w Wyszkowie. Pan Cezary bardzo podkreślał wagę takiego osobistego zaangażowania i zamanifestowania na zewnątrz swojej dumy z Polski. I to każdy może zrobić, pomimo pedagogiki wstydu ciągle serwowanej nam przez różnych komediantów, przerobionych na autorytety typu Olbrychski, Stuhr, czy Janda. Jeżeli więc nas obchodzi Polska, to pokażmy to m.in. w ten sposób, że obchodzimy narodowe święta. Róbmy to na swój sposób i nie zapominajmy o wywieszaniu narodowych flag. To niby mała sprawa, ale ważna.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2016 r., godz. 14.28
Pojechałbym z panem 3-go Maje, ale ukradli mi rower. Zgłoszenie nic nie dało. Moja strata.
No to pedałujmy, kochani
Dodane przez Tadeusz faRydzeusz, w dniu 05.05.2016 r., godz. 16.15
pedałujmy...
Dodane przez AntyBox, w dniu 05.05.2016 r., godz. 17.30
Eychler jednak przyjdzie do biblioteki. Ma taka szeroką wiedzę na każdy temat, tylko żadnej publikacji. Rekompensuje to sobie trollowaniem.
Dodane przez KOD, w dniu 05.05.2016 r., godz. 21.52
Był Eychler Marek w na Wildstainie ?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.05.2016 r., godz. 23.41
Nie był , ale za to była duża grupa członków Prawa i Sprawiedliwości z Wyszkowa, na czele z Waldemarem Sobczakiem. Było to bardzo ciekawe spotkanie z mistrzem Bronisławem.
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.05.2016 r., godz. 07.55
Podobno był, w przebraniu nie do poznania, ale nie odważył się zabrać głosu.
@Grzegorz Gajewski 05.05.2016r., godz.23.41
Dodane przez roms, w dniu 06.05.2016 r., godz. 08.47
Ciekawe - Marek Eychler może być zastępowalny przez aktyw PiS-u?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2016 r., godz. 09.08
Gra słów nie wskazana, drogi roms. Może coś bardziej oryginalniejszego. Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie to jednak drużyna a obywatel Eychler to samotny wilk, który sypie piasek w tryby. :)
Dodane przez ola, w dniu 06.05.2016 r., godz. 09.12
Pan Marek Eychler przebrał się za pana Waldka S.?
Dodane przez KOD, w dniu 06.05.2016 r., godz. 10.11
Alimenciarz mu tego nie wybaczy
''Wyborco PiSu głupi
Dodane przez Endrju (_:_), w dniu 06.05.2016 r., godz. 19.48
szanować się nie dasz, można Cię za pięć stów kupić i ojczyznę sprzedasz. Zawsze będę z Tobą walczył, póki jest nadzieja. A na razie, zdrajco Polski, Jarek Ci w Andrzeja!"
Składam zażalenie.
Dodane przez (_:_), w dniu 06.05.2016 r., godz. 23.09
Nie chcę być już dłużej kojarzona z Andrzejem.
Nie chcę być już dłużej kojarzona z Andrzejem.
Dodane przez Garfield, w dniu 07.05.2016 r., godz. 00.27
Wolisz z Eychlerem (_:_)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.05.2016 r., godz. 07.19
Na szczęście mamy teraz na szczeblu ogólnopaństwowym władze podchodzące poważnie do spraw symbolicznych. Cienkie lokalne cwaniaczki typu nasz burmistrz w niektórych sprawach nie będą miały nic do powiedzenia np. w sprawie sowieckich nazw ulic. Będą po prostu zmieniać zgodnie z ustawą. Niestety jednak w takiej sprawie jak np. wywieszenie flagi w święto Żołnierzy Wyklętych pan burmistrz jednoznacznie zaprezentował niski poziom świadomości narodowej. Podobnie jest ze zmianą rajdów 3majowych na 1majowe.
Dodane przez Kamil, w dniu 07.05.2016 r., godz. 09.43
Panie Głowacki, nikt nie robi 1 - majowych rajdów dla gloryfikacji 1 maja. Niech pan nie przesadza. Pierwszy maja jest dla ludzi wygodniejszy, co potwierdzają frekfencją. Nikt nikomu nie broni jechać 3 maja. Może Pan swoje rajdy reaktywować, w czym problem. Wejść w paradę bibliotece i stowarzyszeniu albo się do nich dołączyć.
Garfield i roztropność
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2016 r., godz. 12.19
to dwie sprzeczności , by dojść do takiego wniosku zbędna jest biblioteka publiczna.
Do pana Eychlera
Dodane przez Bozena, w dniu 07.05.2016 r., godz. 17.35
Słowo,to broń obusieczna. Nie sadze,aby był pan szczęśliwy. A jednak życzę panu szczęścia,którego bez Boga i prawdy nie ma i basta. Kontestuje pan ludzi,którzy chcą walczyć z korupcja i układami. Czy w pana wieku,mającego rodzine nie czas na przemyślenia?
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2016 r., godz. 21.19
Panie Dudo,mówię panu,czeka Cię Trybunał Stanu !!!!!!!!! Po milionkroć jesteśmy z KOD-em.Trzymamy kciuki za jeszcze szybszą zmianą niż w 2007 roku.Tym razem z wyciągnięciem konsekwencji i UKARANIEM Kaczyńaka.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2016 r., godz. 21.24
Głowacki dalej się alienuje.Zrozum chłopie że gdyby nie było łapówki 500+ dla bidaszewa to byś na Białoruś uciekał poganiany przez swoich wyborców już dzisiaj.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2016 r., godz. 21.55
Głowacki marzy o pisoskim burmistrzu Wyszkowa.Nie masz kolego żadnych szans.Od kiedy to flagi mają być wieszane nie w dni świąt państwowych ??? Niedługo "zachcesz" wywieszać w urodziny prezesa a kto się sprzeciwi będzie miał kontrolę w urzędzie od samego ziobry zbigniewa.
toto z Pułtuskiej już pisze jako Anonim
Dodane przez Alek, w dniu 07.05.2016 r., godz. 22.40
Bezradność,wizja w bezsensowności i przegranej działalnosci KOD u może właśnie wywoływać taka agresje. Pytanie,czy to wszystko jest dla dobra Polski?
do zobaczenia
Dodane przez ola, w dniu 08.05.2016 r., godz. 00.36
26 maja
Puentą tego marszu niech będzie fragment wpisu na Facebooku pisarza Jacka Dehnela, uczestnika dzisiejszej demonstracji KOD
Dodane przez KOD, w dniu 08.05.2016 r., godz. 01.44
... dziś szedłem właściwie nieustannie zażenowany albo wściekły. I to nie tylko tym, że Platformy wszędzie było więcej, niż KODu, jej logo było wypisane większymi zgłoskami, a poseł Halicki jadący na - nomen omen – platformie wołał przez mikrofon, że pozdrawia Platformę i Nowoczesną, Nowoczesną i Platformę, po czym przypomniał sobie i dodał: "No i KOD też". Nie, chodzi o hasła. Tu i ówdzie jakieś inteligenckie jaskółki, pan z cytatem z Tischnera, pani niosąca wypisany na tekturze cytat z Johna Donne'a o tym, że nikt nie jest samotną wyspą i że komu bije dzwon... Ale poza tym albo infantylne zaczepki, albo rzeczy, od których prędzej bym się zapadł pod ziemię, niż je skandował. Jakieś fekalne wierszyki o tym, że lepiej zęby myć w klozecie niż mieć Ziobrę w internecie, porażająca mizeria, porażająca prowincjonalność, zupełne niezrozumienie tego, co się dzieje w Polsce i w Europie. I żeby jeszcze wychodziła od pojedynczych demonstrantów. Ale nie. Organizatorzy wystawili na trasie kolumny z głośnikami, z których skandowali zapiewajłowie, schrypłym tonem akwizytorów Providenta witający Radom, witający Wałbrzych, witający Zieloną Górę, ale przede wszystkim skandujący te kretynizmy. Miarka się przebrała, kiedy pańcia w okularach KOD, istnych klapkach na oczy, fanatycznie skandowała „Precz z PiSlamem”, a tłum o tym PiSlamie powtarzał, powtarzał i powtarzał, PiSlam i PiSlam. Jak to ujął Piotr: "W dniu, w którym mieszkańcy największego miasta Europy Zachodniej wybrali na burmistrza muzułmanina, w czasie demonstracji, mającej być wyrazem przywiązania Polski do Europy i do zachodnich wartości, partyjno-KODowy zapiewajło drze się: >>Precz z PiSlamem!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 08.22
Napisać o kimś "toto" ???? To jest dopiero agresja i poniżenie najwyższego stopnia.Jak można pisać o przegranej KOD-u gdy rośnie w siłę i to baaardzo ?? Głosowałem na Pis,popełniłem błąd.Głowacki (Alek) psuje systematycznie wizerunek swojej partii.
Dodane przez antyPOwiec, w dniu 08.05.2016 r., godz. 09.25
Wczorajszy marsz to był marsz PO, które doprosiło Nowoczesną, KOD, PSL i inne mniejsze partyjki i stowarzyszenia kanapowe. To PO poprzez swoich samorządowców podstawiła autobusy i pojechali do Warszawy. Schetyna już się cieszy, bo może uruchomić partię i zagranicę, która będzie osłabiać władzę prawicy. Marsz był donikąd, żadnego pozytywnego przesłania, dla zwykłych demokratów to porażka ale dla politycznego watażki Schetyny to wiatr w żagle. Dlatego dobrze, że w Wyszkowie są tacy jak Głowacki, bo nie ma co robić umizgów do władzy lokalnej tylko trzeba pogonić te tłuste koty jak Nowosielski, Mróz, Pągowski, Andrzejewski, Wiśniewscy, Abramczyk, Rojek, Wyszyński itp. Jeśli ich nie pogonimy to w czasie wyborów będą nas oszukiwać a po wyborach grzać się w luksusach i przywilejach. Kaczyński chce trochę zmienić i widzimy ile ci co stracili władzę robią szumu. Kalinowskiemu jak przemawiał to mało nie popękały tłuste poliki że złości. Marek Anonim Eychler okazał się "pożytecznym idiotą" i chce dla nas zamiast demokracji powrotu PO. Ja nie chce powrotu tej zgnilizny.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 09.48
Dehnelowi,pisarzowi pomyliły się na porannym kacu demonstracje.Narodowców była w innym miejscu.Taki muchomor zaplątany w lesie z prawdziwkami.Brawo KOD.Coraz więcej ludzi otwiera oczy.
Dodane przez Jątek, w dniu 08.05.2016 r., godz. 09.49
Nikt, a przede wszystkim policja, nie widziała tego zapowiadanego przez Schetynę miliona oburzonych na sobotniej demonstracji. W środę nikt już o tym marszu, który miał znieść rząd, nie będzie pamiętał. Jakie dalsze marzenia totalnej opozycji, kolejna data? Przypominam, co nas nie zabije to nas wzmocni.
Dodane przez AdaM, w dniu 08.05.2016 r., godz. 10.34
A z Wyszkowa kto pojechał wspierać alimenciarza z KOD Kijowskiego. Podobno sama jaśnie dyrektor OPS, które na co dzień zmaga się z tego typu alimenciarskim elementem gminy Wyszków. Jak okaże się to prawdą, to panią Mróz należy przywitać w zacnym gronie miejscowego komitetu z klasą.
Dodane przez AntyBox, w dniu 08.05.2016 r., godz. 12.32
A co ona mogła tam kontestować z alimenciarzem?Nikt jej jeszcze nie oderwał od koryta.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 14.15
Pani Mróz za zagrożone uważa widocznie swoje koryto. Może i słusznie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.05.2016 r., godz. 14.26
Trzeba powiedzieć , że demonstracje to normalna sprawa w demokratycznym państwie. W czasie rządów PO-PSL próbowano manifestacje rozbijać przy pomocy oszustw, prowokacji policyjnych, próbowano wywierać naciski na organizatorów wyjazdów, rozpędzano poprzez strzelanie gumowymi kulami itp. Dziś tego nie ma. A to, że urzędnicy HGW pompują liczbę uczestników do niebotycznych rozmiarów. No cóż, sztuki stare jak świat.
Dodane przez ela, w dniu 08.05.2016 r., godz. 15.42
Ludzi jednak było sporo.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 16.10
Kolego Głowacki !! KOD to kultura,ludzie inteligentni i pokojowo nastawieni do świata i siebie nawzajem,których nie trzeba rozganiać gumowymi kulami.Za rządów PO-PSL pozbieraliście hołotę,którą Policja potraktowała gumowymi kulami za zwyrodniałe ekscesy.Demonstracja była conajmniej 200 tysięczna.
AntyPIS
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 16.23
Kupcie sobie wzorem Waszej koleżanki Pawłowicz wachlarze i ocućcie się nimi.Tracicie kontakt z rzeczywistością.Żółć zalewa umysły.Kanapki na drogę i na Białoruś.Nie jesteście godni rządzić tym krajem przy takim stanie negatywnych emocji i nienawiści do większości polaków.
I znowu nic !!! Wiosna mija..
Dodane przez Josek, w dniu 08.05.2016 r., godz. 20.59
Te ok. 30 tys. pasozytow odsunietych od KORYTA oraz paru otumanionych i bezmyslnych staruszkow protestowalo , bo tak im kazano. Wmowiono im, ze protestuja w obronie Konstytucji 3 maja 1791 roku. Ci tzw. pokojowo nastawieni do swiata i swoich koryt, to ci, ktorzy do przywilejow, urzedow i majatkow doszli - nie dzieki talentowi - lecz przy pomocy zdrady ojczyzny i oszustwom oraz niejasnym koligacjom rodzinnym..... Odsuniecie od michy i przywilejow boli, oh boli......
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 22.03
BYŁEM,UCZESTNIKIEM.TAM BYŁY TŁUMY.MINIMUM 200 TYSIĘCY LUDZI.Pozdrowienia dla wszystkich uczestników.Bardzo potrzebny jakiś autokar z Wyszkowa.Chętnie każdy pokryje koszty wyjazdu i powrotu.Josek idz na szczaw
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 22.17
Staruszków to Wy pisiory otumaniliście wcześniejszymi emeryturami na które nie ma pieniędzy i nie należy się spodziewać jak ma się zdrowe myślenie.Te,które zostawiła wam PO z 2015 roku w budżecie rozp.. na 500plus i d... mokra bidaszewo chyba że zarżnięcie podatkami tych co pracują i chodzą w marszach KOD w obawie przed swoją i Polski przyszłością.Josek nie pier... w kółko o korycie bo ryja ci zamkniemy razem z prezesem.BĘDZIE NA WAS KARA.
Precz z pislamem
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2016 r., godz. 22.30
Nocnik Telewizyjny Kurskiego (zawsze wychodzę z psem na spacer w godzinach emisji),,,... Podał liczbę uczestników wczorajszej demonstracji KOD.Odliczyli z uczestników wszystkich z plecakami bo to turyści.Tych co na chodnikach bo to przechodnie.Tych co z flagami bo to kibice.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2016 r., godz. 07.01
Eychler już przysiadł i nie podpisuje się. Jakim idiotą trzeba być, żeby głosić hadła precz z pislamem? To właśnie PiS nas przed zalewem islamistów broni. Tusk poświęciłby Polskę za następną kadencję na obecnym stołeczku.
Dodane przez Iza, w dniu 09.05.2016 r., godz. 08.17
Panie Marku, nie ma co iść pod prąd historii i upierać się nad swoim 3-majowym rajdem. Kontynuuje go Pan Mirosław Powierza i każdy chętny może w nim uczestniczyć. Życie nie znosi próżni, a 3-go maja od 14 lat organizowana jest piękna patriotyczna uroczystość w św. Idzim. Jest msza za ojczyznę a później, jak pogoda pozwoli, Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Nie brakuje pocztów sztandarowych wyszkowskich szkół i organizacji. Pewnie to dla pana zbyt konserwatywna, żeby nie powiedzieć drętwa, forma świętowania. Prawdopodobnie nie był Pan ani na rajdzie 3-majowym, ani na uroczystościach w Idzim. O co więc Panu chodzi?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2016 r., godz. 08.31
Skończyłem studia a następnie zdradziłem ojczyznę zostając urzędnikiem.Josek,Ty jesteś chory pis-człowieczyna.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2016 r., godz. 08.37
Żeby to Polak nie mógł kupić Polskiej ziemi ???? Niech Was szlag trafi łobuzy piśorskie jak najszybciej.Co Wy wyprawiacie !!!??
Dodane przez Wyszków się bawi., w dniu 09.05.2016 r., godz. 09.53
Straszna kultura. Z Wyszkowa pojechali Mróz , strażnik miejski, jego żona, kierowniczka MOPS, Rojek elyta wodociągu czy Hryniewicz demokrata. Sobczak też powinien się zastanowić z kim spółkuje. Powinien desant z Andrzejewskim i Król pogonić a nie przyjąć i zrobić z nich władze wyszkowskiego PiS. Za kilka stanowisk od Nowosiela zrobił handel z KODerami, PO i innymi wrogami Polski. Tak tuczyć Nowosiela i Eychlera to wstyd a oni się śmieją i plują w twarz. Jesteśmy robieni na "wnuczka", oni nas oszukują, zagarniają kasę z naszych podatków i nieźle się bawią , a my naiwnie im wierzymy. A Sobczak ty na to nie reagujesz, jak ty spojrzysz Kaczyńskiemu w oczy, on się stara a wy ?
Dodane przez Rolnik dawniej z PSL, w dniu 09.05.2016 r., godz. 10.40
Niejeden PO-liak to świnia, robiąca za słupa u Niemca za patykiem pisane wino. Polska Ziemia dla porządnych Polaków.
toto z Pułtuskiej już nie ogarnia
Dodane przez Robert, w dniu 09.05.2016 r., godz. 15.06
Przestał podpisywać sie,ale jego prymitywne,chamskie,pozbawione sensu jak i prawdy komentarze,łatwo sa rozpoznawalne. Toto z Pultuskiej pisze,ze walczy o demokracje,mizeroto,gdybys miał odrobinkę rozumu,wtedy wiedziałbyś,ze gdyby nie było w Polsce demokracji to napewno nie byłoby demonstracji.
Dodane przez Josek, w dniu 09.05.2016 r., godz. 15.56
Marek E. z Komitetu Obalania Demokracji , jak udaje przy pisaniu inteligenta, to oczywiscie podpisuje sie swoim nazwiskiem. Ale jak pisze skandaliczne, zaklamane i obrazajace komentarze w celu odwrocenia uwagi oraz dezinformacji i manipulacji faktami, wtedy staje sie anonimem. Rzeczywiscie jego styl pisania i rozumowania jest rozpoznawalny.......Wyglada na to ze, ta jego tepa i oporna na rzeczywiste i realne widzenie swiata - druga osobowosc - jest prawdziwa.....To jego schorzenie ma nawet swoja jednostke chorobowa: -------postepowe zwapnienie zwojow mozgowych...!!!
Dodane przez Komitet z klasą :), w dniu 09.05.2016 r., godz. 16.29
Do kompletu pani Sosnowska. Już raz wykluczona z Rady Miejskiej. Warto przyjrzeć się jej klasowości. Oświadczenie majątkowe wiele mówi. Pani kochana, skąd te wszystkie samochody na stanie, jak na piechotę wszędzie pani chodzi?
kiti - kac ?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2016 r., godz. 16.29
aż tak.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.05.2016 r., godz. 20.52
Pani Izo. Musiałbym dość długo pisać, żeby dokładniej odpowiedzieć na wszystkie kwestie. Postaram się jednak jak najkrócej, żeby nie zanudzać. Bardzo często szedłem pod prąd historii. I to mnie nie przeraża. Kluczowe znaczenie mają dla mnie wartości i prawda. Może to brzmi górnolotnie, ale tak bywało wielokrotnie. Tak bywało za komuny i w oszukańczej III RP. A teraz trochę o faktach. Po pierwsze w tym roku nie odbył się rajd 3majowy.Proszę sobie sprawdzić. 3 maja 2016 byłem na Mszy Św. za Ojczyznę w kościele św. Idziego, a właściwie przy grocie. Nie jest to dla mnie zbyt konserwatywna forma świętowania. Uważam jednak, że władza powinna uatrakcyjniać święta narodowe w różny sposób, nie zaniedbując oczywiście form podstawowych. Ożywiać nowymi pomysłami, wciągać nowe środowiska. Tego mi brakuje u nas w Wyszkowie. Potencjał jest, ale niewykorzystany. O tych sprawach pisałem już dawno w felietonie “ Refleksje po 17 września”.
Dodane przez Q, w dniu 09.05.2016 r., godz. 21.30
Na jesieni wybory, ale na razie sza. Jest przyzwolenie na koszenie korytowców przy samej ziemi. Nie będzie litości. Wyjdą takie kwiatki i kwity, że...
Dodane przez Bożena, w dniu 09.05.2016 r., godz. 22.23
Wszyscy liczą marsz miliona Schetyny. Ratusz podał, że było na nim 250 tys. ludzi. Ten sam ratusz podał, ze na jesiennym Marszu Niepodległości było 15 tys. ludzi. Dziennikarze TVP oraz Policja doliczyli się ok. 45 tys. Piszę o tym w nawiązaniu do podobnych szopek wyszkowskiego magistratu i nie tylko. Kilka lat temu miejscowy spec od imprez masowych w mieście podawał liczbę 5 tys. osób bawiących się na miejskim Sylwestrze na Skwerze Jana Pawła II. gdy w rzeczywistości było towarzystwa ok. 500 osób. Zawyżenie frekwencji ma na celu usprawiedliwienie ponoszonych przesadnie i lekką ręką ogromnych kosztów. Burmistrz czuje się lepiej, wydział promocji burmistrza oraz pan główny specjalista od imprez. Można poszperać w archiwach naszych gazet i osobiście się o tym przekonać. W ubiegłym roku skoszenie kawałka zatrawionej powierzchni nadbużańskiej plaży, mniejszego od wielkości stadionowego boiska kosztowało podatnika 6 tys zł. !!! Teraz za kilkuletnie srebrne lipy posadzone na Sowińskiego, podatnicy zapłacili jak za 20 letnie drzewa. Pewnie kilkakrotnie więcej niż warte były. Szopka goni szopkę, a wysoka miejska Rada łyka wszystko jak pelikan.
Rajd rowerowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dodane przez Do Głowackiego, w dniu 09.05.2016 r., godz. 22.36
Proszę sobie wpisać powyższą frazę z dodaniem 2016 a przekona się pan, że rajd 3-majowy się odbył. Wystartował po mszy św. spod kościoła św. Idziego. Informację i zdjęcia może pan znaleźć na stronach np. naszej biblioteki.
Dodane przez Lupa, w dniu 09.05.2016 r., godz. 23.10
Dzisiaj Selin wspomniał o PSL, które ledwo przeczołgało się przez parlamentarny próg wyborczy. Uważam to za wstęp do bliższego przyjrzenia się ostatnim wyborom samorządowym, gdzie PSL otrzymało niewiarygodnie wysoki wynik. Jest to preludium do powtórki wyborów na jesieni, lub w kwietniu przyszłego roku.
Z gościem z Pułtuskiej coraz gorzej,już nawet widzi tlumy
Dodane przez Robert, w dniu 10.05.2016 r., godz. 01.11
Dziwi mnie,ze nikt z bliskich nie zajmie sie nim,bo tak naprawdę jest on wykorzystywany do takich prowokacji,zlecający mu przekłamania liczą na to,ze gdy trzeba będzie ponieść konsekwencje,to może bedą laskawiejsza ze względu na jego problemy.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 14.15
NIE ULEGA WĄTPLIWOŚCI,ŻE OPOZYCJA SIĘ JEDNOCZY I ROŚNIE W SIŁĘ.Marsz KOD był największym zgromadzeniem od 1989 roku.Tu się nie ma co licytować na ilości.To były tłumy.Pis nie nadaje się do rządzenia.To jest partia ze szczękościskiem z durnym przywódcą nie potrafiącym iść na żaden kompromis.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 14.33
Kolejna "dobra zmiana" ZUS W GÓRĘ
Dodane przez AntyBox, w dniu 10.05.2016 r., godz. 16.57
Jak to nie ilość. Ilość to 45 tys, a większość marszy poparcia dla PiS były 60, 70, 80 tysięczne. Marsz Niepodległości ponad 100 tysięczny. Zresztą opozycja ma czas na swoje wiece, co najmniej 8 lat. Zastanawiam się jakie hasła będą im towarzyszyć. Wyszków w POzostaje w POlsce?
Dodane przez Adelajda, w dniu 10.05.2016 r., godz. 17.13
Panie Marku, majówka jest już tylko i wyłącznie kojarzona ze świętem Konstytucji 3 Maja. Nie da się wszystkiego, tych innych form świętowania zrobić 3 maja. WKU święto uczciło 2 maja, rowerzyści pewnie i 1 i 3 maja. Robi pan niepotrzebnie sztuczne problemy.
Dodane przez Josek, w dniu 10.05.2016 r., godz. 17.32
KOD-lamisci z Wyszkowa 22 lipca wyjda na ulice. Bedzie to zapewne najwieksze zgromadzenie korytowcow od 1989 roku w Wyszkowie....
Podtytuł : Ja i moi psychole.
Dodane przez KATZ, w dniu 10.05.2016 r., godz. 17.59
Obywateli oceniamy według przerobionych przez nas kryteriów problematyczno - procentowych. . Takie metody podtrzymają a jak trzeba to i wynoszą i nie wszystkim wyszło to na zdrowie. Już trochę wzięli się za nich. To już wszystko jest znane i nic na to tez nie można poradzić, może jechanie po psychologicznej bandzie utłucze. A nam w czasie przyszłym kto lub co pomoże? Oj to będzie trudne. Już nie wiem co wymyśleć i jeszcze do tego ta przeklęta obsesja ciemnego epilogu, przecież nie jestem idiotą. Mnie to już nie bawi idę kopać dołki pod pomidory. Życie to niejebajka.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 18.48
Dopiero w dzisiejszym Wyszkowiaku dał Pan dżezu KOD owiczom z POdupadłej Platformy. Trzeba to przeczytać.
TAK sie kreci lody.!!!!
Dodane przez Josek, w dniu 10.05.2016 r., godz. 18.51
Alimenciarz z koltunem na glowie oglosil, ze wydal na sped KOD-lamistow 30 tys. a zebral 180 tys. Wynika z tego, ze na frajerach i otumanionych durniach zarobil na czysto 150 tys. Ciekawe gdzie teraz wyjedzie sie byczyc / w USA juz byl /.... Naiwny Marku E. ile wrzuciles do puszki...?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.05.2016 r., godz. 19.25
Uff, przepraszam za zamieszanie. Okazuje się, że rzeczywiście rajd rowerowy 3 maja jednak odbył się. Nie dotarły jednak do mnie wcześniej te informacje.
do Anonima z 14.15
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.05.2016 r., godz. 20.10
Marsz rzeczywiście był dość duży, ale bez przesady. Jak na taki potężny wysiłek PO i wielość podmiotów uczestniczących to nie ma rewelacji. Bywałem na znacznie większych w kilku ostatnich latach. Przede wszystkim jednak żenujące jest to "nadmuchiwanie" ilości uczestników. Jeżeli chodzi natomiast o skutki. Np cóż, przede wszystkim sądzę, że nie powstanie z tego nowa jakość. Napięcia są zbyt duże.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.05.2016 r., godz. 21.11
Parę dni mnie nie było, a tu myszy już grasują. Niestety z uwagi na liczne obowiązki patriotyczne, a później zasłużony wypoczynek w miejscach gdzie chyba mało kto słyszał o internetach nie mogłem tu zaglądać. Ale widzę, że dla paru trolli byłem tu (duchem). Oni otwierając lodówkę widzą w niej Eychlera, może to i dobrze.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 21.17
Do Paniska Głowackiego nie trafiły informacje.Ha,ha,ha...Weź chłopie nie przesadzaj.Chyba już się czujesz co najmniej burmistrzem Wyszkowa.Nie masz żadnych szans
wawa
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 21.28
Nie bywałeś Głowasiu na żadnych większych marszach.Nie oszukuj opinii publicznej na tym forum.Marsze KOD są coraz większe.Idziecie w zaparte i robicie z siebie idiotów od jesieni 2015... Sobczak !!! Gdzie podwyżki dla pielęgniarek.Jak PO rządziła to walczyłeś a teraz d... wypięta bo do władzy kolesie się dostali razem z Tobą przez przyklejenie się do pielęgniarek.Gdzie podwyżki dla pielęgniarek ??
ten sam plac, tak samo wypełniony ludźmi
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.05.2016 r., godz. 21.39
02.06.1979 - msza z udziałem JP2 500tys ludzi. 07.05.2016 - marsz KOD i opozycji 40 tys wg. narodowej telewizji pod wodzą Kurskiego Jacka (ciemny lud wszystko kupi).
wawa
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 21.54
Jarosław Kaczyński ?? Brak prawa jazdy.Dupinę wozi szofer.Żony "toto"prawdziwe toto jak ktoś tu pisał nie miało bo nikt go nie chciał.Nie zna żadnego języka obcego (nawet ruskiego a uczył się w podstawówce i wszystko zapomniał lub nie poniał).Nawet to nieruchawe indywiduum alimentów jak prawdziwy mężczyzna nie płaci.O dzieciach nie ma pojęcia.Nienawidzi zamiast kochać bliźniego swego jak siebie samego.Szczególnie z Niemiec,Rosji,Litwy,Czech,Ukrainy,Izraela i wielu,wielu innych.Po świecie nie jeździł ani za komuny z "Orbisem" ani obecnie.Pojęcia o gospodarce nie ma.Polega na lizid...,których zaufani mu wskażą.Jest człowiekiem małostkowym,pamiętliwym,wrednym,zaściankowym,ortodoksyjnym,katolikiem.Średniowiecze w zachowaniu i działaniu na co dzień.Taki facet nie może w żadnym momencie rządzić Polską z tylnego siedzenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 22.04
ZUS do góry a 15 zł dodatkowo za posiadanie licznika z prądem to co ?? Trzy złote dali podwyżki emerytury a 15 na abonament dla Kurskiego na jego Dziennik Telewizyjny i inną propagandę.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 22.29
ZMIEŃCIE KACZYŃSKIEGO BO CAŁY ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE JAK W RUSKIM PRZEDWOJENNYM FILMIE I NIE DOWIERZA ŻE POLACY MOGĄ BYĆ TAK GŁUPI ŻEBY DAĆ WŁADZĘ TAKIEMU CZŁOWIEKOWI.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 22.34
Cabaj (Josek) !!!!!!!!!Tak się dobrze zapowiadałeś a głupolom się sprzedałeś.
Dodane przez Demokracja z klasą?, w dniu 10.05.2016 r., godz. 22.58
Wróćmy na lokalne podwórko. Szykuje się nam rewolucja w Radzie! Ta pod przewodnictwem Pani Eli (od Komitetu z klasą) zabiera się w końcu za demokrację! Ściślej mówiąc jej obronę. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że jeszcze niedawno świeżo upieczona na nowoczesną demokratkę przewodnicząca Ela Piórkowska słynęła z takich wypowiedzi jak: "budżet jest nasz, nie wasz". Ręce składają się do zacierania, bo w naszym mieście w temacie demokracji, fair play, transparentności jest duuuużo, bardzo duuuużo do zrobienia. Oby tylko ta "nowoczesna" obrona demokracji nie okazała się zasłoną dymną i nie ograniczała się do politycznej hucpy. Będziemy się temu wszystkiemu przyglądać uważnie, a w razie utraty demokratycznego zapału, będziemy podpowiadać gdzie ta demokracja kuleje i gdzie należy jej bronić. Znane nam są skuteczne mechanizmy stymulujące. Życzymy powodzenia.
Do pielęgniarek z Wyszkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2016 r., godz. 23.09
Szanowne Panie.To nie rząd Pis dał Wam podwyżki.Podwyżki dostałyście od PO-wskiego ministra.Przykro patrzeć na poddaństwo Pisowi,który otumanił Was poprzez rzekomo bezinteresowną pomoc.To nie była pomoc a jedynie forma walki z rządem PO.Byłyście tylko narzędziem w walce o władzę.
Dodane przez Robert, w dniu 11.05.2016 r., godz. 00.10
Dlaczego Kodziarze maja takie głupawe twarze? Co spojrzysz na nich,to widzisz oczy proszące o rozum. Nie zauważyłem kogoś z twarzą bijąca intelektem. Z reszta co tu daleko szukac.
Do Wyszków się bawi
Dodane przez ..., w dniu 11.05.2016 r., godz. 07.49
Ale o co ci chodzi, przecież on od lat to robi a i tak ludzie go wybierają. Teraz przygotowuje się do następnych rządów, poodsuwał już wszystkich co mu zagrażają, obrał następny cel za zgodą swojego wyszkowskiego kolegi i wraz idą dalej. A Andrzejewski i Król są mu w tym potrzebni, każda osoba w innym celu. Nic się nie zmieni.....
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.05.2016 r., godz. 07.49
Panie/pani wawa, czy też panie/pani anonimie. Po co te nerwy ? Zupełnie niepotrzebne to rozchwianie. Musicie przygotować się na długi marsz. W przeciwnym razie nerwy was zjedzą i trzeba będzie pogodzić się z 8 latami rządów zjednoczonej prawicy. A wówczas Polska na prawdę podniesie się z kolan. A z eleganckiego ośmiorniczkowego towarzystwa nie będzie co zbierać. Dziś wyniki kompleksowego audytu rządów PO-PSL. Polacy dowiedzą się ciekawych rzeczy.
Dodane przez Iza, w dniu 11.05.2016 r., godz. 08.55
Niech więc pan coś zaproponuje ożywczego na następny rok.
Sen Głowackiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.05.2016 r., godz. 09.24
Śni się tobie 8 lat rządów złajdaczonej gnojowicy? Tego smrodu na cały świat?
Może nie zabrzmi to ładnie
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 09.42
ale powiedzenie wpuścić chłopa do biura to atrament wypije lub g... chłopu nie zegarek jest wciąż wbrew pozorom aktualne.
Śni się tobie 8 lat rządów złajdaczonej gnojowicy? Tego smrodu na cały świat?
Dodane przez POwica-gnojowica, w dniu 11.05.2016 r., godz. 09.51
Masz rację, do tej pory nie mogę się otrząsnąć z 8 lat rządów zjednoczonej gnojowicy PO-PSL- a temu gnojowica nawet do twarzy. Dzisiaj otwieramy szafy, niejeden trup się z nich wysypie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 11.57
PRZEZ TE OSIEM LAT POLSKA KWITŁA I ZMIENIŁA SIĘ JAK NIGDY W HISTORII.PIS TO WSZYSTKO ZATRZYMUJE I ZAPRZEPAŚCI.STACZAMY SIĘ PO RÓWNI POCHYŁEJ.
PiS prawicą? Ty masz w bani to, co ja z siebie wydalam.
Dodane przez (_:_), w dniu 11.05.2016 r., godz. 12.06
PiS to socjalistyczna zaraza udająca pobożną.
Dodane przez KOD - przyjdziemy i PO was!, w dniu 11.05.2016 r., godz. 12.46
Za czasów PO-PSL służby były zobligowane do prowadzenia inwigilacji uczestników legalnych zgromadzeń. (…) Odnaleziono treści rozmów prowadzonych przez osoby jadące autokarami na manifestacje!
Dodane przez KOD - przyjdziemy i PO was!, w dniu 11.05.2016 r., godz. 12.48
Inwigilowano przez ABW zgromadzenia i uroczystości patriotyczne i ruchy obrońców życia. Delegatury ABW otrzymały polecenie inwigilacji organizatorów marszu "Obudź się Polsko" – organizowany przez PiS i Radio Maryja. Inwigilowano uczestników legalnych manifestacji organizowanych przez środowiska opozycyjne wobec PO i PSL
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 12.57
1"Ruina" za PO - ratingi szły w GÓRĘ.2"dobra zmiana".- ratingi lecą i polecą w dół.
Przychodź, czekam
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.05.2016 r., godz. 13.13
Pułtuska 27 i schodami na górę.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 13.20
Słuchano rozmów w autobusach tzn namierzano potencjalnych rozrabiaczy.Jeżeli potencjalny rozrabiacz nic nie rozrobił.Włos z głowy mu nie spadł.Autokar jest miejscem publicznym i służby mają prawo to robić jeżeli istnieje zagrożenie dla porządku publicznego.Nie będziemy głaskali kiboli i narodowców po łysych pałach.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 13.27
W obawie przed hiper-fanatyzmem radiosłuchaczy tzw "Radia Maryja".Proponuję całoroczną a nie okazjonalną inwigilację tego środowiska.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl