Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Uczą się zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat

(Zam: 05.05.2016 r., godz. 13.38)

Organizatorzy i uczestnicy 15 kwietnia podsumowali eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży 2015/2016 „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Eliminacje zorganizowało Starostwo Powiatowe i komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Zadaniem uczestników było ukazanie zasad bezpieczeństwa i możliwych zagrożeń występujących w codziennym życiu, a także pracy strażaków-ratowników.
Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych I miejsce zajęła Aleksandra Socha z Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu, II – Marcin Brejnak z PSP w Długosiodle, III – Tomasz Maciejewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie otrzymali: Maciej Kosiorek z SP nr 1 w Wyszkowie, Dagmara Szukri z PSP w Dębinkach, Szymon Rosiński z PSP w Turzynie.
Za najlepszą pracę w grupie uczniów klas IV-VI szkół podstawowych komisja uznała tę wykonaną przez Piotra Szymańskiego z SP nr 1 w Wyszkowie, II miejsce przyznała Marcelinie Kaczmarskiej z SP nr 1 w Wyszkowie, III – Antoniemu Liskowi z SP nr 2 w Wyszkowie. Wyróżnieni zostali: Julia Nisio z PSP w Sieczychach, Krystian Kostrzewa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, Karolina Skołożyńska z SP w Lucynowie.
Wśród gimnazjalistów triumfował Sebastian Murza z Publicznego Gimnazjum w Brańszczyku, II nagrodę otrzymała Daria Przybysz z Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej, III – Damian Ordak z Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Wyróżnieni to: Natalia Kuchta z ZS w Somiance i Marta Koll PG w Zabrodziu.
Osobną kategorię w konkursie mieli uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 roku życia). I miejsce zajęła w niej Daria Struniawska z PG w Długosiodle, II – Oliwier Bogdewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, III – Mateusz Roguszewski, również z SOS-W w Wyszkowie.
Młodzieży gratulowali i wręczyli nagrody: starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, komendant powiatowy PSP st. bryg. Ignacy Woźniak, zastępca komendanta powiatowej PSP bryg. Marek Czestkowski.
Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl