Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Bruksela nie jest im już obca…

(Zam: 05.05.2016 r., godz. 13.34)

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie Agata Śliwka i Magdalena Piórkowska wyjechały do Brukseli na zaproszenie europosła Jarosława Kalinowskiego.

Kilkudniowy wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Wołowina na polskim stole” organizowanego w ZS nr 1 w lutym tego roku. Nad dziewczętami opiekę sprawowały Bogusława Pawelska-Kozon i Izabela Balińska. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z europosłem. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość zwiedzenia Brukseli, miasta niezwykle klimatycznego i pełnego atrakcji, poprzecinanego urokliwymi uliczkami, pachnącego goframi, pralinami i owocami morza. Pod opieką przewodnika goście zwiedzili między innymi Grand Place, ponoć jeden z najładniejszych rynków Europy, Katedrę św. Michała i św. Goduli, słynny symbol miasta – Manneken Pis (siusiający chłopiec), Atomium – imponujący, gigantyczny model cząsteczki żelaza, powiększony 150 mld razy oraz wiele budowli gotyckiej architektury. Równie ciekawymi miejscami, były również: budynek Komisji Europejskiej, Rady Europy, Łuk Triumfalny, muzeum starych samochodów (największe na świecie), Wieża Japońska i Pawilon Chiński znajdujące się na obrzeżach miasta.
Drugi dzień poświęcony był zwiedzaniu Brugii zwanej „Flamandzką Wenecją”. To miasto, w którym królują czekoladki, piwo, rowery i kanały.
– Ta wycieczka była niezwykłą okazją, by zwiedzić inny kraj. Obie jesteśmy ogromnie zadowolone. Szkoda tylko, że wyjazd trwał jedynie kilka dni – relacjonują uczennice.
Org., oprac. J.P.

Komentarze

Pogratulować
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2016 r., godz. 15.28
wybrankom.
Dodane przez Ja, w dniu 08.05.2016 r., godz. 21.02
Dwie uczestniczki i dwie opiekunki - dobre
Fifty - fifty czyli moje nieznane korzenie.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2016 r., godz. 15.44
ale się nazwiedzali i ten Grand Place, pozazdrościć pannom Śliwce i Piórkowskiej.Nas, czyli obywateli z pokolenia okolicznych dziadków w czasach liceum wozili do Sejmu. Teraz do Europarlamentu wożą, no, no coraz wyżej sięgają szczeble drabiny. Obraz jakiś flamandzkiego malarza na pamiątkę przywieźli?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl