Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

KORWiN ma swój wyszkowski oddział

(Zam: 27.04.2016 r., godz. 13.13)

W piątek 22 kwietnia odbyło się spotkanie założycielskie oddziału partii KORWiN w Wyszkowie. Przybył na nie prezes okręgu siedleckiego Paweł Wyrzykowski.Obecni zapoznali się z propozycją rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego, która miałaby polegać na uznaniu, że żaden organ nie miał prawa zakwestionować prawidłowości wydanych przez TK wyroków. Z drugiej strony na uznaniu, że żaden organ nie mógł zmusić prezesa Rady Ministrów do opublikowania wyroku. Aby rozwiązać tę sytuację, partia KORWiN proponuje, by orzeczenia TK publikowane były w dzienniku urzędowym prowadzonym przez prezesa TK, co także zwiększy jego autonomię zgodnie z zaleceniami Komisji Weneckiej.
Partia KORWiN proponuje, aby sędziowie byli wybierani większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby posłów dopiero po zakończeniu sprawowania urzędu przez poprzednika oraz żeby w konstytucji doprecyzować, że chwila wyboru kandydata przez Sejm jest chwilą, w której staje się on sędzią Trybunału.
Żeby uniemożliwić parlamentowi wpływanie na prace TK, partia KORWiN radzi, by o regułach postępowania przed Trybunałem decydowali sami sędziowie w drodze uchwalanego przez siebie statutu.
Ostatnią częścią kompromisu miałoby być uznanie za niebyły wybór sędziów przez Sejm poprzedniej kadencji oraz przyjęcie za pełnoprawnych sędziów prawników wybranych przez obecną większość 2 grudnia 2015 r.
Oprócz kwestii Trybunału omawiane były trzy inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa Polaków. Inicjatywy te to obywatelskie projekty ustaw w sprawie przywrócenia kary śmierci za morderstwo z premedytacją, zliberalizowania prawa do posiadania broni, aby każdy niekarany obywatel miał takie prawo, poszerzenia granic obrony koniecznej, aby nie karać tego, kto broniąc się przed atakiem na siebie lub swoje mienie, zabije napastnika.
W związku z tymi projektami będą zbierane podpisy pod nimi, aby można było je złożyć w Sejmie.
Koordynator partii KORWiN w powiecie wyszkowskim
Arkadiusz Jarosz

Komentarze

Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.08
W Wyszkowie oddział, a w Elblągu, jak podają inne media, rozsypka.
Dodane przez Kuqies, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.44
Szczerze przyznam, że spodziewaliśmy się trochę innego składu. No oczywiście poza marudą Składanowskim.
W ten sposób
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 15.12
wykluwają się najlepsze takie czy inne projekty.
@Kuqies, godz.14.44
Dodane przez roms, w dniu 27.04.2016 r., godz. 17.45
W gruncie rzeczy, epitet "maruda" może mieć tu logiczne uzasadnienie. Dokładnie dziś mija 19 lat od utworzenia wyszkowskiego koła Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej /taka jest pełna nazwa/, utworzonej na bazie powstałego 10 lat wcześniej stowarzyszenia Ruch Polityki Realnej. Kilkadziesiąt lat wierności temu samemu, wciąż aktualnemu, programowi politycznemu możesz nazywać jak chcesz, stosownie do zaprezentowanego przez siebie poziomu intelektualnego. PS. "Za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!" - toast wzniesiony przez Stefana Kisielewskiego na ówczesnym zebraniu założycielskim.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 19.03
Korwin to rozsypka, tak mówią sami działacze
Dodane przez Sąd Najwyższy, pora na lustrację dekomunizację!, w dniu 27.04.2016 r., godz. 20.43
Swoja nic nie znaczącą uchwałą strzelił sobie tylko w stopę. Jak na talerzu sam siebie wyłożył. Sprowokował dyskusję, aż zaczęły wychodzić trupy z szafy. Mamy pretekst, opinia publiczna jest za oczyszczeniem Sądów ze ścierwa.
Dodane przez !!!, w dniu 27.04.2016 r., godz. 22.26
Jestem za i trzymam kciuki żeby wszystko się Wam poukładało.
Dodane przez Abc, w dniu 28.04.2016 r., godz. 20.40
Lubię Wiplera, ale zapraszam na Wildstaina. Spotkanie w bibliotece 5 maja. Zawsze jest czego posłuchać i o czym podyskutować.
I wszystko w temacie
Dodane przez Nieoczekiwane powodzenie, w dniu 29.04.2016 r., godz. 06.21
Nieoczekiwane powodzenie = niepowodzenie oczekiwane
Dodane przez Kuqies, w dniu 29.04.2016 r., godz. 17.10
Niech KORWiN nie bierze się za TK, bo żadnego autorytetu w tym temacie nie ma. Ale jak się nie ma nic innego do powiedzenia, to się szuka zastępczych tematów. Do obrzydzenia.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl