Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 lipca 2021 r., imieniny Marty, Olafa

Laury za półgęsek i masło

Ikona
(Zam: 15.03.2011 r., godz. 12.50)

Półgęsek mazowiecki staropolsku firmy Koneser i masło ekstra śmietankowe Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Wyszkowie to laureaci Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym wyróżnia się najlepsze produkty żywnościowe regionu.

W czwartej edycji konkursu o nagrodę walczyło siedemdziesięciu siedmiu producentów żywności z Mazowsza m.in. słodyczy, przetworów mięsnych, mlecznych, owocowych. Spośród licznych przysmaków wybrano czternaście, a wśród nich także te produkowane przez wyszkowskie firmy: Koneser i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska.

Koneser dostał laur za produkowany z piersi gęsi półgęsek mazowiecki staropolsku (w kategorii mazowieckie produkty tradycyjne i naturalne). Specjalna, tradycyjna receptura zapewnia mu wyjątkowy smak – produkt po natarciu kompozycją ziół długo dojrzewa.

– Zgłosiliśmy półgęsek, by przybliżyć konsumentom wyroby z gęsi – komentuje właściciel firmy Koneser Julian Bielawskim. – Nagroda jest tym bardziej miła, że w tym roku obchodzimy dwudzieste urodziny firmy.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska dostała laur za doskonale znane klientom wyszkowskich sklepów masło ekstra śmietankowe (w kategorii mazowieckie produkty żywnościowe). OSM produkuje bez konserwantów, z surowców pochodzących od producentów mleka z terenu Puszczy Białej.

Jury konkursu oceniało smak, wygląd, estetykę i funkcjonalność opakowania, a także metodę wytwarzania produktów. Wyróżniło także m.in. sok malinowy z zakładu cukierniczego „Jeznach” z Sochaczewa, nalewkę z aronii Rafała Dzilińskiego z Ciechanowa, ciasto marchewkowe z gospodarstwa agroturystycznego „Dajana” z Broku, udziec z sarny pieczony w winie produkowany przez firmę Bekon z Szydłowca.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl