Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy

(Zam: 27.04.2016 r., godz. 12.39)

W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XIV Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny dla klas II pod hasłem „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Patronował mu, jak co roku, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

W etapie gminnym uczestniczyło 29 najlepszych uczniów z dziesięciu szkół podstawowych z Leszczydołu Nowin, Leszczydołu Starego, Rybna, Łosinna, Olszanki, Lucynowa, Skuszewa, Wyszkowa (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5). W części literackiej uczniowie uzupełniali test, w którym liczyła się znajomość najważniejszych faktów z życia poety oraz treści napisanych przez niego wierszy. W części plastycznej uczestnicy wykonali ilustrację sprytnego lisa Witalisa. Prace oceniali: Wiesława Witkowska (ZSSP nr 5 Wyszków), Ilona Sitek (SP nr 1), Elżbieta Sarnacka (SP Olszanka) oraz Małgorzata Wiśniewska (ZSSP nr 5 Wyszków). W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy mieli słodki poczęstunek oraz odwiedzili bibliotekę szkolną.
W konkursie literackim I miejsce zajął Bartosz Wyszyński z SP w Leszczydole Starym, II – Oliwia Gierek z SP w Łosinnie, III – Oliwia Łoś z SP w Skuszewie. Jurorzy wyróżnili Antoninę Kętlę z SP nr 5 w Wyszkowie. W konkursie plastycznym I miejsce otrzymała Izabela Smykla z SP w Rybnie, II – Anna Elward z SP nr 2 w Wyszkowie, III – Klaudia Karp z SP w Skuszewie, wyróżnienie – Nikola Salwin z SP w Leszczydole Starym.
Nagrody książkowe laureatom i wszystkim uczestnikom ufundował burmistrz Grzegorz Nowosielski, a wręczyli je naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak oraz dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. Opiekunki otrzymały imienne podziękowania z symboliczną różą.
Konkurs przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.
Katarzyna Baranowska,
oprac. J.P.

***

Organizatorki dziękują za wsparcie i pomoc: burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu oraz dyrektorowi Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej nr 5 Zbigniewowi Szczerbie.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.59
Pchła szachrajka, ten wierszyk Jana Brzechwy najbardziej lubię. W poetycko - malarski sposób oddaje nieuczciwe prawa natury świata nie tylko zwierząt.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl