Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Przegrywamy z Ciechanowem

(Zam: 27.04.2016 r., godz. 12.26)

Bug Wyszków, po interesującym i pełnym bramek spotkaniu, przegrał na własnym stadionie mecz 23. kolejki rozgrywek IV ligi z MKS-em Ciechanów 2:3.

Spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych kibicowsko klubów zostało rozegrane w sobotę 16 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Nieznacznym faworytem spotkania był Bug, jednak wynik wydawał się sprawą otwartą.
Początek meczu był wyrównany, jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Po niespełna kwadransie gry Ernest Dobkowski sfaulował jednego z rywali w polu karnym Bugu, sędzia podyktował jedenastkę dla rywali. Rzut karny na gola zamienił były piłkarz Bugu Łukasz Barankiewicz. Wyszkowianie wyrównali po dziesięciu minutach. Po dośrodkowaniu Łukasza Damętki z rzutu wolnego, na bramkę rywali uderzył głową Alan Wróbel, a skutecznie dobił wślizgiem Mateusz Maciak. Po chwili było już 2:1 dla Bugu. Po kolejnym świetnym dośrodkowaniu Damętki, bramkę strzałem głową z około 15 metrów zdobył Łukasz Kowalczyk. Przed samą przerwą inicjatywę odzyskali rywale. Po strzale z dystansu jednego z ciechanowian piłka zatrzymała się na słupku bramki Krzysztofa Golenia. Kilka minut później wyszkowski bramkarz wyszedł natomiast obronną ręką z sytuacji sam na sam. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 na korzyść Bugu.
Przez pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Przełom nastąpił w 58. minucie. Po ładnej, zespołowej akcji Ciechanowa, jeden z obrońców Bugu sfaulował rywala w naszym polu karnym. Sędzia podyktował drugi tego dnia rzut karny. Do piłki podszedł ponownie Barankiewicz i mocnym strzałem w prawy, dolny róg bramki, pokonał Golenia. Po stracie drugiej bramki, do natarcia przeszedł Bug. Niestety, akcje wyszkowian rozbijały się na granicy pola karnego rywali. Ci ostatni z kolei, przeprowadzili na dziesięć minut przed końcem spotkania szybką kontrę prawą stroną boiska. Po strzale z ostrego kąta w wykonaniu Dominika Lemanka, MKS wyszedł ponownie na prowadzenie. W końcówce piłkarze trenera Salamona „otworzyli się” i ruszyli do frontalnego ataku, jednak ich ofensywne akcje były bardzo szybko kasowane przez gości, którzy wyprowadzili jeszcze dwie groźne kontry. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Bug uległ MKS-owi 2:3.
Bug Wyszków – MKS Ciechanów 2:3 (2:1)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 18., Ł. Kowalczyk 24.
Bug: K. Goleń – Ł. Damętko, A. Wróbel, M. Maciak, Ł. Wolf (74. – M. Bala) – A. Majczyna, T. Kobyliński (65. – M. Krawczyk), B. Salamon, E. Dokobkowski – J. Rejnuś, Ł. Kowalczyk (65. – Ł. Kamiński).
W najbliższy weekend Bug będzie pauzował i otrzyma 3 punkty walkowerem za pierwotnie planowany na ten termin mecz z Błękitnymi Gąbin (wycofani z rozgrywek po rundzie jesiennej). Swój kolejny mecz wyszkowianie rozegrają dopiero 30 kwietnia, kiedy podejmą na własnym boisku Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki.
Wisła II Płock – Błękitni Gąbin 3:0 (wo)
KS Łomianki – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:2
Czarni Węgrów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:0
Naprzód Skórzec – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5
Mławianka Mława – Wkra Bieżuń 3:0
Mazur Gostynin – Bzura Chodaków 2:0
Huragan Wołomin – Korona Szydłowo 3:2.