Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Mateusz Tryc odpada w II rundzie turnieju kwalifikacyjnego

(Zam: 20.04.2016 r., godz. 12.55)

Niestety, wyszkowski pięściarz, a jednocześnie członek kadry narodowej seniorów w boksie olimpijskim, Mateusz Tryc pożegnał się z turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich po swoim drugim pojedynku.Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, odbywał się w dniach 8-18 kwietnia w tureckim mieście Samsun. W pierwszej rundzie rywalizacji w kategorii półciężkiej (-81 kg) Mateusz Tryc trafił na Greka, Panagiotisa Kalamarasa, którego pokonał 2:1. W drugiej rundzie turnieju naprzeciwko Polaka stanął dużo bardziej wymagający zawodnik, jeden z faworytów całego turnieju, Ukrainiec Olexandr Khiznyak (ostatecznie zajął czwarte miejsce w turnieju i nie uzyskał awansu na IO). Polak stoczył z rywalem bardzo efektowny, pełen mocnych ciosów i wymian pojedynek. Niestety, wyszkowianin nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Pod koniec drugiej rundy zaczął opadać z sił, co skrzętnie wykorzystywał rywal. Ostatecznie Tryc przegrał jednogłośną decyzją sędziów i pożegnał się z turniejem. Z wagi półciężkiej, kwalifikację olimpijską wywalczyli: Nadir Mehmet Unal (Turcja), Joshua Buatsi (Wielka Brytania, Mateusz Tryc przegrał z nim ćwierćfinał Mistrzostw Europy w Bułgarii), Peter Mullenberg (Holandia, Tryc uległ mu w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w 2015 na Białorusi).
Turecki turniej nie był jednak dla Tryca ostatnią szansą na awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio. W maju oraz czerwcu odbędą się dwa ostatnie turnieje kwalifikacyjne (jeden kontynentalny i jeden światowy). Czekamy więc na kolejne występy wyszkowskiego pięściarza.
Turu

Komentarze

Dodane przez Kaliope, w dniu 20.04.2016 r., godz. 21.06
Panie Mateuszu, może pora pomyśleć o boksie zawodowym. Olimpiada nie dla Pana jednak, i w amatorce zrobił Pan już wiele.
Dodane przez K, w dniu 21.04.2016 r., godz. 10.53
Nie poddawaj się Mateusz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl