Mateusz Tryc odpada w II rundzie turnieju kwalifikacyjnego

(Zam: 20.04.2016 r., godz. 12.55)

Niestety, wyszkowski pięściarz, a jednocześnie członek kadry narodowej seniorów w boksie olimpijskim, Mateusz Tryc pożegnał się z turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich po swoim drugim pojedynku.

Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, odbywał się w dniach 8-18 kwietnia w tureckim mieście Samsun. W pierwszej rundzie rywalizacji w kategorii półciężkiej (-81 kg) Mateusz Tryc trafił na Greka, Panagiotisa Kalamarasa, którego pokonał 2:1. W drugiej rundzie turnieju naprzeciwko Polaka stanął dużo bardziej wymagający zawodnik, jeden z faworytów całego turnieju, Ukrainiec Olexandr Khiznyak (ostatecznie zajął czwarte miejsce w turnieju i nie uzyskał awansu na IO). Polak stoczył z rywalem bardzo efektowny, pełen mocnych ciosów i wymian pojedynek. Niestety, wyszkowianin nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Pod koniec drugiej rundy zaczął opadać z sił, co skrzętnie wykorzystywał rywal. Ostatecznie Tryc przegrał jednogłośną decyzją sędziów i pożegnał się z turniejem. Z wagi półciężkiej, kwalifikację olimpijską wywalczyli: Nadir Mehmet Unal (Turcja), Joshua Buatsi (Wielka Brytania, Mateusz Tryc przegrał z nim ćwierćfinał Mistrzostw Europy w Bułgarii), Peter Mullenberg (Holandia, Tryc uległ mu w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w 2015 na Białorusi).
Turecki turniej nie był jednak dla Tryca ostatnią szansą na awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio. W maju oraz czerwcu odbędą się dwa ostatnie turnieje kwalifikacyjne (jeden kontynentalny i jeden światowy). Czekamy więc na kolejne występy wyszkowskiego pięściarza.