Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny

Nowe kierunki kształcenia

Ikona
(Zam: 15.03.2011 r., godz. 12.59)

Technikum organizacji reklamy, cyfrowe procesy graficzne, klasa sportowa – to tylko niektóre nowe kierunki kształcenia, które zamierza uruchomić samorząd powiatowy w podległych mu szkołach.

Dopiero rozpoczął się drugi semestr nauki, ale placówki oświatowe i samorząd już przygotowują się do nowego roku szkolnego. W Zespole Szkół nr 1 powiat zamierza otworzyć klasę sportową, a także technikum – cyfrowe procesy graficzne.
W Zespole Szkół nr 2 młodzież będzie mogła się uczyć w liceum społeczno-prawnym. Będzie także technikum organizacji reklamy oraz teleinformatyka. W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie klasa dziennikarsko-artystyczna.
- Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu rodziców i uczniów – mówi członek zarządu powiatu odpowiedzialny za sprawy edukacji, Teresa Trzaska.
Łącznie, samorząd powiatowy zamierza uruchomić od nowego roku szkolnego dwadzieścia dziewięć oddziałów dla ośmiuset siedemdziesięciu uczniów.
Gimnazjaliści będą mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia podczas tegorocznych, piątych Powiatowych Targów Edukacyjnych, które odbędą się 31 marca w I LO. W trakcie wydarzenia szkoły średnie będą tam prezentować swoją ofertę. Imprezie towarzyszyć będzie konferencja dotycząca m.in. zmian w szkolnictwie zawodowym, w której uczestniczyć będzie wiceminister edukacji
Zbigniew Włodkowski, a także dyrektorzy szkół, wójtowie i in.
J.P.

Komentarze

Dodane przez oks, w dniu 16.03.2011 r., godz. 22.23
Pomysły bardzo dobre, ale pozostaje pytanie - kto będzie uczył przedmiotów na tych kierunkach? W Wyszkowie brak jest prawdziwych agencji reklamowych, nie mamy tu osób, które mogłyby czegokolwiek nauczyć młodych ludzi, ilu mamy tu dobrych grafików z wykształceniem zawodowym? Kto będzie uczył dziennikarstwa w szkole średniej? Warto zastanowić się najpierw nad tym, a później realizować takie pomysły z dobrą kadrą. Bo co z tego, że młody człowiek skończy taki kierunek jak nie będzie miał żadnego przygotowania do zawodu.
Dodane przez JS, w dniu 18.03.2011 r., godz. 08.05
- właśnie "oks" - wyjąłeś mi to z ust...
Dodane przez oks, w dniu 18.03.2011 r., godz. 14.26
a jeszcze dodam do tego, którą szkołę stać na przygotowanie pracowni komputerowych stricte pod programy graficzne, a przede wszystkich na zakup programów graficznych z pakietu Adobe (Photoshopa, Illustratora, Flasha)?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl