Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Rhinos z wizytą u najmłodszych

(Zam: 30.03.2016 r., godz. 11.49)

Wyszkowskie Nosorożce rozpoczęły już przygotowania do zbliżającego się sezonu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, a mimo tego znajdują również czas na promocję swojej dyscypliny i zdrowego stylu życia u najmłodszych mieszkańców Wyszkowa.

W tym celu zawodnicy Rhinos odwiedzili w ostatnim czasie odwiedzili kilka wyszkowskich placówek oświatowych: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Przedszkole Integracyjne nr 4. W trakcie spotkań Rhinosi opowiadali o futbolu oraz prowadzili pokazy gry dla około 500 dzieciaków. Spotkania miały stały program, rozpoczynały się od odpowiadania na ogólne pytania dotyczące futbolu amerykańskiego. Potem następowała rozgrzewka (w której brały udział również dzieci), następnie Rhinos prezentowali kilka podstawowych ruchów FA na boisku, kilka kolizji między zawodnikami (które wzbudzały szczególne zainteresowanie) oraz różnego rodzaju zagrania. Dzieci miały okazję wykazać się w konkursach łapania piłek. Na końcu każdego spotkania mogły założyć profesjonalny strój futbolisty i zrobić sobie w nim zdjęcie. Jak dzieci reagowały na spotkania z Nosorożcami?
– Dzieci były entuzjastycznie nastawione, dla nich to coś nowego, świeżego. W szczególności najmłodsi interesują się naszym sprzętem (który do tej pory widzieli jedynie w telewizji) oraz kolizjami pomiędzy zawodnikami. Każda z nich kończy się śmiechem i brawami – opowiedział nam prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
Nosorożce planują kolejne spotkania z najmłodszymi, które będą się odbywały już po przyjeździe amerykańskich trenerów do Wyszkowa. Gratulujemy świetnej inicjatywy!
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl