O krok od niespodzianki

(Zam: 30.03.2016 r., godz. 11.27)

Drużyna seniorów Bugu Wyszków była bliska sprawienia ogromnej niespodzianki i urwania punktów, a nawet pokonania, lidera tabeli mazowieckiej IV ligi, MKS-u Przasnysz.

Spotkanie pomiędzy MKS-em Przasnysz a Bugiem Wyszków zostało rozegrane w sobotę 19 marca na boisku rywali. W spotkaniu nie wystąpił bohater poprzedniego meczu ligowego, Ernest Dobkowski, który dochodzi do siebie po urazie stopy. W pierwszej połowie sobotniego meczu przeważali gospodarze. Przasnyszanie częściej utrzymywali się przy piłce, jednak z ich akcji w większości nic nie wynikało. Po pół godzinie gry, gospodarze objęli jednak prowadzenie. Bramką dla Przasnysza zakończyła się niegroźnie wyglądająca z pozoru kontra, która w połączeniu z błędem defensywy Bugu zakończyła się utratą gola. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.
W drugiej odsłonie role nieoczekiwanie się odwróciły i inicjatywę przejęli wyszkowianie. Dobra postawa piłkarzy trenera Salamona przyniosła efekt bramkowy. Najpierw, po składnej akcji całej drużyny, do siatki miejscowych trafił Aron Majczyna. Na niespełna 10 minut przed końcem meczu, Mateusz Maciak wyprowadził Bug na prowadzenie i zapachniało sensacją (bramka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego). Niestety, w końcówce wyszkowianom zabrakło koncentracji. Rywale bardzo szybko wyrównali, a po chwili wbili Bugowi kolejne dwie bramki, ustalając wynik meczu na 4:2. Szkoda straconej szansy, jednak drużyna zaprezentowała przyzwoity futbol.
– Nie liczyłem w tym spotkaniu na łatwe punkty, jednak chcieliśmy się jak najlepiej zaprezentować w starciu z bardzo silnym rywalem i faworytem do awansu. To nam się na pewno udało, jednak wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Byliśmy bardzo blisko nie tylko punktów, ale zwycięstwa, gdybyśmy wytrzymali napór przasnyszan przez 3-4 minuty to uważam, że wygralibyśmy to spotkanie. Jestem zły na siebie, a szkoda mi przede wszystkim chłopaków, którzy zostawili na boisku dużo zdrowia. Przed nami kolejne spotkania, w których postaramy się zaprezentować jak najlepiej – powiedział nam po meczu trener wyszkowian, Artur Salamon.
MKS Przasnysz – Bug Wyszków 4:2 (1:0)
Bramki dla Bugu: A. Majczyna, M. Maciak.
Bug: K. Goleń – Ł. Wolf, R. Nogaj, M. Maciak, Ł. Damętko – A. Majczyna, T. Kobyliński (55. – Ł. Kowalczyk), B. Salamon, K. Kaput, J. Rejnuś – Ł. Kamiński (55. – M. Bala).
W następnej kolejce Bug zmierzy się z Czarnymi Węgrów. Mecz zostanie rozegrany jeszcze przed weekendem świątecznym, w piątek 25 marca, na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz. 15.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
KS Łomianki – MKS Ciechanów 0:1
Czarni Węgrów – Wisła II Płock 0:1
Naprzód Skórzec – Błękitni Gąbin 3:0 (wo)
Mławianka Mława – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:0
Korona Szydłowo – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:7
Bzura Chodaków – Wkra Bieżuń 3:1

1. MKS Przasnysz 40 51-17
2. Ożarowianka Ożarów Maz. 36 34-11