Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Drugie życie siatkarzy UKS Polonez Wyszków

(Zam: 23.03.2016 r., godz. 14.59)

Przed tygodniem informowaliśmy, że siatkarze UKS-u Polonez Wyszków mimo czwartego miejsca w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w piłce siatkowej, skorzystali z propozycji otrzymania od związku tzw. dzikiej karty i zagrania w 1/4 Mistrzostw Polski.

Ich występ nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wsparcie gminy Wyszków i dyrekcji Zespołu Szkół na wyszkowskim osiedlu Polonez. Drużyna trenera Macieja Główczyńskiego gościła w czwartek 10 marca w Urzędzie Gminy. Zastępca burmistrza Aneta Kowalewska podczas spotkania podziękowała siatkarzom, trenerowi oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Wyszkowie za wzorowe wychowanie poprzez sport, zaangażowanie w treningi i bardzo dobre rezultaty ligowe w obecnym sezonie.
– Wiem, jak trudno jest rywalizować z ośrodkami siatkarskimi typu Warszawa, Ostrołęka czy Radom, dlatego bardzo doceniam wasz sukces – powiedziała.
Siatkarze UKS-u zostali dodatkowo nagrodzeni – otrzymali odzież sportową z herbem gminy Wyszków, która bez wątpienia przyda się młodzieży reprezentującej nasze miasto w kolejnych zawodach. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, każdy z młodych siatkarzy powiedział kilka słów o sobie. Zawodnicy z chęcią opowiadali, jaką szkołę średnią wybiorą już za kilka miesięcy. Grupa jednogłośnie chciałaby kontynuować swoją edukację ponadgimnazjalną na terenie gminy Wyszków, co wydaje się dobrym prognostykiem do stworzenia trzonu zespołu juniorów w najbliższym sezonie rozgrywkowym.
W najbliższy weekend młodych siatkarzy czeka natomiast sprawdzian sportowy. Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadetów odbędzie się w dniach 17-20 marca w Krakowie.
Skład drużyny UKS Polonez: Przemysław Fijałkowski (kapitan), Damian Szydlik, Karol Wojtkowski, Alan Rzemek, Mateusz Matak, Kacper Wojtkowski, Olek Purgacz, Łukasz Zdrojewski, Kamil Bedecki, Oskar Jackowski.
Trener: Maciej Główczyński.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl