Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Zwycięstwo na inaugurację rundy

(Zam: 23.03.2016 r., godz. 14.40)

W sobotę 12 marca Bug Wyszków zmierzył się na własnym stadionie z zespołem Naprzód Skórzec. W spotkaniu inauguracyjnym rundę wiosenną sezonu 2015/16 podopieczni trenera Salamona pokonali rywali 2:0.

Dzięki zwycięstwu Bug udanie zrewanżował się rywalom za pechową porażkę z rundy jesiennej (przypomnijmy – wyszkowianie mimo licznych okazji bramkowych przegrali w Skórcu 1:2, bramkę zdobył wtedy Ernest Dobkowski). Sobotnie spotkanie drużyna trenera Artura Salamona rozpoczęła z dwoma nowymi zawodnikami w składzie – napastnikiem Łukaszem Kamińskim (wychowanek Bugu, ostatnio bronił barw WKS-u Rząśnik) oraz pomocnikiem Tomaszem Kobylińskim (ostatnio ŁKS Łochów). Od pierwszej minuty wyszkowianie byli stroną dominującą na boisku. Po niespełna kwadransie gry Bug wyszedł na prowadzenie po bramce Dobkowskiego. Pomocnik Bugu dobił strzał Łukasza Kamińskiego. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy, ponownie na listę strzelców wpisał się Dobkowski, który jak się później okazało, ustalił tym samym wynik meczu. W drugiej odsłonie znacznie spadło tempo gry, a walka toczyła się głównie w środku pola. Żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki.
– Bardzo dobrze rozpoczęliśmy rundę wiosenną, udało nam się wygrać z zespołem Naprzód Skórzec. To był taki mały rewanż za porażkę w Skórcu. Trochę brakuje nam jeszcze skuteczności, ale uważam, że zagraliśmy dobry mecz, zagraliśmy jak drużyna. Rozumiemy sie dobrze, zarówno na boisku, jak i poza nim. W drużynie panuje bardzo dobra atmosfera, jesteśmy gotowi na kolejne mecze – powiedział nam kapitan zespołu, Mateusz Maciak.
Bug Wyszków – Naprzód Skórzec 2:0 (2:0)
Bramki: E. Dobkowski (2).
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – K. Kaput, M. Maciak, R. Nogaj, Ł. Damętko – A. Majczyna, E. Dobkowski, P. Herman, T. Kobyliński – Ł. Kamiński, J. Rejnuś.
W najbliższej kolejce Bug czeka dużo trudniejszy sprawdzian. Wyszkowianie udadzą się na wyjazdowe starcie z liderem tabeli – MKS-em Przasnysz. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 marca.