Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Rhinos trenują w Wyszkowie i Białymstoku

(Zam: 16.03.2016 r., godz. 14.15)

W ostatnią sobotę seniorzy Rhinos Wyszków udali się do Białegostoku na sportowy camp, zorganizowany przez Topligowy zespół miejscowych Lowlanders. W tym samym czasie nowo powstała sekcja młodzieżowa Nosorożców trenowała w Wyszkowie.Drużyna seniorska Rhinos, która przygotowuje się do kolejnego sezonu rozgrywek PLFA2, miała okazję podpatrzeć metody treningowe Topligowej drużyny Primacol Lowlanders Białystok. Obok krajowej elity i Rhinos, w obozie szkoleniowym uczestniczyła również białoruska drużyna Zubrs Mińsk. Jednodniowy camp podzielony był na dwie części – praktyczną oraz teoretyczną. Wyszkowianie razem z zawodnikami pozostałych drużyn odbyli dwa treningi na nowoczesnym stadionie w Białymstoku. Zawodników z każdej pozycji koordynował oddzielny specjalista: QB – Jabari Harris, OL – Victor Todorovic, RB – Damian Kołpak, WR – RJ Long, DL – Mike Kagafas, LB – Michael Hall, DB – Ljubodrag Anđelković. Pod ich okiem zawodnicy szlifowali podstawy oraz tajniki swoich pozycji. Na drugim z treningów wszyscy uczestnicy podzielili się na kilka grup, gdzie rozgrywali minimecze FA. Dla zawodników Rhinos była to duża nauka oraz możliwość rozwinięcia swoich umiejętności. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do mocnego rozwoju drużyny i pozwoli w bardziej efektywny sposób walczyć o awans w tym sezonie.
W tym samym czasie Rhinos Junior, jak już ochrzczono drużynę młodzieżową Nosorożców, trenowali na obiektach w Wyszkowie. W ich przypadku treningi przez pierwszy miesiąc (marzec) polegają na stopniowym adaptowaniu się do realiów futbolu amerykańskiego i odkrywaniu, co sprawia im trudności. Zajęcia mają więc charakter ogólnorozwojowy.
– Zgodnie z ustaleniami mamy przygotować juniorów pod przyjazd naszych importowanych zawodników, trenerów, którzy wspólnie z nami zadbają o drobne szczegóły rozwoju dzieciaków (technika biegów, poruszanie się po boisku, rozwój siły fizycznej, skoczności, stabilizacji). Młodsi w wieku 10-14 lat, oprócz treningu podstaw mają czas na zabawę, a starsza grupa 15-17 lat, pracuje już ciężej i powoli staramy się patrząc na predyspozycje dobierać im pozycje. Na chwilę obecną mamy 22 juniorów, grupka ta będzie się jeszcze powiększała. Dzięki współpracy z gminą Wyszków proponujemy dwa treningi w tygodniu zupełnie za darmo, dając od siebie profesjonalny sprzęt treningowy, trenerów z Polski i USA. Apeluję również do młodych ludzi zainteresowanych FA – zapraszamy wszystkich w przedziale wiekowym 10-17 lat, aby spróbowali swoich sił w nowym sporcie i być może w przyszłości zasilili szeregi seniorskiej grupy, a nawet starali się o występy w reprezentacji Polski – powiedział nam prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
Ł.W., Turu


Komentarze

Dodane przez Asia, w dniu 16.03.2016 r., godz. 19.17
Nagroda "Zaczyn" 2015 w pełni zasłużona. Widać, że chłopakom się chce.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.59
To zainteresowanie młodzieży sportem jest bezcenne. Powinno iść za tym wsparcie.
Dodane przez Socjalny, w dniu 18.03.2016 r., godz. 09.50
A może by tak ze wszystkich chętnych zorganizować jakąś wyszkowską mini ligę? Coś w rodzaju 6 piłkarskich.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl