Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaRefleksje po obchodach święta 1 marca

(Zam: 16.03.2016 r., godz. 14.14)

Obserwując uważnie wszystkie wydarzenia związane z tegorocznym świętem Żołnierzy Wyklętych w Wyszkowie, także jako ich aktywny uczestnik i organizator nie mogę nie zwrócić uwagi na to, że cały czas następują w tych sprawach pozytywne zmiany.

Dziś nie do pomyślenia jest sytuacja, jaka miała miejsce w latach 90. ubiegłego stulecia, kiedy zaprezentowaliśmy w „Hutniku” wystawę o Żołnierzach Wyklętych. Przeszła niezauważona, zupełnie bez echa. Była ona utworzona przez młodych ludzi z Ligi Republikańskiej, której jednym z liderów był dzisiejszy minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, a także mecenas Grzegorz Wąsowski, dzisiejszy prezes fundacji „Pamiętamy”. Tej samej, która ufundowała nasz wyszkowski pomnik Wyklętych. Wystawa objeżdżająca całą Polskę i związana z nią publikacja doprowadziły jednak do upowszechnienia zarówno informacji o losach, jak i samego określenia Żołnierzy Wyklętych. Była pierwszym małym krokiem w historii III RP w stronę odkłamania tej problematyki, zafałszowanej przez lata komunistycznych kłamstw i manipulacji.
Stosunkowo duża ilość zdarzeń związanych ze świętem cieszy. Mieliśmy bowiem w tym roku w Wyszkowie pierwszą edycję biegu „Tropem Wilczym” i już trzeci Marsz Pamięci, dwa tematyczne spotkania z prelegentami i wystawę w bibliotece, a także krótką uroczystość zorganizowaną przez wyszkowski PiS. Różne pomysły, związane z uczczeniem Żołnierzy Wyklętych, wielość podmiotów zaangażowanych w ich realizację, a także obszerne informacje w prasie powodują, że sama idea dociera do różnych środowisk i staje się to powodem szerszego zainteresowania tym świętem istniejącym już od 5 lat, od 1 marca 2011 r.
Oddolny nacisk przeróżnych organizacji i podmiotów powoduje, że w pewnym momencie nasza lokalna władza zorientowała się, że nie jest to temat, który można byłoby pomijać i wsparła bieg „Tropem Wilczym”, choć zarówno w gminie, jak i w powiecie szczególnej inicjatywy i zrozumienia dla tematu nie widać.
Nie mogę jednak nie zabrać głosu w sprawie braku flag narodowych na wyszkowskich ulicach 1 marca tego roku. Z inicjatywy środowiska Klubu Gazety Polskiej wystosowałem odpowiednio wcześnie list do pana burmistrza w tej sprawie. Niestety, flagi tradycyjnie już nie zawisły. Na łamach co najmniej dwóch gazet lokalnych znalazły się zdecydowane głosy wsparcia w tej sprawie, co pokazuje, że wielu osobom ten temat leży na sercu. W „Wyszkowiaku” dwukrotnie w tej sprawie wypowiedziała się nasza felietonistka i komentatorka – pani Judyta. W „Nowym Wyszkowiaku” z kolei, w notatce prasowej na ten temat znalazłem następujący cytat (to wypowiedź czytelniczki NW– pani Marty) – „Wiedza na temat Niezłomnych w społeczeństwie jest coraz większa. Brak flag uważam za hańbę dla władz Wyszkowa”. Osobiście podzielam zarówno ten pogląd, jak i wyrażone nieco łagodniej oceny pani Judyty, która najogólniej rzecz biorąc uważa, że powinno się śmielej wieszać narodowe flagi. Ja również sądzę, że nie ma się co wstydzić swojej polskości i wydaje mi się, że pan burmistrz z racji pełnionego urzędu powinien umiejętnie przeciwdziałać „pedagogice wstydu” promowanej przez antypolskie, nihilistyczne środowiska. To po pierwsze. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją dość wyjątkową. Żołnierze Wyklęci zostali postawieni przez komunistyczną władzę w sytuacji bez wyjścia. Byli bezwzględnie mordowani, torturowani i prześladowani. Ale zostali również przysypani grubym kożuchem kłamstwa – mieli na zawsze pozostać bandytami. Dziś prawda o ich walce i poświęceniu dociera coraz szerzej do społeczeństwa. Działania tego typu, jakie prezentuje burmistrz Nowosielski, sugerowanie, że wywieszenie flag dla uhonorowania żołnierzy ginących za Polskę wymaga jakiś głębokich analiz i konsultacji nie powinny mieć miejsca. A może w tle takiej decyzji są naciski pańskiego zaplecza politycznego, panie burmistrzu i pokutujące w niektórych środowiskach przekonanie, że Żołnierze Wyklęci to po prostu bandyci?
Marek Głowacki

Komentarze

weź pan się nie kompromituj
Dodane przez kaśka, w dniu 16.03.2016 r., godz. 14.25
...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.03.2016 r., godz. 14.28
Bardzo wielu z nich to nie bandyci.
Do M.E.
Dodane przez Josek, w dniu 16.03.2016 r., godz. 17.03
Bandyci to dziadkowie i ojcowie KOD-erastow i Nowoczesnych inaczej......., czyli szeregi dawnych dzialaczy komunistycznych/PZPR, UB, SB, PO/
Dodane przez Jątek, w dniu 16.03.2016 r., godz. 18.52
Czekałem, aż w końcu Eychler przemówi swoim prawdziwym głosem. I zapytam: którym z Wyklętych palił pan znicze z naklejką KOD w dn. 1marca ?
Do Marka Eychler / apel o opamietanie sie
Dodane przez Josek, w dniu 16.03.2016 r., godz. 19.01
Marku E. postawiles na zlego konia (KOD)....Kolejka kodowskich sekciarzy do KORYTA Z OSMIORNICZKAMI jest tak wielka , ze ty prowincjonalny nieudacznik polityczny , nawet w razie powodzenia tej sekty nie masz zadnych szans....Najwyzej pochwala cie , jako " uzytecznego idiote"...i poklepia po plecach....... Manifestacje oraz tzw. protesty KOD i NOWOCZESNEJ inaczej, to ostatnie podrygi spolecznego zaplecza postkomuny.... Lamanie prawa przez najwyzszego polskiego ajatollaha Rzeplinskiego, tylko uprzykrza , ale nie blokuje dzalania Rzadu RP..... Marku !!!, jesli nie powiodlo sie tobie w Wyszkowie, w polityce samorzadowej, tym bardziej nie uda sie tobie w Warszawie...Powyzsza prawidlowosc powinienes zrozumiec i jak najszybciej odlaczyc sie od KOD-u /lewackiej i postkomunistycznej bandy sklerotykow teskniacych z nostalgia za tym co bylo kiedys i nie wroci juz.../ Dlatego twoja moherowa wiarygodnosc wymaga autorefleksji, inaczej bedzie dla ciebie tylko obciazeniem.....Lepiej byloby , gdybys swoja energie , zamiast na lazenie i puszczanie bakow z kodziarzami w W-wie spozytkowal na zbieranie smieci w okolicznych lasach... Byloby to pozyteczne dla twojego zdrowia psychicznego, srodowiska naturalnego oraz mialbys za to szacunek i poparcie w Wyszkowie... Dodam , ze nie jestem Cabaj, Glowackiego i Gajewskiego nie znam osobiscie , a ANONIMOM za komentarze dziekuje z gory...
Dodane przez ola, w dniu 16.03.2016 r., godz. 19.46
Panie Głowacki, popieram pana starania o wywieszanie flagi narodowej, a nawet więcej: postuluję, aby flaga wisiała wszędzie gdzie się da, przez cały okrągły rok i wszyscy Polacy będą w końcu usatysfakcjonowani i w tym jednym zgodni. Już tak na marginesie, z dużą nieśmiałością, szeptem niemalże, ośmielę się przedstawić swoje refleksje przed lipcowymi wydarzeniami, planowanymi w tym roku w naszej ojczyźnie, szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Od ponad miesiąca brak jest komendanta głównego policji, oraz komendantów w niektórych województwach, w tym komendy stołecznej, a dziesiejsze posiedzenie sejmowej komisji obrony dotyczyło rozpatrywania przyczyn katastrofy smoleńskieji jutro będzie kontynuowane, gdyż zostało przerwane z powodu głosowania w sejmie nad wotum nieufności dla ministra Błaszczaka. Ale to przecież nic, w porównaniu do tego co pan pisze o flagach i entuzjastycznie zachęca do większej odwagi w ich wywieszaniu - wszystko inne jakoś się potoczy...
ola mamy miesiąc marzec,a ty zamartwiasz sie co bedzie w lipcu?
Dodane przez Lubią, w dniu 16.03.2016 r., godz. 20.41
ola,kobieto wyluzuj sie,bo wkrotce najblizszych zrazisz ciągłym,bez sensu i prawdypisaniem. Uprzytomnij sobie,ze PiS rośnie w sondazach,natomiast dzialalnosc KODu i im podobnym ,postępowaniem swoim,kłamliwa propaganda zrazila do siebie prawdziwych Polakow,bowiem my chcemy spokoju,poszanowania pana Prezydenta ,panią Premier i ich Rzadu,który wybralismy w demokratycznych wyborach. Raz martwisz sie,ze o 6-tej rano bedzie pukala do mieszkań policja,teraz zachodzisz w glowe,dlaczego niema komendanta glownego Policji,drażni cię propozycja wywieszania flag,jezeli twoje serce bije ku komuś innemu,nie musisz tego robic. Gdybys była kobieta spelniona,kochała i była kochana napewno byśmy nie oglądali twoich odbiegajacych od prawdy,wymeczonych wpisów.
prawda o badaniach dla sondaży
Dodane przez "drugi sort", w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.02
dzwonili do mnie w sprawie sondażu politycznego "czy może Pan poświęcić mi 3 minuty" - NIE! nie mam czasu, ja pracuję a nie czekam na 500zł. dziękuję.
Dodane przez ???, w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.14
Panie Głowacki, nie jest tajemnicą, że sam Nowosielski ma względem Pana wielki kompleks. Kim on był za młodu w latach, o których Pan wspomina. Może się pochwali, a może ola zrobi to za niego?
Dodane przez AWP, w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.48
W naszym mieście konsultacje społeczne to pięta achillesowa samorządu. Nie można też wszystkiego rozpatrywać kosztami, panie burmistrzu.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.49
Jedni już dostali.My nie gorszy plangton.Dajcie po stówce i nasz klub A.A też zagłosuje na kogo chceta i bedzie siedział spokojnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 09.53
Ziobro jako prokurator nie może być posłem.KONSTYTUCJA TEGO ZABRANIA !!!!!!!!! Rozpasali się łobuzy jak dziadowski bicz.
Dodane przez Prawda o badaniach, w dniu 17.03.2016 r., godz. 10.07
K-ORMOruski Bredzisław - ex prezydent w przedwyborczych sondażach miał 75% POparcia... (ale okazało się, że chodzi jedynie o sondaż wewnątrzpartyjny) Biedny myślał, że to ogół.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 10.23
Idiotyzm myśleć, że to za 500 przegrali wszystko, co mogli. Buta, chamstwo i ignoracja społeczeństwa, to przyczyna przegranej PO, PSL. Czemu KUKIZ dostał tak ogromne poparcie, bo nie za jakiś tam ochłap? Ogarnijcie się gamonie chociaż teraz.
Dodane przez Kto żałuje PO?, w dniu 17.03.2016 r., godz. 10.59
Kto żłuje dziś PO? W kontekście pazerności na publiczną kasę jaką przejawia czołowa POstać tej partii w Wyszkowie.
Dodane przez MM, w dniu 17.03.2016 r., godz. 11.23
Czyli ciąg dalszy nazywania czarnego białym... Przerażające jak można tak dać oszwabić jednemu małemu... Czarno widzę przyszłość (nie biało)...
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 11.29
NIE BREDZCIE TU ŻE MACIE 38% POPARCIA U POLAKÓW.....TYLE BY NA WAS GŁOSOWAŁO Z GRUPY,KTÓRA POSZŁABY DZIŚ NA WYBORY.
Dodane przez Memory, w dniu 17.03.2016 r., godz. 11.36
A może bez poprawności politycznej, niech każdy zacznie świętować swoich bohaterów. Jest demokracja, nikt nie będzie za to strzelał. Po co udawać, klapę po odznaczenia wypinać, a później robić problemy z wywieszeniem flag.
Dodane przez MM, w dniu 17.03.2016 r., godz. 13.16
" winą było to, że chciały wbrew decyzjom kierownictwa TVP na żywo pokazać w telewizji informacyjnej start kilkudziesięciotysięcznego marszu Komitetu Obrony Demokracji oraz przemówienia uczestniczących w tym marszu liderów opozycji."... Dobra zmiana tom 123...
ola zamiast pracowac,piszesz w godz.pracy komentarze
Dodane przez Henryk, w dniu 17.03.2016 r., godz. 14.37
MM nie kto innny tylko ty,eychlerzyna tez duzo pisze jako Anonim,jestescie coraz bardziej osamotnieni i smieszni,a to dlatego,ze każdy z was myśli,ze pisze coś ,,wyjątkowego" a to,tylko zalosna,prymitywna pisania,ktora tylko was cieszy. Piszesz,ze czarno widzisz przyszlosc ,tutaj poniekąd masz racje,bowiem w zyciu za wszystko trzeba bedzie zaplacic. ,,Los jest nie rychliwy,ale bardzo sprawiedliwy"
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 14.54
WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO WY-KO-NAĆ !!!!!!!!!! I NIE DY-SKU-TO-WAĆ !!!!! Bo będzie Majdan
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 17.03.2016 r., godz. 15.10
Nie tylko start, ale Panie wymyśliły sobie transmisję non stop, na żywo. Po co więc manipulujesz?
Do wpisu z 14.54
Dodane przez Antos, w dniu 17.03.2016 r., godz. 15.11
Co Eychler juz nawet zapomniałeś jak sie nazywasz i ostatnio nie podpisujesz sie nazwiskiem.. Majdan to zrób w swoich nie domytych portkach. Jezeli tesknisz za takimi rozrywkami to zmien kraj. Jak trzeba byc podlym i grozić Majdanem. Ty wyrzutku spoleczenstwa czy twoja chora glowa wie co to znaczy dla ciebie,dla twojego dziecka.? Chłopie ciebie trzeba i to szybko izolowac.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.03.2016 r., godz. 15.28
Czy wy tchórze, co boicie się podpisać tu imieniem i nazwiskiem sądzicie, że ktoś się was przestraszy bo szczekacie głośno? Widzę na tym forum tylko dwie osoby, które otwarcie są za bolszewicką władzą psisu i nie wstydzą się podać nazwisko, no i jeden jeszcze - Cabaj, ten się zawsze bał, więc się podpisuje tym, co mu ślina na język przyniesie.
O dwóch prawdziwych WYKLĘTYCH, do dziś wyklętych
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.03.2016 r., godz. 16.42
Rotmistrz Pilecki 15 marca 1948 r. zginął z rąk komunistycznych morderców. Wyrok śmierci podpisał wujek Kaczyńskich - Henryk Świątkowski, minister sprawiedliwości w rządzie Bieruta, ten sam dzięki któremu rodzina Kaczyńskich dostała w zrujnowanej wojną Warszawie elegancką willę na Żoliborzu, odebraną rodzinie innego polskiego patrioty - Lisa-Kuli. To ci dwaj (Pilecki i Lis-Kula) są prawdziwymi żołnierzami wyklętymi, po dziś dzień wyklętymi i zwłaszcza w czasach pisowskiego nierządu. To takim jak oni postawiłem znicze z napisami KOD - MY NARÓD.
Dodane przez ola, w dniu 17.03.2016 r., godz. 17.29
do Henryk - prawdziwe, "złote" myśli...jeszcze poproszę. A tak na serio: Rada IPN ostro krytykuje projekt ustawy o tej instytucji autorstwa PiS-u - jakoś nie jestem zdziwiona - PiS jedno zrobił zgodnie z prawem i dla dobra Polski: zgłosił wniosek do Komisji Weneckiej, prędzej czy później, naczelny naczelnik będzie musiał wykonać zawarte w opinii zalecenia - "los nie rychliwy, ale sprawiedliwy"
Dodane przez ola, w dniu 17.03.2016 r., godz. 18.11
W kwietniu, mam nadzieję...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.03.2016 r., godz. 18.50
Pani olu. A propos "złotych" myśli - ile zarobiliśmy za wzmocnieniu złotówki ? Kurs euro spadł z ok. 4,5 zł do 4,27. Prosimy o pogłębioną i jak zawsze błyskotliwą analizę. Co to oznacza ? No i najważniejsze - czyja to zasługa ?
Do Marek G.
Dodane przez Josek, w dniu 17.03.2016 r., godz. 19.32
Jesli chodzi o poglebiona i blyskotliwa analize Oli, to mamy problem. Ola jest w wieku w ktorym, nie ma juz takiej bystrosci umyslu, spostrzegawczosci i obiektywnej analizy faktow, pamieci czysto analitycznej i percepcyjnej, zeby nie pasc ofiara lajdackiej, antypolskiej propagandy PO i KOD. Nie czyta juz tak szybko jak kiedys, nie przyswaja i nie kojarzy na tyle sprawnie, zeby byc uodpornionym na najnowsze techniki manipulacji i robienia wody w mozgu . Mam nadzieje , ze przy odrobinie autorefleksji wroci na wlasciwa droge....
Dodane przez ola, w dniu 17.03.2016 r., godz. 19.56
Panie Głowacki, odsyłam do archiwum; ustosunkowałam się do pytania. Mam też pytanie do pana; czyja to zasługa, że Prezydent Andrzej Duda, raczej nie zostanie przyjęty indywidualnie przez Prezydenta Obamę, podczas swojej wizyty w marcu, w USA? Oraz proszę o rzetelną analizę, jak to się ma do zbliżającego się szczytu NATO w Polsce, jeżeli do takowego dojdzie?
do Głowacki i Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 20.36
Jak to jest z tym Ziobro.Przecież on jako prokurator nie może być posłem.Nie pocieszajcie się,że Eychler pisze jako anonim.W Wyszkowie jest tysiące ludzi podobnie myślących.Możecie doczekać się nawet tu marszu KOD.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 20.47
Josek !! Jesteś debil.Wszyscy to widzą czytając twoje wypociny.Muszą ci to kretynku napisać bo stale tu poniżasz ludzi.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2016 r., godz. 21.07
Komisja Wenecka dla panny poseł Pawłowicz jest niedemokratyczna.To tak jakby powiedzieć,że papierz nie jest katolikiem.Kogo Wy ludzie popieracie ?? To jest szambo.Pis to szambo !!!
Dodane przez Kaśka, w dniu 17.03.2016 r., godz. 21.53
A wybory w USA kiedy?
Eychlerek wyszedł z remisji,szaleje i ubliza
Dodane przez Rysie, w dniu 17.03.2016 r., godz. 23.33
Nie zwracajmy uwagi na chorego czlowieka,wymaga on współczucia i profesjonalnej terapi,bo tak naprawdę on sam nie wie co robi i co pisze. Zespół maniakalny,który mu podpowiada o tysiacach takich jak on. Jeszcze troche i nazwie sie Mesjaszem,w tym schorzeniu to bardzo podobne. Najgorsze,zeby groźby nie przeszły w czyny bo wtedy to przestanie byc smieszne.
Kursy walut w Polsce - -do P.Głowackiego
Dodane przez Observator, w dniu 18.03.2016 r., godz. 00.47
To,że złotówka w ostatnich dniach umocniła się nie wynika z jakiejkolwiek decyzji czy pracy rządu albo też oszałamiających wskazników gospodarki polskiej . To skutek informacji jaką podała amerykańska FED-gospodarka USA zwalnia i w najbliższej przyszłości nie ma pola do podniesienia stóp procentowych w USA. Spekulanci walutowi wiedzą co z taką informacją zrobić stąd takie dzisiaj kursy walut.
flagi na maszt
Dodane przez rabbit, w dniu 18.03.2016 r., godz. 05.23
No, to jak? Panie Głowacki wieszamy te flagi? Tylko pytanie, w rocznice wyprowadzenia krasuli, czy kabana przez lokalnych "bohaterów"?
Bez komentarza
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 07.20
Pis powołał komisję na czele z panną Pawłowicz do "zbadania OPŁACALNOŚCI przynależności Polski do Unii Europejskiej"a Pan Maciorewicz skupia się (nie tylko w toalecie) na temacie nr 2 po "zamachu Smoleńskim"czyli broni elektromagnetycznej.
Dodane przez MM, w dniu 18.03.2016 r., godz. 08.03
Ambasador USA rozmawiał z prezesem...., Obama ma w nosie Dudę... czyżby był czas kończyć zabawy kaczuszkami w piaskownicy...
Dodane przez MM, w dniu 18.03.2016 r., godz. 08.13
A jak arcykapłan musi wygłaszać homilię (wywiad Prezesa w Rzeczpospolitej w której potwierdza, że nic z demokracji nie rozumie) to też o czymś świadczy...
trafniej już nie można tego określić
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.03.2016 r., godz. 08.23
Rewolucja katobolszewicka. Macie prawo tego nie zauważyć, macie prawo nie wyłapać analogii, ale Jarosław Kaczyński za pomocą swojej partii robi w Polsce bolszewicką rewolucję. Wprawdzie odżegnuje się od typowo bolszewickich idei, dryfując w stronę ideologii bliższej Hitlerowi, ale sposoby realizacji są czysto bolszewickie. Dla ułatwienia nazwijmy to sobie – “katobolszewizmem”. Wbrew pozorom rewolucja nie jest zjawiskiem nagłym. To proces rozciągnięty w czasie na miesiące. Czasami nawet lata. Pałac Zimowy w Piotrogrodzie wcale nie został zdobyty w krwawym szturmie, jak nas o tym uczono w szkole i pokazywał w filmie Sergiusz Eisenstein. I wcale nie było tam Lenina na czele wojsk. Zajęciem Pałacu Zimowego (bo przecież wejście na podwórko nie można nazwać szturmem) dowodził Trocki, a jedyne strzały jakie tam padły, były „na wiwat”, albo dla postrachu w okna. Ostrzelano wprawdzie go z armat Twierdzy Pietropawłowskiej, ale tylko dwa pociski trafiły w cel czyniąc niewielkie szkody. Obiekt był praktycznie nie broniony, bo bronienie go nie miało sensu, skoro Kiereńskiego już w nim nie było a cara nie było od dawna. Obrońcy, batalion kobiecy, 40-tu inwalidów wojennych i pół kompanii kadetów – po prostu rozeszli się do domów. Ale nie rewolucja 1917 roku jest tematem tych rozważań. Chciałem tylko zaznaczyć, że tak samo jak przejęcie władzy przez Bolszewików wówczas, tak samo i dzisiaj przejęcie władzy przez Katobolszewików Kaczyńskiego było procesem rozciągniętym w czasie i odbywało się w cieniu normalnie na pozór funkcjonującego społeczeństwa. Pracowały urzędy, fabryki, jeździły pociągi, ludzie spacerowali po ulicach, odbywały się koncerty i występy teatralne – jak w każdy, zwykły dzień. Więc może tego nie dostrzegacie, ale wokół Was Kaczyński robi rewolucję, dokładnie według leninowskiego schematu. I tak jak Leninowi, wcale nie chodzi mu o „dobro ludu”. Wszystkie hasła socjalne, które Polacy zlizują ze smakiem jak miód lany na ich serca są tylko maskowaniem bandyckiego skoku na Państwo Polskie. Zawłaszczenie przez ekipę rządzącą wszystkich instytucji państwowych, szczególnie tych kontrolnych i propagandowych, jest przygotowaniem do wprowadzenia brutalnej dyktatury. Może nie od razu krwawej, ale na pewno brutalnej. Skupmy się na jednej tylko ustawie „O obrocie ziemią”. Przecież to jest realizacja marksistowskiej zasady że ziemia, podobnie jak i środki produkcji ma być własnością państwową. Uprzywilejowanie państwowej agencji , a właściwie danie jej monopolu na obrót ziemią orną jest prostą drogą do „rozkułaczania” i tworzenia kołchozów. Zobaczycie. Jeżeli nie powstrzyma się katobolszewickiej rewolucji, to za pół roku, może rok usłyszymy, że „lud pragnie” powrotu PGR-ów. I rzeczywiście, część mieszkańców popegeerowskich wsi takiego powrotu do czasów, gdy można było bezkarnie leżeć na miedzy a pensja i tak wpadała – pragnie. Nie bacząc na zdanie reszty ludu, katobolszewicka dyktatura te PGRy wprowadzi, bo będzie w tym widziała źródło własnych dochodów. Nie będzie ważne, że historia pokazała ten model zarządzania jako kompletnie nieefektywny. Ważne, aby jakiś lokalny działacz katobolszewicki miał władzę i pieniądze. Tak na marginesie, gdyby Karol Marks wstał dzisiaj z grobu, to pierwszą rzeczą która by powiedział byłoby: NIE JESTEM MARKSISTĄ !!! Marksizm jest wypaczeniem idei Marksa wynikającym z kompletnego niezrozumienia przekazu. Po czym jeszcze można wnosić, że to co się dzieje dookoła jest rewolucją (w każdym negatywnym tego słowa znaczeniu)? Otóż po determinacji graniczącej z zatraceniem instynktu samozachowawczego z jakim ta ekipa realizuje swoje cele. Mówiąc wprost „idą na zabój”. Ślepo, nie licząc się z konsekwencjami. Każdy rozsądnie myślący polityk zdaje sobie sprawę, że jego władza może przeminąć już w najbliższych wyborach. Wówczas nowa ekipa krytycznie osądzi działania poprzedników. Jeżeli polityk jest rozsądny i przez okres swoich rządów w umiarkowany sposób dostosowuje Państwo do swojego programu, to skończy się to na parlamentarnej połajance i kilku krytycznych artykułach. No, może w ostateczności jakiś wniosek o postawienie kogoś przed Trybunał Stanu, który nowa ekipa w swej wspaniałomyślności umorzy. Ale jeżeli polityk rozsądny nie jest, to musi się liczyć z wszystkimi możliwymi konsekwencjami swoich działań po utracie władzy. Polityka to nie zabawa w “salonowca” u cioci na imieninach. Tu wali się naprawdę mocno. W wielu przypadkach taki polityk stawał pod ścianą z zawiązanymi oczami, ale że Polska nie przewiduje (mam nadzieję) takich rozwiązań, to ekipa PiS może liczyć nie na Trybunał Stanu, ale na Sąd Powszechny i w rezultacie wiele lat więzienia. Takiego prawdziwego pudła z kratami i blaszaną miską. Radykalizm katobolszewickich polityków i wykonawców ich woli jest tak duży, że albo chcą pójść do tego pudła, albo chcą dokonać realnego przewrotu, zmiany ustroju, zawieszenia praw obywatelskich, odseparowania Polski od instytucji międzynarodowych i umocnienia swojej dyktatury na długie lata. Kto ich rozliczy, skoro nie będzie następnych wyborów i w konsekwencji następnej ekipy rządzącej? Bolszewik by powiedział „osądzi mnie historia”. Katobolszewik powie „osądzi mnie Bóg i historia”. Taka jest tylko różnica pomiędzy nimi.
Panie Głowacki
Dodane przez analityk, w dniu 18.03.2016 r., godz. 08.25
pozwoli Pan, że odpowiem Panu na pytanie skierowane do oli. Co do kursu waluty to w momencie obejmowania władzy przez PIS kurs waluty utrzymywał się na poziomie ok 4,24zł. Słusznie Pan zauważa że waluta nasza umocniła się i prawie osiągnęła "punkt wyjścia". Z czego to wynika?. A no Skarb Państwa (czytaj: MY NARÓD) od początku roku 2016 sprzedał obligacji skarbowych na kwotę 20,13 MILIARDA ZŁOTYCH POLSKICH, przy popycie 31,14 mld zł., więc część kapitału ulokowanego w walutach obcych zostało skierowane właśnie na obligacje. Do tego dochodzi jeszcze kilka czynników światowych i odpowiedź jest jasna. Kurs waluty się obniżył, ale czy warto to robić kosztem ZADŁUŻANIA POLAKÓW o 20,13 MILIARDA ZŁOTYCH. Na to pytanie nie znam odpowiedzi bo niestety nie mam dokładnych danych i nie analizowałem tego ruchu jednak z moich szacunków wynika, że raczej NIE.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 08.33
Jakim szambem było PO PSL to już wszyscy wiemy. Smrodek będzie się cągnął za nimi przez wiele lat po całym świecie. Jak lamali prawo, to było wszystko w porządku, jak ich społeczeństwo odsunęło od koryta to niszczenie demokracji. Punkt widzenia zależy od d...y siedzenia. Podstawowa zasada w polityce to szacunek dla wyborców nie wybrańców.
Dodane przez MM, w dniu 18.03.2016 r., godz. 10.23
Na WP ukazał ciekawy wywiad z Michałem Zadarą "Czy Polska jest Dziadem, czyli PiS jako zasłużona kara".. Polecam to taka instrukcja w pigułce do wyłopotanych przez rzekome podmuchy historii...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 11.12
Rewolucja bolszewicka obaliła carat, rewolucja PiSu obalła dyktaturę PO PSL. Tylko tak mogą coś zrobić dla Polaków i Polski. Czekaliśmy na zmiany, mamy zmiany. Komu nie pasują, to już ich problem. Piana w nosie nic nie pomoże.
Dodane przez ola, w dniu 18.03.2016 r., godz. 12.02
Dojrzała demokracja polega na tym, że to przede wszystkim wyborcom aktualnej władzy powinno zależeć na tym, aby obietnice wyborcze zostały spełnione - natomiast w Polsce wręcz odwrotnie, rządzący nie muszą. Jak taka tolerancja i przyzwolenie na głupotę się kończy mamy okazję już obserwować we wszystkich dziedzinach życia naszego kraju - dzisiaj polecam lekturę nt. prawdziwej przyczyny wypadku limuzyny prezydenckiej. Zmiany były potrzebne, ale wcale nie jest tak, że rządzący mogą wszystko, a jak komu nie pasuje...Panie Głowacki, proszę się przed weekendem nie zamartwiać finansami kraju; minister rozwoju wstąpił w szeregi PiS-u, a jeszcze wcześniej zobaczył za trzecim zakrętem biliony dla Polski; wszystko przebiega zgodnie z planem naczelnego naczelnika - Polska się zadłuża...
Dodane przez Eychler, co z tymi targami?, w dniu 18.03.2016 r., godz. 13.31
Nawet tam stchórzyłeś pójść! KOD, nie ma z ciebie żadnego pożytku. Powiem więcej, ty zniechęcasz ludzi do tego ruchu.
Dojrzała demokracja polega na tym, że to przede wszystkim wyborcom aktualnej władzy powinno zależeć na tym, aby obietnice wyborcze zostały spełnione -
Dodane przez Dojrzała gała, w dniu 18.03.2016 r., godz. 13.40
Tak olu, zależy nam wyborcom obecnej władzy na spełnieniu programowych obietnic. Ze spokojem dajemy rządowi na to czas do końca kadencji. Później się zobaczy. Nikt też nie prześcignie PO-PSL w zadłużaniu kraju. Wyborcy właśnie za to podziękowali łotrom. Pamiętaj też, że PiS pracuje na zgliszczach pozostawionych przez poprzedników. Pierwszy rok będzie najtrudniejszy dla wszystkich, ale jak widać PiS się szybko rozkręca.
święta na lud -ową nutę
Dodane przez Janusz, w dniu 18.03.2016 r., godz. 16.22
Czy w Kuninie też ma powstać pomnik i będą wywieszone flagi? Tam chłopaki z lasu "zrobiły" sklep GS-u?
Dodane przez Obserwator, w dniu 18.03.2016 r., godz. 16.32
Flag na mieście nie wywieszają, ale nie można pominąć faktu zainstalowania trzech masztów, na których w czasie tych wszystkich uroczystości powiewały polskie flagi. Jest to jakiś postęp.
Dodane przez ola, w dniu 18.03.2016 r., godz. 19.58
Oto jak nowa władza realizuje obietnice wyborcze: minister Rafalska nawołuje do rodzin, aby nie spieszyły się ze składaniem wniosków o 500+, widać, że program nie ruszy w przewidzianym terminie, i oczywiście jest już winowajca, uwaga: TK, który, wg pani minister w obecnym składzie, podważy ten program. Droga pani, jak pani jeszcze tego nie wie, albo udaje ( do wyboru ), to z wyroków wydanych przez obecny skład TK są publikowane te, które chce obecny rząd, i wygadywanie takich rzeczy jest po prostu absurdem, takim samym jak jak zamontowanie opon wiadomo w którym aucie, wcześniej przeznaczonych do kasacji
Hasz pśys
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 20.33
Panie Głowacki.Analityk ma niewątpliwie rację.Niestety większość pis-pisaków tego forum nie zrozumie(otumanienie obiecankami)
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 20.46
Rządzicie i zachowujecie się jak słoń w składzie porcelany a Kaczyński taki niepozorny.Inteligencja Polska Was ma w du....Prawnik Duda łamie prawo.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 20.55
Jakim szambem byli poprzednicy z PO,świadczy fakt że prezydent Komorowski jeździł na łysych oponach i Dudzie zostawił łyse....Celowa robota.TO BYLA PRÓBA ZAMACHU...Dawaj Antek !!!
do Pana Marka Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 21.09
Jeszcze nie czas na totalne zwarcie.Tego Pis-raka raka trzeba punktowo zwalczać i pokonywać (krótkie wpisy).Krótki cios i odskok.Jak w boxie.Pozdrawiam.100% Racja jest po Naszej stronie.Wątpliwości ZERO !!!!
Do anonima 11.12
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 21.21
To była dyktatura PO i PSL ????,,,Przeważnie to jakiś tuman,pojedyńczy człowiek coś takiego wprowadza i podporządkowuje sobie cały naród nie zwracając uwagi na prawo...O coś jak u Nas kaczyński.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.03.2016 r., godz. 21.22
Pani ola tradycyjnie coś bajdurzy. Ma być krytycznie i szyderczo o nowej władzy. Ale jest to mało wiarygodne. Z wielu powodów. Pierwszy to taki, że jeszcze nie było nowego rządu, a już przez panią olę był rozliczany. Kolejny jest związany z tymi miliardami "straconymi" w wyniku wzrostu kursu euro na przełomie 2015 i 2016. Wg niej straty były spowodowany przez kaczystwoski reżim. Ale teraz jak kurs wrócił do poziomu sprzed wyborów to pani ola tego nie zauważa. Ale są wciąż nowe "straty", "problemy" i wydumane skandale. Musi być coś bełkotane z jak największą częstością. Ble, ble, ble,ble w pseudointeligenckich sosach. Ble,ble, ble, ble.
Dodane przez gs, w dniu 18.03.2016 r., godz. 21.36
Świetny tekst Panie Marku Eychler. W dość prosty i jasny sposób przestawia możliwą smutną naszą przyszłość i analogię do aktualnych wydarzeń u nas. Jednak dlaczego do sympatyków PiS i Prawicy takie argumenty nie docierają? Dlaczego nadal PiS ma takie poparcie? Może dlatego, że oni chcą w takim kraju żyć? Ktoś kiedyś powiedział, że za pieniądze człowiek da sobie zabrać część wolności. Na przykład zdumiony jestem, że są ludzie, którym nadal podoba się Prezydent, który publicznie dzieli Polaków (wystąpienie w Otwocku). Zaraz ktoś się odezwie, że B. Komorowski też dzielił. To najczęściej stosowany argument. Ale przecież miała być "dobra zmiana". Dlaczego zatem stosowane są metody tej znienawidzonej poprzedniej władzy? Chyba nie było jeszcze takiej sytuacji u nas, aby prawie co tydzień były protesty i to na dużą skalę. Często pada pytanie, gdzie był KOD, gdy PO-PSL wybierało w czerwcu dwóch sędziów za dużo. Ja się pytam, gdzie był PiS? Dlaczego PiS nie protestował? Dlaczego nie wyprowadzał ludzi na ulicę, gdy PO-PSL doprowadzało kraj do ruiny? Dziwię się, że ludziom podoba się sposób rządzenia przez PiS i przystawki. Przecież w tym nie ma za grosz klasy i profesjonalizmu. Tu znowu ktoś się odezwie, że PO-PSL też nie miało klasy. Gdzie zatem "dobra zmiana"? Pamiętam wypowiedź J. Kaczyńskiego o kolesiostwie i nepotyzmie w PO-PSL. Jednak skala kolesiostwa w PiS jest znacznie większa. Dlaczego także to sympatykom PiS nie przeszkadza? Dlaczego im nic nie przeszkadza?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 22.47
Szczaw i marchewka = ośmiorniczki. Tyle w temacie podziałów.
do eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2016 r., godz. 22.59
eychler może książkę wydaj zobaczysz ile ludzi ją kupi
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.03.2016 r., godz. 06.46
Zaskoczył mnie pan. Mętne, odbiegające od rzeczywistości i prymitywne wynurzenia Eychlera są dla pana celną diagnozą. Swoją drogą należałoby sprawdzić, czy w rzeczywistości jest to jego wypowiedź. Znany jest bowiem z tego, że jako swoje przedstawia skopiowane z intenetu teksty. Sądzę, że pierwsze otrzeźwienie powinno dla pana przyjść, kiedy się okaże, że nie będzie wiosną żadnego antypisowskiego powstania. O tym pan się dowie w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Ja już dziś o tym wiem.Drugie natomiast, kiedy w Warszawie odbędzie się szczyt NATO, pomimo wysiłków matołów z PO i Nowoczesnej, żeby to zablokować. Wasze kompletne zaślepienie i nienawiść powodują, że niepostrzeżenie przechodzicie ( a może już od dawna jesteście ???) na pozycje współczesnej Targowicy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.03.2016 r., godz. 07.15
Wracając natomiast do refleksji w związku ze świętem Żołnierzy Wyklętych. Na początek wyszkowskie sprawy. Mamy niewątpliwe zwycięstwo. To znaczy, że temat walki, patriotyzmu, heroizmu tych rycerzy wolności jest w sferze publicznej oczywisty. Nikt się nie odważy publicznie ich więcej oczerniać pod nazwiskiem. Chyba, że Eychler, ale on, można powiedzieć się nie liczy z wiadomych powodów. Przede wszystkim zbudowany został w dobrym eksponowanym miejscu pomnik upamiętniający ich walkę o Polskę i ofiarę. On ogniskuje wszelkie działania i nadaje im charakter. Oprócz tego liczba podmiotów zaangażowanych w tę tematykę jest już na tyle duża, że nawet nasza lokalna władzunia raczyła się w tym roku włączyć w obchodzenie święta. Oczywiście nie jest powiedziane, że jest to zjawisko trwałe. Pan burmistrz bowiem dał sygnał oporu wobec zbyt jednoznacznego traktowania tej sprawy - nie raczył podnieść słuchawki telefonu i dać polecenia wywieszenia flag narodowych w tym dniu. Jednak zarówno poprzez nasze lokalne media, które informowały o święcie jak i obszerne informacje w mediach ogólnopolskich społeczeństwo coraz szerzej dowiaduje się prawdy o tamtych czasach i bohaterstwie Żołnierzy Wyklętych. To proces nie do zatrzymania mimo usilnych starań przeróżnych lewaczków z Krytyki Politycznej ,czy GazWyb.
Dodane przez ola, w dniu 19.03.2016 r., godz. 09.08
panie Głowcki, deprecjonowanie innych i ich wpisów nie zmieni faktów, i szkoda czasu i atłasu, a używanie inwektyw nie zastąpi wiedzy - jeżeli ma pan dowody sukcesów obecnej władzy, to proszę się tą wiedzą podzielić - zachowuje się pan dokładnie tak jak cały PiS; ustawiczne fałszowanie rzeczywistości, ale mleko i tak się wyleje, jak w przypadku Janusza Wojciechowskiego, ubiegającego się o intratne stanowisko ( ponad 20 tys. €/ miesięcznie ) w Komisji Obrachunkowej w UE. To warto przeczytać, bo jest jak "bajka o wilkołaku". A było tak: najpierw PiS zdjęło wcześniejszego kandydata, proponując pana Janusza, nie spełnijącego kryteriów wyboru, a więc zgłoszenie do października 2015 roku, bezpartyjności oraz nienagannej opinii. Wszyscy wiemy czyje szeregi grzeje pan Janusz i że jest głęboko partyjny, oraz nie taki znowu uczciwy, co wyszło w praniu ( jakieś problemy z rozliczeniem w jakieś komisji za poprzednią kadencję w UE ), i oczywiście termin dawno minął. Ale wg PiS-u są to standardy, na szczęście nie europejskie. Stanowisko dla Polski pozostało, może będzie wykorzystane. PiS już knuje żeby z dobrego serca zablokować następną kadencję Donaldowi Tuski, ale wtedy Polska nie będzie miała przewodniczącego ( sic! ) Na przyszłość, panie Głowacki poproszę o coś "z górnej półki" jeżeli pretenduje pan do lokalnego trybuna, a nie do poziomu targowicy, która nawiasem mówiąc ma się dobrze, sprzedaje kiszoną kapustę i jaja ciągle w tym samym miejscu.
Przecież w tym nie ma za grosz klasy i profesjonalizmu.
Dodane przez Z kasą czy klasą, w dniu 19.03.2016 r., godz. 09.23
Jak o klasie mowa, to pan "gs" jest w tej dziedzinie niewątpliwym autorytetem. Na wiosnę będzie w bibliotece prowadził cykl wykładów na ten temat. We współpracy oczywiście z wyszkowskim "komitetem z klasą". Będą nas uczyć klasy. Ot i klasa
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 09.41
GŁOSOWAŁEM NA PŚYS CZY MOGĘ ZMIENIĆ GŁOS WYBORCZY ??
kurpś
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 09.59
Siostra "najsympatyczniejszej" posłanki Pśys partii,widziana na marszu KOD.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 14.19
Siostra-Pawłowicz,brat Glińskiego,brat Ziobro,brat Kurskiego.Podzieliłeś Kaczyński tych Polaków oj podzieliłeś a całą rewaloryzację mojej emerytury na 500+ przewaliłeś.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.03.2016 r., godz. 15.31
Kontynuując główny wątek felietonu chciałbym wypowiedzieć się również o sprawach ogólnopolskich w kontekście święta Żołnierzy Wyklętych. W całym kraju, podobnie jak w Wyszkowie miało miejsce bardzo dużo wydarzeń związanych ze świętem 1 marca. Jego ranga była największa spośród dotychczasowych ze względu na większą ilość oddolnych inicjatyw oraz poważne zaangażowanie czynników państwowych, w szczególności prezydenta Dudy i ministra Macierewicza. Do tej pory największy opór w związku z obchodami wychodził zwykle ze strony piezetpeerowszczików, ubowców, ewentualnie palikociarni. Jeszcze nie tak dawno towarzysz Marek Borowski, pociotek ubeckiego zbrodniarza Bermana próbował zatrzymać uchwałę sejmową oddającą hołd Wyklętym. Dziś, wobec rozbicia postkomunistycznej lewicy prymat w opluwaniu Żołnierzy Wyklętych ma środowisko GazWyb, które chętnie podejmuje się każdej, antypolskiej, brudnej roboty. Jednak jest to na szczęście towarzystwo o zdecydowanie słabnących wpływach.
Dodane przez Josek, w dniu 19.03.2016 r., godz. 16.22
Zacytuje tutaj moj wpis odnoszacy sie do komentarzy dotyczacych innego blogu, ale mysle ze tutaj tez aktualnego:.........." Jak czytam komentarze wyszkowskich prowincjonalnych nieudacznikow politycznych oraz ich otumanionych i nieodpornych na najnowsze techniki manipulacji medialnej ( np. TVN-u ) zwolennikow postkomuny i kodowskich lewakow robiacych za uzytecznych idiotow, to chociazbym nie chcial, to musze cos napisac.....!!! Autorzy tych w.w. komentarzy w oslepieniu i wscieklej desperacji atakuja Kosciol, Rzad i Prezydenta RP oraz tych wszystkich, ktorzy maja odmienne od nich poglady....... Potok klamstw, insynuacji i manipulacji / uzyje tu jednej z form ich jezyka / leje sie , w ich komentarzach, niczym gnojowka z swinskiej chlewni.... brak realnego postrzegania swiata, wlasciwej przenikliwosci i oceny dzialan politycznych oraz granic przyzwoitosci we wpisach, wolaja o pomste do nieba. Uzywanie wulgaryzmow ( typu: ty debilu, kretynie, niedorozwoju ) brak merytorycznych argumentow, odrobiny zlosliwego humoru, cietej riposty, swiadczy o braku kultury jezyka i fatalnym warsztacie pisarskim "
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.03.2016 r., godz. 18.43
Josek, to oczywiście napisałeś o sobie czyli Głowackim
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.03.2016 r., godz. 19.17
Głowacki, dwóch "lewaków" czyli Obama i Papa Franciszek nie spotkają się niestety z A. Dupą. A doszły mnie słuchy, że planują takie spotkania z ...Mateuszem.
Dyskusja jest bez sensu.
Dodane przez kasjer, w dniu 19.03.2016 r., godz. 20.07
Że też chce się komukolwiek dyskutować z "artykułami" p. MG i wypowiedziami jemu podobnych! Szkoda czasu i atłasu. Ich "merytoryczne" wypowiedzi rażą uszy i oczy normalnych myślących ludzi.
Do M.E.
Dodane przez Josek, w dniu 19.03.2016 r., godz. 20.37
Ile razy musze pisac, ze nie jestem : Cabaj, Glowacki, Gajewski, czy nawet Eychler.....Uzywam tylko nicku Josek, bo moje prawdziwe nazwisko w Wyszkowie nic wam nie powie. Styl i jezyk moich komentarzy zalezy od kultury jezyka moich adwersarzy. Staram sie byc przeciwwaga dla agresywnych poczynan POmylencow , KOD-erow i Nowoczesnych inaczej z Wyszkowa i okolic.....!!
Janina
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 20.57
Mam pytanie do p.Głowackiego.Czy popiera pan słowa K.Pawłowicz o szmacie,fladze Unii Europejskiej oraz czy był zamach w Smoleńsku czy tylko katastrofa,czy Macierewicz jest zdrowy na umyśle mówiąc o broni elektromagnetycznej ,biorąc 18-letniego doradcę,nawołując Amerykanów do rotacyjnego przebywania broni atomowej w Polsce oraz obrażając najstarszą po Francji demokrację na świecie ?
Dodane przez AWP, w dniu 19.03.2016 r., godz. 21.06
Wojciechowski się oli nie podoba? Znam go z programów Pani Jaworowicz i uważam, że jest wspaniałym, mądrym i ciepłym człowiekiem. ola myślała, że jest w stanie oczernić Pana Wojciecha, a wyszło, że strzeliła sobie w stopę. Jak zgorzkniałym trzeba być, żeby tak postępować?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 21.15
Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością jest takie,że Joski to ojcowie drugiego lub trzeciego dziecka.Bronią Ci ludzie swojej ryby.Reszta musi moczyć swoje wędki dla ich dobra a na krytyki dostaje w mordę i nożem i kur...
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 21.31
Głowacki !!!!!!!!!! Masz WYIDEALIZOWANY WIZERUNEK żołnierzy wyklętych !! Wykorzystujecie ich nieszczęśników.Podpinacie się pod nich.Szukacie na siłę SWOICH I TYLKO SWOICH BOHATERÓW.Nieszczęśnicy bo utkwili w beznadziejnej sytuacji bez szans na odzyskanie niepodległości.Pili,kradli,rabowali,mordowali Polaków.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 21.34
Jak się ujawnisz z nazwiska i imienia to może zrobimy Cię posłem.Tylu durni tam przebywa to i Ciebie upchnie Jarek.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2016 r., godz. 22.04
A Ja nie nazywam się Eychler a panowie G+G+C myślą w swojej naiwności że on jest sam.Nie będzie sam ponieważ nie oddamy Polski Kaczyńskiemu a zło będzie pokonane.
Panie Marku
Dodane przez Druga Strona Medalu, w dniu 20.03.2016 r., godz. 10.58
"Oprócz tego liczba podmiotów zaangażowanych w tę tematykę jest już na tyle duża, że nawet nasza lokalna władzunia raczyła się w tym roku włączyć w obchodzenie święta." - Panie Głowacki, chyba tylko władza i PiS, od postawienia pomnika składają hołd rokrocznie. Pan, ani KGP chyba nie możecie tym pochwalić. Prawda jest właśnie taka. Młodzież Wszechpolska też dołączyła się zaledwie nieco ponad trzy lata temu. Pomnik odsłonięto w 2009 r. Pierwszy niezależny wiec zorganizowano w 2013 r. Pozostaje pytanie - kto do kogo się z tymi obchodami przyłączył?
Dodane przez ola, w dniu 20.03.2016 r., godz. 12.35
do AWP - moje obie stopy mają się dobrze; na przyszłość proponuję czytać ze zrozumieniem. Janusz Wojciechowski nie uzyskał rekomendacji, ponieważ przeciwko jego kandydaturze głosowało 12 członków komisji ( w tym Julia Pitera ) natomiast za - 9 osób, 5 członków komisji wstrzymało się od głosu - nawet dla ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej rachunek jest prosty. Problem pana Wojciechowskiego polegał na tym, o czym pisałam wcześniej: nie spełniał założonych kryteriów wyboru na to stanowisko, i tylko tyle - ja osobiście mogę oceniać pana Wojciechowskiego po działalności darmowych porad prawnych, które na chwilę ( jeden dzień, dwa? ) pojawiły się w kampanii wyborczej i nie sposób było z tego skorzystać - polecam przeczytać co pan europoseł stracił, jednak przez swoje wcześniejsze działania, i ewentualnie niech mu partia zrekompensuje, bo głównie za partyjność został "skasowany", pomijam jakieś nierozliczone z UE sprawy finansowe...Jeżeli nadal celem głównym polityki wewnętrznej i zewnętrznej PiS-u będzie obrażanie "onych", to takie będą tego skutki. P.S. Bardzo intratne miejsce w ETO pozostało do wzięcia przez Polaka, proszę się zgłosić, AWP
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2016 r., godz. 13.53
Zlo jakim był poprzedni rząd już jest pokonane. Teraz trzeba oczyścić z mętów, ale tym już zajmuje się nowowybrany rząd. Oszuści, złodzieje, lapówkarze, wkońcu trafią za kraty, gdzie ich miejsce.
do anonima 19 marca 21.34
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.03.2016 r., godz. 15.03
Swoje oceny opieram na licznych lekturach i rozmowach na ten temat. Również z naocznymi świadkami wydarzeń. Kiedyś było inaczej, ale dziś każdy może dotrzeć do poważnych, obszernych publikacji na ten temat. Również jeżeli chodzi o naszych, wyszkowskich bohaterów antykomunistycznego podziemia. Polecam przede wszystkim publikację "Mazowsze i Podlasie w ogniu - powiat Pułtusk". Zawiera ona zarówno obszerne omówienie ogólnego tła społeczno-politycznego jak i wiele informacji i dokumentów dotyczących konkretnych wydarzeń.
Dodane przez gs, w dniu 20.03.2016 r., godz. 17.59
Panie Marku, minęło trochę czasu od naszej ostatnie wymiany opinii. Trochę się w tym czasie działo szczególnie w polityce. Stąd może Pańskie zaskoczenie. Jednak w polityce zaskoczenie to ostatnio normalne zachowanie. Nasza władza ciągle nas zaskakuje. Trudno jest przewidzieć co będzie działo się dalej. Jednak z obserwacji wynika, że nic nie wskazuje na "dobrą zmianę". PiS nadal brnie w w swoją wizję kraju, o której nie opowiadali w kampanii. Nic nie mówili o zmianach w TK, o zmianach w Spółkach Skarbu Państwa. Nic nie mówili o dzieleniu Polaków. Nic nie mówili o przejmowaniu Spółek (PKO BP). Gdyby skoncentrowali się na realizacji obietnic, to szum byłby dużo mniejszy i zaskoczeń mniej. Na razie program 500+ udało się uruchomić, jednak to za mało. Przecież p. Premier miała gotową teczkę z ustawami na pierwsze 100 dni. Dlaczego zatem, przez te 100 dni tylko 500+? p. Prezydent obiecywał być prezydentem wszystkich polaków, ale ostatnio udowodnił, że nie jest. Faktycznie to Panu nie przeszkadza? Ani trochę? Czy akceptuje Pan wypowiedzi J. Kaczyńskiego, A. Macierewicza i innych na temat innych krajów? Czy nie uważa Pan, że nie buduje to dobrych relacji? Dlaczego mimo to nadal uważa Pan, że idziemy w dobrym kierunku. Ja uważam, na postawie powyższych, że idziemy w kierunku izolacjonizmu i w efekcie będziemy jak Korea Północna. Będziemy straszyć inne kraje, żeby się nie wtrącały? Już to trwa. Nie przypomina do Panu zachowania Kim Dzong Una? Jeszcze jeszcze jedno podobieństwo. Telewizja też jest rządowa i tu i tam. Jeżeli taka będzie nasza polityka zagraniczna to zostaniemy sami i przegramy, ponieważ świat się globalizuje i my tego nie zmienimy czy się to Kaczyńskiemu podoba czy nie. Albo się w to włączymy, albo będziemy poza głównym trendem w świecie. Wg mnie nie możemy bronić naszej suwerenności i narodowości w ten sposób. Ja osobiście nie czuję się skolonizowany. Czuję się Polakiem i Europejczykiem. Czy jakiś obcy kraj zajął nasze terytorium? Nie. Mamy obce wojska w kraju? Nie. Nie można zatem mówić o utracie suwerenności. Jeżeli obecna nasza władza uważa, że obcy kapitał to skolonizowanie to niech weźmie się za rozwój polskich przedsiębiorstw. Ale nie przez ich przejmowanie jak w przypadku Baku PKO BP. Tutaj oraz w przypadku propozycji ustawy o ziemi rolnej widać wyraźnie jaką PiS ma wizję gospodarki. Może i prywatna, ale kontrolowana przez państwo. Gdzie tutaj wolność gospodarcza? Takie zachowanie też jest wg Pana w porządku? Wg mnie w ten sposób nie osiągniemy sukcesu.
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2016 r., godz. 20.34
Opozycja jeźdząc do Bruxeli nie sprzedaje w ŻADNYM momencie interesów Polski !!!! Jest jak prawy obywatel,który chce zabrać kluczyki do samochodu prowadzącemu po narkotykach.Jeżeli chodzi o żołnierzy wyklętych.Oni nie byli aniołami a treść publikacji zależy od autora.
do Drugiej Strony Medalu
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.03.2016 r., godz. 21.27
W tej wypowiedzi najważniejsze jest słowo "chyba". Odnosi się ono do tego co robi nasza lokalna władza. Jeżeli mówimy o działaniach Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie to od od początku, od powstania w kwietniu 2012 uczestniczymy w różnych inicjatywach związanych ze świętem Żołnierzy Wyklętych i organizujemy co roku co najmniej jedno związane z tym świętem wydarzenie. Organizowane przez nasz klub wydarzenia to np. publiczna prezentacja dwóch filmów o tej tematyce, spotkanie z kapitanem Marianem Czajkowskim, czy spotkanie z dyrektorem muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Inicjatywy, w których uczestniczyliśmy to przykładowo co roku obecność na Marszu Pamięci organizowanym przez Młodzież Wszechpolską oraz obecność na uroczystościach w Jurgach, gdzie 16 września 1951 roku zginęli trzej żołnierze z oddziału Jana Kmiołka. Co roku również składamy kwiaty pod pomnikiem Wyklętych nad Bugiem. Nasza lokalna władza natomiast nie raczyła do tej pory ani razu wywiesić flag narodowych w Wyszkowie. W tym roku napisaliśmy w tej sprawie pismo z prośbą i przypomnieniem. Na próżno.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.03.2016 r., godz. 22.17
Porusza pan wiele tematów. Nie sposób się do wszystkiego odnieść. Odniosę się do jednej sprawy, którą uważam za kluczową. Kwestie suwerenności, post- i neokolonialnych uzależnień Polski poruszałem wielokrotnie w moich felietonach. Nie mam tu większych wątpliwości, że jeszcze nie wyrwaliśmy się z uzależnienia od Sowietów ( np. sprawy WSI) i to są dla mnie zależności postkolonialne, a już wpadamy pod but międzynarodowych koncernów i państw zachodnich, które usiłują nas podporządkować w kierunku realizacji swoich interesów. To drugie określam jako uzależnienie noekolonialne. Poprzednia władza te uzależnienia akceptowała, wspierała i ciągnęła z nich profity jeżeli chodzi o kierunek zachodni. Nazywano to "silną pozycją Polski" w Unii Europejskiej. Dla mnie ta silna pozycja to bajeczki dla przedszkolaków - kiedyś w 18 wieku określało się to mianem jurgieltu . Pisałem o tym w felietonie "Volkswagn, das Auto" i innych, wcześniejszych. Jeżeli chodzi o kierunek wschodni to jest jeszcze gorzej. Tusk spiskował z Putinem przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu, po jego śmierci pod Smoleńskiem koalicja PO-PSL ogłosiła miłość do Putina, pani Kopacz kryła KGBowskie oszustwa i publicznie okłamywała Polaków, a minister Klich wobec narastającej groźby agresji ze strony Rosji sparaliżował reorganizację i osłabił Wojsko Polskie. To jest współczesna Targowica. Dziś jest tego kontynuacja. Dawna koalicja PO-PSL + jej odgałęzienia - różne KODy, i nowoczesne czady robi wszystko, żeby sparaliżować rząd, próbując podpalić Polskę od środka i posuwają się nawet do antypolskich działań na arenie międzynarodowej. Każde zdanie z tego wpisu mogę oczywiście szeroko rozwinąć. Ale szersze uzasadnienie znajdzie pan bez problemu w moich felietonach w archiwum Wyszkowiaka.
święta
Dodane przez dzieci ofiar bohaterów, w dniu 21.03.2016 r., godz. 06.10
Panie Marku, w przywołanej publikacji jest wszystko: kradzież sklepów, gospodarstw chłopskich, zabijanie ludzi, bicie itp. To za takie dokonania mamy wywieszać flagi, i dzień święty święcić?
Dodane przez ola, w dniu 21.03.2016 r., godz. 08.18
A swoją drogą to ciekawe ilu "fachowcw" zatrudnionych w wyszkowskim samorządzie nie spełnia założonych kryteriów? Żeby nie być gołosłownym , może warto przybliżyć "kompetencje" kilku znanych osób?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2016 r., godz. 08.25
"...PiS nadal brnie w w swoją wizję kraju, o której nie opowiadali w kampanii. Nic nie mówili o zmianach w TK, o zmianach w Spółkach Skarbu Państwa" Proszę gs-a, Nic nie zapowiadali, nic nie obiecywali. A spółki będące prywatnymi folwarkami, miały pozostać jakie są? Ja już się nie dziwię, że Pan gs. nigdy nic nie ugrał i raczej już nie ugra z tak pokrętnym charakterem.
Dodane przez ola, w dniu 21.03.2016 r., godz. 09.37
Refleksje po wizycie sanatorów amerykańskich u Prezydenta; panowie zostali zaproszeni na obiad do restauracji w Krakowie "Wentzl", której właścicielką jest Katarzyna Kukieła, Członkini Obrony Demokracji, i zapytała potem czy jedzenie z jej koryta gościom smakowało - Prezydent, już na Twitterze odpowiedział, że bez przesady, ale to są dowody demokracji - dla mnie dowodem demokracji jest przestrzeganie Konstytucji i prawa. P.S. polecam od czasu do czasu przeczytać, co pan Prezydent pisze na Twitterze i na jakim poziomie...to nawet pan Głowacki bardziej stara się uwiarygodnić swoją wiedzę historyczną i przekonać, abyśmy przestali żyć tym co za oknem, natomiast wzorem prezesa i niestety Andrzeja Dudy, "pławili się" w blasku odbitym, z cudzych zwycięstw, odwagi i męstwa. W kwestii flagi, to proponuję napisać petycję do pani Premier, temat zna i radę da, nawet takiemu samorządowi jak u nas.
której właścicielką jest Katarzyna Kukieła
Dodane przez Wentzl, w dniu 21.03.2016 r., godz. 10.04
Tu trzeba mediatora Nowosielskiego, żeby ustalił kim jest Pani K. Kukieła. Wszyscy poza olą twierdzą, że żadną właścicielką krakowskiej restauracji nie jest. Ale to nie przeszkadza tym, co się żywią ścierwem i padlinom jak ola.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2016 r., godz. 12.33
Pisze się PADLINĄ, nieuku !
ola jak trzeba byc prymitywne osoba,aby udawać,ze na wszystkim sie znasz
Dodane przez Przemek, w dniu 21.03.2016 r., godz. 12.42
Kobieto piszesz takie androny i niedorzecznosci przepisywane od zleceniodawcow,ze zastanawia mnie dlaczego Komitet Obalenia Demokracji na kundelkow wybiera z niskim ilorazem inteligencji,a to zapwne dlatego,ze nikt madry,samodzielnie myslacy i prawy w to szambo nie bawi sie.
Super PiS
Dodane przez Straszenie PiS-em na niewiele się zdaje, w dniu 21.03.2016 r., godz. 12.52
Pan gs słyszał może o ustawie i podpisanym przez PO "porozumieniu" o bratniej pomocy? Chodzi o wojsko, służby, policję, które na wezwanie Warszawy miały stawiać się do pacyfikacji polskiego narodu. Którym też pozwolono na nikomu nie zgłaszaną działalność na terenie naszego kraju. Dzięki Bogu Prawo i Sprawiedliwość robi z tą zdradziecką ustawa porządek. Pan gs żałuje?
Dodane przez ola, w dniu 21.03.2016 r., godz. 13.41
Wiadomo nie od dzisiaj, że PiS nie da sobie wmówić, że "czarne' jest czarne, a "białe" białe, bo tak powiedział prezes, stanowczo, głośno, dobitnie, i wszyscy jego "poddani" mają tak głosić, i głoszą - ktokolwiek z PiS-u jest o coś pytany powtarza: "dajcie nam pracować, opozycja jest w histerii, to Targowica!" jak jeden mąż ( stanu? ano zobaczymy ), zgodnym chórem. Dlatego dla np. Przemek jest nie do pomyślenia, że ktoś myśli samodzielnie, a nie czerpie jedynie wiedzy i poglądów, od prezesa. Otóż nie, jak się okazuje w opozycji rzadko jest konsensus, każdy może myśleć i mówić co chce, a na dodatek pisać! Tak więc Przemek, jak już wiadro pomyj, niech przynajmniej będzie twoje, autorskie
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2016 r., godz. 14.06
Jeszcze trochę musimy poczekać, aż PiS zrobi "świąteczny" porządek z korytowcami. Wielkanocna pisanka okoże się starym, zepsutym zbukiem. Ciekawe jak długo będą nam udowadniali, że to pisanka?
Dodane przez gs, w dniu 21.03.2016 r., godz. 16.39
Panie Marku, prawdą jest, że środowisko Gazety Polskiej zwalcza prezesa TVP Jacka Kurskiego?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.03.2016 r., godz. 19.32
Refleksje po ostatnich występach Rubikonia np. życzeniach z okazji 8 marca. Wygląda na to, że Ryszard Rubikoń Kamerun Petru ma albo trwałe uszkodzenie muzgó, albo tak na prawdę nie ma podstawowej, ogólnej wiedzy człowieka z przyzwoitym średnim wykształceniem, albo kiepskawym wyższym. Sadzi kawał za kawałem. Niedługo doścignie niedoścignionego, na szczęście już byłego prezydenta Komorowskiego. Ale Rubikoń w ogóle się tym nie przejmuje i i tak jest zawsze najmądrzejszy. Wspaniały, nowoczesny lider. Dobry dla lalek barbie i innych produktów jak najbardziej nowoczesnego, wspaniałego świata. Hej, ola, olala. Ble, ble. Nowoczesne ble, ble, ble.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 21.03.2016 r., godz. 19.51
To czyje w końcu było te koryto w Krakowie olu? Stałaś się niewiarygodna.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2016 r., godz. 20.24
Głowacki, a szczególnie jego PISanina przypomina dziecko z podstawówki, te wyzwiska, swoiste przezywanie, przekręcanie nazwisk mające ... no nie wiem co na celu, chyba podkreślenie własnej głupoty to nie są cechy dojrzałego, dorosłego człowieka. Takie moje refleksje, po jego refleksjach.
Panie Muzgowski
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2016 r., godz. 20.30
Muzgó ?
Ranczo
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2016 r., godz. 20.39
Widzę po tekstach że Głowacki uwierzył i na serio pomyślał że może zostać senatorem.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2016 r., godz. 20.44
Jeżeli w przyszłości kogoś wywieziemy na taczce z miasta.To będziesz Ty.
do gs
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2016 r., godz. 20.55
Głowacki nie odpowiada na pytania.Głowacki sieje propagandę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2016 r., godz. 21.44
Profesor Rzepliński odznaczony przez Papieża za zasługi dla Kościoła i demokracji. I co wy PISmaki teraz na to?
Do Ranczo
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2016 r., godz. 21.47
...skoro koń był już konsulem.
Dodane przez Bul, w dniu 21.03.2016 r., godz. 21.55
Pana PO-pisy Eychler, mówią o Panu. Przypomina Pan zakompleksione dziecko z podstawówki, te wyzwiska, ta nienawiść, swoiste przezywanie, przekręcanie nazwisk mające ... no nie wiem co na celu, chyba podkreślenie własnej głupoty to nie są cechy dojrzałego, dorosłego człowieka. Takie moje refleksje, po jego refleksjach.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 06.30
Oli wpisów to nawet już nie czytam, kiedyś pisała całkiem fajne komentarze, ale od jakiegoś czasu zionie paniką i grozą. Eychler znowu jak się dorwie do pisania, to można rozpoznać kilka po kolei jego złośliwych wpisów. Glowackiego komentarze ostatnimi czasy też "schodzą na psy". Zastanawiam się czemu niektórzy przepisują treści z czasopism. Jeśli ktoś chce, może sobie kupić i poczytać. Fajny komentarz to krótki wpis "od siebie", a nie bezsensowny plagiat.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.03.2016 r., godz. 07.50
Właśnie mamy w świetle reflektorów dwie afery sięgające szczytów władzy skorumpowanego nierządu PO-PSl. Ta powszechna degeneracja z tamtego czasu długo jeszcze będzie zatruwać życie publiczne. Pierwsza to Amber Gold, w którym premierowicz Tusk był elementem krycia afery, a sędzia Milewski obiecywał uzgodnić odpowiedni termin i dobrać odpowiednich ludzi do składu orzekającego po jej ujawnieniu. Wszyscy znamy wymowne zdjęcie chłopców z PO ciągnących na linie samolot należący do aferała. Druga to nabierająca rozpędu afera lekowa. Jak się okazuje 40 prokuratorów umorzyło postępowanie w sprawie w sprawie różnych, poważnych nieprawidłowości związanych obrotem leków. Pani olu, prosimy o ( jak zawsze ) błyskotliwy komentarz do tych dwóch wydarzeń.
Profesor Rzepliński odznaczony przez Papieża za zasługi dla Kościoła i demokracji. I co wy PISmaki teraz na to?
Dodane przez Kompania Oszołomionych Debili, w dniu 22.03.2016 r., godz. 08.40
Panie Eychler, Rzepliński to kolejny Pana bohater (kościelny tym razem). A co pan powie na ukrywanie przez Rzeplińskiego faktów z sprawie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki? P.s. moim bohaterem niezmiennie jest kapelan "Solidarności" ksiądz Jerzy Popiełuszko, pańskim komuch bez honoru i uzurpator Rzepliński (PZPR) i agent "Bolek", który zrobił i wyparł się swojego dziecka. Świnia pokroju Kijowskiego alimenciarza.
Głowacki,weż przestań pisać aż takie bzduryyy
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 09.37
"Tusk spiskował z Putinem przeciwko Kaczyńskiemu".."Polska kondominium".."Współpraca PO z KGB"..KOD-V kolumna"..."Targowica".. i inne bzdury,których nie sposób doczytać do końca.Ludzie,Wy naprawdę jesteście chorzy.
Dodane przez ola, w dniu 22.03.2016 r., godz. 09.47
Papież podczas swojej lipcowej wizyty w Polsce nie planuje spotkania z Prezydentem - tak jak Prezydent Obama podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w USA, z nim - tak wygląda bezwzględne służalstwo i posłuszeństwo wobec jednej osoby, żałosne... P.S. chyba ma pan rację, panie Marku, coś w tym jest, jakiś infantylizm
Dodane przez smacznego, w dniu 22.03.2016 r., godz. 10.50
Pomyślmy, co to nie miało być w grudniu Pani "olu", potem w styczniu, lutym. W marcu KOD miał zacząć Majdan... Teraz prognostyczka wzięła na warsztat lipiec. Z Unii i NATO mieli nas już wykluczyć, odebrać szczyt Warszawie. Karmisz się "olu" nadzieją i popełniasz coraz więcej kompromitujących błędów, jak z Kukiełą. Śmierdzisz fałszem i nikogo nie zmylisz już żadną perfumą. Smacznego ;)
Dodane przez ola, w dniu 22.03.2016 r., godz. 10.56
panie Głowacki - afera Amber Gold jest na wokandzie w prokuraturze, co do drugiej nie wiem - od kiedy mamy two for one w osobie pana Zbigniewa, spię spokojnie; pan nie?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 11.15
Jeżeli Rzepliński jest odznaczony przez samego Papieża (a Papież wie co w Polsce wyczynia Pis).To zostaje Wam Orban i zadowolony z rozwoju sytuacji w Polsce Putin.Gdyby nie "knebel" czyli 500+ to plankton by Wam już dawno odpłynął a propos straciliście 4%
Amber Gold PO-wska kloaka
Dodane przez 9.37, w dniu 22.03.2016 r., godz. 11.15
Borys budka pod lupą prokuratury, rozkręca się demaskowanie elyty spod znaku" ch..uj, dupa i kamieni kupa.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.03.2016 r., godz. 11.39
No i sami widzicie - Polacy mają was w dudzie, Papież ma was w dudzie, Ameryka i cała cywilizacja zachodnia, ludzie biali, czarni i wszelkiej maści mają was w dudzie. Powiedzcie, jak tam jest w tej dudzie?
Dodane przez Kot, w dniu 22.03.2016 r., godz. 11.55
Miał być protest KOD i wyrazy poparcia "Za Wałęsą Murem" podczas wyszkowskich Targów. Ale Ludzie mają Eychlera i jego KOD w d... Nikt się nie stawił poza niskim jegomościem, kojarzonym ze spinakerem. PO rozeznaniu się z sytuacją, jak w ciemnej d... Eychler z kolega nie odważyli się wyciągnąć przygotowanych u Ciunajka transparentów antypisowskich. Teraz Eychler próbuje zrekompensować porażkę pod halą WOSiR tu na forum. Poszła też reprymenda za nieowocną akcję KOD od samego przewodniczącego PO Mroza.
Dodane przez antyPOdy, w dniu 22.03.2016 r., godz. 12.20
Wices, to niech lepiej siedzi cicho na swoich czterech literach. Żeby mu Ziobro nie zrobił z niej jesieni średniowiecza.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 13.47
W pierwszym etapie rządzenia (monolitycznego) opozycja jest jak to napisałeś "pod lupą prokuratury".Drugi etap to budowa obozów koncentracyjnych dla ludzi opornych władzy wybranej przecież w wolnych wyborach.Hayl-Kaczko !!
Dupa, dąb, ząb
Dodane przez Narciarz, w dniu 22.03.2016 r., godz. 14.18
Jakże celna uwaga prof. Staniszkis, dotyczącym prezydenta, w ostanim dodatku Rzepy: "nie można docisnąć kogoś, kto jest obły. A prezydent Duda taki jest. Nie wyobrażam sobie jego wyjazdu na Ukrainę czy Białoruś, bo gdyby tam zaczął ględzić, to ludzie po prostu by się z tego śmiali".
Dodane przez AntyBox, w dniu 22.03.2016 r., godz. 15.10
Głosowałem na Dudę, ale już na początku mi podpadł podpisaniem ustawy PO o przymusowych szczepieniach. Nawet Niemcy maja wolny wybór. Do Anonim z 13.47 - na skutki działania prokuratury, nie są potrzebne jakieś specjalne obozy koncentracyjne. Na złodziei mamy areszty i więzienia, dlaczego aferzyści z czasów rządów PO-PSL mieli być w jakiś inny, specjalny sposób traktowani od reszty przestępców? Złodziej to złodziej, a jego miejsce jest w więzieniu, które w sumie jest też swego rodzaju obiektem koncentracyjnym. Także może być Anonim zadowolony.
Dodane przez Przymusowe szczepienia, w dniu 22.03.2016 r., godz. 16.17
Pan Duda niech decyduje o swojej Dudzie
obowiązkowe szczepienia
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 16.37
No i antyboxie będziesz musiał się zaszczepić (przeciwko wściekliźnie), inaczej cię doprowadzą do najbliższego weterynarza.
AntyBox
Dodane przez MM, w dniu 22.03.2016 r., godz. 19.46
AntyBox weź nie udawaj zawiedzionego elektoratu...
Roman
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 20.51
Dlaczego nie lubię Dudy ???.Dlatego że zachowuje się niegodnie i poniżająco...Reprezentuje przecież Majestat Rzeczypospolitej, miliony Polaków i naszą historię....Widząc go dzisiaj składającego kondolencje ambasador Belgii w Polsce w pozycji ugiętej niemalże pod kątem prostym kręgosłupa do ucałowania ręki tej pani...Szlag jasny mie trafił i prawie zawał spotkał.Czy ktoś mu może przekazać że w demokracji nie całuje się kobiet po rękach będąc królem czy tylko prezydentem ?? Nie widziałem jeszcze nigdy takiego samoponiżenia głowy państwa."BUL" Komorowskiego to pikuś.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2016 r., godz. 21.05
Duda to facet bez charyzmy !!! To zły wybór tych co poszli głosować.
Dodane przez gs, w dniu 22.03.2016 r., godz. 21.05
Panie Marku, Odnosząc się do kwestionowanej przez Pana naszej suwerenności, jak wg Pana powinna wyglądać polityka wobec międzynarodowych koncernów i państw zachodnich?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.03.2016 r., godz. 22.46
Można Dudy, Szydło, Ziobry czy Macierewicza nie lubić, można lubić, albo można być też obojętnym. Nie zmienia to jednak faktu, że w przyszłości zostaną oni rozliczeni przez naród. Ktoś kto przysięgał na Konstytucję przed narodem, przysięgał bronić Konstytucji, a kto tę konstytucję notorycznie i świadomie łamał - dopuszcza się zdrady państwa. Zdrada państwa jest w Polsce obok morderstwa i gwałtu trzecią zdefiniowaną w polskim prawie zbrodnią, za które prawo przewiduje najwyższy wymiar kary. Z uwagi na to, że w Polsce zniesiona została kara śmierci przez powieszenie - karą za zbrodnie jest dożywocie. O ile w przypadku Macierewicza obrona może w łatwy i prosty sposób wykazać jego niepoczytalność, o tyle w przypadku pozostałych, dość młodych jeszcze - posiedzą oni bardzo długo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.03.2016 r., godz. 23.40
Głowacki, ta twoja zaciekłość w zwalczaniu KOD'u dowodzi tylko siły tego ruchu i strachu, jaki KOD wywołuje po pisowskiej stronie, po stronie zdrajców Polski.
Echler odpowiesz za te plugastwa i kłamstwa
Dodane przez Oburzony, w dniu 22.03.2016 r., godz. 23.54
Takl łatwo oceniasz i nienawidzisz ludzi,a dlaczego nie spojrzysz w lustro jaki z ciebie ciacho,dlaczego aktualnie zaniechujesz wizyty ktore chociaż częściowo przynioslyby ulge twojej psychice,dlaczego ludzie unikają cię,itd..itd. Jezeli tego nie zauważasz,tym gorzej dla ciebie.
Dodane przez Litości, w dniu 23.03.2016 r., godz. 00.00
Karetka, karetka dla tego pana.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.03.2016 r., godz. 07.47
Refleksje w związku z marazmem w PO. Nowego wodza tej partii, Schetyny za bardzo nie widać.Ma jedynie czas na donoszenie na Polskę do Angeli i Brukseli oraz na dożynki w swojej partii. Trup Protasiewicza, który niedawno kupował głosy przeciwko Schetynie w zamian za posadki w KGHM i dzięki temu pokonał go w wyborach przed trzema laty wypadł już spod dywanu. Ale czystki w dolnośląskiej PO będą znacznie głębsze. Krew będzie bryzgać na wszystkie strony. Schetinno uchodzi za takiego buldoga - jak schwyci w zęby to nie popuści.
Dodane przez Do MG, w dniu 23.03.2016 r., godz. 12.53
Buldogowi w zęby może trafić się granat.
skoczek
Dodane przez PiS starej daty, w dniu 23.03.2016 r., godz. 16.14
Panie Głowacki to kogo w końcu Pan popiera? PiS czy teź ruch narodowy? Bo to wygląda na trochę tu, trochę tu.. Pan taki mało zdecydowany, może dlatego przegrywa Pan kolejne wybory?
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.03.2016 r., godz. 07.44
Podstawowa sprawa - współpraca, ale na zasadzie partnerstwa. Walka o nasze interesy przez instytucje państwa i ochrona obywateli np. KNF mógł nie dopuścić do oferowania toksycznych kredytów oferowanych przez międzynarodowe banki w Polsce. Dziś natomiast KNF krytykuje państwo, że próbuje rozwiązać powstały problem. Takie działanie KNF to jeden z aspektów naszego neokolonialnego podporządkowania. Analogicznie w relacjach międzypaństwowych. Musimy się nie bać artykułować swoje interesy i o nie walczyć. Przykładowo w relacjach z Niemcami temat Nord Stream i ograniczenie wejścia do portu z gazem skroplonym. Tusk bał się w tę sprawę w ogóle wejść i zrzucił to na samorząd. Żenujące. Tusk był zdecydowany jedynie wtedy, gdy można było upokorzyć rodziny smoleńskie, albo brutalnie zaatakować opozycję. Państwo PO-PSL istniało jedynie teoretycznie, jak powiedział jeden z jego wysokich funkcjonariuszy. Zdegenerowane, ustępujące przed silnymi międzynarodowymi graczami, a niszczące swoich obywateli - weźmy przykładowo sprawy podatkowe - międzynarodowe koncerny nie płacą w ogóle podatków, a piekarz, który stary chleb podaruje biednym zostanie tak przeczołgany, żeby mu się żyć odechciało. Takie sprawy trzeba zmieniać. Ale nie wątpię, że to sprawy wymagające czasu i konsekwentnej wieloletniej pracy, której u nas brakowało. Teraz to się na szczęście zmienia. Myślę, że sprawy polskie idą teraz w dobrym kierunku, a współczesna Tagowica, choć widoczna, bezczelna i nadal silna nie przeważy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.03.2016 r., godz. 14.23
Głowacki, ci którzy bronią Konstytucji to jest Targowica wg. ciebie? Poczytaj trochę historię zanim zaczniesz pleść te swoje bzdury. Zdegenerowane towarzystwo to właśnie dorwało się do władzy.
Dodane przez gs, w dniu 25.03.2016 r., godz. 15.41
Panie Marku, chodzi Panu o kredyty we frankach? Mamy wolny rynek. Dlaczego zatem Bank nie miałby mieć możliwości oferowania kredytów w tej walucie? W sumie to też każda inna narażona jest na ryzyko kursowe. Czy zatem KNF powinien w ogóle zabronić udzielania kredytów w walutach zagranicznych? Wg mnie człowiek powinien mieć wolny wybór. Na tym wolność polega. To jaką walutę wybiorę powinno zależeć tylko ode mnie. Zastanawiam się cały czas, o co tzw. frankowicze mają pretensje do banków. Przecież to nie banki przyczyniły się do zmiany kursu franka. Dodatkowo ludzie ci wiedzieli, co to jest ryzyko kursowe i świadomie podejmowali takie decyzje. Bank przecież za nich umów nie podpisywał. To nie był przymus. Dlaczego zatem banki mają teraz to naprawiać? Uważam, że każdy człowiek powinien czytać co podpisuje, powinien być świadomy tego co podpisuje i jakie niesie to ze sobą ryzyko. Obawiam się jednak, że znaczna ilość ludzi, którzy brali kredyty we frankach, zbyt skoncentrowała się na oszczędnościach z tym związanych. To przysłoniło im poprawną ocenę ryzyka. Stąd problemy. A że ciężko się przyznać do błędu to szukają teraz winnego. Nie dostrzegam tutaj żadnej ochrony zagranicznych interesów przez KNF.Wspomina Pan, że międzynarodowe koncerny nie płacą podatków. Pytanie moje które?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl