Camper – KPS 2:3

(Zam: 09.03.2016 r., godz. 12.05)

W sobotę 5 marca w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie rozegrane zostało spotkanie rozgrywek I ligi siatkarzy pomiędzy Camperem Wyszków a KPS-em Siedlce. Po pięciu setach górą byli goście.

Nieznacznym faworytem spotkania był siedlecki KPS. Camper walczy jednak o miejsce w pierwszej dziesiątce tabeli, które zwolni go z walki o utrzymanie w play-outach, można się było więc spodziewać zaciętego spotkania. W pierwszej odsłonie wyszkowski zespół nie wyglądał jednak jak drużyna, której zależy na zwycięstwie. Gospodarze popełniali bardzo dużo prostych błędów, a siedlczanie bezlitośnie wykorzystywali każde potknięcie podopiecznych trenera Chrzczonowskiego. KPS wygrał pierwszego seta 25:16. Wyszkowianie na szczęście zdołali ustabilizować swoją grę i w setach nr 2 i 3 prezentowali się już o niebo lepiej. Gospodarze poprawili skuteczność na siatce, rywale zaś zanotowali kilka przestojów, w czasie, których tracili punkty seriami. W drugim secie Camper triumfował 25:22, tym samym wynikiem zakończyła się trzecia odsłona. W czwartej wyszkowscy siatkarze kontynuowali skuteczną grę i w pewnym momencie wydawało się, że KPS został ostatecznie przełamany. Camper prowadził już 22:15 i pewnie zmierzał po zwycięstwo w secie i całym meczu. W tym momencie jednak gra wyszkowian nieoczekiwanie się załamała. Rywale, dzięki skutecznej grze blokiem oraz w obronie, zdołali odrobić straty i doprowadzić do walki na przewagi. W niej wygrali ostatecznie 27:25. Niemożliwe stało się faktem, a zwycięzcę sobotniego spotkania wyłonić miał tie break. Walka w finałowej partii toczyła się punkt za punkt. Losy seta rozstrzygnęły się ponownie w walce na przewagi, którą dzięki skutecznym blokom wygrali goście 16:14.
Camper Wyszków – KPS Siedlce 2:3 (16:25, 25:22, 25:22, 25:27, 14:16)
W najbliższej kolejce Camper zmierzy się z Wartą Zawiercie. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 12 marca w Zawierciu. Tydzień później, meczem z KPS-em Kęty we własnej hali, Camper zakończy fazę zasadniczą sezonu 2015/16. Wyszkowianie obecnie tracą do bezpiecznego, dziesiątego miejsca dwa punkty (zajmuje je Victoria Wałbrzych). Jeśli zespół trenera Chrzczonowskiego liczy na uniknięcie play-outów, to musi wygrać zarówno z Wartą, jak i KPS-em za trzy punkty i liczyć, że Victoria Wałbrzych w ostatniej kolejce ulegnie GKS-owi Katowice rezultatem 0:3 lub 1:3 (w najbliższej kolejce Victoria uzyska walkower, za mecz z Hutnikiem Kraków). Jeśli powyższy scenariusz się nie sprawdzi, to Camper Wyszków pierwszy raz w historii swoich występów w I lidze będzie musiał walczyć o utrzymanie się w rozgrywkach.

SMS PZPS Spała – Energa Omis Ostrołęka 3:0
Krispol Września – Espadon Szczecin 3:0
Ślepsk Suwałki – Warta Zawiercie 2:3
Stal Nysa – KPS Kęty 3:0
Victoria Wałbrzych – AGH Kraków 3:2
Hutnik Kraków – GKS Katowice 0:3 (wo)

1. GKS Katowice 52 60-28
2. Ślepsk Suwałki 51 62-35