Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Zostawiam biuro w bardzo dobrej kondycji

(Zam: 09.03.2016 r., godz. 11.54)

Tak o powiatowej siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi jej niedawno odwołany kierownik Krystian Pędzich.

Sesja Rady Powiatu, która odbyła się 24 lutego była dla niego okazją do podziękowań i krótkiego podsumowania pracy w ARiMR. Biurem kierował 8 lat, a od ponad 10 w nim pracował.
– Zostawiam biuro w bardzo dobrej kondycji, z profesjonalną kadrą, w nowej siedzibie. Będę bronił dobrego imienia tej instytucji – oświadczył.
Jak zauważył, według ankiety dystrybuowanej wśród rolników, 70 proc. z nich jest zadowolonych z działalności powiatowej ARiMR. Według niego, beneficjenci odwoływali się od decyzji agencji o przyznaniu dotacji tylko w 1 proc. spraw.
– Na 6 000 wydanych decyzji, tylko 1-2 sprawy rocznie rozstrzygane były sądownie. To ilość śladowa – podsumował.
Nowa ekipa rządząca zdecydowała o odwołaniu wszystkich kierowników biur ARiMR w kraju. Opozycja zarzuca teraz, że zmiany doprowadziły do opóźnień w wypłatach dla rolników. Z kolei ARiMR podkreśla, że to poprzednie kierownictwo Agencji doprowadziło do około czteromiesięcznych opóźnień w budowie systemu informatycznego, za pomocą którego realizowane są dopłaty. „Gdyby nie to opóźnienie, większość pieniędzy należnych rolnikom mogłaby zostać wypłacona już w grudniu i styczniu, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach” – czytamy w komunikacie centrali ARiMR.
Powiatowe biuro ARiMR czeka na powołanie nowego kierownika.
J.P.

Komentarze

Dodane przez 123456789, w dniu 09.03.2016 r., godz. 13.00
Wyszkowiak nie ma bierzących informacji, powiatowe biuro ARiMR ma już nowego kierownika
ciemno wszędzie, ciemno wszędzie , co to będzie? co to będzie?
Dodane przez Tadzio, w dniu 09.03.2016 r., godz. 20.14
panie Krystianie, znając PiS na pewno coś znajdą co panu nie wyszło, nie byli by sobą jakby nie znaleźli jakiegoś "niusa" nadającego się do prasy. A pani Renata Rębała nowa kierownik w ARiMR to musi być wielką "znawczynią" w tej dziedzinie skoro podobno otrzymała na dzień dobry o kilkadziesiąt procent wyższe wynagrodzenie. I to jest właśnie ich SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Pytanie do pana Pędzicha.
Dodane przez Artur, w dniu 11.03.2016 r., godz. 07.24
Panie Pędzich znam pana jak był pan jeszcze "kapciowym stasiulka" i czyścił mu pan przysłowiowe buty, dbał o jego samochód i td. To ten ...... zrobił pana szefem nie bacząc na pana umiejętności i wiadomości. Wygłodniały PSL (ZSL) brał wszystko - wszystko dla swoich. Wszystko dla rodziny, kolesi i pociotków no i kapciowych tak jak pan. Większych szkodników społecznych niż PSL nigdzie się nie znajdzie. To tyle co do pana dojścia do pełnionej funkcji. A teraz niech pan odpowie społeczeństwu jak to było możliwe za pana urzędowania mieszkaniec Warszawy w podeszłym wieku zajmował się wyszkowskimi łęgami biorąc przez kilka lat milionowe dopłaty. Czy to tylko brak nadzoru, czy może coś gorszego. Za niedopełnienie obowiązków urzędniczych też się jakoś odpowiada. Trzeba być ślepym i głupim aby nie dostrzec tych nadużyć. A może ktoś panu zlecił takie działania? Ja tylko pytam a pan zamiast lansować się na skrzywdzonego winien rolnikom odpowiedzieć na tak postawione pytania inaczej pozostanie pan w świadomości Wyszkowa jako zamieszany w aferę a teraz nie da się jej zamieść pod dywan dotychczasowym zwyczajem PSL. Pana kariera i solidność zawodowa jest typowa dla PSL. Tylko społeczeństwa żal.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl