Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaUwaga na włamania do piwnic

(Zam: 09.03.2016 r., godz. 11.40)

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do siedmiu włamań do piwnic w bloku na osiedlu Kościuszki. O zdarzeniu powiadomił jeden z poszkodowanych właścicieli. Łupem złodziei padł między innymi sprzęt wędkarski.

Policjanci przypominają o konieczności właściwego zabezpieczenia piwnic, gdzie często przechowywane są cenne przedmioty, np. rowery czy elektronarzędzia. Niezamknięte drzwi klatek schodowych oraz piwnic w blokach to okazja dla złodzieja. Przechowywane w pomieszczeniach piwnicznych sprzęty są łatwym łupem dla przestępcy. Dostęp do piwnicy w bloku powinni mieć wyłącznie lokatorzy. Drzwi należy zamykać na klucz – nawet w ciągu dnia, drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku również powinny być zamknięte. Warto także zwracać uwagę na dochodzące z piwnic odgłosy, gdyż często mogą to być działania sprawców włamań, trzeba ustalić ich przyczynę. Nie należy również wpuszczać przypadkowych osób, które używając domofonu próbują dostać się do klatki schodowej – przyda się zasada ograniczonego zaufania i ostrożność. W momencie zauważenia w korytarzu bloku lub piwnicy obcej, podejrzanie zachowującej się osoby, należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub 997.
Funkcjonariusze ostrzegają również przed kupowaniem przedmiotów niewiadomego pochodzenia – możliwość zawarcia okazyjnej transakcji (np. niska, kusząca cena) powinna wzbudzić podejrzenia. Może się bowiem okazać, że oferowany przedmiot pochodzi z kradzieży. Karnie za paserstwo może odpowiadać nie tylko sprzedawca, ale także nabywca.

Komentarze

Szczególnie cenna jest
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2016 r., godz. 16.33
aparatura. Trzeba ją systematycznie doglądać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl