Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Oddali cześć niezłomnym bohaterom

(Zam: 02.03.2016 r., godz. 14.34)

144 osoby wzięły udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który po raz pierwszy odbył się w Wyszkowie. Uczestnicy przemierzyli 1 963 metry.Dystans symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalka”. Ogólnopolskim organizatorem projektu edukacyjno-biegowego „Tropem Wilczym” jest Fundacja Wolność i Demokracja, która już czwarty rok z rzędu wdraża ideę w polskich miastach. W Wyszkowie inicjatorem i koordynatorem symbolicznego biegu było stowarzyszenie Kulturalno-Alternatywne „Pepisko”, zaś organizatorem lokalnym gmina Wyszków oraz jej jednostki organizacyjne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski i weteran walk w ramach podziemia antykomunistycznego, kapitan Marian Czajkowski pseudonim „Dym”. M. Czajkowski ze względu na stan zdrowia nie mógł uczestniczyć w uroczystościach, skierował jednak do zebranych pozdrowienia: „W tak doniosłym dniu wszyscy tu jesteście Żołnierzami Wyklętymi. Niech bieg będzie dla was okazją do refleksji nad złożonością polskiej historii. Życzę Wam wszystkim sukcesów w biegu oraz życiu osobistym. Dzisiaj wszyscy jesteście zwycięzcami. Szczęść Boże”.
Wydarzenie rozpoczęło się od apelu poległych, który poprowadził Andrzej Grajczyk. Grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod dyrekcją Franciszka Józefa Bieganowskiego.
– Wspominając hasło „Nie dajmy zginąć poległym” (słowa Zbigniewa Herberta wyryte na pomniku przy moście kołowym – przyp. red.) przed naszymi oczami jawią się polscy bohaterowie, którzy walczyli z hitleryzmem, a po jego upadku nigdy nie złożyli broni wobec nowej, sowieckiej okupacji. W większości zapłacili za to najwyższą cenę – podkreślał prowadzący uroczystość naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Leszek Marszał.
Pomnik poświęcony poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego oraz cywilnym mieszkańcom Ziemi Wyszkowskiej, którzy w latach 1944-1952 padli ofiarą terroru komunistycznego został odsłonięty 29 października 2009 r. Stał się on trwałym elementem krajobrazu Wyszkowa. Pod nim kwiaty i znicze złożyli przedstawiciele samorządów i organizacji, m.in. starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz, burmistrz Grzegorz Nowosielski i miejscy radni, reprezentanci stowarzyszenia „Pepisko”, „Bractwa Zabrodzkiego”, lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Związku Nauczycielstwa Polskiego, drużyn Bug Wyszków i Rhinos Wyszków, harcerze. Wartę przy pomniku pełnili uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” z Wyszkowa. Przedstawiciele tych grup wystartowali także w biegu. Nie zabrakło wśród uczestników także członków wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej, Klubu Biegacza, Młodzieży Wszechpolskiej i wielu innych osób, które indywidualnie zdecydowały się biegiem uczcić pamięć bohaterów. Nie liczył się wynik, ale udział w wydarzeniu. Była też kilkuosobowa grupa seniorów, którzy przemierzyli 1963 metry używając kijków do nordic walking. Pogoda była wręcz wymarzona – świeciło słońce i jak na tę porę roku było ciepło. Trasa biegu wiodła przez ul. Kościelną, Skwer Jana Pawła II i ul. Strumykową. Uczestnicy wracali tą samą drogą. Każdy z nich otrzymał bezpłatnie pakiet startowy, w którym były m.in. koszulki z podobiznami Żołnierzy Niezłomnych. Każdy otrzymał również pamiątkowy medal zawierający symbole biegu „Tropem Wilczym”.
Część sportową wydarzenia poprowadził dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski. Prócz biegaczy impreza skupiła także spore grono kibiców, osób, które poprzez swoją obecność włączyły się w uroczystość poświęconą Żołnierzom Niezłomnym.
Podczas wydarzenia odbyła się kwesta – harcerze z Hufca ZHP „Rój Promienistych” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” zbierali datki na rzecz ufundowania pomnika Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33. Podobna kwesta przeprowadzona została w czasie wszystkich lokalnych edycji biegu „Tropem Wilczym”, które odbyły się w wielu miejscowościach w całej Polsce. W Wyszkowie udało się zebrać 585,17 zł i 1 euro.
Organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje. Przy punkcie widokowym przy ul. Kościelnej dostępna była wystawa przygotowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie, dotycząca Żołnierzy Niezłomnych. Po zakończeniu biegu na każdego z uczestników czekała grochówka wojskowa oraz herbata, dostępne w specjalnie zorganizowanej kuchni polowej.
Ci, którzy najszybciej dobiegli do mety, otrzymali puchary i nagrody. W kategorii „dzieci i młodzież do lat 16” wśród dziewcząt I miejsce zajęła Gabriela Grzyb, II – Julia Jastrzębska, III – Martyna Redlicka. Wśród chłopców: pierwszy był Bartosz Baliński, II – Kacper Archacki, III – Antoni Depta.
W kategorii „17 lat i starsi” wśród kobiet I miejsce zajęła Izabela Gudanis, II – Bożena Borkowska, III – Małgorzata Wyszyńska. Wśród mężczyzn: I miejsce zajął Paweł Niedźwiedź, II – Kamil Gajewski, III – Piotr Bartosiewicz.
Dekoracja zwycięzców odbyła się przed pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Gratulowali im burmistrz Grzegorz Nowosielski i Bogdan Osik ze Stowarzyszenia „Pepisko”.
Wśród kilkunastu uczestników organizatorzy rozlosowali też upominki. Na koniec uczestnicy wydarzenia zrobili sobie przed pomnikiem pamiątkowe zdjęcie.
J.P.
Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak

***

Podziękowania
W imieniu stowarzyszenia Pepisko – inicjatora wyszkowskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” pragniemy złożyć serdeczne podziękowania burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, podległemu mu wydziałowi promocji; placówkom: WOSiR, WOK Hutnik, MGBP; kwestującym harcerzom Hufca Wyszków; Alfredowi Deludze; uczestniczącym w biegu reprezentacjom oraz wszystkim uczestnikom. Szczególne podziękowania składamy młodzieży Liceum Bezpieczeństwa Publicznego CEZiU „Kopernik”, a także naszym patronom medialnym: Tygodnikowi Wyszkowiak, KurierW.
Marek Filipowicz, Bogdan Osik
Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 02.03.2016 r., godz. 15.47
Bardzo dobra impreza. Patriotyzm w otwartej formie. Jak widać, atrakcyjny dla wielu pokoleń.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 02.03.2016 r., godz. 19.17
Dobrze, że zorganizowaliście taki bieg, bo jak byśmy wyglądali kiedy pobiegł by Pułtusk, Ostrów, Łochów a my nie. Dzięki niemu idea dociera do kolejnych środowisk.
Dodane przez Piotr, w dniu 02.03.2016 r., godz. 20.17
A mnie trochę denerwuje, że pod to święto podpinają się platformersi. Co oni zrobili żeby dać ostatnim tym żołnierzom jakąś rentę na stare lata. A jakie ich oprawcy mają.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.03.2016 r., godz. 21.52
A tymczasem Komisja Wenecka właśnie miażdży pisowski nierząd. Najprościej ujmując: Komisja Wenecka potwierdziła, że wszystko co mówiła opozycja, że wszystko przeciw czemu protestował KOD i opozycja - jest prawdą. PiS brutalnie zgwałcił demokrację. Trybunał Konstytucyjny został sparaliżowany. Prezydent Duda łamie konstytucję nie odbierając przysięgi od trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału. Sejm złamał prawo wybierając pisowskich sędziów na miejsca w Trybunale, które były już obsadzone. Co stanie się z tym projektem opinii Komisji Weneckiej? Rząd ma zglosić do niego swoje uwagi. Ostateczną opinię wyda Komisja Wenecka na swoim posiedzeniu w marcu. Dlaczego PiS oszalał ze złości, gdy dostał ten projekt opinii? Z dwóch powodów: po pierwsze, bo nie wie co z tym zrobić i jak na to odpowiedzieć. Po drugie: PiS się wściekł, bo projekt opinii Komisji Weneckiej ujawniła Gazeta Wyborcza
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 03.03.2016 r., godz. 08.01
do Dodane przez Piotr, w dniu 02.03.2016 r., godz. 20.17,to można przeżyć ale udział post komuny w osobie Abramczyka to wydarzenie.
Dodane przez uczestnik, w dniu 03.03.2016 r., godz. 08.40
Nie ma co się denerwować, bo ważni są Żołnierze Wyklęci i pozytywna idea, która temu towarzyszy. Bohaterem PO jest Lech Wałęsa, TW Bolek, wiemy jak się teraz zachowuje. Mi się wszystko podoba. Osik i Filipowicz mi się podobają, burmistrz biegający i rozdający nagrody, nazwa biegu mi się podoba, trasa biegu, wspaniała pogoda, pakiet startowy,radni biegnący w lakierkach, medale za uczestnictwo w biegu, herbatka z cytrynką, grochówka, wystawa Mirka Powierzy, fajna atmosfera, wspólne zdjęcie itd. Składam koszulkę i trzymam ją na przyszły rok. Co mnie zdziwiło? Przeglądałem zdjęcia z biegu na wielu forach i stronach facebookowych i zauważyłem, że jednego z ważniejszych osób mówiących o Żołnierzach Wyklętych, Marka Głowackiego, brak jest w niektórych albumach. W albumie na face Gminy WYszków, na forum Głosu Wyszkowa czy częściowo na Nowym Wyszkowiaku, w ramach "poprawności politycznej" wygumkowano Marka Głowackiego. To dziwi, także dlatego, że głównym frontmanem obecnej władzy był radny Abramczyk, a co niektórzy mówią, że podczas ostatniej kampanii samorządowej, mówił podobno, że Wyklęci to bandyci. Każdy może zmienić zdanie, byle nie za często. Dziwny jest też ten list od kapitana Czajkowskiego i tekst typu ... W tak doniosłym dniu wszyscy tu jesteście Żołnierzami Wyklętymi....A może ten list to panie Marszał sam pan stworzył i przeczytał, bo to straszna nowomowa jest. Nie może to jednak zaklócić wielkiej radości z tego biegu.
Dodane przez jurek, w dniu 03.03.2016 r., godz. 09.18
Pani z numerem "2" jest gwiazdą tej imprezy. Jest na większości albumów zdjęciowych. Gratuluję urody, fotoaparatorzy panią lubią.
"Je suis Charlie" tłumaczone na niemal wszystkie języki.
Dodane przez W, w dniu 03.03.2016 r., godz. 11.12
"Wszyscy jesteśmy Żołnierzami Wyklętymi" wyrazem solidarności uczestników biegu, którzy wkładając koszulkę i biegnąc oddali hołd Niezłomnym. Nowomowa taka zaczęła się od Paryża po zamachu terrorystycznym na redakcję Charlie hebdo. "Je suis Charlie", tłumaczone na niemal wszystkie języki - "Wszyscy jesteśmy Charlie". Inni są dziś "Bolkami".
Dodane przez Sąsiad, w dniu 03.03.2016 r., godz. 13.01
Zwróćcie uwagę na pogodę jak towarzyszyła uczestnikom dwóch doniosłych wydarzeń - biegowi "Wilczym Tropem" oraz "Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W niedzielę, piękna pogoda, a we wtorek zacinający śnieg. Ciekawe jak wyglądały by obie imprezy, gdyby zamienił im pogodę? Ilu biegaczy odpuściłoby sobie oddanie w ten sposób hołdu Wyklętym?
Dodane przez Michał Dworczyk - organizator Biegu i poseł PiS., w dniu 03.03.2016 r., godz. 13.28
"Cztery lata temu zastanawialiśmy się, jak dotrzeć do osób niezainteresowanych historią, jak ich zainteresować tematem podziemia antykomunistycznego. Stąd pomysł zorganizowania biegu. W pierwszej edycji udział wzięło kilkadziesiąt osób, ale już w kolejnej tysiąc. W zeszłym roku biegło już 20 tys. osób. W tym roku ponad 42 tys. osób biegło w 180 miastach w całej Polsce."
Dodane przez Hołd bez taryfy ulgowej, w dniu 03.03.2016 r., godz. 13.37
Gdyby zamienił pogodę, to na Marszu byłoby więcej ludzi niż było, a na biegu mniej niż było. Chociaż bieg zapowiadany był, że odbędzie się zgodnie z planem bez względu na niepogodę. Hołd bez taryfy ulgowej.
Dodane przez osevatorre, w dniu 03.03.2016 r., godz. 13.56
Na przyszłość organizatorzy biegu muszą się liczyć z takimi kaprysami pogody. Zaledwie dwa dni różnicy, a taka różnica. Bieg ruszył w wspaniałych warunkach, przyszłym roku też pobiegnie, jeszcze pewniej bez względu na marną pogodę. Obok Marszu będzie ważnym elementem obchodów dnia Pamięci. Dobrze, bo różnorodność jest wskazana. Docieranie do kolejnych osób.
Pogoda to ruletka
Dodane przez AWP, w dniu 03.03.2016 r., godz. 15.19
Zwłaszcza o tej porze roku, z pogodą ostatnio nigdy nic nie wiadomo. Ale każdy chętny uczestniczenia w biegu pewnie się z tym liczył. Niekoniecznie mam na myśli panów w pantoflach, bo przy marnej jak we wtorek pogodzie, na pewno byśmy ich tam nie widzieli. Choć i to nie jest do końca przesądzone.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 03.03.2016 r., godz. 16.17
Pan Głowacki sam sobie odmówił okazji do zdjęć nie składając jak większość organizacji kwiatów, czy zniczy. Mieli go specjalnie szukać w tłumie? A czy on sam przyszedł tam w tym celu? Trochę dziecinnie wyszło to upomnienie się o więcej zdjęć Głowackiego. Ciekawe co on sam o tym myśli?
Dodane przez anonim, w dniu 03.03.2016 r., godz. 17.25
Panie Krzysztofie, święto jest 1 marca a w niedzielę był bieg "Tropem Wilczym". A jaka organizacja złożyła kwiaty, samorząd i nowosielski ZNP pozostali złożyli we wtorek. Tu nie chodzi o upominanie się tylko często stosowaną przez obecną władzę poprawność polityczną czytaj kto nie z Mieciem tego zmieciem. Ale Merkelową ta poprawność powolutku gubi.
Dodane przez też byłem, w dniu 03.03.2016 r., godz. 17.41
Jeden był świadomy 25 lat temu, kto inny dowiedział się prawdy wraz z odsłonięciem wyszkowskiego pomnika, jeszcze inni 3, 2, rok temu. Tylko się cieszyć, że panowie w wieku 60+ przekonali się w tym wieku, w tym roku. Nieważne pantofle. Ktoś inny biegł w mundurze i w glanach, czyli też nie do końca na sportowo. Taki bieg. Więcej luzu.
Cmentarne hieny czy złodzieje?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.03.2016 r., godz. 17.45
W dniu 1 marca składaliśmy kwiaty i zapalaliśmy znicze pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy moście w Wyszkowie. Znicze nasze opatrzone były emblematami KOD. Tuż po nas miał miejsce marsz wyszkowskich "narodowców", którzy również w tym miejscu składali kwiaty, zapalali znicze i wznosili swoje okrzyki. Ciekawe tylko dlaczego im przeszkadzały i w czym postawione wcześniej przez nas znicze z napisami KOD? Bo znikły zaraz po demonstracji narodowców. Panowie, jeśli chcecie emblematy KOD-u na pamiątkę to przyjdźcie do mnie na Pułtuską 27 , dostaniecie ode mnie w prezencie, ale na Boga NIE KRADNIJCIE ! Fajnie by było, gdyby one tam wróciły na swoje miejsce ! Pozdrawiam.
Dodane przez Babcia, w dniu 03.03.2016 r., godz. 18.19
No faktycznie, nie ma na powyżej zamieszczonych zdjęciach Marka Głowackiego. Mojego syna i wnuka też nie zamieścili. To ci pech.
Do Marka Eychler-blamaz Komisji Weneckiej
Dodane przez Josek, w dniu 03.03.2016 r., godz. 20.06
Mialem nic nie pisac, ale jak mawia BOLEK ""Nie chcem, ale muszem"!!! W zwiazku z brakiem tajnosci projektu, opinia Komisji Weneckiej nie wydaje sie wiarygodna i Rzad Polski powinien odrzucic nieobiektywny raport i zglosic protest w raz z informacja o ukaraniu osoby, ktora nielegalnie przekazala tajne informacje najgorszemu i zaklamanemu szmatlowcowi w Polsce/ "gazecie wybiorczej"/.....Co dotyczy demonstracji KOD, czyli szeregow dawnych dzialaczy SB, PZPR, obecnych lewakow i innych szkodnikow Polski, otumanionych przez komunizm- mozna wnioskowac ,ze sa w traumnie powyborczej i w ten sposob odreagowuja swoja frustacje po odsunieciu od KORYTA z osmiorniczkami.....A jesli chodzi o" Zolnierzy Wykletych", warto wspomniec, ze dziadek twojego guru Mateusza Kijowskiego, Jozef (wedlug danych IPN) byl aktywnie zaangazowany w zwalczanie Podziemia Niepodleglosciowego, dla ciebie to chluba! ,, dla mnie to hanba....!!! DO tego artykulu zacytuje cos zwiazanego z tonem patriotycznym: "Pomni na bohaterstwo przodkow, wypelniajac testament przez nich pozostawiony trwajmy przy Panu Bogu, a ojczyzne ocalic zdolamy" - od KOD-erastow, targowiczan i innych szkodnikow Polski.
Dodane przez osevatorre, w dniu 03.03.2016 r., godz. 20.15
Panie Eychler, każdy ma prawo złożyć kwiaty i zapalić znicze. Jeśli prawdą jest to, co pan mówi, to nieładnie.
A jaka organizacja złożyła kwiaty...
Dodane przez ?, w dniu 03.03.2016 r., godz. 20.21
Kwiaty, albo znicze zapalili jak widać na zdjęciach samorządowcy gminy, powiatu, WKU, ZHP, PiS, Pepisko, Bractwo Zabrodzkie, Rhinos, Bug Wyszków, ZNP. Szacun!
Dodane przez Kamil, w dniu 03.03.2016 r., godz. 21.09
Myślę, że bieg Wilczym Tropem będzie stałym elementem święta Żołnierzy Wyklętych w Wyszkowie. W przyszłym roku można dodatkowo zadbać o jakiś dłuższy dystans np. 5000 m.
Dodane przez Obok, w dniu 03.03.2016 r., godz. 22.11
Każdy może pod nickiem "uczestnik" wypisać swoją listę kto mu się podoba, a kto nie. Tylko po co? Ksiądz w kościele tak robi, wypominając ludziom ich buty czy przeszłość?
Dodane przez ola, w dniu 04.03.2016 r., godz. 07.53
Ale o co chodzi? Jest święto, które zaproponował Prezydent Kaczyński, wprowadził Prezydent Komorowski, celebruje obecnie kto chce - demokracja ma się świetnie, ale rzeczywiście niektórym grupom społecznym brakuje "zadymy", więc komuś zabiorą, obrażą, wypominają; jednym słowem wszystko to jest dla nich za poprawne, a wręcz nudne, a poza tym nie każdy jest na zdjęciu...
Dodane przez jaś, w dniu 04.03.2016 r., godz. 08.01
Takie wydarzenia powinno się dystansować od polityki. Choć mam wrażenie, że wraz ze zwycięstwem PiS w ostatnich wyborach kontrowersyjni jednak bohaterowie dostali potężne wsparcie medialne i propagandowe. Dziś niezłomni są otoczeni nimbem świętych, choć zdania na ten temat wciąż są podzielone.
Dodane przez Cienki, w dniu 04.03.2016 r., godz. 08.32
Coś ta zbiórka jakaś mała. Biedny Wyszków, 500 zł na tyle ludzi, którzy w dodatku wszystko mięli za darmo.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.03.2016 r., godz. 10.10
Bieg to bardzo dobra inicjatywa, która daje szansę na oddanie hołdu wielu środowiskom, które nie odnajdywały swojego miejsca w dotychczasowych formach. Nie wszystkim pasowała południowa pora składania kwiatów wraz z samorządowcami. Inni nie widzieli się na partyjnym poobiednim spotkaniu PiS, jeszcze inni nie widzieli się na głośnym Marszu narodowców. Bieg organizowany w niedzielę to otwarcie święta na ludzi.
Dodane przez osevatorre, w dniu 04.03.2016 r., godz. 10.50
Wróćmy do sprawy wiązanki kwiatów złożonej przez Marka Eychlera w imieniu KOD. Jeśli naprawdę zniszczono jego emblematy, czy też zabrano znicze z pomnika, to jest to nieprzyjemna sprawa. Nieopodal po drugiej stronie ulicy na słupie jest wykierowana na pomnik i most kamera, można by sprawdzić czy rzeczywiście KODowcy złożyli kwiaty i znicze i ewentualnie to, czy ktoś je potem usunął.
Zgadzam się z Jackiem
Dodane przez Dobromir, w dniu 04.03.2016 r., godz. 11.39
Wszystkie bez wyjątku inicjatywy są cenne. Ale bieg, faktycznie umożliwia neutralne uczestnictwo w święcie wielu grupom i ludziom. Po zdjęciach widać, że brali w nim udział ludzie wcześniej nie kojarzeni z tego typu manifestacjami. To jest również krok do przodu.
Dodane przez ?, w dniu 04.03.2016 r., godz. 11.48
Co jest z infowyszków?
do p. Eychler
Dodane przez Tomasz Sieńkowski, w dniu 04.03.2016 r., godz. 12.06
Jako współorganizator Marszu zdecydowanie zaprzeczam by podczas trwania Marszu ktokolwiek niszczył, zabierał, kradł złożone wieńce czy znicze. Uważam takie zachowanie za niedopuszczalne - abstrahując od kwestii tego, że pomnik Żołnierzy podziemia antykomunistycznego nie jest miejscem na tego typu materiały reklamowe i prowadzenie jakiejkolwiek agitacji. Proszę zwrócić się o zabezpieczenie nagrań monitoringu miejskiego bądź też po prostu proszę zgłosić niniejszą kradzież odpowiednim organom. Tego typu niuanse i zarzuty o kradzież i dewastację są po prostu bardzo niestosowne. Pozdrawiam uczestników biegu, w którym również uczestniczyliśmy jako Młodzież Wszechpolska. Świetna inicjatywa - która mam nadzieję, również wpisze się w tradycję obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wyszkowie.
Panie Sieńkowski
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 13.15
W czasie trwania może nie znikły, ale tuż po nim, gdy większość z was opuściła pomnik. Zapewne je Pan widział, stały na murku na wysokości wzroku z nalepkami KOD.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 13.32
Jeśli ktoś zechce sprawdzać czy zapalałem tam znicze to ułatwi mu sprawę godz. 17.40 - 17.50 we wtorek 1-go. Proszę sobie przejrzeć nagranie. A o której zostały obdarte z emblematów tego dokładnie nie wiem, ale myślę, że tuż po marszu, bo również nie przypuszczam żeby coś takiego zrobili oficjalnie jego uczestnicy w obecności wielu ludzi. Jednak to co podaję miało miejsce bo po 3 godzinach znicze stały z obdartymi emblematami, a resztki papieru na nich świadczyły o tym, że nie opadły one "śmiercią naturalną".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 13.38
Panie Sieńkowski, i niech pan nie opowiada, że to były materiały reklamowe KOD. Jak ktoś składa np. wieniec z szarfą to też jest na nim napis np. Żołnierzom Wyklętym - Burmistrz, czy jakaś instytucja. I co, to też wg. Pana reklama burmistrza czy tej instytucji? To chyba normalne.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.03.2016 r., godz. 14.00
A może się po prostu zdążyły wypalić i porządkowy usunął puste skorupy z pomnika. We wtorek nie było już śladu po niedzielnych zniczach. Zostały posprzątane. Zależy jeszcze jakiej jakości były to światełka. Może takie na te małe wkładziki z IKEI? Wypalają się one bardzo szybko.
Dodane przez Misiek, w dniu 04.03.2016 r., godz. 14.07
Dobrze, że Marsz Wyklętych w Wyszkowie, poszedł we wtorek 1 marca, bo słyszałem, że pierwotnie planowano go również na niedzielę. Wtedy byłoby chyba za bogato i Bieg i Marsz jednego dnia. Niech Marsz Zawsze już będzie 1-go z nastawieniem, że im brzydsza pogoda tym lepiej. Hardcorowo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 14.31
Ależ nie drogi anonimie, te moje paliły się również w środę, następnego dnia, więc nikt ich nie usunął, zostały jednak obdarte z emblematów, które kłóły kogoś za bardzo w oczy. I nie posądzam tu Młodzieży Wszechpolskiej ani kibiców tylko zadałem pytanie, czy może oni coś wiedzą na ten temat, bo byli tam w tym czasie (między innymi) kiedy usunięto te emblematy. To wszystko w temacie.
Dodane przez BigB, w dniu 04.03.2016 r., godz. 15.25
Panie Eychler, a ma Pan jakieś pamiątkowe zdjęcie spod pomnika z tymi zniczami? Kamera monitoringu nie zarejestrowała was niestety.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 16.12
Tak, mam, proszę przyjść do mnie to panu/pani zaprezentuję.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.03.2016 r., godz. 16.27
Potwierdzam słowa Tomasza. Panie Eychler, to jest kolejna pana prowokacja, niskich lotów.1 marca było świątecznie i energetycznie podczas III Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych mimo nie najlepszej pogody. I nawet KODowe znicze nie zmieniłyby uroczystego nastroju.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 17.04
Grzesiu, a co jest prowokacja, bo nie bardzo rozumiem? Że wam się KOD nie podoba w Wyszkowie, to jest prowokacja? Wasze zdanie na ten temat akurat mało mnie interesuje, wy (czyli Klub Gazety) już pokazaliście nie raz kim jesteście.
Dodane przez mały Z, w dniu 04.03.2016 r., godz. 17.41
I bieg i marsz były godnym uczczeniem święta. Nie kupuję bajeczki Eychlera.
Dodane przez ID, w dniu 04.03.2016 r., godz. 17.45
Robicie świętych z tej powojennej bandytki.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 18.02
A w dzisiejszym Super Expresie Ryszard Terlecki - były "wąchacz kleju" i pensjonariusz szpitala psychiatrycznego o hipisowskim pseudonimie "Pies", dziś pupil Kaczyńskiego tłumaczy postępowanie nowej władzy wobec odwoływanych z wysokich stanowisk kompetentnych osób i zastępowania ich zupełnie przypadkowymi osobnikami z kręgów PiS Warto poczytać.
Dodane przez ola, w dniu 04.03.2016 r., godz. 19.51
polecam obejrzeć jak pani Anna Maria Anders wykłóca się na Podlasiu, z mieszkańcami tego regionu, o stołek senatorski; wcześniej rekomendowana przez wiadomo kogo, jako kandydatka "ekstraordynaryjna" - jak kogoś ta osoba zainteresuje, proszę poczytać jej życiorys
komunikat KOD
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 21.26
W Sobotę, 12 marca 2016, o godzinie 12:00, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy Alei Szucha 12A w Warszawie, wraz ze wszystkimi silami opozycji demokratycznej w Polsce demonstrujemy w obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego. Komisja Wenecka wypowiedziała się jasno : Rząd, większość sejmowa i Prezydent łamią prawo. 8 lub 9 marca Trybunał Konstytucyjny oceni zgodność tak zwanej „ustawy naprawczej” autorstwa PiS z ustawą zasadniczą. Niezależny Trybunał Konstytucyjny stanowi przeciwwagę dla nieprzewidywalnych działań władzy wykonawczej. Sprzeciwiamy się ubezwłasnowolnieniu Trybunału, a także : - zawłaszczaniu kraju - próbom zafałszowania historii - niszczeniu gospodarki - naruszaniu dobrej opinii Polski za granicą - podziałowi społeczeństwa na równych i równiejszych Bądźmy razem pod TK. Pokażmy – kolejny raz – że nie jest nam wszystko jedno.
Od dziś pan Zbyszek prokuratorem i ministrem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.03.2016 r., godz. 21.43
Kolejny element w budowie IV Rzeszy wszedł do porządku prawnego. Będzie gorzej, wiec się nie martwmy. Żyjemy w domu wariatów
Dodane przez Jest różnica, w dniu 04.03.2016 r., godz. 22.01
olu, nie z mieszkańcami, a KODem. Jest różnica, no nie?
Dodane przez Kaśka, w dniu 04.03.2016 r., godz. 22.23
A dlaczego, pan Marek postawił świeczkę od KOD a nie od siebie?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.03.2016 r., godz. 22.40
Komitet Obrony Donosicieli, michnikowszczyzna i ubole to jedna rodzina. Żołnierze Wyklęci byliby dziś niewątpliwie po przeciwnej stronie. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości to niech się spyta któregokolwiek z dziś żyjących Wyklętych. Manipulacje Marka Eychlera, czy też szczebiot pani oli nic w tej sprawie nie zmieni.
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 05.03.2016 r., godz. 00.21
Nareszcie prawde o sobie napisales,bo ja i moi bliscy nie zyja w domu waiatow. Widzisz do czego prowadzi ta tesknota za rozumem.
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 05.03.2016 r., godz. 00.54
Panie Marku, niestety nie było mi dane uczestniczyć w żadnej wyszkowskiej manifestacji związanej z dniem pamięci żołnierzy wyklętych. Mimo wszystko chciałbym powiedzieć jedną moim zdaniem ważna rzecz: w naszej kulturze zapalamy znicze aby pokazać, że o kimś pamiętamy. Każdy z nas robił to setki jak nie tysiące razy. Nigdy nie widziałem, aby ktoś "podpisywał" zapalony znicz. Zapalanie zniczy to sfera duchowa, tu nie chodzi o propagowanie idei. Z szacunku dla osób zmarłych i dla ich wysiłku i poświęcenia w imię Polski nie powinien Pan podnosić takich tematów na forum publicznym. Bo tu chodzi o uczczenie tamtych ludzi, a nie o gierki polityczne, czy naklejki z napisem 'kod'
Dodane przez AntyBox, w dniu 05.03.2016 r., godz. 07.30
Eychler z szacunku dla walki Żołnierzy Wyklętych znajdź sobie inny artykuł na swoje KOD-y. Nie zaśmiecaj tej pamięci niespłaconymi alimentami i obroną donosiciela "Bolka". To wszystko nie licuje z walką Niezłomnych. I jeszcze jedno, 200 tysięczny KOD w Wyszkowie wcisną się gdzieś pomiędzy PiS a marsz narodowców, pod osłoną nocy i sypiącego śniegu.
Dodane przez ;), w dniu 05.03.2016 r., godz. 08.20
Pana Marka G. zdaje się nie widać nawet na wspólnej pamiątkowej fotografii. O po prostu tych okazji unikał. Może się wstydził?
Głowackiemu
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.03.2016 r., godz. 08.33
Koledze Głowackiemu pragnę zwrócić uwagę, że ubole to właśnie WY. Wasze ugrupowanie, dzieci, wnuki, zięciowie dawnych aparatczyków, którzy teraz mają swoje 5 minut i wyleźli z każdej możliwej dziury żeby dorwać się do tak upragnionych i wyczekiwanych stołków, wyrzucając po drodze ludzi kompetentnych, fachowców, a wsadzając gdzie się da swoich dyletantów (jak w stadninach koni). To nikt inny jak WY marzyliście od 26 lat o przywróceniu w Polsce socjalizmu i to realizujecie. To TY klaszczesz ubolskim pomiotom, które teraz zasiadają w rządzie, komunistycznym prokuratorom, dawnym gensekom PZPR. Ale, co bardziej pocieszające - to TY i TWOJA ekipa najbardziej trzęsiecie dziś portkami na samą myśl o KOD.
Dodane przez ola, w dniu 05.03.2016 r., godz. 09.08
Do "jest różnica" - zgadzam się, że jest różnica, ponieważ była to uroczystość ku czci generała Andersa, zorganizowana przez lokalne władze, za ich pieniądze, i na tę uroczystość pojechali politycy PiS-u robić sobie wiec wyborczy dla pani Anders. P.S. co kto nosi w klapie to jego rzecz, i jak chce podpisać znicz, to sobie podpisuje, to że "Bujak" podpisanych zniczy nie widziałeś, to nie znaczy, że tak nie może być, wytycznych nie ma, bo i kto miałby je dać - są kraje, w których na grobach ludzie kładą w pamięci dla zmarłych różne maskotki, książki, drobiazgi i nikt tego nie komentuje, a tym bardziej nie zabiera! Taka jest m. in. różnica między krajami cywilizowanymi a siermiężnym wschodem, do którego obecna władza z determinacją godną lepszej sprawy, nas popycha. Dla tych co koniecznie chcą "uciec od wolności" i być spacyfikowanym w swoim kraju, z jedynie słuszną ideologią, mam dobrą wiadomość: granice Schengen raczej niebawem wrócą, a jakie to będą straty, dla np. transportu do Niemiec, to każdy wiedzieć powinien, i wszystkim przeciwnikom KOD-u proponuję się zastanowić komu tak naprawdę kibicują ( tym z krótką pamięcią przypominam działania pewnego pana, który kilka lat temu rozłożył "na łopatki" transplantologię w Polsce ), a na weekend polecam lekturę z pomysłem ministra gospodarki, dotyczącą trzeciego filaru emerytury, czyli jak zabrać ludziom pieniądze, na obiecane "cuda wianki" w kampanii wyborczej
Marku G.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.03.2016 r., godz. 09.17
Ty i ta twoja ukochana władza pisowska w swoim rewolucyjnym zaczadzeniu i przekonaniu o tym, że jesteście posiadaczami jedynej prawdy, a wszyscy inni - w Polsce, Europie, USA - są wrogami, szkodnikami, warchołami przypomina gościa, który jedzie autostradą i nagle słyszy komunikat w radio : Uwaga! Autostradą A2 jedzie pod prąd jakiś szaleniec! - facet patrzy przed siebie i mówi : O k ...wa, i to nie jeden, ich jest tysiące !
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 05.03.2016 r., godz. 10.29
ela, na odtrutkę od gazety wyborczej proponuję Tygodnik Niedziela, ukoi nerwy i powyborczą frustrację. Słyszałaś? PiS miażdży w sondażach... A ty w jaki sposób uczciłaś pamięć Żołnierzy Wyklętych, cichcem z kodem?
Dodane przez Aga, w dniu 05.03.2016 r., godz. 10.59
Jeden, czy tysiące to jednak panie Eychler - SZALEŃCÓW. Zalecam odpoczynek.
Dodane przez www, w dniu 05.03.2016 r., godz. 12.26
To w końcu zniknęły znicze, czy naklejki? Czy część zniczy i część naklejek? Mam nadzieję, że znicze znikać nie będą, ale na ubeckie naklejki miejsca tam nie ma.
głupota ludzka
Dodane przez ?, w dniu 05.03.2016 r., godz. 12.50
czytam te wasze problemy i wychodzę z założenia że ten pan Marek Eychler to jest jakiś psychik który wie wszystko na wszystkie tematy,gościu wyluzuj,odpocznij w wolną sobotę posłuchaj Dejw - PETARDA ! ( Official Video ) HIT DISCO POLO 2016 to jest naprawdę dobre!!!
Sraczka galopka was dopadła, komuszki?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.03.2016 r., godz. 13.32
Podobno wykupujecie na gwałt pieluchomajtki dla dorosłych, a na Żoliborzu sklepy świecą już pustkami (w asortymencie pieluchomajtek). Weźcie węgiel, pomaga.
Z 09.17. Eychler mial szczescie
Dodane przez Kolega, w dniu 05.03.2016 r., godz. 14.13
Moze napisz jeszcze, jaka autostrada jechales pod prad, takim jak tobie to sie moze zdarzac,jak widac wszystko szczesliwe sie zakonczylo czy ktos inny oprocz ciebie i ola moglby takie glupoty pisac.Na tym forum to tak jak na tej autostradzie,tylko ty i ola jedziecie pod prad,ale coz poradzic,takich schorzen sie nie uleczy. Z tymi naklejkami to tez moze mu sie wydaje.Paranoja.
Obawiam sie Eychlera
Dodane przez Roza, w dniu 05.03.2016 r., godz. 14.28
Pisze on,ze przed Kodziarzami PiS trzesie portkami. Chlopie moze tylko przerazac ich wyglad . Najbardziej obawiam sie ciebie,ze jak wyjdziesz z ola w parze na demonstracje w Wyszkowie to zrobisz przypal i posmiewisko na caly kraj. Takich cudakow to tylko pokazywac w cyrku. PiS rosnie w sondazach,spoleczenstwo jest zadowolone a wam pozostaje wycie i czarna rozpacz.
Dodane przez ola, w dniu 05.03.2016 r., godz. 14.49
do ? - proponuję szklankę zimnej wody dla ochłody, a potem zastanowić się nad jednym: czy należy przedkładać poddaństwo i lizusostwo nad doświadczenie, kompetencje i zaangażowanie, co robi obecna władza oraz jej zwolennicy - do czego to prowadzi pokazała przegrana PO - partia rządząca powinna przede wszystkim bacznie i sumiennie przyglądać się swoim działaniom, a nie wkoło oceniać opozycję, bo obecnie od niej wszystko zależy, nawet np. jedna opona...
do przemyślenia
Dodane przez Do Rafał Bujak, w dniu 05.03.2016 r., godz. 17.09
Powinieneś swoje słowa napisać grubą czcionką, zgadzam się z Tobą. Jak można udawać, że oddaje się hołd i jednocześnie zerkać na lewo i prawo, kto i czy mnie widzi? Poza wszelkimi politycznymi sporami - to takie małe, niskie...
Dodane przez Kaśka, w dniu 05.03.2016 r., godz. 19.06
Ale poparcie dla rządu nie spada. Spada poparcie KOD.
Dodane przez Rudy, w dniu 05.03.2016 r., godz. 19.13
Po skandalicznych wpisach sympatyków i działaczy KOD-u, którzy komentowali wczorajszy incydent z udziałem prezydenckiej limuzyny, mocne słowa cisną się na usta. Ci sami hipokryci, którzy niby walczą z hejtem i słowną przemocą, dali upust prostactwa pisząc chociażby "Życzę mu śmierci w męczarniach". W tym gronie nie brakowało ludzi o znanych nazwiskach. Ocena takich zachowań musi być ostra. I doskonale to ujęła publicysta "Gazety Polskiej". – Byłam porażona komentarzami tej hołoty, która idzie pod sztandarami KOD-u – stwierdziła Dorota Kania na antenie Telewizji Republika. "Na facebookowej stronie Komitetu Obrony Demokracji pojawiły się komentarze dotyczące wypadku samochodowego prezydenta Andrzeja Dudy. Były jednak tak agresywne, że skasowano je z profilu KOD"
Dodane przez Fan, w dniu 05.03.2016 r., godz. 19.26
Sygnowanie zniczy było od zawsze popularne tak, jak biało czerwone szarfy na krzyżach poległych AK-owców. W Wyszkowie znicze od lat swoim logiem odznacza Związek Nauczycielstwa Polskiego. Kibice Legii Warszawa mają swoje wzory kredowych zniczy w kształcie herbu z logo klubu. Można je spotkać w wielu miejscach pamięci, szczególnie związanych z Powstaniem Warszawskim. Innym przykładem jest tradycja naszych starszych braci. W Treblince można spotkać wyróżniające się małe świeczki w izraelską flagą. Jest to identyfikacja państwowa. Grób Marii Konopnickiej na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie z wieloma zniczami z przyklejonymi doń tarczami szkolnymi szkół jej imienia. To tylko nieliczne przykłady.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2016 r., godz. 20.55
Kaśka !! Poparcie dla Pśys na kurpśach ?????.Część z was to jest taki plankton,który za 1000 zeta zdejmie majtki nawet dla Putina..Druga część to fanatyczni wyznawcy kato-kaczyniacy.Fanatycy,wstecznicy,anty-unijni pyskacze,którym zomo mordy obiło i nie wiedzieć czemu dalej chcą walczyć ramię w ramię z facetem,który 13 grudnia głaskał kota do południa...Głowacki tobie te zęby mądrości chyba wybili.Wyjątkowo zawzięty wstrętny typ.
Dodane przez Ania, w dniu 05.03.2016 r., godz. 22.44
Świetnie wypadła młodzież od Andrzeja Grajczyka. Grupa reprezentująca powiat.
Dodane przez ~(), w dniu 06.03.2016 r., godz. 05.31
ho ho i nauczyciel przysposobienia obronnego w ludowej ojczyźnie
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.03.2016 r., godz. 08.10
Trollu, interpunkcja ciebie zdradza.
Dodane przez Do Marka Eychlera, w dniu 06.03.2016 r., godz. 09.03
Sam się motasz w tym co piszesz, ale ludzie fałszywi i klamcy tak mają, że gubią się w tym co mówią. Te pieluchomajtki, to sam sobie sprezentuj!, jak głowa juz tak szwankuje, to krótka droga do tego, że za chwilę będą Ci potrzebne
Dodane przez nie-wyszkowianin, w dniu 06.03.2016 r., godz. 10.01
Wyszkowianie - wstyd mi za Was ...
Dodane przez BB, w dniu 06.03.2016 r., godz. 10.30
Eychler jest przewidywalny, ale martwią inni, którzy chcieliby przed biegiem stworzyć bramki i selekcjonować ludzi na godnych takiego świętowania lub nie. W roli żandarmów widać buńczuczną młodzież, która to sama zaledwie 3 lata temu odkryła dla siebie to święto.
Najważniejsze, że zainteresowanie tematem wzrasta.
Dodane przez Obok, w dniu 06.03.2016 r., godz. 11.26
Zanim zaczęto organizować w Wyszkowie wiece, marsze, biegi to weterani oraz przedstawiciele ich rodzin zgodnie składali kwiaty wraz samorządowcami. Pan Marian Czajkowski składał kwiaty i pozował do wspólnego zdjęcia z Nowosielskim, Warpasem i Sobczakiem i resztą nielicznego jeszcze grona. Wtedy byli oni godni takiego zaszczytu?
Dodane przez Tesa, w dniu 06.03.2016 r., godz. 12.43
Uwagę przykuwa bardzo duża liczba młodzieży i dzieci. To dobry znak.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.03.2016 r., godz. 13.48
KODowsko - ubeckie bełkoty w wykonaniu np. Marka Eychlera świadczą jedynie o poziomie degeneracji naszych platformeskich pseudoelit. Co jest najważniejsze w tym święcie, które mamy za sobą ? Uczczenie naszych Żołnierzy Wyklętych, ich rodzin, wspierających ich osób i przypomnienie o tym, co musieli przejść. A było to straszne. Osaczenie i śmierć. Tortury i szykany. Masowe aresztowania i wieloletnie prześladowania. Trzeba również powiedzieć jasno - to nie była wojna domowa. A do dziś tak twierdzi skomuszała lumpeninteligencja. To była sowiecka okupacja, wsparta przez rodzimych zdrajców. Na ziemi wyszkowskiej były stworzone już w 1944 roku co najmniej dwa obozy przejściowe w ziemiankach prowadzone przez Sowietów. Kto tam zginął, kto został wywieziony na Sybir ? Nawet tego nie wiemy. Niewątpliwie byli to polscy patrioci. Jeden obóz był w Gulczewie, drugi w Anastazewie. Widomo również o paleniu domostw przez Armię Czerwoną, o rabunkach, strzelaniu do przechodniów bez żadnej przyczyny. To są ważne sprawy. O tym trzeba w tych dniach mówić. Ale Eychler wykorzysta każdą okazję, żeby wciskać tę kodowską politgramote dla tępaków. Kompletne dno.
Jak widać, nic nie jest takie oczywiste wprost.
Dodane przez Ja, w dniu 06.03.2016 r., godz. 14.01
Jak wiadomo, MW jeszcze niedawno powierzała patronaty POpelince Wróbelkowi i jego W24. Dzisiaj jednemu z liderów POtworka Nowoczesna.pl' Jakby nie wiedzieli kim jest i co reprezentuje Pan redaktor.
Eychler juz wystepujesz tez jako Anonim
Dodane przez Lusia, w dniu 06.03.2016 r., godz. 15.07
Twoja glupote i chamstwo czuc na odleglosc,nawet kiedy nie podpisujesz sie nazwiskiem. Cyrkowa para ty i matol - ola przez wiele lat bedziecie w dowcipach wyszkowian. Zastanawia mnie dlaczego jak ktos glupi to jeszcze na dokladke bardzo brzydki. Moze oni maszcza sie za to,,ze tak zostali przez los ukarani.
Dodane przez Asia, w dniu 06.03.2016 r., godz. 20.50
Panie Marku Eychler, jakie jest pańskie zdanie na temat Żołnierzy Wyklętych?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2016 r., godz. 21.16
Ale Lusia Gło-wacka przeginasz w chamstwie,pewności siebie i głupocie.Precz z pisem i takim wstrętnym ograniczonym pisaniem i myśleniem !!!!!!Czy Wy palanty z pis-party myślicie,że w mieście Wyszków jedynie Pan Marek Eychler ma z Olą analogiczne poglądy ?? BARDZO WIELU Wyszkowian popiera Eychlera.Prowadzicie Polskę w PRZEPAŚĆ.Nie damy Wam zrobić ostatniego kroku za żadne 500+ czy obietnice wcześniejszych emerytur,które są NIEWYKONALNE !!!!!!!!
Do ;)
Dodane przez !, w dniu 06.03.2016 r., godz. 21.54
Zdaje się jednak, że Marek Głowacki nie unikał okazji i jest na zbiorowej fotografii.
KOD odleciał totalnie
Dodane przez S., w dniu 06.03.2016 r., godz. 22.08
Po wypadku prezydenta, na forach i stronach KODu zaroiło się od życzenia śmierci prezydentowi, ubolewania, że on ten wypadek przeżył itp. ludzie to piszący podpisywali się swoim imieniem i nazwiskiem. Cud Polska się nam jawi wg wizji KOD. Jak można tak nienawidzić drugiego człowieka tylko dlatego, że jest prezydentem innej opcji politycznej. Pała została przegięta olu i Marku, drodzy wyznawcy tego towarzycha. Zapewne wy również dołozyliście swoje "życzenia" prezydentowi na tych haniebnych forach. Oczywiście podpisując się z imienia i nazwiska.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2016 r., godz. 23.58
KOD się zakadził we własnych gazach.
Dodane przez raz sierpem raz młotem ...., w dniu 07.03.2016 r., godz. 00.15
Dopóki będzie rządził w Wyszkowie Nowosielski dopóty w Wyszkowie będzie postkomunizm. Chłopaki mają się w Wyszkowie dobrze, nie narzekają finansowo a Eychler daje im niezłą rozrywkę. Ta jego prowokacja z zniczami z napisem KOD przednia podobnie jak życzenia od KOD po wypadku Dudy. Nie łudźcie się, postkomuna w Wyszkowie rządzi i dlatego taka uśmiechnięta, a jak ktoś jej będzie chciał zabrać władzę to zobaczycie ich pazury. Ale jak ich nie pogonimy to nasze dzieciaki będą nadal białymi murzynami w swoim kraju. Dali nam przykład wyklęci jak zwyciężać mamy.
Do Pana Głowackiego
Dodane przez Observator, w dniu 07.03.2016 r., godz. 05.30
Dlaczego do tej pory nie powstał w Wyszkowie oddział Ruchu Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy?Bez tego typu organizacji nie ma szans na zmianę władzy miejscowej. Szkoda czasu na dyskusje z KODem Eychler- lepiej stworzyć RKW.
To święto jeszcze długo się będzie przebijać do ludzkiej świadomości.
Dodane przez Po środku, w dniu 07.03.2016 r., godz. 08.12
Póki co nie da się ogłosić, że wyklęci to sami bohaterowie. Szczególnie tu na Puszczy Białej nie brakuje mieszkańców, którzy na temat owych bohaterów mają trochę inne zdanie.
Dodane przez do z g. 08.12, w dniu 07.03.2016 r., godz. 09.43
Wyklęci nie byli ani aniołkami jak się ich dzisiaj gloryfikuje, ani bandytami , jakimi ich widzą niektórzy mieszkańcy. Prawda pewnie leży gdzieś po środku.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2016 r., godz. 10.02
Podejrzewam, że obrzydliwy hejt, złe słowa i uczucia, jakie się wylały po wypadku prezydenckiej limuzyny, są częściowo emocjami tych nadmiernie wzmożonych, ale też tych, którzy wykorzystali tę okazję, by nam przyłożyć. Zwróćmy uwagę, że ta akcja - choć nie była przygotowana, bo kto mógłby przewidzieć wypadek - została bardzo sprawnie przeprowadzona, a jej kulminacja miała miejsce w Wiadomościach, gdzie pokazano szereg paskudnych wpisów. Wrogiem publicznym stał się KOD. Trudno nie zauważyć, że akcja tego rodzaju jest prosta, gdy dysponuje się przygotowaną drużyną. Jest alert, towarzystwo rzuca się do pisania wrednych komentarzy, szybki screen i zanim administratorzy położą rękę na tym ścieku, "dowód" zaczyna żyć własnym życiem, powielany przez media, przez polityków, przez armię hejterów. Niestety, tu nie da się zapobiegać, tu można tylko reagować, a to nie zapobiegnie dalszym tego rodzaju zdarzeniom. Nie mam wątpliwości, że będą mieć miejsce, bo jesteśmy na celowniku i chcą nas po prostu zniesławić i zdyskredytować, a nie będą się w tym liczyć z niczym. I na zakończenie: w Twitterze widziałem wczoraj i dzisiaj szereg podobnych ekranów kompromitujących prawicowe środowiska, gdzie cieszono się śmiercią prof. Bronisława Geremka, życzono śmierci Donaldowi Tuskowi czy Radosławowi Sikorskiemu. Pamiętajmy o tym.
Dodane przez Jątek, w dniu 07.03.2016 r., godz. 11.16
"Prawicowe środowiska" ? podaj przykłady, na tę identyfikację. Tutaj mamy wprost do czynienia z członkami KOD. Cały Twój wpis ma podwójne dno. Zapytam czy piszesz o Tusku od żółwików z Putinem w Smoleńsku, Sikorskim od dożynania watahy? Pamiętamy o tym i nie zapomnimy. Dlatego słabe te przykłady, mające zrównać hejt "środowisk prawicowych" z hejtem życzenia śmierci KOD, a tego nikt już chyba nie przebije.
Czy dzisiaj grozi nam pojawienie się Cyby-bis?
Dodane przez Hejt KOD, w dniu 07.03.2016 r., godz. 12.29
19 października 2010 roku niejaki Ryszard Cyba (wtedy lat 63) z zimną krwią zastrzelił pracownika biura europosła PiS Janusza Wojciechowskiego śp. Marka Rosiaka. Druga osoba została poważnie raniona (Paweł Kowalski). Czy Cyba był niezrównoważony psychicznie, jak wmawiały społeczeństwu ówczesne prorządowe media? Jednak zdaniem biegłych psychiatrów w chwili nie zachodziły żadne okoliczności wyłączające jego poczytalność. Ryszard Cyba niewątpliwie jest ofiarą ówczesnej fali hejtu, i to o wiele słabszej, niż ta, która wylewa się z tych mediów, które utraciły wpływy z reklam rządowych w wyniku sromotnie przegranych wyborów przez PO i PSL.
Dodane przez ela, w dniu 07.03.2016 r., godz. 13.18
Nauczmy się łączyć. Wystarczy, że góra jest podzielona. Tu na dole wszyscy winni jesteśmy działalności na rzecz naszej Małej Ojczyzny.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2016 r., godz. 14.28
Nie życz drugiemu, co tobie niemiłe. Takie życzenia wracają jak bumerang ze zdwojoną siłą. Ludzie, co się z wami dzieje? Gdzie się podziało człowieczeństwo? Polityka całkiem zdeprawowała ludzi?
Wstyd ola, ten wasz hejt zdumiewa ludzi w całej cywilizowanej Europie. Wstyd
Dodane przez Wstyd, w dniu 07.03.2016 r., godz. 14.35
Ola coś dzisiaj zarobiona jest w urzędzie. Nie napisała jeszcze żadnego postu, a może zajęta jest życzeniem śmierci prezydentowi AD, jak to na KODa przystało. Wstyd ola.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2016 r., godz. 15.34
Nic nie usprawiedliwi takiego chamstwa, jest to rzecz bez precedensu. Wam kury macać i pod płotem szczać, a nie do władzy Komitecie Obrony od siedmiu boleści.
Do wpisu 06. 3 godz. 21.16
Dodane przez Lusia, w dniu 07.03.2016 r., godz. 18.41
Co eychlerzyno , rozumek na dobre idzie w odstawke,tylko takie chamstwo moze byc w twoim wydaniu. Bezradnosc w plugaieniu, nieporadnosc w pisanie sensowny madrych komentarzy czyni cie nikim. Niski iloraz twojego umyslu nie pozwala ci obawiac sie,ze wszystko co zlego piszesz,zyczysz innym na bank wroci do ciebie,a nie daj Boze do twoich dzieci. Los jest pamietliwy I nadzwyczaj sprawiedliwy. Izolowanie cie i lekcewazenie to tylko bedzie preludium .Czasami ktos w emocji zagalopuje sie,ale zeby permamentnie nosic w sobie tak nie wyobrazalna msciwosc, ninawisc,podlosc,arogancje,to napewno jest cecha normalnosci. Tego osobnika nalezaloby wziac pod fachowo obserwacje.
Zapraszamy na demonstracje
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.03.2016 r., godz. 19.54
8- i 9-go marca - pikiety pod Trybunałem, a w sobotę 12-go wielki marsz całej opozycji, wszystkich polskich sił patriotycznych organizowany przez KOD wspólnie z Nowoczesną. Zapraszamy.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2016 r., godz. 20.44
PRZEGRANA Pis w Białymstoku i Suwałkach jest wyraźna.Gdyby nie przekupstwo 500 plus i inne nierealne obiecanki,to byłaby już równia pochyła.Czego z całego serca Wam życzę.Brawo KOD.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2016 r., godz. 21.03
Panie Marku. Gdzie zbiórka w sobotę 12.03. i o której godzinie wymarsz.Chcemy uczestniczyć po raz pierwszy.Pozdrawiamy.
łatwo zapamiętać, same dwunastki
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.03.2016 r., godz. 22.09
Zbieramy się 12-go marca o godz. 12-tej pod Trybunałem Konstytucyjnym przy Al. Szucha 12.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.03.2016 r., godz. 22.38
Słuchałem przemówienia Jarosława Kaczyńskiego na żywo i muszę powiedzieć, że po raz pierwszy pomyślałem, że mówi to szaleniec. Nie chodzi nawet o to, że niemal każde sformułowanie - poza spójnikami, nazwiskami i nazwami własnymi - było obelgą, kłamstwem, próbą szantażu i manipulacji - do tego (o zgrozo) się przyzwyczaiłem. Jednak Kaczyński mówił rzeczy nieracjonalne, nie leżące nawet w interesie PiS - na przykład, że jeśli chodzi o zmiany (rozumiem, że także te związane z Trybunałem) PiS nie cofnie się o krok. W kontekście nacisków Ameryki by przywrócić praworządność, bo inaczej stracimy USA jako sojusznika, w kontekście potępienia ze strony Unii, której członkiem i partnerem jesteśmy, z którą robimy interesy, nie potrafię znaleźć żadnego racjonalnego uzasadnienia dla treści i tonu tego przemówienia, dla zawartego w nim ładunku agresji i pogardy. I na końcu, choć wcale nie jest to najmniej ważne: już tak normalnie, po ludzku: to jest zgroza. Kaczyński gardzi Polakami i nienawidzi Polaków.
KOD
Dodane przez Wyszków też się bawi, w dniu 07.03.2016 r., godz. 23.28
Jesteście patriotami? Chyba PRL-u!
do Observatora
Dodane przez Marek Głoacki, w dniu 08.03.2016 r., godz. 07.48
Szanowny Panie. Oczywiście ma pan rację. Nowe obszary aktywności stoją otworem. 4 lata temu razem ze sporą grupą ludzi założyłem Klub Gazety Polskiej. I działamy w tej formule. Zapraszam do współpracy. Ale jeżeli podoba się panu inna forma działania to czekam na powstanie nowej inicjatywy. Z przyjemnością będziemy z państwem współpracować.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.03.2016 r., godz. 08.05
Niewątpliwie nowa władza podniosła rangę wielu uroczystości związanych ze świętem Żołnierzy Wyklętych. To bardzo cenne, że wysocy jej przedstawiciele na czele z prezydentem Dudą włączyli się aktywnie w te uroczystości. Stoi to w silnym kontraście do tego, co prezentowała poprzednia władza, która współpracowała ściśle z komunistami. Wystarczy przypomnieć towarzysza Jaruzelskiego, który został doradcą pana, na szczęście już byłego prezydenta Komorowskiego. Radykalny przełom nastąpił również w Ministerstwie Obrony Narodowej. Pan minister Macierewicz wysłał do żyjących Żołnierzy Wyklętych oficerów Wojska Polskiego z osobistym listem w celu oddania im należnych honorów, a także ewentualnego udzielenia pomocy. Pan kapitan Marian Czajkowski został również w ten sposób uhonorowany. Opracowany został specjalny krój mundurów dla Żołnierzy Wyklętych. To wszystko bardzo pozytywne zmiany. Kodowski bełkot niektórych forumowiczów nie jest w stanie tych wszystkich spraw odsunąć w cień. Każdy, kogo obchodzi Polska to widzi.
Dodane przez Ja, w dniu 08.03.2016 r., godz. 08.41
Przeczytałem wypociny Marka Eychera na żywo i muszę powiedzieć, że po raz pierwszy pomyślałem, że mówi to szaleniec...
Szczucie na KOD trwa w najlepsze
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 09.46
Jak nieudolność szofera prezydenckiej limuzyny wykorzystać do walki z opozycją? To proste - oskarżyć KOD o życzenie śmierci. Najpierw robi się wielki szum o tym, że policja zajmie się wpisami na stronie KOD, potem już bez szumu sprawę się umorzy z braku podstaw. Identycznie jak miało to miejsce w Smoleńsku. Informacje zostaną podane w taki sposób, że części społeczeństwa zapisze się w świadomości, iż to KOD mogło mieć coś wspólnego z feralną oponą. Jest to technika manipulacji informacją. Polega na niedopowiedzeniu, ale w taki sposób, by odbiorca nieświadomie dopowiedział sobie pointę, tak jak chce tego nadawca informacji. Jedna z metod która pomogła PiS wygrać wybory i tak też chcą dziś walczyć z opozycją i rządzić Polską. Przerwijmy ten cyrk.
Kluby Obywatelskie Schetyny
Dodane przez R. Kapuściński, w dniu 08.03.2016 r., godz. 10.23
Jestem zdziwiony tym, że pan Grzegorz Schetyna przypomniał sobie o społeczeństwie obywatelskim dopiero po ośmiu latach, jak Platforma straciła władzę. Tworzenie Klubów Obywatelskich na wzór Klubów "Gazety Polskiej" mija się w ogóle z celem, ponieważ nasze kluby powstają oddolnie. Trzeba mieć jakąś ideę, trzeba mieć ludzi, którzy wierzą w tę ideę, którzy nie robią tego dla pieniędzy i stanowisk, ale – jak w naszym przypadku – dla Polski – podkreśla.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 11.48
Podtrzymuję swoją wcześniejszą tezę o tym, że bezpośrednim efektem powstania, istnienia i działań KOD-u jest objaw SRACZKI GALOPKI u osobników chcących zaprowadzić w Polsce na powrót komunę, takich jak nasi dwaj, którzy tu wypisują, tj. Cabaj z Głowackim.
Jak nieudolność szofera prezydenckiej limuzyny wykorzystać do walki z opozycją?
Dodane przez Jacek, w dniu 08.03.2016 r., godz. 13.04
KOD się panie Eychler skompromitował. Wstyd. Wyszło z was ścierwo. Sraczka z was wytrysła. Jak możecie żyć z takim smrodem?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 13.50
Smród to wy robicie, jeden wielki smród na całą Europę i świat. Wasze teorie o KOD to tak zwana trzecia prawda księdza Tischnera, podobnie jak wasza wiedza o gospodarce i ekonomii.
Ekonomisto Eychler, stoisz bosy na środku placu. Myślisz, że masz autorytet?
Dodane przez Szejk Kataru, w dniu 08.03.2016 r., godz. 14.13
Tak POpleczniku złodziei z polskich stadnin.
Dodane przez ela, w dniu 08.03.2016 r., godz. 14.20
A Pan Marek E. dziś nie pod Trybunałem Konstytucyjnym?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 15.55
“Kaczyński: "KOD-owcy chcom odrzucić Polskę, nie będziemy koloniom". Mówi i pisze żoliborski inteligent. Wszystko można wytrzymać, bzdury, które plecie, głupoty, ale jak słyszę "om" zamiast "ą" lał bym po pysku chama.
Głowacki, to ty napisałeś te haniebne słowa
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 16.21
"Komitet Obrony Donosicieli, michnikowszczyzna i ubole to jedna rodzina. Żołnierze Wyklęci byliby dziś niewątpliwie po przeciwnej stronie." Otóż drogi panie głowacki, w KOD i wśród naszych sympatyków jest całe mnóstwo zarówno dawnych żołnierzy wyklętych jeszcze żyjących, ale szczególnie ich dzieci i wnuków. Ci wyklęci, gdyby żyli stanęli by dziś po właściwej stronie. Zapewniam pana, że te babska, które tu wypisują obelgi na KOD i gardłują za wprowadzeniem na powrót socjalizmu co dziś ma miejsce w Polsce byłyby ogolone na łyso, a mężczyźni, którzy to samo robią (w ramach wybaczenia) dostaliby po 100 wyciorów na gołe dupska. Poznalibyście w ten sposób prawdziwe zdanie żołnierzy wyklętych na ten temat. I tyle w temacie.
Dodane przez :-), w dniu 08.03.2016 r., godz. 17.10
Odpowiedz na pytanie zakompleksiony chamie
Dodane przez Ja, w dniu 08.03.2016 r., godz. 17.26
Kodowcy to donosiciele i główni rozrabiacze w Polsce. A że mają sraczke jak im się do d..... dobierają to trudno. Tak jak w dowcipie o gejach nie ma kochania bo są te dni....!?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2016 r., godz. 20.39
Oj pisiory,pisiory !!! Alienacja wasza postępuje coraz bardziej.Tracicie coraz więcej.W Polsce nie ma siły politycznej,która Was popiera.Jeszcze z pół roku i kierownic-tfu waszej archaicznej wodzowskiej,nie demokratycznej partii odechce się robienie codziennych błędów i głupot oraz walka z całym światem.Potem Pis się rozpadnie.Oby na wieki wieków.Należy izolować marionetkowy rząd prezesa z obłędem w oczach.
Dodane przez stryjek Bolek, w dniu 08.03.2016 r., godz. 20.56
No odpowiedz Głowacki na to pytanie, które zadał ci :-)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 08.03.2016 r., godz. 21.08
O biegu "Tropem Wilczym" powinniśmy mówić w samych superlatywach i złożyć podziękowanie organizatorom a w szczególności Bogdanowi Osikowi i Markowi Filipowiczowi. Niech to się rozwija. Natomiast w sprawie TK powinniśmy, my ludzie centroprawicy, wyciszyć emocje, nie dać się wciągać w emocjonalna pyskówkę. To nie działa korzystnie dla naszej Ojczyzny, jest targana przez nieokreślone środowisko KOD, wspierane przez PO, PSL i Nowoczesną oraz interesowne środowiska zagraniczne. Czas działa na naszą korzyść. Najbardziej mieszającemu, prezesowi TK, Rzeplińskiemu, kończy się w tym roku kadencja i jego odejście przyjmę z wielką radością. Prawo i Sprawiedliwość poszło po bandzie i nie jest to sytuacja komfortowa ale tak działającego na szkodę Polski, przedstawiciela władzy sądowniczej, dawno nie było. Andrzejowi Rzeplińskiemu będzie to długo pamiętane.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2016 r., godz. 21.19
Burmistrz biega a ,,biega" o to,że Pis kombinuje odsunięcie od władzy wszystkich nie ich burmistrzów w przyspieszonych wyborach samorządowych...Ordung musi być przyspieszony i mus cała władza należeć do Kaczyńaka i szeryfa Ziobro wraz z Piotrowicz,Maciorewicz i super-professor Pawłowicz.Potem wyjdziemy z Unii i wywołamy wreszcie wojnę Rosji za zamach bonbowy na pokładzie samolotu.
jak wygląda ten pomnik!
Dodane przez aga 51, w dniu 08.03.2016 r., godz. 21.30
Bardzo brzydki ten pomnik. Tylko dzieci straszyć. Czy nie stać nas na coś porządniejszego? Kto zaprojektował takie brzydactwo?
sami wrogowie go osaczyli
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 21.58
Ja akurat rozumiem zdenerwowanie kaczynskiego . Lista wrogów działań jego partii jest bardzo długa : -Trybunał Konstytucyjny -opozycja parlamentarna : Nowoczesna , PO , PSL -KOD -Komisja Wenecka -Unia Europejska -Niemcy - władze USA -emigranci -Rzecznik Praw Obywatelskich -Sędziowie , -Lech Wałęsa + większość kombatantów Solidarności -pozarzadowe organizacje społęczne i ruchy obywatelskie - etc...etc....etc A tu na koniec Maciek Stuhr jeszcze wbija mu nóż w plecy . Jak tu żyć , jak żyć ? Kot kiwa łebkiem ze współczuciem.
A tu coś dla was, antypolskie śmieci, na dobranoc
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.03.2016 r., godz. 22.20
Jestem pod ogromnym wrażeniem – mówi Jerzy Owsiak, ogłaszając rekordowy wynik WOŚP 2016. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas styczniowego finału blisko 73 miliony złotych. Komentując wynik WOŚP Owsiak podziękował posłowi PiS Stanisławowi Pięcie, który wywołał sporo zamieszania słowami: "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby". - Mam nagrodę dla tego "króla PR" - mówi Owsiak.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2016 r., godz. 22.35
eychler jak tam twoja sraczka
Dodane przez Fan, w dniu 08.03.2016 r., godz. 23.16
Zbudujmy nowy pomnik pod uznanie aga51, będę pierwszym, który zacytuje: bardzo brzydki ten pomnik. Tylko dzieci straszyć. Czy nie stać nas na coś porządniejszego? Kto zaprojektował takie brzydactwo? - później ja spróbuję swoich sił, i tak samo znajdzie się kolejny esteta, który zacytuje... I tak w koło Macieju. Brzydki jest, bo poświęcony jest Wyklętym.
Dodane przez Czy psychicznej innym Eychlerem nie powinny zajac sie odpowiednie wladze, w dniu 09.03.2016 r., godz. 01.37
Co ten oszolom wypisuje,jak strasznie ubliza ludziom,to juz przekracza granice. Dlaczego nikt z rodziny nie chce mu pomoc. Osobnik ten jest nieobliczlnym w zachowaniu,wygrazanie typu,,lalbym po pysku chama" wkrotce moze byc realne. Czy takimi jak on nie powinni zajac sie odpowiednie wladze? Tolerowanie jego schorzenia moze miec przykre nastepstwa,sadzac po tresci jego wpisow jest w bardzo zlem stanie psychicznym,pisze w kolo to samo,wygraza,ubliza,trudno dopatrzyc sie odrobiny normalnosci. Jego stan emocjonalny widac, pogarsza sie.
Dodane przez inka, w dniu 09.03.2016 r., godz. 06.26
wsrod wykletych jest niestety bardzo dużo zwyklych zbrodniarzy ,,,,,jakos nikt o tym nie pamięta,
polska droga do dyktatury
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.03.2016 r., godz. 09.05
- zdiagnozować problemy najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych, - dać im wroga, najlepiej kilku, będących w zmowie, - dać im bohatera, lub prawie boga, - złożyć obietnice, najlepiej takie, których nie da się spełnić - obwiniać wroga o wszystkie problemy, - wszelką opozycję i inaczej myślących podpiąć pod wroga - uczynić z najbiedniejszych i najmniej wyedukowanych naród wybrany, rasę Panów, lepszy sort itp. - zrobić z siebie męczennika dla dobra narodu (najlepiej, gdy osoba w roli wodza nie ma rodziny, można ludziom wmawiać, że wódz poświęca się sprawie) - podpiąć się pod wszystkie narodowe wartości, - przypisać wrogie wartości opozycji, - przypisać opozycji kolaborację z wrogiem, - przypisać sobie patriotyzm, rewolucję, walkę dla sprawy, - mówić, że dąży się do wzoru bohatera, - za niespełnione obietnice obwiniać wroga i jego pomocników, - być konsekwentnym (czas działa cuda) - wszelkie działania uzasadniać dobrem sprawy, - pokazać, że się walczy z wrogiem, - co jakiś czas poświęcić kogoś (wykorzystać ofiarę z wroga do eliminacji opozycji) - mówić, że jest się blisko realizacji celów i prosić naród o kolejne ustępstwa dla dobra sprawy, od najmniejszych do coraz większych - uzasadnić łamanie prawa wyższą koniecznością. Gdy zorientujesz się, że to jest już dyktatura, z reguły już jest za późno. Zaczynasz się buntować i przychodzą po ciebie.
Dodane przez Dobromir, w dniu 09.03.2016 r., godz. 11.01
Jakby ktoś nie wiedział czym pachnie KOD, to proszę poczytać pan Marka E.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.03.2016 r., godz. 11.30
BRAWOOOO EYCHLER !!! Normalni Polacy z KOD-em !!
Dodane przez Socjalny, w dniu 09.03.2016 r., godz. 11.55
KOD się skompromitował
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.03.2016 r., godz. 19.53
Liczba wydarzeń związanych ze świętem Żołnierzy Wyklętych pokazuje, że różne ruchy obywatelskie o charakterze patriotycznym nabierają rozpędu. Nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu, a co mówić jeszcze dawniej. Nowa władza umiejętnie w to się włączyła, a także dodaje zupełnie nowe, ważne impulsy. Najbardziej świadczą o tym słowa i czyny prezydenta Dudy i ministra Macierewicza, o czym pisałem nieco wyżej. Właśnie dowiedziałem się, że niedługo powstanie w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Poprzedni minister kultury uważał, że na takie muzeum nie ma zapotrzebowania i nie znalazł ani grosza na wsparcie rodzącego się pomysłu, dla którego władze Ostrołęki znalazły już na rozruch odpowiednie lokum i wydały sporo pieniędzy. Natomiast minister i wicepremier Gliński podpisał przedwczoraj umowę o współfinansowaniu tego projektu. Można ? Można. I tak trzymać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl