Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiPrymusi nagrodzeni

Ikona
(Zam: 08.03.2011 r., godz. 12.12)

- Za sprawą siedzących tu dziś uczniów średnia ocen całej szkoły jest od dziesięciu lat po raz pierwszy wyższa i wynosi 4,3. To wysoka ocena całej szkoły – o wynikach Szkoły Podstawowej nr 2 na koniec I semestru mówił dyrektor Jan Hryniewicz. Uroczyste podsumowaniu pracy szkoły odbyło się 2 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

W wydarzeniu prócz pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców, wzięli udział goście: przewodniczący Rady Miejskiej Józef Biernacki, przewodnicząca komisji edukacji Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, ksiądz dziekan Waldemar Krzywiński, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim Anna Gołębiewska, prezes PSS „Społem” Jadwiga Tofel, przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Świderek.

– Szczególnie witam bohaterów dzisiejszej uroczystości, wzorowych uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania – dyrektor przedstawiał osiągnięcia prymusów szkoły. – Z dumą i satysfakcją chciałem poinformować, że dziś na tej sali zasiada ich dziewięćdziesięciu jeden. Co trzeci uczeń naszej szkoły zostanie dziś tu na tej scenie wyróżniony. Są to kandydaci do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem, z tzw. czerwonym paskiem. Dziś też wręczymy wyróżnienia dla dwudziestu ośmiu uczniów, którzy nie opuścili przez sześć miesięcy ani jednego dnia.
W klasach I-VI uczy się 551 uczniów w 23 oddziałach. W klasach I-III: 257, w klasach IV-VI: 271. Kadra to 37 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi. Oceny niedostateczne na półrocze otrzymało pięć procent uczniów. W klasach czwartych najlepsi uczniowie to Olga Ziółkowska i Sebastian Kowalski, w piątych średnią 5,5 otrzymało dwóch uczniów: Mateusz Zaniewski i Honorata Depta. W klasach szóstych i całej szkole bezsprzecznie najlepszym uczniem ze średnią ocen 5,9 jest Michał Kulesza. Dyrektor wspomniał też o uczniach z niską średnią, z ocenami niedostatecznymi na semestr, przypomniał o konieczności poprawienia stopni.
– Do zachowania wielu uczniów mamy wiele zastrzeżeń – powiedział Jan Hryniewicz. – Dlatego też przed rodzicami i nauczycielami ciężka praca w zakresie wychowania uczniów. Priorytetem – jak co roku – w drugim semestrze będzie wychowanie, a później nauczanie. Jestem zadowolony z klasyfikacji półrocznej, ale nie świadczy to, że wyniki nie powinny być lepsze, dlatego też apeluję do was, drodzy prymusi, pomóżcie swoim koleżankom i kolegom, mającym trudności w nauce, by wyniki klasyfikacji końcowo rocznej były jak najlepsze.

Szkoła Podstawowa nr 2 to „szkołą z klasą”, realizuje sześć podstawowych zadań: dobrze uczyć każdego ucznia, oceniać sprawiedliwie, uczyć myśleć i rozumieć świat, rozwijać społecznie, pomagać uwierzyć w siebie, przygotowywać do przyszłości. Zdobyła także certyfikat „Szkoła bez przemocy”, hojnie uczestniczyła, po raz jedenasty, w akcji „Góra grosza”(zebrano trzydzieści kilogramów groszy na kwotę 996,71 zł). Grupa charytatywna „Iskierka” zorganizowała osiem wielkich pakunków świątecznych, tzw. paczek troski i miłości, które przekazano potrzebującym rodzinom ze szkoły

Zarówno prymusi, jak i ich rodzice, otrzymali z rąk dyrektora Jana Hryniewicza i Józefa Biernackiego dyplomy i listy gratulacyjne. Dyplomy dla uczniów, mających w I semestrze stuprocentową frekwencję, wręczyły Elżbieta Piórkowska i Dorota Świderek.

W podsumowaniu pracy szkoły nie zabrakło informacji o wykonanych remontach. Odnowione zostały sale lekcyjne nr 1, 3, 4, 13, kolejne sale nr 11 i 12 są sukcesywnie wyposażane w nowe pomoce. Wymienione zostały na bezpieczne grzejniki na korytarzach szkolnym oraz drzwi we wszystkich pomieszczeniach szkolnych. Przez sześć miesięcy szkoła wydała prawie 322 tys. Dalsze plany obejmują generalny remont łazienek dla chłopców. W wymienionych remontach szkołę wsparła finansowo – oprócz Urzędu Miejskiego – m.in. PSS „Społem”. Prezes spółdzielni, Jadwidze Tofel, wręczono statuetkę „Przyjaciel szkoły”.

– Chciałbym dziś przedstawić sylwetkę osoby o wielkim sercu, czułą na potrzeby dzieci, wspierającą szkołę na co dzień – Jan Hryniewicz poprosił na scenę prezes „Społem”. – Decyzją uczniów, rodziców i nauczycieli statuetką „Przyjaciel szkoły” została uhonorowana pani Jadwiga Tofel z PSS ”Społem” w Wyszkowie. Chciałbym zacytować słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Chciałbym wręczyć pani tę statuetkę w kształcie serca – za pani dobro, hojność.

– Jest mi niezmiernie miło, że w imieniu firmy mogłam dziś odebrać tak wspaniały upominek – Jadwiga Tofel dziękowała za wyróżnienie. – Przyjacielem tej szkoły jestem od ponad dwudziestu paru lat. Chciałam serdecznie pogratulować wszystkim uczniom, którzy dzisiaj będą wyróżnieni, gratuluję również rodzicom tak wspaniałych pociech. Radzie Pedagogicznej i panu dyrektorowi życzę wiele satysfakcji w dalszej pracy, żeby tych dobrych uczniów było jak najwięcej. Mam nadzieję, że będziemy dalej owocnie współpracować, bo ta statuetka do czegoś zobowiązuje.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Chór szkolny, prowadzony przez Grażynę Sroczyńską, wykonał hymn szkoły „Pięknie żyć znaczy kochać świat”. Mikołaj Szulc zagrał na organach utwór „Lornetka”, zaś Michał Kulesza „Marsz Radetzkiego”. Recytowano też wiersze Brzechwy, wystawiono przedstawienie „Czerwony Kapturek”, sztukę opracowaną przez Renatę Ciok. Wielki aplauz wzbudził występ Marcina Krzemińskiego, zdobywcy nagrody publiczności w konkursie „Supertalent Wyszkowa”.

E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta