Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Camper przegrywa z Krispolem, ale triumfuje w derbach Mazowsza

(Zam: 02.03.2016 r., godz. 13.41)

Dwa spotkania ligowe rozegrał w ostatnim tygodniu I-ligowy Camper Wyszków. W środę wyszkowianie ulegli na wyjeździe Krispolowi Września 0:3, natomiast w sobotę pokonali we własnej hali Energę Omis Ostrołęka 3:0.

Mecz z obecnie piątym w tabeli Krispolem Września był dla siatkarzy Campera Wyszków bardzo ważnym spotkaniem, z punktu widzenia ich walki o awans do najlepszej ósemki I ligi i walki w fazie play-off. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Szymon Piórkowski, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Sebastian Wójcik (libero). Pierwsze akcje meczu należały do zawodników Campera. Wyszkowianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali niemalże do drugiej przerwy technicznej. W drugiej fazie seta do głosu zaczęli jednak dochodzić miejscowi. W Camperze po raz kolejny w tym sezonie szwankował odbiór zagrywki, co przełożyło się na kilka przestojów w grze. Krispol zdobywał punkty seriami, co skutkowało przegraną Campera w pierwszym secie 20:25. W dwóch kolejnych partiach było niestety, jeszcze gorzej. Wyszkowianie grali nierówno, pojedyncze zrywy nie wystarczyły do przełamania dobrze dysponowanych gospodarzy. Krispol wygrał oba sety do 17 i tym samym triumfował w całym meczu 3:0.
Krispol Września – Camper Wyszków 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Szymon Piórkowski, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Sebastian Wójcik (libero), a także: Jakub Nurczyński (libero), Kamil Bodzon, Łukasz Dyl, Tobiasz Wojtkowski.
AGH Kraków – SMS PZPS Spała 1:3
KPS Kęty – GKS Katowice 3:1
Warta Zawiercie – Hutnik Kraków 3:0 (wo)
KPS Siedlce – Victoria Wałbrzych 2:3
Espadon Szczecin – AZS Stal Nysa 3:0
Energa Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3
Przegrana z Krispolem niestety, najprawdopodobniej zamyka Camperowi drogę do fazy play-off rozgrywek I-ligowych. Do końca fazy zasadniczej pozostały cztery mecze (Camper zmierzy się z Espadonem Szczecin, KPS-em Siedlce, Wartą Zawiercie i KPS-em Kęty). Do zdobycia jest, więc 12 punktów, przy 7-punktowej stracie do ósmej w tabeli Stali Nysa.
W tej sytuacji, ze względu na wyniki, zarząd klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem drużyny Pawłem Blombergiem. Szkoleniowiec będzie pracował z zespołem do końca lutego, jego obowiązki na pozycji I trenera przejął już dotychczasowy II trener Konrad Chrzczonowski.
Debiutem Chrzczonowskiego na stołku szkoleniowca Campera był derbowy mecz we własnej hali przeciwko Enerdze Omis Ostrołęka. W sytuacji, gdy pierwsza ósemka ligi wyraźnie „odjechała”, Camperowi pozostaje walka o bezpieczne utrzymanie się (które gwarantują miejsca 9-10). Od początku sobotniego spotkania wyszkowianie dyktowali rywalom warunki na boisku. Skuteczni w ataku byli Owczarz i Wójcik, siatkarze Campera razili również rywali silną zagrywką. Przez pierwszą część seta wyraźnie przeważali gospodarze, po drugiej przerwie technicznej gra się wyrównała. Goście zdołali nawet doprowadzić do remisu. Końcówka należała, na szczęście, do wyszkowian. Po kiwnięciu Konrada Woronieckiego Camper wygrał premierową odsłonę 25:22.
W drugiej odsłonie przez długi czas oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę. Po stronie Campera dobrze radzili sobie Owczarz i Piórkowski, w szeregach rywali punktował były zawodnik wyszkowskiej drużyny Rafał Faryna. W końcowej fazie seta wyszkowianie zanotowali serię bloków, która zadecydowała ostatecznie o wyniku. Camper wygrał 25:19 i powiększył swoje prowadzenie w całym meczu.
W trzeciej, i jak się później okazało ostatniej partii, kibice obejrzeli bardzo nierówną grę obu zespołów. Po wyrównanym początku, na wysokie prowadzenie wyszedł Camper. Po drugiej przerwie technicznej wyszkowianie zaliczyli jednak groźny przestój, który wykorzystali goście omal nie doprowadzając do remisu. Sama końcówka należała już jednak do gospodarzy, którzy przypieczętowali swoją wygraną w secie i całym meczu serią bardzo mocnych zagrywek. Ostatecznie Camper wygrał 25:20 i 3:0 w całym spotkaniu.
Camper Wyszków – Energa Omis Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Sebastian Wójcik, Szymon Piórkowski, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero), a także: Łukasz Dyl, Tobiasz Wojtkowski, Kamil Bodzon, Przemysław Gniewek, Maciej Główczyński.
SMS PZPS Spała – Krispol Września 1:3
Ślepsk Suwałki – Espadon Szczecin 2:3
AZS Stal Nysa – KPS Siedlce 3:1
Victoria Wałbrzych – Warta Zawiercie 2:3
Hutnik Kraków – KPS Kęty 0:3 (wo)
GKS Katowice – AGH Kraków 3:0
W najbliższej kolejce siatkarze Campera udadzą się na daleki wyjazd do Szczecina, gdzie zmierzą się z miejscowym Espadonem. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 27 lutego.

1. Ślepsk Suwałki 47 57-32
2. GKS Katowice 46 54-28
3. Espadon Szczecin 46 55-31
4. SMS PZPS Spała 43 54-34
5. Krispol Września 41 50-33
6. Warta Zawiercie 39 46-36
7. AGH Kraków 33 41-39
8. Stal Nysa 33 43-46