Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2020 r., imieniny Ernesta, Małgorzaty

Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Ikona
(Zam: 08.03.2011 r., godz. 12.18)

Znane są wyniki gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 4 marca w sali konferencyjnej Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy propagowaniu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem turnieju jest Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych.

Skład jury był następujący: Barbara Bożuta, wiceprezes Oddziału M-G Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wyszkowie (przewodniczący), Dariusz Kądziela, komendant gminny ochrony –p-poż. w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie (sekretarz), Jacek Pietranik, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, Piotr Zawisza, młodszy brygadier w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Regulamin przewiduje trzy grupy uczestników: młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W gminnych eliminacjach w Wyszkowie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział piętnastu uczniów ze szkół podstawowych i sześciu z gimnazjów. W wyniku eliminacji kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:
szkoła podstawowa

I miejsce – Karolina Wojciechowska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie,
II miejsce –Michał Kulesza, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie,
III miejsce – Izabela Brzezińska, Zespół Szkół w Rybnie.
gimnazjum
I miejsce – Agnieszka Depta, Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie,
II miejsce – Adrianna Turek, Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie,
III miejsce – Weronika Popławska, Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.

Nagrody: rower górski za zajęcie I miejsca, aparat fotograficzny za zajęcie II miejsca i kolorowa drukarka komputerowa za zajęcie III miejsca, sfinansowane zostały przez brokera, który zajmuje się ubezpieczeniem majątku gminnego, PZU Warszawa oraz pochodzą ze środków gminnych. Nagrody i dyplomy wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Uczestnikom towarzyszyli ich opiekunowie: Ewelina Woźny (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Barbara Banasik (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Emilia Wojtkowska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Agnieszka Pietrzak (Zespół Szkół w Rybnie), Sebastian Kaczmarski (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym), Beata Kamińska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie).
Powiatowy etap turnieju odbędzie się 25 marca w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej na ul. Strażackiej.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl