Pogrom w ostatnim sparingu

(Zam: 17.08.2010 r., godz. 08.15)

W swoim ostatnim meczu sparingowym, piłkarze WKS-u Rząśnik urządzili sobie festiwal bramkowy. W Kownatach Żędowych rząśniczanie rozbili miejscowy Gryf hokejowym wynikiem 10:3.

WKS powinien prowadzić już w 4. minucie gry. Krzysztof Borowski nie wykorzystał jednak rzutu karnego, podyktowanego za faul na Piotrze Ciemerychu. Bramka padła za to w 8. minucie, a do siatki Gryfu trafił Łukasz Gałązka. Ten sam zawodnik był autorem drugiego gola, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego od Borowskiego. Sam Borowski także miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ale jego uderzenie zablokował na linii bramkowej obrońca miejscowych. Przed przerwą goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, której strzelcem był Łukasz Zalewski. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 3:0 na korzyść WKS-u.

Po zmianie stron padło razem aż 10 goli, a 7 z nich strzelili piłkarze z Rząśnika. Już w 48. minucie po przechwycie Damiana Wiśniewskiego bramkarza rywali pokonał Grzegorz Abramczyk. Kapitan WKS-u trafił również w 52. minucie, po świetnym prostopadłym podaniu Gałązki. Chwilę potem Abramczyk mógł ustrzelić klasycznego hat-tricka, ale przestrzelił w dogodnej sytuacji. Niewykorzystana okazja zemściła się na gościach i gospodarze zdobyli bramkę na 1:5. Odpowiedź rząśniczan była jednak natychmiastowa. Efektem kolejnych akcji ofensywnych był trafienia Mariusza Dziczka i kolejna bramka Grzegorza Abramczyka. Następnie swoją drugą bramkę zdobyli gospodarze, ale ponownie dwa ciosy wyprowadzili goście. Tym razem do siatki trafili bracia Zalewscy – Łukasz i Dawid. Po tych trafieniach w 87. minucie Gryf zdobył bramkę na 3:9,a wynik spotkania na minutę przed jego końcem ustalił Dziczek, dobijając strzał Marka Kucharczyka.

Gryf Kownaty Żędowe – WKS Rząśnik 3:10 (0:3)

Gola dla WKS: Ł. Gałązka 7 i 22, Ł. Zalewski 36 i 67, G. Abramczyk 48,52 i 64, M. Dziczek 61 i 89, D. Zalewski 85.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk (70 - B. Szurawski), Ł. Zalewski, P. Klesza (50 - T. Osowiecki), D. Zalewski - D. Wiśniewski (60 - M. Kucharczyk), K. Borowski (46 - Z. Kałek), Ł. Gałązka, P. Osowiecki (60 - A. Ciemerych) - G. Abramczyk (70 - K. Archacki), P. Ciemerych (46 - M. Dziczek).

Już w najbliższą sobotę 21 sierpnia WKS Rząśnik rozegra swoje inauguracyjne spotkanie w rozgrywkach A-klasy w tym sezonie. Rywalem zespołu będzie drużyna AON Rembertów.