Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Odkrywając tajemnice piękna

(Zam: 24.02.2016 r., godz. 14.19)

Piękno przyrody i kobiecego ciała to główne tematy obrazów Dariusza Wilczyńskiego, które od ubiegłego tygodnia można podziwiać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Gdy za oknami szara, zimowa jeszcze aura warto zajrzeć do „Hutnika”, by podziwiając tę ekspozycję przenieść się w świat malarstwa kreowany przez artystę. Zaprasza on widza w przestrzeń kolorów – soczystej zieleni traw i drzew, błękitu nieba i wody. Wiele z prezentowanych prac to akty – piękno kobiecego ciała artysta pochodzący z Jasienicy (powiat wołomiński) pokazuje również używając żywych barw. Wernisaż wystawy odbył się 10 lutego. Można ją podziwiać do 6 marca.
Dariusz Wilczyński urodził się w Wałczu, ukończył Technikum Drzewne w Wyszkowie, obecnie mieszka w Jasienicy (powiat wołomiński, gmina Tłuszcz). Zainteresował się malarstwem w wieku 14 lat, gdy otrzymał w prezencie od mamy pierwsze farby olejne. Przez pewien czas uczęszczał do kółka rzeźbiarskiego, jednak ostatecznie to malarstwo stało się jego powołaniem. Zafascynowany impresjonizmem i ekspresjonizmem przez wiele lat wykształcił swój własny warsztat. Jego ulubieni malarze to Claude Monet, Vincent van Gogh, czy brytyjski malarz Lucian Freud. Jego mottem są słowa van Gogha: Jeśli słyszysz w sobie głos mówiący „Nie umiesz malować”, maluj mimo wszystko, a głos ucichnie.
J.P

Komentarze

,,Słuchaj
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2016 r., godz. 09.16
a ona nie slucha"
To wcale nie jest śmieszne!
Dodane przez Judyta, w dniu 25.02.2016 r., godz. 11.45
melanż kolorów zielonego i niebieskiego na tle powiedzmy dowolnie dobranych , zaowalowanych kolorytów daje naprawdę duże efekty również dobieraniu tapet do pokojów różnych gabarytów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl