Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Życie na orbicie

(Zam: 24.02.2016 r., godz. 14.17)

Tak zatytułowany jest nowy fotograficzny projekt Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, którego celem jest rejestrowanie za pomocą zdjęć codziennego życia Wyszkowa.

„Żyjemy na orbicie. Nie od dziś, nie od wczoraj, ale właściwie od zawsze i z każdym dniem odczuwamy to coraz mocniej. Wyszków nie jest wielkim miastem pełnym zaganianych ludzi, pędzących autobusów i wszechobecnej wrzawy. Jest miejscem, gdzie życie płynie ciszej, gdzie zapędzeni ludzie z wielkiego miasta wracają, jak wraca się do domu, kiedy zgiełk i kurz pozostają za oknami przytulnego mieszkania. Jesteśmy cichą orbitą głośnej aglomeracji, żyjemy z nią w ścisłe koegzystencji, ale jednocześnie żyjemy zupełnie osobno. Tą osobnością, swoistym życiem w cieniu wielkiego miasta chciałaby zająć się w swoim nowym projekcie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie” – tak ideę projektu zarysowuje na swojej stronie internetowej Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.
Zachęca ona wyszkowian do nadsyłania zdjęć mieszkańców, a także przybyszów. Biblioteka liczy także na krótki opis sytuacji na nich zawartych: imion i nazwisk bohaterów, ich wieku, dnia i godziny wykonania zdjęcia, miejsca itp. Fotografie i wszelkie informacje należy przesyłać za pośrednictwem fanpage’u na Facebooku „Życie na orbicie”. Tam zgłoszone prace będą też publikowane. Z najlepszych zdjęć ma powstać album.
J.P.

Komentarze

Do czytelnika
Dodane przez Łoś, w dniu 25.02.2016 r., godz. 09.18
orient - ekspress!
Bardzo ciekawy pomysł!
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2016 r., godz. 12.18
POWODZENIA!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl