Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Turnieje roczników 2007 i 2009

(Zam: 24.02.2016 r., godz. 14.08)

W ubiegłą sobotę i niedzielę w hali WOSiR w Wyszkowie odbyły się organizowane przez Bug Wyszków turnieje halowej piłki nożnej dla roczników 2007 i 2009.

Młodzi adepci piłki nożnej z roczników 2007 oraz 2009 trenują obecnie w specjalnie utworzonych grupach w Bugu Wyszków, gdzie przygotowują się stopniowo do debiutu w rozgrywkach młodzieżowych. Sobotnio-niedzielny turniej ma za zadanie ogrywać młodych zawodników w starciach z rówieśnikami z innych klubów.
W sobotę 13 lutego rozegrano turniej dla dzieci z rocznika 2009. Bug reprezentowała drużyna prowadzona przez Karola Skocznia i Ernesta Dobkowskiego. Oprócz gospodarzy na boisku swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Naprzodu Skórzec, Legii Warszawa (oddział Wyszków), MKS-u Ciechanów oraz Polonii Warszawa. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Spotkania trwały trzy tercje (po 4 minuty) bez zmiany stron, zakończone serią rzutów karnych (zaliczanych do rywalizacji ogólnej). W każdej z tercji na boisku miał występować zespół złożony z innych zawodników, aby swoich sił na boisku mógł spróbować każdy piłkarz z danej drużyny. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań:

6. Legia Warszawa (oddział Wyszków) 0 9-25
Dzień później rozegrano turniej rocznika 2007. Obok Bugu Wyszków (dwa zespoły) duetu trenerskiego Robert Nogaj/Łukasz Damętko wzięły w nim udział drużyny reprezentujące: Marcovię Marki (dwa zespoły), Czarnych Węgrów, Top54 Biała Podlaska oraz Legionovię Legionowo. Rywalizowano w dwóch grupach (systemem każdy z każdym), z których dwa pierwsze zespoły uzyskiwały awans do półfinałów, a kolejne rywalizowały o miejsca 5-7. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań:
Marcovia I – Węgrów 4:3
Zawody koordynował kierownik ds. szkolenia młodzieży w Bugu Wyszków, Krzysztof Ogrodziński. Młodym zawodnikom gratulujemy wyników oraz rywalizacji w duchu fair play, czekając jednocześnie na ich kolejne występy w piłce młodzieżowej.

***

Organizatorzy składają podziękowania burmistrzowi Wyszkowa za ufundowanie pucharów oraz wynajęcie hali sportowej, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za upominki i gadżety.