Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Ulgi podatkowe – zobacz jak obniżyć podatek

(Zam: 12.02.2016 r., godz. 13.26)

Dla wielu podatników pierwsze miesiące roku kojarzą się nieodłącznie z poczuciem, że prędzej czy później trzeba będzie rozliczyć się z podatku. Niekiedy podatek do zapłacenia okazuje się tak wysoki, że szukamy gorączkowo sposobów na jego obniżenie. Warto więc sprawdzić, jak można zapłacić mniej.Ulga za dostęp do Internetu
Odliczenie dostępu do internetu jest doskonałym sposobem na łatwe obniżenie podatku. W ciągu roku można w ten sposób obniżyć należną Państwu daninę nawet o 760 zł. Oznacza to, że jeżeli nie płacimy miesięcznie więcej niż 63 zł za dostęp do ogólnoświatowej sieci, możemy odliczyć całość wydatków na ten cel.

Dla fiskusa nie ma żadnego znaczenia, w jaki sposób uzyskujemy połączenie z Internetem. Może to być normalna usługa dostępu przez linię telefoniczną, łącze dostarczane przez dostawcę telewizji kablowej, przez sieć komórkową czy popularny w mniejszych miejscowościach internet radiowy. Istotne tylko, by zachować wszystkie dowody świadczące o zawarciu i opłacaniu usług, związanych z dostępem do sieci. Nie muszą to być faktury czy rachunki, może to być równie dobrze potwierdzenie przelewu na rzecz usługodawcy, w którym wyszczególniono za co robiony jest przelew.
Z ulgi można skorzystać niestety tylko raz, przez dwa lata z rzędu. Nie ma możliwości ponownego odliczenia, gdy już raz wykorzystaliśmy nasze dwa lata. Jeżeli rozliczymy się na przykład w tym roku (za 2015 r.), a w przyszłym już nie, to również nie będzie możliwości późniejszego rozliczenia tej ulgi.

Ulga za oddaną krew
Wiele osób nawet nie wie, że prawo podatkowe umożliwia obniżanie podatku w przypadku, gdy oddamy krew i nie pobierzemy za to opłaty. Dotyczy to krwi i osocza oddanych w publicznych stacjach krwiodawstwa na terenie całego kraju.
Możemy sporo zaoszczędzić – nawet do ponad 3,5 tys. zł odliczanych od podatku. Aby tak się stało, nasz roczny dochód musi przekroczyć 60 tysięcy złotych i musimy oddać maksymalną dozwoloną ilość krwi i osocza. Oczywiście nie każdy z nas będzie mógł odliczyć aż tyle, ale oprócz satysfakcji z zaoszczędzonych środków finansowych, być może uratujemy komuś zdrowie lub życie.

Ulga prorodzinna
Na prawdę warto posiadać dzieci, gdyż można odliczać dzięki temu spore sumy od podatku. Już przy jednym potomku zmniejszamy nasz roczny podatek aż o ponad 1100 zł. Dwójka dzieci to ponad 2200 zł, przy czwórce jest to kwota prawie 7 tysięcy, a za piątkę pociech obniżamy podatek aż o 9,5 tys. zł. Dodatkowo, jeżeli nie jesteśmy w stanie wykorzystać całości należnego nam odliczenia (bo mamy za mały podatek w stosunku do ilości młodocianych), istnieje możliwość otrzymania zwrotu, ale wyłącznie do wysokości wpłaconych składek na ZUS.

Źródło: urzadskarbowy24.pl

Komentarze

Bogusław Słodki
Dodane przez Anonim, w dniu 13.02.2016 r., godz. 09.23
ja ci nie doradzę jak przy innych podatkach.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl