Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyKanalizacja przy I AWP do wybudowania w tym roku

(Zam: 10.02.2016 r., godz. 12.37)

Gmina Wyszków zamierza w tym roku wybudować kanalizację sanitarną wzdłuż ul. I Armii Wojska Polskiego (na odcinku od ul. Komunalnej do torów kolejowych) oraz wzdłuż ulic przyległych (w tym m.in.: ul. Bławatkowa, ul. Sasankowa, ul. Modra, ul. Chabrowa, ul. Ruczajowa).Żeby skorzystać z preferencyjnej pożyczki na ten cel, musi zebrać deklarację od co najmniej 55 osób, które zobowiążą się do przyłączenia do sieci w ciągu trzech miesięcy od momentu oddania jej do użytku.

W sprawie tej inwestycji samorząd zorganizował we wtorek 2 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego spotkanie informacyjne. O szczegółach mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz naczelnik wydziału inwestycji UM Urszula Fijałkowska. Gmina planuje oddanie do użytku kanalizacji pod koniec roku (listopad/grudzień). W związku z tym, na początku 2017 r. mieszkańcy będą mogli się do instalacji podłączać. Samorząd chce skorzystać z preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, która może być umorzona w 45 procentach. Musi jednak spełnić pewne warunki, m.in. mieć deklarację co najmniej 55 mieszkańców chętnych wybudować przyłączenie w ciągu trzech miesięcy od chwili oddania inwestycji do użytku (czyli do końca lutego/marca 2017 r.). Urzędnicy zachęcają więc zainteresowanych do pospisywania oświadczeń w tej sprawie.
– Prosimy o zastanowienie się tych, którzy spelniają warunki do podłączenia się – apelował G. Nowosielski.
Wykonawca wybuduje kanalizację w pasie drogowym gminy – do granicy prywatnych nieruchomości. Mieszkańcy są zobowiązani na własny koszt wykonać przyłącza w granicach swoich działek.
– Taki projekt przeprowadziliśmy z powodzeniem na osiedlu Na Skarpie – podkreślił burmistrz. – Wierzę, że się nam uda, bo jeśli państwo tu dziś tak licznie przyszliście to znaczy, że jesteście zainteresowani.
Inwestycja będzie prowadzona na odcinku 5 km, gmina szacuje, że do wybudowania będzie ok. 200 przyłączy (średni koszt jednego to ok. 1 700 zł). Sieć powstanie także przy drogach, gdzie jeszcze nie ma domów.
– Jeśli zbudujemy kanalizację, a w perspektywie także drogi, to więcej osób zacznie się osiedlać – podkreślił Grzegorz Nowosielski. – Nie ma wielu programów dotujących kanalizację w mieście, a skoro jest szansa, to chcemy z niej skorzystać.
W tym momencie gmina dokonuje wykupów gruntów pod inwestycję na łączną wartość ok. 300 000 zł. Urzędnikom zależy, by informacja o planowanej budowie dotarła do wszystkich mieszkańców, stąd burmistrz zamierza poprosić także radnego z tego terenu, Rafała Salwina o dotarcie do wszystkich potencjalnych zainteresowanych.
– Przekażcie sąsiadom, by się do nas zgłosili – zaapelowała naczelnik U. Fijałkowska.
Projekt inwestycji jest z 2008 r., dlatego urzędnikom zależy, by mieszkańcy przez budową zapoznali się z dokumentem i zgłosili ewentualne uwagi.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 10.02.2016 r., godz. 14.28
CHCECIE MIĘĆ DROGI.PODŁĄCZAJCIE SIĘ DO KANALIZACJI.
Dodane przez anonim, w dniu 12.02.2016 r., godz. 09.11
Nowosielski się obudził. Inwestycja z 2008 roku czyli 8 lat temu, wzdłuż I Armii kanalizację wybudowali w czerwcu 2013 roku czyli 3 lata kanalizacja bez podłączenia. Pewnie ludzie naciskają, że jest kanalizacja a nie mogą się podłączyć. O drogach to burmistrz niech nie buja bo w innych miejscach też tak oszukiwał a nie ma wybudowanych dróg. Weź się gościu do roboty anie urządzasz sobie PR.
Dodane przez H2O, w dniu 12.02.2016 r., godz. 09.55
I pijcie wyszkowską kranówkę.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.02.2016 r., godz. 21.11
Jeśli burmistrz Nowosielski ma wolne środki to może dokończyłby inwestycje drogowe na Rybienku Nowym, w szczególności na osiedlu Bajkowym. Ulica Handlowa - niedokończona, ul. Dobra - niedokończona pozostałe jezdnie ziemne zniszczone po kanalizacji sanitarnej. U nas na Rybienku Nowym i Starym też jest wiele terenu do zagospodarowania pod przyszłe inwestycje budowlane.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.02.2016 r., godz. 09.27
W zasięgu miasta były pieniądze WYŁĄCZNIE NA KANALIZACJĘ a nie na drogi.Zostaną BARDZO DOBRZE ZAGOSPODAROWANE na terenach pod budownictwo mieszkaniowe,które tam stoi w miejscu od lat.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl