Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

UKS Polonez i Camper stworzą zespół juniorów

(Zam: 10.02.2016 r., godz. 12.17)

Kadeci UKS-u Polonez awansowali przed tygodniem do finałów Mistrzostw Mazowsza. O tym sukcesie oraz sytuacji młodzieżowej siatkówki w Wyszkowie porozmawialiśmy z trenerem UKS-u, a jednocześnie czynnym zawodnikiem Campera Wyszków, Maciejem Główczyńskim.„Wyszkowiak”: W świetnym stylu awansowaliście ostatnio do decydującego etapu Mistrzostw Mazowsza. Kiedy odbędzie się turniej finałowy z udziałem UKS-u Polonez?
Maciej Główczyński: – Znamy już termin, turniej odbędzie się w dniach 19-21 luty, gospodarzem będzie Metro Warszawa. Stawkę zespołów uzupełnią MOS Wola Warszawa oraz MDK Warszawa. Gramy każdy z każdym, codziennie jeden mecz. Trzy najlepsze zespoły uzyskają awans do Mistrzostw Polski, które z kolei odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Rywale są bardzo silni, my oczywiście podejmiemy jednak walkę.

W drodze do finałów Mistrzostw Mazowsza pokonaliście już wyżej notowane zespoły, m. in. Czarnych Radom oraz Olimp Ostrołęka. Co było kluczem do sukcesu?
– Ciężka praca. Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty, mamy kilku dobrze rokujących siatkarzy, ale swoje wyniki zawdzięczają głównie zaangażowaniu na treningach. Rywale pochodzili z większych miast, z większym potencjałem, są tam Centralne Ośrodki Sportu, co również daje im sporą przewagę w przygotowaniach. W Ostrołęce występowali 15-letni zawodnicy mający niemal dwa metry wzrostu. My jednak daliśmy radę, ambicją, wolą walki, taktyką, jestem bardzo dumny z drużyny.

Awans do najlepszej czwórki w konkurencji z bardzo silnymi zespołami z całego województwa to olbrzymi sukces szkoleniowy. Jak obecnie wygląda system szkolenia siatkarskiej młodzieży w UKS-ie Polonez?
– Obecnie szkolimy dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej aż do 16. roku życia, w którym kończy się wiek kadetów. Pokrywa się to mniej więcej z trzecią klasą gimnazjum. Brakuje więc etapu juniora, tj. drużyny stworzonej dla zawodników w wieku 16-18 lat. Jest to dwuletni etap przejściowy pomiędzy siatkówką młodzieżową a seniorską. Do tej pory nasi zawodnicy, kończąc wiek kadeta, wyjeżdżali do klubów warszawskich lub też po prostu kończyli z siatkówką. Teraz jednak w końcu zespół juniorów, taki naturalny pomost pomiędzy młodzieżowymi drużynami UKS-u a seniorską drużyną Campera Wyszków powstanie.

W jakiej formie będzie on funkcjonował i kiedy rozpocznie działalność?
– Zespół będzie wspólnym projektem UKS-u Polonez Wyszków i Campera Wyszków. Drużyna rozpocznie swoje funkcjonowanie od obozu sportowego w sierpniu. Na początku będą to dwie sekcje, kadetów i juniorów. Trenerami będziemy tam ja oraz prezes UKS-u, Zbigniew Malinowski. Nie wiemy jeszcze, kto weźmie którą grupę. Będziemy bazowali na chłopakach z UKS-u, przeprowadzimy również kilka treningów otwartych, aby znaleźć potencjalne siatkarskie talenty z Wyszkowa i okolic. Celem jest przede wszystkim umożliwienie tym chłopakom rozwoju.

Rozwój systemu szkolenia młodzieży to bardzo dobra informacja dla całego środowiska siatkarskiego w naszym mieście. Czekamy na efekty Waszej pracy, a już dziś życzymy powodzenia w finale Mistrzostw Mazowsza.
– Postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy. Ja chciałbym na koniec podziękować dwóm osobom, które bardzo pomagają w rozwoju siatkówki młodzieżowej w Wyszkowie. Pierwszą z nich jest dyrektor Zespołu Szkół, Zbigniew Szczerba, który umożliwił powstanie klas sportowych i stworzył nam warunki do trenowania najmłodszych. Drugą osobą jest burmistrz Grzegorz Nowosielski, który wspiera nas finansowo z ramienia gminy Wyszków. Ostatnio za pośrednictwem konkursu otrzymaliśmy dotację w wysokości 10 tysięcy złotych. Obu wymienionym bardzo dziękuję.
Rozmawiał Turu

Komentarze

Dodane przez ;), w dniu 10.02.2016 r., godz. 17.34
Fajnie, w końcu będzie drużyna, w której będą grać wyszkowianie.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 11.02.2016 r., godz. 14.31
Szkoda, że tak późno. Wcześniej były pomysły aby klasę sportową stworzyć w Norwidzie, ale wicestarosta Bocian nie dał rady. Pomysł z połączeniem UKS Polonez z Camperem jest dobry ale to tylko rozwiązanie połowiczne. Juniorzy powinni mieć możliwość gry. I liga to za wysoki poziom, trzeba byłoby zgłosić drużynę juniorów zgłosić do najniższej ligi czyli II aby sprawdzali się w meczach, bo chyba oddawanie zawodników do Metro Warszawa czy MOS Wola nie wchodzi w grę. A to są kolejne wydatki, sponsorzy albo budżet miejski. Sekcja siatkarska w UKS nie była specjalnie lubiana przez burmistrza, może to się zmieni.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl