Dziś jest 01 maja 2024 r., imieniny Anieli, Jeremiego

UKS Polonez w finale Mistrzostw Mazowsza!

(Zam: 10.02.2016 r., godz. 11.51)

Siatkarze UKS-u Polonez wygrali dwumecz z wyżej notowanym Olimpem Ostrołęka i awansowali do finału Mistrzostw Mazowsza Kadetów! Wyszkowianie odprawili rywali odpowiednio 3:2 u siebie oraz 3:1 na wyjeździe.

Olimp Ostrołęka to czwarty zespół ubiegłorocznych rozgrywek I ligi kadetów (UKS Polonez wygrał rozgrywki II ligi). Podopieczni Macieja Główczyńskiego to jednak rewelacja tegorocznych starć play-off. Wyszkowianie pokonując dwukrotnie ostrołęczan odnieśli odpowiednio 17. i 18. zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza. Nie było jednak łatwo.
Pierwsze spotkanie dwumeczu o awans do najlepszej czwórki wojewódzkiego czempionatu zostało rozegrane w niedzielę 31 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. Gospodarze słabo rozpoczęli spotkanie. O ile początek premierowej odsłony był dość wyrównany, to z biegiem czasu coraz większą przewagę osiągali goście z Ostrołęki, którzy ostatecznie wygrali pierwszego seta 25:18. W drugiej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Po stronie UKS-u dobrze w ataku prezentowali się bracia Terlikowscy i Olek Purgacz. O wyniku seta zadecydowała zacięta końcówka, którą siatkarze z Wyszkowa lepiej wytrzymali psychicznie i ostatecznie zwyciężyli 25:23. W trzeciej odsłonie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Inicjatywę ponownie przejęli goście i zwyciężyli do 19. Będąc pod przysłowiową ścianą, siatkarze UKS-u potrafili jednak wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady energii. Czwarta partia należała do zawodników Maćka Główczyńskiego, którzy triumfem 25:19 doprowadzili do tie breaka. W nim gospodarze nie pozwolili rywalom wydrzeć sobie ciężko wypracowanego zwycięstwa. Wygrana 15:11 dała UKS-owi zwycięstwo w całym meczu i była jednocześnie dużym krokiem w kierunku finałów Mistrzostw Mazowsza.
UKS Polonez Wyszków – UKS Olimp Ostrołęka 3:2 (18:25, 25:23, 19:25, 25:19, 15:11)
Spotkanie rewanżowe zostało rozegrane już nazajutrz, tj. w poniedziałek 1 lutego w Ostrołęce. UKS mógł awansować poprzez zwycięstwo w dowolnym wymiarze setów lub też przegraną 2:3 (wtedy jednak finalistę Mistrzostw Mazowsza wyłoniłby lepszy bilans małych punktów). Na szczęście siatkarze UKS-u pojechali na teren rywali po zwycięstwo. Wyszkowianie wygrali 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:23), a MVP spotkania został Kacper Wojtkowski.
Tym samym wyszkowska ekipa uzyskała awans do finałów Mistrzostw Mazowsza, które zostaną rozegrane w drugiej części lutego (oficjalny termin poznamy w połowie tygodnia).
– Jestem bardzo dumny z chłopaków, którym już w tym momencie chciałbym podziękować za bardzo ciężką pracę na treningach i ambitną walkę na boisku – powiedział nam po poniedziałkowym spotkaniu trener Główczyński.
Ze swojej strony również gratulujemy!
***

Trener oraz zawodnicy UKS-u Polonez Wyszków serdecznie dziękują burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu oraz dyrektorowi Zespołu Szkół Zbigniewowi Szczerbie za umożliwienie treningów, wyjazdów na mecze oraz ogólne wsparcie rozwoju siatkówki młodzieżowej w Wyszkowie.