Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaBal w stylu staropolskim

(Zam: 03.02.2016 r., godz. 14.32)

Seniorzy z gminy Wyszków wykorzystali karnawał, by spotkać się na wspólnej zabawie, która odbyła się 17 stycznia w Gościńcu pod Jesionem.

– Zgodnie ze staropolskim obyczajem, Roku Pańskiego 2016, w dniu naznaczonym starszyzna grodu Wyszków nad rzeką Bug przybyła do wielce sławnego dworu „Gościńca pod Jesionem” na jubileuszową, dziesiątą już ucztę. Radziśmy wam bardzo. Cieszy nas widok ichmościów, cieszą zacne białogłowy. Dziś wasze święto. Niech ten bal, to bycie razem, da wam i nam radość, i pożytek. Niech da samo dobro – tymi słowami prowadzący bal Dorota Wojtkowska i Marek Napiórkowski przywitali uczestników balu.
Życzenia hucznej i szczęśliwej zabawy złożyła zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. Z dobrym słowem i życzeniami wystąpiła też Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz. Wśród zaproszonych gości byli również: pełnomocnik burmistrza ds. senioralnych Lidia Stępkowska oraz miejska radna Kazimiera Białek.
Po wspólnym posiłku biesiadnicy udali się na salę taneczną, gdzie mogli obejrzeć przygotowaną przez seniorów z kółka teatralnego działającego w Domu Dziennego Pobytu „Senior” ostatnią scenę poematu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” – zaręczyny Tadeusza i Zosi. W przedstawieniu wzięli udział: Zofia Lipska, Zofia Skóra, Agnieszka Łubkowska, Roman Szymanik, Tadeusz Gałązka, Leszek Czarnik, Jerzy Kijewski, Krzysztof Kucharczyk, Edward Dziubłowski i Jan Trętowski. Scenkę wyreżyserowała Hanna Jastrzębska. Po gromkich brawach dla aktorów, wszyscy uczestnicy wydarzenia zatańczyli poloneza.
W trakcie balu trwała zabawa fantowa Stowarzyszenia „Promenada” – zebrane środki zasilą fundusz stypendialny „Talenty Wyszkowa”.
Jak co roku, liczna grupa seniorów założyła kostiumy zgodne z tematyką balu. W tym roku najlepszą charakteryzację staropolską przygotowały Teresa Tomaszuk (I nagroda) i Agnieszka Łubkowska (II nagroda). Pierwszą nagrodę wśród mężczyzn zdobył Jerzy Kijewski, II nagroda trafiła do Jana Trętowskiego. Królową balu została Helena Ambroziak, a królem Zdzisław Baranowski.
Podczas zabawy odbyły się liczne quizy i zabawy o tematyce staropolskiej. Elżbieta Puścian z zakładu fotograficznego „Foto Venus” ufundowała uczestnikom świetną zabawę z foto budką, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Do tańca po raz kolejny grała kapela Dobra Nocka.
Na zakończenie odbył się walc czekoladowy, fundusze zebrane podczas tańca zostaną przekazane na potrzeby wyszkowskiego Klubu „Amazonek”.
Dobra zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Obserwator, w dniu 09.02.2016 r., godz. 22.59
Ci seniorzy tak się goszczą ,a skąd mają środki na to? Na pewno nie idzie to ze środków wlasnych, to ja się pytam z czyich i dlaczego zawsze te same osoby? Niby z gminy Wyszków a ja widzę tylko z Wyszkowa

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl