Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraAdam Warpas zastępcą burmistrza

Ikona
(Zam: 08.03.2011 r., godz. 12.59)

Adam Warpas z Prawa i Sprawiedliwości został drugim wiceburmistrzem Wyszkowa. Będzie odpowiadał za oświatę, sprawy społeczne, sport, kulturę i promocję gminy.

- Ostatnie wydarzenia, kryzys związany z powodzią i awarią wodociągową skłoniły mnie, by to stanowisko obsadzić – tłumaczy swoją decyzję burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Ta trudna sytuacja uświadomiła mi, że ten wakat powinien być obsadzony, aby lepiej organizować pracę urzędu, by administracja sprawniej działała i by kryzysy, które w każdych samorządach się pojawiają były jak najłagodniejsze dla mieszkańców. Mam nadzieję, że kwalifikacje pana Warpasa pozwolą na osiągnięcie lepszych efektów, przełożą się na współpracę z Radą Miejską, bo mamy wiele ambitnych projektów, na które chcielibyśmy uzyskać akceptację radnych
Adam Warpas na razie nie zdradza szczegółów swoich pomysłów na pracę w Urzędzie Miejskim.
- Sprawy związane z oświatą, kulturą, sportem są ściśle ze sobą związane. Szkoły korzystają z bazy sportowej, imprez kulturalnych i stwierdziliśmy, że dobrze by było połączyć zarządzanie tymi kwestiami – mówi. – Wchodzę na pokład okrętu, który ma już obrany kurs i naszą rolą jako kierownictwa urzędu jest to, by z niego nie zbaczać i bezpiecznie dopłynąć do celu. Gwałtownych manewrów nie przyniosę. Celem jest skuteczne realizowanie tego, co jest zaplanowane. Rada przyjęła plan na najbliższy rok uchwalając budżet i w tym musimy się poruszać – dodaje.
- Liczę na przedstawienie pomysłów m.in. na usprawnienie administracji – mówi o swoim nowym zastępcy Grzegorz Nowosielski. – Cenne jest to, że pan Warpas przychodzi do nas z zewnątrz. Pracował przez ostatnie kilkanaście lat w Warszawie w dużej firmie. Cenne jest spojrzenie na Urząd Miejski z zewnątrz, instrumenty, którymi się posługujemy i być może wprowadzenie nowych rozwiązań. Muszą one jednak uwzględniać naszą rzeczywistość, nasze ograniczenia i zasoby.
Podkreśla, że powołanie Adama Warpasa pozwoli mu zaangażować się w działania strategiczne.
- Uważam, że burmistrz powinien się bardziej skupić na planowaniu niż na bieżącym zarządzaniu i rozwiązywaniu podstawowych problemów – podkreśla. - Dzięki temu będę mógł poświęcić się sprawom, które bez osobistego zaangażowaniu nie mogą być przeprowadzone jak likwidacja bazy Meditrans, czy przejęcie dworca PKP, porządkowanie wjazdu od strony Warszawy do Wyszkowa.
Powołanie Adama Warpasa to jedna ze zmian wprowadzonych przez burmistrza. Zlikwidował też stanowisko zastępcy komendanta straży miejskiej, które do tej pory piastował Stanisław Kowalski. W to miejsce utworzył dodatkowe stanowisko dla strażnika.
- Uznałem, że w tej jednostce niepotrzebnych jest dwóch komendantów, ten potencjał można przełożyć na strażnika, by bezpośrednio mógł być skierowany do patroli z policją, czy też do innych zadań – tłumaczy burmistrz. – To wynika z doświadczeń z powodzi, kiedy potrzebuję więcej ludzi w terenie.
Grzegorz Nowosielski planuje też połączenie stanowiska gminnego komendanta ochotniczych straży pożarnych oraz do spraw kryzysowych ze stanowiskiem do spraw obronności w jeden referat.
- To nie zmienia stanu zatrudnienia, ale pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału i wspieranie się – wyjaśnia.
Adam Warpas będzie zarabiał około ośmiu tysięcy złotych brutto. Pierwszym zastępcą burmistrza jest Adam Mróz z Platformy Obywatelskiej, powołany tuż po wyborach samorządowych.
J.P.

Komentarze

dobrze będzie
Dodane przez spoko, w dniu 08.03.2011 r., godz. 16.20
Bardzo dobrze , że w ten sposób również PiS jest włączony w zarzadzanie sprawami lokalnej społeczności. No i PanWarpas jest Wyszkowaninem od pokoleń
ciepła posadka
Dodane przez jj, w dniu 08.03.2011 r., godz. 20.10
pocztowcy protestują, zwolnienia grupowe a tu niebywały fachowiec który nie ma się czym pochwalić na niwie samorządowej zostaje burmistrzem i będzie piastował ciepłą posadkę za pieniądze wyszkowian, oj burmistrz Nowosielski umie zadbać o kolegów.
Pan Warpas-Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!
Dodane przez Klakier, w dniu 09.03.2011 r., godz. 05.35
"Wchodzę na pokład okrętu, który ma już obrany kurs i naszą rolą jako kierownictwa urzędu jest to, by z niego nie zbaczać i bezpiecznie dopłynąć do celu. Gwałtownych manewrów nie przyniosę" - NIESAMOWITE!
zastępca burmistrza
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 09.03.2011 r., godz. 20.08
Kolejny fachowiec z poczty polskiej !!??
Dodane przez ktoś, w dniu 11.03.2011 r., godz. 08.53
To jest tam jeszcze jakaś opozycja? Prawie wszyscy są już w koalicji.
Ta.
Dodane przez Qzik, w dniu 11.03.2011 r., godz. 13.51
Fachowcy... Róbta tak dalej....
Głosowanie jest bez sensu?
Dodane przez Jaś, w dniu 11.03.2011 r., godz. 21.46
No i po co było głosować?
Jeszcze nie było tak komercyjnych rady i władz
Dodane przez Liberum veto, w dniu 12.03.2011 r., godz. 20.12
Panowie tu nie ma koalicji dla Wyszkowa. Tu wszyscy są po to, żeby coś dostać.
Dodane przez ~(), w dniu 14.03.2011 r., godz. 09.37
koalicja dla koryta
z Pisu nie ma nic dobrego.
Dodane przez czarek, w dniu 26.04.2011 r., godz. 11.43
Poczekajmy na wniosek do TK o delegalizacji partii.
Podoba mi się cytat:
Dodane przez czarek, w dniu 26.04.2011 r., godz. 11.45
"Cenne jest to, że pan Warpas przychodzi do nas z zewnątrz. Pracował przez ostatnie kilkanaście lat w Warszawie w dużej firmie. Cenne jest spojrzenie na Urząd Miejski z zewnątrz, instrumenty, którymi się posługujemy i być może wprowadzenie nowych rozwiązań. Muszą one jednak uwzględniać naszą rzeczywistość, nasze ograniczenia i zasoby" - czyli ktoś tu podważa profesjonalizm.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl