Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Z dużym akcentem na wydarzenia sportowe

(Zam: 27.01.2016 r., godz. 14.56)

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nie przejdą bez echa także w Wyszkowie – samorząd na placu w centrum miasta zapowiada strefę kibica z ekranem LED. To jedna z wielu propozycji w kalendarzu wydarzeń, który Urząd Miejski przygotował na 2016 r.Samorząd wynajął już ekran, który w czerwcu będzie służył nie tylko do transmitowania meczów. Gmina zamierza zaaranżować kino plenerowe, a także wykorzystać urządzenie przy okazji gali muzyki disco zaplanowanej na 18 czerwca.
Samorząd chce, by w strefie kibica dostępne były stoiska gastronomiczne, jednak jak zaznacza naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Leszek Marszał, organizacja tego miejsca będzie zależała od warunków licencjonowania transmisji rozgrywek. Wykorzystanie placu w centrum (tzw. pod przyszły ratusz, między ul. 11 Listopada a Sowińskiego) to celowy zabieg gminy.
– Chcemy przyzwyczaić mieszkańców do placu ratuszowego – podkreśla zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
To miejsce, według zapowiedzi burmistrza, w najbliższych latach, o ile stan finansów gminy na to pozwoli, ma się zmienić. Burmistrz Grzegorz Nowosielski zapowiada, że samorząd wkrótce wyłoni podmiot, który przygotuje projekt zagospodarowani placu. Punktem wyjściowym ma być praca, która zajęła pierwsze miejsce w rozstrzygniętym w grudniu ubiegłego roku otwartym konkursie na koncepcję zagospodarowania placu w centrum.
W tym roku oferta na Dni Wyszkowa będzie inna i skierowana do różnych grup preferujących odmienne gatunki muzyki. 18 czerwca zaplanowana jest gala muzyki disco. 24 czerwca wraz z Serockiem i Raciążem gmina Wyszków chce zorganizować Folknockę – koncert muzyki ludowej. Każde z samorządów w ramach współpracy ma zaproponować na to wydarzenie artystów lokalnych i zagranicznych. Gmina Wyszków chce zaprosić goszczący wielokrotnie już w Wyszkowie Barvinok z Ukrainy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu Nowin. Podobne występy w ramach współpracy w kolejnych dniach odbędą się w Raciążu i Serocku.
Dużą wagę gmina Wyszków przywiązuje także do zaplanowanych na 13 marca I Wyszkowskich Targów Budowlanych i Wyposażenia Wnętrz. Ma być to wydarzenie o randze regionalnej, zachęcające m.in. osoby spoza Wyszkowa do osiedlania się w mieście i jego okolicach.
Nowością w kalendarzu imprez jest Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” organizowany 28 lutego wraz ze Stowarzyszeniem „Pepisko”.
Do swojego oficjalnego kalendarza imprez gmina wpisała także charytatywny Maraton Zumby – w trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt. Zostaną one przekazane wyszkowskiemu oddziałowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
21 i 22 kwietnia gmina chce zaakcentować 90. rocznicę zdania egzaminu maturalnego przez Jerzego Różyckiego. To absolwent wyszkowskiego liceum ogólnokształcącego, matematyk, który wraz z Marianem Rejewskim i Henrykiem Zygalskim złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy. Organizatorzy zaprosili na obchody syna J. Różyckiego, Janusza Różyckiego – szermierza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, mieszkającego dziś w Londynie. W ramach obchodów ma być zorganizowana okolicznościowa wystawa, konferencja naukowa, a także odsłonięcie tablicy poświęconej Jerzemu Różyckiemu.
W tym roku festyn z okazji Dnia Dziecka (29 maja) odbędzie się na placu ratuszowym i będzie połączony z dorocznym wydarzeniem organizowanym przez klub Free Horses Wyszków Motoserce 2016. Odbędzie się więc również zbiórka krwi. Tego dnia gmina zaplanowała także zawodowy wędkarskie dla dzieci i młodzieży.
O ile stan wody na to pozwoli, w tym roku samorząd również uruchomi plażę miejską. Nie jest planowany za to miejski sylwester. Tę decyzję urzędnicy oparli na opinii radnych, którzy uważają, że plaża przyciąga w sezonie więcej osób niż zabawa na przywitanie Nowego Roku. Ich zdaniem, jeśli sylwester miałby być zorganizowany, powinna być to impreza z większym rozmachem niż podobne wydarzenia organizowane w poprzednich latach na Skwerze Jana Pawła II.
Organizowana zawsze pod koniec sierpnia Wielka Gala Operowo-Operetkowa na Mazowszu odbędzie się nie jak do tej pory w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, ale w hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Decyzja o przeniesieniu imprezy podyktowana była faktem dużego zainteresowania publiczności wydarzeniem. Dzięki lokalizacji w hali WOSiR, koncertu będzie mogło wysłuchać liczniejsze grono melomanów.
2 września z kolei gmina szykuje koncert plenerowy z polskimi gwiazdami. Obecnie prowadzi rozmowy z Kamilem Bednarkiem i grupą Varius Manx, która powróciła do współpracy z Kasią Stankiewicz (zespół realizuje trasę koncertową z okazji swojego 25-lecia).
Nowością w kalendarzu imprez nie jest kiermasz ozdób bożonarodzeniowych – jednak w tym roku gmina Wyszków zmienia jego lokalizację. Zamiast w WOK „Hutnik” stoiska mają być dostępne w plenerze (samorząd bierze pod uwagę plac pod przyszły ratusz albo teren przy Galerii Wyszków). Do kalendarza gmina zamierza wpisać także rajd rowerowy i spływ kajakowy. Imprezy te mają jednak na jej zlecenie zorganizować organizacje pozarządowe (konkurs ofert ma być dopiero ogłoszony).
Gmina zrezygnowała z organizacji pikniku kulinarnego „Wyszkowskie smaki”, który w ubiegłym roku odbył się po raz pierwszy na placu pod przyszły ratusz. Samorząd argumentuje swoją decyzję małym zainteresowaniem ze strony wystawców.
J.P.

Komentarze

No i klawo
Dodane przez Pings, w dniu 27.01.2016 r., godz. 16.05
tylko pikniku szkoda, może jeszcze podejmą decyzję w tym temacie.
Z jakiego okresu
Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2016 r., godz. 17.15
ta fotka?
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 27.01.2016 r., godz. 20.22
Coś drgnęło.
Dodane przez Jacek, w dniu 27.01.2016 r., godz. 21.25
Z 2015 roku. Wyszkowska dycha. Drgnęło w temacie, ale które imprezy wypalą?
360 mln Rządu PO-PSL dla mediów
Dodane przez Rudy, w dniu 28.01.2016 r., godz. 14.32
Dziwnym zbiegiem okoliczności lista mediów, które ze szczególną zaciekłością atakują rząd Beaty Szydło, pokrywa się w dużej mierze z listą mediów, do których trafiały pieniądze ze spółek skarbu państwa. Patrząc na skalę reklam i ogłoszeń, trudno się dziwić. Według informacji Ministerstwa Skarbu Państwa, które odpowiadało na pytanie posła Andrzeja Maciejewskiego (Kukiz’15), spółki skarbu państwa wydały na reklamę prawie 360 mln zł. Najwięcej zarobiła TVP – 35 284 518,95 zł. O miliony wzbogaciły się również TVN (ponad 21 mln zł), Polsat (10 mln zł), Grupa RMF (ponad 10 mln zł), Onet (ponad 9 mln zł), Radio Zet i Polska Press (po ponad 6 mln zł). Bardzo dużo pieniędzy otrzymała również Grupa Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Zgarnęła od państwowych spółek ponad 17 mln zł. Jak się okazuje, „GW” potrafiła wziąć nawet 120 tys. zł za publikację jednego artykułu. Tyle kosztował artykuł dotyczący cyfryzacji.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.01.2016 r., godz. 18.07
Strefa kibica na patelni? A może by tak w ocienionym Parku?
Park to dobry pomysł...
Dodane przez TakiTaki, w dniu 28.01.2016 r., godz. 22.16
Kalendarz bardzo mi się podoba. Szczególnie Noc Świętojańska. W strefie kibica powinno być dostępne piwo. Nie jesteśmy przecież dzikusami.
Dodane przez Dla każdego coś dobrego, w dniu 29.01.2016 r., godz. 08.14
W papierowym wydaniu jest szczegółowy kalendarz imprez i trzeba powiedzieć, że jest to chyba najlepsza oferta od wielu lat. "Drgnęło" - to mało powiedziane.
Dodane przez Asia, w dniu 30.01.2016 r., godz. 23.39
Bardzo dobry kalendarz jest w papierowym wydaniu gazety. Preliminarz wszystkich wydarzeń.
Dodane przez Jacek, w dniu 31.01.2016 r., godz. 15.02
Sukces strefy kibica zależeć będzie o postawy naszej reprezentacji.
Dodane przez S., w dniu 01.02.2016 r., godz. 14.44
Dzień dziecka i klub Free Horses Wyszków organizator Motoserce 2016, to bardzo dobre połączenie. Mam nadzieję, że koncertu dla rodziców także nie zabraknie
Dodane przez Gulczewo, w dniu 01.02.2016 r., godz. 18.45
Wydaję mi się, że w tegorocznym kalendarzu każdy znajdzie coś dla siebie. Chyba w końcu ktoś zaczął słuchać głosu ludu ;)
Dodane przez TV KOD, w dniu 01.02.2016 r., godz. 19.15
Też wolałbym w parku te mistrzostwa
Dodane przez Widz, w dniu 02.02.2016 r., godz. 10.46
Który to towar eksportowy?
Dodane przez kibic, w dniu 02.02.2016 r., godz. 11.25
Strefa kibica z okazji ME w Francji to wielka bzdura. Dajcie lepiej na wyszkowską piłkę nożną, remont stadionu albo budowę strzelnicy w Wyszkowie. Nowosielski i tak jest obciachem sportowym w Wyszkowie bo promuje wolną amerykankę typu KSU.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2016 r., godz. 14.09
Nowosielski poczuł strach p. d. i od razu wziął się do roboty. Szkoda, ze dopiero po 14 latach.
Dodane przez Gribar, w dniu 02.02.2016 r., godz. 20.00
Wystarczyło, że czasy pierwszej tury się skończyły?
Dodane przez pozytywny, w dniu 02.02.2016 r., godz. 22.29
Abstrahując od tematów politycznych uważam, że pomysł ze strefą kibica w parku jest nietrafiony. Po pierwsze mecze Polaków są w godzinach późno popołudniowych lub wieczornych, więc myślę, że również na placu obok biblioteki będzie odpowiednia temperatura. Po drugie w parku łatwiej przy dużym natężeniu osób o wypadek lub nieoczekiwaną sytuację. Przy występowaniu piwa na terenie osłoniętym drzewami ciężej będzie zapanować organizatorom nad tłumem. Przypomnę może dla dociekliwych: 12.06 (Nicea, godz. 18): Polska - Irlandia Północna 16.06 (Saint-Denis, godz. 21): Niemcy - Polska 21.06 (Marsylia, godz. 18): Ukraina - Polska Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że jestem zadowolony że miasto pomyślało o mnie jako kibicu najpopularniejszego sportu na świecie :-)
Dodane przez S., w dniu 03.02.2016 r., godz. 11.34
W sumie tak, przekonujące argumenty. W parku w godz wieczornych frekwencja byłaby niższa. Choć i na placu tłumów aż takich nie będzie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl