Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaZ Generalną Dyrekcją o inwestycjach

(Zam: 27.01.2016 r., godz. 14.53)

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dała zielone światło dla budowy chodnika w Kręgach Nowych – informuje burmistrz Grzegorz Nowosielski po rozmowach z przedstawicielami tej instytucji. To inwestycja, o którą zabiega m.in. sołtys miejscowości Mirosław Piątek.

– Robi się ulice, które są dobre, a tam gdzie trzeba inwestować w coś nowego, to nie ma funduszy – podkreślał Mirosław Piątek podczas sesji, która odbyła się pod koniec grudnia, kiedy radni uchwalali budżet na 2016 r.
Przez Kręgi Nowe przebiega droga krajowa, po której szczególnie niebezpiecznie poruszać się pieszym czy rowerzystom.
– Jesteśmy bez poboczy, chodników, ścieżek rowerowych – podkreślał sołtys. – Jest Gulczewo i radny z tej miejscowości walczy o nią, a inne wsie są zaniedbane. Inwestycji w Kręgach Nowych nie ma w budżecie.
– W tym roku w budżecie dla Gulczewa nie ma ani złotówki – zaznaczył Sławomir Wróbel. – Zapraszam pana na rozmowę, spróbujemy przyjrzeć się temu tematowi – zwrócił się do sołtysa.
– Trudno jest zadowolić wszystkich. Pan to wie, bo był pan radnym – zwrócił się do Mirosława Piątka burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Wie pan, jak trudne jest podzielenie zawsze zbyt krótkiej kołdry. Nie jest tak, że się nic nie robi. Wieś jest na dużej przestrzeni. Jak nie budujemy, jest źle, a jak budujemy, to jeszcze gorzej, bo mieszkańcy mówią, że nie z tej strony, co trzeba. Proszę popatrzeć obiektywnie na sytuację.
To nie była pierwsza dyskusja na temat drogi, którą wywołał sołtys Krąg Nowych. Rozmowy burmistrza z przedstawicielami GDDKiA zdają się być obiecujące. Jak poinformował w ubiegłym tygodniu Grzegorz Nowosielski, gmina miałaby przygotować koncepcję i projekt budowy chodnika. Z racji tego, że opracowanie obejmuje pas drogowy Generalnej Dyrekcji, na podjęcie prac nad projektem muszą wyrazić zgodę radni, a gmina musi spisać porozumienie z GDDKiA.
Samorząd przymierza się też do budowy kładki dla pieszych i rowerzystów przy zarządzanym przez GDDKiA moście kołowym w Wyszkowie. Burmistrz zapowiada, że wkrótce nastąpi wybór wykonawcy projektu technicznego inwestycji.
Burmistrz w trakcie rozmów z reprezentantami Generalnej Dyrekcji poruszył też sprawę zaplanowanej na ten rok przez GDDKiA przebudowy ul. Kościuszki w Wyszkowie. G. Nowosielski zwrócił się do instytucji o zweryfikowanie projektu zadania. Władzom samorządowym zależy bowiem, by wzdłuż ul. Kościuszki powstało więcej miejsc parkingowych niż to jest teraz planowane do realizacji. Według burmistrza, przebudowa ul. Kościuszki nie będzie się wiązała z zamknięciem drogi dla samochodów. Nie jest planowane także wyznaczenie objazdów.
– Nie pozwolimy, by samochody wykonawców inwestycji zdegradowały drogi miejskie – zapewnia G. Nowosielski.
W tym roku kierowcy w Wyszkowie na pewno muszą uzbroić się w cierpliwość, bo zapowiadają się spore utrudnienia w ruchu. Prócz przebudowy ul. Kościuszki i budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, spowoduje je z pewnością planowana przez gminę Wyszków przebudowa ul. Okrzei na odcinku od ul. Pułtuskiej do ul. Sienkiewicza. Na to zadanie samorząd otrzymał dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Ten sam KOD, w dniu 02.02.2016 r., godz. 19.17
- Pan Mateusz - nie protestował, gdy poprzednia kadencja wybierała 5 członków TK. A wtedy zaczęło się dziać draństwo. Świadczy to o tym, że jest to ruch inspirowany politycznie. Pod maską ruchu obywatelskiego chowają się politycy tych ugrupowań, które utraciły wpływy. Dlatego tyle jest w nim sprzeczności.
Dodane przez Wizytówka Miasta, w dniu 02.02.2016 r., godz. 22.49
Nie KOD, ale kiedy na Kościuszki zrobi się wreszcie ładnie. Domy niech się już wybudują, a jak kogo nie stać to niech sprzeda temu co stać. Teraz jest tam tragicznie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl