Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaGminne wsparcie dla sportowców

(Zam: 27.01.2016 r., godz. 14.50)

Adrian Łokietek, Dominika Ziętara, Piotr Trześniewski-Tryc to laureaci gminnych nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 r. Mateusz Tryc, Dawid Głowacki, Patrycja Skoczeń w tym roku będą otrzymywać od samorządu stypendia.

W piątek 22 stycznia podczas konferencji prasowej naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Leszek Marszał przedstawił laureatów oraz ich dotychczasowe dokonania.
Mateusz Tryc to wychowanek Młodzieżowego Klubu Sportowego Gimnazjon Apin Wyszków oraz Hetman Białystok. Jest objęty programem szkoleniowym Igrzysk Olimpijskich 2016. Zajął 2 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie, 8 miejsce w Mistrzostwach Europy ELITE 2015, 1 miejsce na MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie. Ponadto jest drużynowym Mistrzem Niemiec (z drużyną Nordhauser SV 1.Bundesliga). Mateusz Tryc promuje gminę Wyszków walcząc w mistrzostwach Polski i Europy. Otrzyma miesięcznie od gminy 1 750 zł.
Dawid Głowacki to zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Laski”. Jest aktualnym Mistrzem Polski Osób Niepełnosprawnych na dystansach 50 m i 100 m w pływaniu stylem klasycznym. Zdobył cztery medale w klasie S11 (całkowicie niewidomi oraz z poczuciem światła, ale bez rozpoznania przedmiotów lub ich zarysów bez względu na kierunek i odległość): 50 i 100 m stylem dowolnym (srebrne medale) oraz 50 i 100 m stylem klasycznym (dwa złote krążki). Jest członkiem kadry Polski. Jego stypendium to 1 250 zł.
Patrycja Skoczeń jest podstawową zawodniczką AZS AWF Warszawa występującego w I lidze kobiet. Jest powołana do Młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet Związku Piłki Ręcznej (ur. 1996 r. i młodsze), która jest zapleczem kadry seniorek. Wraz z zespołem UKS Varsovia Warszawa zdobyła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek 2015 oraz 1 miejsce w II Lidze Kobiet. Wsparcie, jakie otrzyma od wyszkowskiego samorządu to 1 250 zł.
Wnioski o przyznanie stypendium sportowego można było składać w Urzędzie Miejskim do końca listopada. Wśród nich był wniosek dotyczący Marcina Boreckiego, zawodnika Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji „WOLA”. Nie spełniał jednak warunków formalnych określonych w regulaminie stypendium – jego dyscyplina, kickboxing, nie jest objęta programem igrzysk olimpijskich.
Po 2 000 zł nagrody otrzyma troje zawodników. Adrian Łokietek to reprezentant Młodzieżowego Klubu Sportowego Gimnazjon Apin Wyszków. Zajął 1 miejsce w III Otwartym Pucharze Polski Tang Soo Do, 2 miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w formule Low Kick, a także 8 miejsce w Mistrzostwach Europy w Rimini. Dominika Ziętara przynależy do Studia Tańca „Progress”. Zdobyła najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcu towarzyskim. Zalicza się do czołowych par w Polsce. W 2015 r. kilkukrotnie zajmowała premiowane miejsca na podium startując w ogólnopolskich turniejach tańca.
Piotr Trześniewski-Tryc to zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportowego Gimnazjon Apin Wyszków. Zajął 1 miejsce podczas Mistrzostw Polski WMFC w formule K-1, 3 miejsce w Pucharze Europy w Czechach, a także odbył wiele zawodowych pojedynków (m.in. na VI Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Wyszkowie i Gali WSB w Wyszkowie).
Czwarty wniosek o nagrodę dotyczył kierowcy rajdowego. Jednak nie spełnił on wymogów formalnych – zawodnik nie jest zrzeszony w klubie sportowym ani nie jest członkiem stowarzyszenia działającego w zakresie kultury fizycznej/ Ponadto wniosek złożyła osoba do tego nieuprawniona.
– Jesteście wybitni nie tylko w skali Wyszkowa, ale w skali kraju. Dziękuję, że tak pięknie poprzez sport promujecie gminę – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę realizacji sportowych zamierzeń. Największe sukcesy przed wami. One zawsze są okupione ciężką pracą, ale za to was podziwiamy.
– W skali mistrzostw Polski była w ubiegłym roku większa konkurencja, bo w zawodach brały też udział osoby z zagranicy – podkreślił D. Głowacki dzieląc się refleksjami z minionego sezonu. – W tym roku spróbuję się dostać na igrzyska paraolimpijskie.
– Za mną udany rok, stoczyłem dużo pojedynków, co dało mi dużo doświadczenia. 2016 r. jest rokiem olimpijskim. Otrzymanie kwalifikacji to mój główny cel. Bardzo bym sobie życzył być pierwszym wyszkowskim olimpijczykiem – podkreślił Mateusz Tryc.
Dla Piotra Trześniewskiego-Tryca to był trudny rok z powodu kontuzji.
– W planie mam mistrzostwa Polski. Nie chcę odmawiać udziału w żadnej walce. Jestem gotowy mierzyć się ze wszystkimi – to droga, którą kroczę od lat – podkreślił, zwracając uwagę na wsparcie, jakie otrzymuje zarówno od trenerów, jak i gminy Wyszków.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Max, w dniu 27.01.2016 r., godz. 23.38
Czy w Wyszkowie nie ma naprawdę zdolnej młodzieży w humanitarnych sportach? Na 5 nagrodzonych osób aż 3 to bokserzy. Ale Mateuszowi życzę zostania pierwszym olimpijczykiem z Wyszkowa.
Dodane przez Jest jak jest..., w dniu 28.01.2016 r., godz. 13.43
To jest obraz polityki burmistrza w ciągu ostatnich kilku lat. Nie ma wśród wyróżnionych reprezentantów np lekkiej atletyki, no bo w Wyszkowski stadion to trup zimny od czasu do czasu przywracany do życia festynem. Nie ma tam tenisisty, bo nasze korty służą jedynie wąskiej grupie zaprzyjaźnionych z królikiem osób. Nie ma wśród wyróżnionych pływaków, na co dzień korzystających z wyszkowskiej pływalni. Do czego poza wynajmem obiektów potrzebny jest nam w ogóle ten cały WOSiR?
Dodane przez Sąsiad, w dniu 28.01.2016 r., godz. 16.53
Gratulacje i pozdrowienia dla Dawida Głowackiego. Trzymamy za Ciebie kciuki. Zawsze.
Dodane przez Zaorać, w dniu 29.01.2016 r., godz. 11.56
Buraki POsadzić!
Największe sukcesy przed wami. One zawsze są okupione ciężką pracą, ale za to was podziwiamy.
Dodane przez PIT, w dniu 29.01.2016 r., godz. 14.11
Rozsławiajcie pozytywnie imię Wyszkowa
Dodane przez Ant, w dniu 02.02.2016 r., godz. 16.06
Ja skupiłbym się na prawdziwej młodzieży. Chłop powyżej 30-stki to już chyba nie młodzież.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl