Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Niech żyje bal

(Zam: 27.01.2016 r., godz. 14.48)

Studniówkowego poloneza w sobotę 23 stycznia zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie. W tym wydarzeniu towarzyszyli im przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i rodzice. Zabawa odbyła się w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Młodzież zatańczyła przy dźwiękach poloneza z filmu „Pan Tadeusz” autorstwa Wojciecha Kilara.
– Studniówka uświadamia nam, że już niedługo maturzyści od Skłodowskiej przekroczą symboliczny próg dojrzałości. Wszyscy czujemy się wzruszeni, szczęśliwi wszechobecnym pięknem, wdziękiem, miłością, dojrzałością. Jestem pewien, że dzisiejszy wieczór będzie dla wszystkich wyjątkowy – witał zgromadzonych dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Marian Popławski. – Ta studniówkowa noc jest niezwykła, to pierwszy bal, którego się nie zapomina, i do którego wraca się we wspomnieniach. „Miło szaleć, kiedy czas po temu” – powiedział Jan Kochanowski. I muszę przyznać mu rację, bo szaleństwo jest jedną z najmilszych sercu przyjemności. Pozwala wyrwać się z ram szarości dnia codziennego, otwiera oczy na nowe perspektywy, dodaje skrzydeł, pozwala wykrzyczeć się duszy i potrafi również ponieść mądrości. Oczywiście za Leopoldem Staffem warto tutaj wspomnieć, że chodzi o szaleństwo, które jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu. Chciałbym, by ta studniówkowa noc była właśnie taką chwilą, której nigdy nie zapomnicie, w której miłe i rozumne szaleństwa dadzą wam niezwykłą moc na następne sto dni oraz na niezwykle ważny egzamin maturalny – zwrócił się do młodzieży.
Życzenia uczniom złożyli też przedstawiciele samorządu powiatowego, który dla ZS nr 1 jest organem prowadzącym – przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bachański i wicestarosta Adam Mróz.
– Życzę, aby za te symboliczne sto dni wyniki matur były stuprocentowe, żeby otworzył się przed wami nie tylko, Wyszków, Polska, Europa, ale cały świat – powiedział wicestarosta. – Jestem przekonany, że macie duże ambicje, aspiracje i umiejętności, które szlifowaliście w murach tej szkoły. Pamiętajcie o swojej małej ojczyźnie – Wyszkowie, powiecie wyszkowskim, szkole, z której wyszliście. Życzę wam szaleństwa do białego rana i dobrej zabawy.
Na zabawie obecni byli również ks. Zdzisław Golan i katecheta ks. Karol Skrodzki.
– W chrześcijaństwo wpisana jest też radość. Już w Piśmie Świętym czytamy, że jest czas zabawy i jest czas pracy. Teraz przychodzi czas zabawy i chcemy wam życzyć, my wasi duszpasterze, abyście ten czas przeżyli jak najpiękniej – podkreślił ks. Zdzisław Golan.
– Niech piękno dzisiejszego wieczoru zostanie na zawsze w waszych sercach, sercach waszych rodziców i wychowawców – mówiła w imieniu wychowawców Marzena Getka.
W imieniu rodziców głos zabrała też przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Szmurło życząc dobrej zabawy.
Grupa przygotowana pod kierunkiem Marzeny Strzemiecznej i Zofii Wróbel zaprezentowała tego wieczoru walca. Młodzież wręczając kwiaty dziękowała swoim wychowawcom: Lubow Adamskiej, Annie Gałązce-Rytelewskiej, Marzenie Getce, Karinie Gnatkowskiej, Iwonie Kordyszewskiej-Stryjek, Annie Przesmyckiej, Agnieszce Szczęsnej, Kamili Wróbel.
J.P.
***
Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak


Komentarze

Artystą
Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2016 r., godz. 17.17
to trzeba się urodzić!
Dodane przez !, w dniu 28.01.2016 r., godz. 19.13
Nasze młode Panie są piękne. Chrońmy tę młodzież przed hordami dzikusów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl