Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiWzorem miejskich radnych…

(Zam: 06.01.2016 r., godz. 16.30)

…członkowie klubu PiS zasiadający w Radzie Powiatu zaproponowali podjęcie uchwały dotyczącej obniżenia diet. Sprawy nie udało im się jednak włączyć do porządku obrad grudniowej sesji.  • fot. Justyna Pochmara
Wniosek o zmniejszenie diet radnych przedstawiła radna Renata Rębała. Jak zauważyła, powiat zamierza ciągnąć kredyt.
– Powinniśmy poczynić więc oszczędności, warto je zacząć od siebie – podkreśliła.
Przypomniała, że diety radnych rosną wraz z podwyżką minimalnej płacy (od stycznia to 1 850 zł), na którą przeciętny obywatel musi pracować cały miesiąc.
Waldemar Sobczak zwrócił uwagę, że diety przewodniczącego Rady, przewodniczących komisji są znacząco wyższe od diet pozostałych radnych.
– W projekcie uchwały proponujemy, można powiedzieć, niewielkie oszczędności, ale dla dobrej atmosfery proponujemy zamrożenie diet na poziomie minimalnego wynagrodzenia z 2015 r. To przyniesie w skali roku jakieś oszczędności. My jesteśmy w mniejszości, więc decyzja, czy zaczniemy szukać oszczędności od siebie, zależy od was – oznajmił Waldemar Sobczak.
– Skoro pełni się funkcję, to istnienie dysproporcji jest zrozumiałe – mówił Paweł Deluga.
– Nie jesteśmy przeciwni, by w tej sprawie rozmawiać, ale nie chcemy, bez przygotowania i dyskusji w komisjach rozmawiać na temat tak bardzo poważny – zauważył Jan Getka. – Składam wniosek, by do tematu powrócić na komisjach, wypracować projekt uchwały. Myślę, że ten temat będzie dla nas wtedy jasny – zadeklarował.
– Projekt uchwały dotyczący zmniejszenia, zamrożenia diet przedstawiliśmy na posiedzeniu komisji. W dwóch nie znalazł żadnego uznania, w komisji zdrowia pani przewodnicząca przegłosowała wniosek, była dyskusja. Pan starosta zaraz może odbić piłeczkę, że rzucamy temat przed sesją. Był temat na komisjach, ale tam jest większość koalicyjna, więc nie mamy siły przebicia – tłumaczył W. Sobczak.
– Jest procedura, można było zgłosić uchwałę przewodniczącemu rady, weszłoby to do porządku obrad, zarząd by się zapoznał ze sprawą, radca prawny wydałby opinię, czy projekt jest zgodny z prawem itp. W normalnym w trybie trzeba było kwestię wprowadzić i byśmy dyskutowali dziś merytorycznie – zaznaczył starosta Bogdan Pągowski. – Nie znamy tej uchwały, nie wiadomo, co tam jest napisane. To działanie pod media. Przedstawcie propozycję uchwały przewodniczącemu, podpiszcie się pod nią, w styczniu komisje się nad nią pochylą i wejdzie do porządku obrad sesji – radził.
Wniosek radnych PiS nie uzyskał poparcia większości i podczas sesji 30 grudnia nie został wpisany do porządku obrad.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2016 r., godz. 18.29
Kto chce może swoją dietę przeznaczyć np. na Caritas
Dodane przez Josek, w dniu 06.01.2016 r., godz. 18.45
Albo po podwyzce na osmiorniczki...
Skoro pełni się funkcję, to istnienie dysproporcji jest zrozumiałe - mówił Paweł Deluga.
Dodane przez Bolo, w dniu 06.01.2016 r., godz. 21.57
Pan pełni funkcję prezesa folklorystycznej federacji bokserskiej, dysproporcje w tej branży są ogromne. Da się z takiego kurpiowskiego folkloru wyżyć?
Radny reprezentuje okolicę
Dodane przez Czereśniak, w dniu 07.01.2016 r., godz. 16.29
W gromadzie zawsze raźniej , weselej, nie da się ukryć i przekręcić!
Dodane przez Dietka, w dniu 08.01.2016 r., godz. 12.34
Tak przeznaczenie tej diety na szczytny cel przez wnioskujących będzie potwierdzeniem czystości ich intencji. Jeśli będą ją nadal pobierali to znaczy, że to tylko zwykła prymitywna zaczepka dla przeciwników politycznych.
A ja uważam , że jestem lubiana i ceniona
Dodane przez Judyta, w dniu 08.01.2016 r., godz. 13.14
i z tego powodu ważna . A gdzie cwano wybyła właścicielka dużych, pięknych tóreb? Bez obawy, na poziomie widocznych stołków nikt nigdy nikomu i nigdzie naprawdę nie podłożył w prostacki sposób świni.
Jabłol ?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2016 r., godz. 13.18
za tani?
Dodane przez Parafianin, w dniu 08.01.2016 r., godz. 13.33
Po co obniżać. Jak jest większa, to i więcej (najlepiej całość) można przeznaczyć na jałmużnę. Z uwaga będę wysłuchiwał podczas nabożeństwa informacji, że anonimowy samorządowiec, jak co miesiąc, przeznaczył swoja dietę w całości na zbożne cele. Więcej z tego będzie pożytku, niż oszczędności z obniżenia diety.
Bóg zapłać
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2016 r., godz. 15.12
aż się chce mnie powiedzieć i albo czas to pieniądz!Kultura przecież piechotą nie chodzi!
Dodane przez Sąsiad, w dniu 08.01.2016 r., godz. 16.07
Panie Sobczak, tu jest Pan w mniejszości absolutnie niewładnej. Nic Pan nie ugra, i sam występ obliczony na pozytywną kreację chyba nie zadziałał. Mam propozycję. Jest miejsce gdzie pan jako vice przewodniczący może być bardziej skuteczny. Oczekuję od Pana aby na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej PWiK zgłosił Pan wniosek o zredukowanie diet tego ciało do symbolicznej kwoty równej 10% obecnych stawek. Nie wiem dokładnie ile one dzisiaj wynoszą, ale na pewno dadzą realne oszczędności zakładowi, który boryka się z wieloma trudnościami. Nie ukrywam, że liczę na Pana w tej sprawie.
Dodane przez Idź na całość, w dniu 08.01.2016 r., godz. 17.42
Sobi, Sobi Sobi! Wpadłeś w populistyczną pułapkę. Idź za ciosem!!!
obserwacja
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 08.01.2016 r., godz. 18.18
- Powinniśmy poczynić więc oszczędności, warto je zacząć od siebie – podkreśliła. (Renata Rębała) A tak w ogóle to Szczęśliwego Nowego Roku dla naszych super kandydatów z PiS do parlamentu. Panu Andrzejewskiemu i Pani Bali. Szybciutko im te maski zainteresowania mieszkańcami - czytelnikami spadły.
Dodane przez burak, w dniu 08.01.2016 r., godz. 19.22
Tylko burak może udawać świętoszka i pobierać drugą ręką ze środków publicznych nic nie robiąc. A pielęgniarki wykorzystane przed wyborami dalej bez pieniędzy. Co za podłość.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2016 r., godz. 09.44
Czy chodzi o 50 zł jak w przypadku gminy Wyszków. Tamta suma została przez mieszkańców wyśmiana.
Przekręt chamski =
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2016 r., godz. 09.59
się przekręt prostacki jak wszystko z resztą!
Chłop żywemu
Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2016 r., godz. 10.10
nie przepuści!
Hipokryta
Dodane przez Zuch, w dniu 09.01.2016 r., godz. 12.39
Ciekawe czy Pani Rebała, czy Pan Waldek wspomogli biednych chocby najmiejszą kwotą? A pielęgniarki czekają
Dodane przez A!, w dniu 09.01.2016 r., godz. 15.45
Pielęgniarki poczekają. W szpitalu przecież Pan Waldemar nie rządzi. Nadal jest tam Pani Domżałowa.
Do Krzysztof Sol.
Dodane przez ---?, w dniu 09.01.2016 r., godz. 16.51
Szczęśliwego Nowego Roku. Ciekawe dla kogo będzie, bo z pewnością nie dla tych kandydatów, Waldi zrobi z nimi to samo co z A.Warpasem i Wyszyńską, tak jak i z Trzaską i Głowackim. Wykorzysta i kopa da, albowiem sam o sobie tylko myśli. Takie są fakty i jego metody działania, wykreować, zdobyć głosów, zniszczyć, nie narazić się górze, obrać kolejne cele i zadania i na kimś innym zbić karierę. I tak dalej.....
Dodane przez Kibic, w dniu 10.01.2016 r., godz. 20.39
Co dalej z Bugiem Wyszków, to skandal żebyśmy byli niżej od drużyny z Ostrowi Maz. Panie Darku, jest pan w roi prezesa Klubu wypalony. Miej pan honor i złóż dymisję. Tu potrzeba ludzi z entuzjazmem, a nie polityków, którzy z drużyn chcieliby robić sobie trampolinę do kolejnych koryt.
Małgośka.Oj,głupiaśTy,głupiaś Ty
Dodane przez Maryla, w dniu 11.01.2016 r., godz. 10.09
Zembala obiecał znaczne podwyżki dla pielęgniarek a one głosowały za pisem.Przystojny Waldemar je otumanił.
Dodane przez jurek, w dniu 11.01.2016 r., godz. 22.37
I co się stało, że obniżyli sobie diety radni miejscy? I tak Nowosiel i jego radni są tak samo znienawidzeni tylko robią głupie miny, że jest w porządku. Kompromitują Wyszków.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2016 r., godz. 21.50
A w tym wyszkowskim sporcie np. w klubie Bug wszystko jest uczciwe i przejrzyste, prawe i sprawiedliwe? Kto temu żyruje, oburzony przewodniczący?
Dodane przez ...., w dniu 12.01.2016 r., godz. 22.14
Ta Waldi potrafi otumanić, aby tylko ugrać coś dla siebie. Zawsze musi mieć na kim żerować.
Dodane przez Prawy i sprawiedliwy?, w dniu 13.01.2016 r., godz. 15.47
Panie prezesie kluby, czy możliwa jest rysa w tej działalności?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta