Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiMateusz Tryc wyróżniony

(Zam: 06.01.2016 r., godz. 16.27)

Znany w krajowym środowisku pięściarskim portal Polskiboks.pl, opublikował ranking pięściarzy europejskich Top Europa 2015. W pierwszej „15” rankingu w kategorii półciężkiej znalazł się Mateusz Tryc.Przypomnijmy, w ubiegłym roku Mateusz wziął udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w bułgarskim Samokovie (gdzie uzyskał 11 lokatę w kategorii do 81 kg), startował w lidze WSB w barwach Hussars Poland, wygrał Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma, został mistrzem Bundesligi (z klubem Nordhausen) oraz wicemistrzem kraju seniorów (po kontrowersyjnym spotkaniu finałowym, które według większości obserwatorów Mateusz wygrał).
Wyżej wymienione osiągnięcia zostały docenione przez redakcję portalu Polskiboks.pl. W mocno obsadzonej w Europie kategorii półciężkiej, Mateusz został sklasyfikowany na 11 miejscu. Poniżej pełen ranking w kategorii do 81 kg.
1. Joe Ward (Irlandia)
2. Pavel Silyagin (Rosja)
3. Teymur Mammadov (Azerbejdżan)
4. Peter Mullenberg (Holandia)
5. Valentino Manfredonia (Włochy)
6. Olexandr Khizhnyak (Ukraina)
7. Joshua Buatsi (Anglia)
8. Hrvoje Sep (Chorwacja)
9. Mikhail Dauhaliavets (Białoruś)
10. Uke Smajli (Szwajcaria)
11. Mateusz Tryc (Polska)
12. Igor Teziev (Niemcy)
13. Radoslav Pantaleyev (Bułgaria)
14. Cem Karlidag (Turcja)
15. Matus Strnisko (Słowacja)
W sumie we wszystkich kategoriach wagowych (jest ich 10 – przyp. red.) sklasyfikowano zaledwie pięciu Polaków. Obok Mateusza byli to: Igor Jakubowski (-91 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg), Dawid Jagodziński (-49 kg) i Mateusz Polski (-60 kg).
Gratulujemy wyróżnienia!
Turu

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2016 r., godz. 17.11
Świetnie! Chłopak z okolic!
Dodane przez Bolo, w dniu 06.01.2016 r., godz. 21.59
Mateuszowi życzę udziału w LIO
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 07.01.2016 r., godz. 11.27
Bardzo dobrze, że istnieje zaczątek boksu w Wyszkowie, a Mateusz Tryc został wyróżniony. Liczę, że za Mateuszem pójdą inni i będą odnosić coraz większe sukcesy w boksie amatorskim i zawodowym. Władze Wyszkowa powinny promować tą sztukę walki, rozwijać i ustawić zasady i sposób pomocy finansowej aby sekcja boksu się rozwijała, przyciągała darowizny od sponsorów i można kontynuować przez różne ekipy rządzące w Wyszkowie. Podobnie z innymi dyscyplinami typu piłka nożna siatkówka czy lekkoatletyka powinny ustalić się zasady dofinansowania, kontrola realizacji i program szkolenia czy treningu, sztab trenerski itp. Natomiast nie powinno być rozdziału dofinansowania na dyscypliny niepotrzebne czy "niehumanitarne" jak np tzw MMA w ramach KSW, UFC czy FEN. Ta "wolna amerykanka", serwowana przez burmistrza Nowosielskiego czy jego radnych Śniadałę czy Delugę, te gale, to strata publicznych pieniędzy, które można byłoby wydać bardziej pożytecznie na sport. Patrzę na Piotrków Trybunalski gdzie trenują zapasy, sport nie specjalnie komercyjny ale olimpijski, mają wiele osiągnięć od kategorii młodziczek czy młodzików do seniorów, trenują młodzież dawni sportowcy którzy odnosili sukcesy,zdobyli medale jak np. Piotr Stępień, wicemistrz olimpijski. Dlaczego w Wyszkowie nie może powstać dobra sekcja boksu, znana w Polsce ?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 09.01.2016 r., godz. 21.58
W świecie sportu, gdzie o sukcesie zawodnika decydują szczegóły, warto profesjonalnie planować, na wiele lat. U nas takich planów nie ma, pieniądze są rozdawane a nie precyzyjne inwestowane, nie ma nadzoru, kontroli efektywności tych działań i ewentualnie korekty planów sportowych . Działaczy pracujących z pasją coraz mniej bo widzą jak ich praca jest marnowana i niedoceniana.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta