Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

ZNP przy wigilijnym stole

(Zam: 06.01.2016 r., godz. 16.10)

Kilkuset członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z powiatu wyszkowskiego spotkało się w Kamizie, aby podzielić się opłatkiem i spotkać się w ten niezwykły świąteczny czas.

Oprócz pracowników oświaty i emerytów na spotkanie przybyli goście. Wśród nich ks. dziekan Zdzisław Golan, starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, radni Jan Hryniewcz i Paweł Deluga. Niestety, nie mogli na spotkanie przybyć zaproszeni biskup łomżyński i prezes ZNP Sławonir Broniarz, ale odczytano ich życzenia, które przesłali.
Ksiądz Zdzisław Golan, życzył radości w geście łamania chleba, bo łamanie się opłatkiem to dzielenie się dobrem. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzył wszystkim prezes ZNP powiatu Maciej Wójcik.
– Chcielibyśmy wreszcie pewnej stabilizacji, żebyśmy nie byli nękani zmianami, które powodują niepokój, nie tylko w naszym środowisku, bo rodzice też są zaniepokojeni propozycjami zmian – powiedział.
Ksiądz dziekan odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, zebrani odmówili modlitwę i zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Jedna z emerytowanych nauczycielek Apolonia Czaplicka odczytała swoje wiersze „Wigilia” i „Modlitwa”. I wreszcie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie nie tylko świątecznych życzeń. Bożonarodzeniowa atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym.
Org., oprac. J.P

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl