Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Mateusz Tryc w składzie Husarii na sezon 2016

(Zam: 06.01.2016 r., godz. 15.56)

20 pięściarzy, a wśród nich Mateusz Tryc, zostało zgłoszonych do przyszłorocznych rozgrywek ligi World Series of Boxing w barwach Hussars Poland.

Dla wyszkowskiego pięściarza będzie to trzeci sezon w barwach Husarii. Przypomnijmy, że Mateusz reprezentował polski zespół w lidze WSB w sezonach 2013 oraz 2015. W tym roku zmieniła się nieco struktura Husarii. Wystąpi w niej 6 obcokrajowców (w tym 4 nowych, pozyskanych w tzw. drafcie) oraz 14 Polaków. W trakcie sezonu będzie możliwość zgłoszenia kolejnych zawodników, prawdopodobnie jako pierwszy do kadry dołączy obecny wicemistrz Europy w wadze ciężkiej (-91 kg) Igor Jakubowski (obecnie leczący kontuzję). Mateusz Tryc będzie oczywiście występował w wadze półciężkiej (-81 kg). O miejsce w kadrze meczowej wyszkowski pięściarz będzie musiał rywalizować ze swoim wielkim, krajowym rywalem, Arkadiuszem Szwedowiczem. „Wzmocniony” został również sztab szkoleniowy Husarii. Do Zbigniewa Rauby i Jerzego Baranieckiego dołączył, uznany na arenie międzynarodowej, ukraiński szkoleniowiec Sergiej Korczynski (wygrał ligę WSB w sezonie 2013, prowadząc zespół reprezentujący Włochy). Poniżej prezentujemy pełną kadrę Hussars Poland na sezon 2016:
- (-49kg) - Dawid Jagodziński, Patrick Paddy Barnes,
- (-52kg) - Hamza Touba, Maciej Jóźwik,
- (-56kg) - Riccardo D’Andrea, Adrian Kowal, Tomasz Resól,
- (-60kg) - Dawid Michelus, Mateusz Polski,
- (-64kg) - Kastriot Sopa, Sebastian Konsek,
- (-69kg) - Steven Donnelly, Damian Kiwior,
- (-75kg) - Tomasz Jabłoński, Paweł Rumiński,
- (-81kg) - Arkadiusz Szwedowicz, Mateusz Tryc,
- (-91kg) - Michał Olaś,
- (+91kg) - Florian Schulz, Roger Hryniuk.
Przyszłoroczne rozgrywki ligi WSB będą miały inną strukturę niż w sezonie 2015. Wszystkie drużyny zostały podzielone na czterozespołowe grupy. Razem z Husarią w naszej grupie znalazły się zespoły reprezentujące Wenezuelę, Rosję i Argentynę. Dwa najlepsze teamy uzyskają awans do ćwierćfinałów. „Na papierze” faworytami do wyjścia z grupy są Polacy i Rosjanie, jednak jak zwykle o wszystkim zadecyduje ring. Pierwszy mecz już 15 stycznia w pruszkowskiej hali „Znicz”. Polacy podejmą Caciques Venezuela. Miejmy nadzieję, że Husarzy zaprezentują się z dobrej strony w tym sezonie, do czego walnie przyczynią się występy Mateusza Tryca.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl