Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Czas samorządowych podsumowań

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.30)

Celebracja Bożego Narodzenia i nadejścia Nowego Roku to dla wielu okres refleksji i snucia planów. Mijający 2015 r. podsumowali także przedstawiciele władz samorządowych podczas wigilii powiatowo-gminnej, która odbyła się 18 grudnia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Starosta i burmistrz skierowali pół tysiąca zaproszeń do przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych i politycznych, sołtysów, przewodniczących osiedli itp. Mimo, że nie wszyscy skorzystali, piątkowa impreza była jak co roku liczna. Poprowadził ją naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Leszek Marszał. Witał gości, wśród których byli m.in. biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, wyszkowski dziekan ks. Zdzisław Golan, minister Henryk Kowalczyk, radna sejmiku województwa mazowieckiego, dyrektor szpitala Cecylia Domżała, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. Wiesław Leśniakiewicz, prorektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku prof. Henryk Goryszewski. Do zebranych zwrócili się gospodarze spotkania – starosta Bogdan Pągowski i burmistrz Grzegorz Nowosielski.
– Wieczerza wigilijna, serdeczność, opłatek, pasterka, rodzinne spotkania, prezenty – tej tradycji wiele społeczeństw nam zazdrości – mówił o magii świąt B. Pągowski, który z refleksją odniósł się do mijającego roku. – Najważniejsze jest jednak to, co planujemy. To nowe inwestycje ukierunkowane na korzystanie z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych. To inwestycje drogowe, zwiększające dostępność do usług w szpitalu, komfort wychowanków domu dziecka.
Życzył, aby wyjątkowa atmosfera świąt i jej ciepło pozostały jak najdłużej.
– W żadnym momencie roku jak ten, tak bardzo nie doceniamy rodzinnego ciepła i w żadnym innym nie dokucza nam tak samotność – zwrócił się do zgromadzony G. Nowosielski. – W tym okresie zatrzymujemy się, by znaleźć dla siebie nawzajem czas, przebaczenie, dobre słowo, stajemy się lepsi – dodał.
– To okres świąt rodzinnych, budowania wspólnoty, także tej samorządowej – powiedział H. Kowalczyk. – W planach, które nakreślamy jest budowanie dróg, obiektów użyteczności publicznej, ale nie można zapomnieć o najbardziej potrzebujących. Pozostawienie pustego nakrycia na wigilijnym stole niech nie będzie tylko symbolem, ale rzeczywistą troską o drugiego człowieka. Niech nadchodzący rok będzie zobowiązaniem do troski o najbardziej potrzebujących – dodał.
W imieniu samorządów gminnych wystąpił tego wieczoru wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski.
– Ten czas przedświąteczny to dobry okres, byśmy mogli podsumować rok. Nie był on łatwy, ale każdy samorząd może się pochwalić osiągnięciami. Nie byłyby one możliwe, gdyby nie wzajemny szacunek, porozumienie, wzajemna pomoc – podkreślił.
Podczas wigilijnego spotkania wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa pod kierownictwem Franciszka Józefa Bieganowskiego, która właśnie wydała swoją najnowszą płytę z kolędami. Zagrała najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni, które śpiewali: solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej Robert Dymowski (bas) i uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie obdarzona wokalnym talentem Maryla Modzelan. Po błogosławieństwie księdza biskupa zebrani podzielili się opłatkiem i przystąpili do wspólnej wieczerzy – obsługą gości zajęli się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Wyszkowa.
Każdy z uczestników opuszczających salę w prezencie otrzymał płytę Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, w której sfinansowaniu pomogła gmina Wyszków. Jako solistka wystąpiła na niej Maryla Modzelan. W nagraniu płyty wzięli udział również: Marcin Adamski, Ewa Czestkowska, Joanna Rosłoniec (flety), Emilia Małkowska (obój), Justyna Bojkowska, Anna Krucińska, Barbara Laskowska, Julia Piotrowicz, Joanna Rojek, Karolina Wojciechowska, Anita Wyrzykowska (klarnety), Izabela Chryc, Natalia Godleś, Karolina Karłowicz, Kamila Kozon, Natalia Przygoda, Tomasz Słowicki (saksofony altowe), Cezary Skoczeń, Michał Ziajkowski (saksofony tenorowe), Maciej Laskowski (saksofon barytonowy), Adam Jarosz, Jakub Karłowicz, Marcin Rozwadowski, Mariusz Szczesny (trąbki), Klaudia Jaszewska, Piotr Kuchta, Piotr Szczesny, Adam Wieczorek (puzony), Aleksandra Kowalik, Weronika Rusek (tenory), Adrian Wojtkowski (tuba), Marek Kowalski (gitara basowa), Jakub Korczakowski, Ewa Pazik, Bartosz Sobieski (instrumenty perkusyjne). Kolędy na potrzeby orkiestry opracował Franciszek Józef Bieganowski. Nagrania dokonano w studiu nagrań Polskiego Radia S2. Reżyserem dźwięku był Michał Gola.
J.P.
***

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiakKomentarze

Ładne zdjęcia wyszły
Dodane przez Łosica, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.16
Bigosu już nie starczyło ? Widać spora miska była. Pierogów też coś przymało. A to zielone..., to co?
Bronisław Wildstein składa życzenia
Dodane przez KnurOwiec, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.49
Zbliża się Wigilia, czas życzeń świątecznych. Dostosowując się więc do sytuacji składam życzenia: Sędziom Trybunału Konstytucyjnego, aby zrozumieli, że nie powinni być panami, ale sługami sprawiedliwości. Korporacji prawniczej w całości, aby uznała, że wymiar sprawiedliwości powinien mieć coś wspólnego ze swoją nazwą.Przegranym politykom, aby pogodzili się z porażką i nie próbowali zmienić wyroków narodu manipulując i szczując Polaków przeciw sobie. Elitom III RP, aby potraktowały poważnie fakt, że demokracja to wola ludu, w którym oni stanowią mniejszość. Potentatom dojącym Polskę, aby policzyli, że jeśli nawet będą musieli odstąpić nieco ze swoich zysków, to i tak dużo jeszcze im zostanie. Opiniotwórczym centrom, aby uznały, że pluralizm to dopuszczenie do głosu również innych. Propagandzistom III RP, aby odkryli w sobie dawno zapomniane, dziennikarskie powołanie. Adamowi Michnikowi, aby udał się na zasłużony odpoczynek. Agnieszce Holland, aby pojęła, że jeśli jakiś stan rzeczy trwa 26 lat, to nie oznacza, że musi trwać wiecznie, nawet jeśli jest optymalny dla niej i jej rodziny. Lisowi (Tomaszowi), aby choć w Wigilię przemówił ludzkim głosem. I wszystkim radości z nowej Polski i nadziei, że zmieni się na lepsze.
A to zielone to co?
Dodane przez Groch z kapustą, w dniu 23.12.2015 r., godz. 22.51
Dekoracja z gałązek sosny. Wróć, raczej świerku.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 23.12.2015 r., godz. 23.18
Mieszkańcom Sitna życzę wyczekiwanej drogi.
Dodane przez Adelajda, w dniu 24.12.2015 r., godz. 10.52
Zdrowych i Wesołych Świąt dla wszystkich naszych Samorządowców ze Starostami , Burmistrzami i Radnymi na czele. Dla naszych Urzędników i Służb. Żeby Wszyscy Zawsze Byli Uśmiechnięci. Dla Redakcji Wyszkowiaka. Moc Najserdeczniejszych Życzeń.
Dodane przez AntyBox, w dniu 24.12.2015 r., godz. 14.56
Wszystkim komentującym życzę wszystkiego dobrego, wszelkiej pomyślności i klawiatury nie do zdarcia.
Dodane przez Jątek, w dniu 24.12.2015 r., godz. 15.53
Pani redaktor Justynie i reszcie personeli oraz wszystkim czytelnikom składam życzenia spełnionych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze i wielu prezentów pod choinkę.
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 24.12.2015 r., godz. 16.27
Spełnienia marzeń i oby ten Wyszków stał się lepszy dla wszystkich. Idą niełatwe czasy. Bądźmy dla siebie serdeczniejsi.
Dodane przez Adelajda, w dniu 31.12.2015 r., godz. 18.35
Szczęśliwego Nowego Roku, ale wcześniej udanej zabawy sylwestrowej!
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.17
To będzie dobry pod wieloma względami rok. Polska wstaje z kolan.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.01.2016 r., godz. 10.22
ZACZĄŁ SIĘ NAJGORSZY ROK W HISTORII pisu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl