Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza

Ubieranie choinki i plenerowa wigilia

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.27)

Już po raz siódmy Klub Przyjaciół Wyszkowa i gmina Wyszków zorganizowali wspólne ubieranie choinki na placu przy ul. Sowińskiego. W piątkowe przedpołudnie na skwerze przy fontannie królowały przedszkolaki, na które czekały nie tylko upominki, ale też inne trakcje.Wspólne plenerowe spotkanie przy świątecznej muzyce odbyło się 18 grudnia. Członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa i pracownicy Urzędu Miejskiego zaprosili do wspólnego integracyjnego ubierania choinki nie tylko maluchy z wyszkowskich przedszkoli wraz z ich opiekunami. Frajdę dzieciom sprawili także wolontariusze z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, którzy pod opieką Danuty Przybysz ubrani w czerwone mikołajowe stroje zachęcali do wspólnej zabawy, robienia sobie zdjęć z Mikołajem, ubierania bożonarodzeniowego drzewka. Papierowe łańcuchy, bombki i inne ozdoby nadały uroku kilkumetrowemu świerkowi, który podarowało Nadleśnictwo Wyszków. Podczas spotkania pomagali także uczniowie klas mundurowych CEZiU z opiekunem, kpt. Marcinem Turowskim. Jak na świąteczną zabawę przystało, nie zabrakło upominków dla dzieci, które przygotowali Klub Przyjaciół Wyszkowa, firma Mleks oraz gmina Wyszków. Prezenty i słodkości rozdawali m.in. zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, wicestarosta Adam Mróz, radna Danuta Kukwa.
Wspólne ubieranie choinki było elementem przygotowań do plenerowej miejskiej wigilii, która odbyła się w niedzielę 20 grudnia.
Niedzielna impreza przy ul. Sowińskiego zorganizowana przez Klub Przyjaciół Wyszkowa i gminę Wyszków była wyraźnym znakiem, że święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko obdarowywania się prezentami i jedzenia potraw, ale przede wszystkim moment wspólnych spotkań, pojednania, dzielenia się życzliwością i ciepłem z drugim człowiekiem. Zgromadzeni na placu przy ul. Sowińskiego słuchali kolęd i śpiewali je wspólnie z zespołem Gloriosa Trinita. Życzenia w imieniu organizatorów zebranym złożyli: zastępca burmistrza Aneta Kowalewska i wicestarosta Adam Mróz. Ze świątecznym przesłaniem wystąpił również proboszcz parafii św. Wojciecha, ks. Roman Karaś. Uczestnicy przełamali się opłatkami.
Tak jak podczas piątkowego spotkania, tak i w niedzielę pojawili się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Kopernik”, którzy pomagali organizatorom. Dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Atrakcją wydarzenia były też jasełka przygotowane przez podopiecznych ośrodka Monar. Atmosferę spotkania tworzyły nie tylko choinka i uliczne iluminacje, ale też pochodnie i koksowniki, które płonęły, mimo wysokiej jak na tę porę roku temperatury powietrza. Organizatorzy zapewnili też stół wigilijny.
J.P.
***

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak
Komentarze

Na zdjęciu
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.04
Mróz bardzo korzystnie wyszedł.
Koniec z handlem dziećmi przez Sądy PCPRy kuratorów
Dodane przez Św. Mikołaj, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.05
Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, który uniemożliwia odbieranie rodzicom dzieci z powodu ubóstwa. Państwo ma obowiązek pomagać i wspierać swoich obywateli, w tym w szczególności rodzinę jako podstawową komórkę społeczną, a wszelka ingerencja państwa w autonomię życia rodziny powinna być ostatecznością stosowaną w sytuacjach, w których inne środki pomocy rodzinie okazały się być nieskuteczne
Dodane przez Piękny obrazek, w dniu 23.12.2015 r., godz. 17.00
Ja zapraszam do siebie tę Panią Mikołajkę z tytułowego zdjęcia. O 19:30.
Wielka pomoc w małej świecy - zapal świecę Caritas w Wigilię
Dodane przez Caritas, w dniu 23.12.2015 r., godz. 19.17
Już od 22 lat na polskich stołach w Wigilię, obok pustego talerza, który czeka na nieznanego wędrowca, świecą się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pierwsze świece Caritas zapłonęły w 1993 roku - początkowo tylko w kilku diecezjach. Nowa tradycja szybko się przyjęła - w ostatnich latach Caritas sprzedaje co roku przed Wigilią kilka milionów świec. Wsparcie dostało już kilka milionów dzieci z polskich ubogich rodzin. Pomoc nie ma granic, dlatego co roku pomoc dostają też dzieci za granicą, z krajów biednych, ogarniętych wojną. W tym roku dostaną ją też dzieci w Syrii. Pamiętaj o tym, gdy zapalisz świecę w Wigilię.
Dodane przez Old Boy, w dniu 23.12.2015 r., godz. 22.19
Otwieram lodówkę a tam... Mróz, to już normalne, Danka Kukwa!
Dodane przez G, w dniu 23.12.2015 r., godz. 22.53
Ta pani obskoczyła w Wyszkowie chyba z tuzin wigilii.
Dodane przez K, w dniu 25.12.2015 r., godz. 14.18
Darmowe smakuje lepiej. A może by tak zorganizowali sylwestra plenerowe w Wyszkowie.
Dodane przez słoń, w dniu 29.12.2015 r., godz. 23.43
Nie masz co liczyć na Sylwestra. Nowosiel bawi pewnie w Baśniowej a pieniądze już rozdał swoim radom, wigiliom i na różne konkursy w którym mógł poprawić swój wizerunek. Cały sztab wydziału promocji i wice za tym stoi.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl