Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2021 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

Rhinos Wyszków trzeci w Polsce!

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.24)

W sobotę 19 grudnia w Pruszkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Futbolu Flagowego, którego organizatorem była Polska Liga Futbolu Amerykańskiego. 21 zespołów juniorskich i seniorskich stoczyło walkę o Mistrzostwo Polski, w tym drużyna Rhinos Wyszków.  • fot. Edyta Arbuzińska
Przypomnijmy, że futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego. Zatrzymywanie (tzw. szarżowanie) atakującego przeciwnika, polega tutaj nie na fizycznym powaleniu, a na zerwaniu flagi lub szarfy przyczepionej do pasa przeciwnika.
Na pruszkowski turniej pojechała 7-osobowa drużyna reprezentująca Rhinos. Sam turniej został podzielony na 2 grupy, w których trzeba było wywalczyć 4 pierwsze pozycje, aby trafić do ćwierćfinałów.
Wyszkowianie w pierwszej kolejności zmierzyli się z Wombatami z Warszawy pokonując ich 39:19. Po krótkim odpoczynku, Nosorożce stanęli w szranki z zawodnikami Warsaw Sharks, drużyny występującej na co dzień w TOPLIDZE (najwyższa klasa rozgrywkowa w PLFA). Po ciężkim meczu wyszkowianie zwyciężyli 13:12, co dało im awans do ćwierćfinałów z drugiego miejsca.
W 1/4 finału wyszkowianie spotkali się z Green Ducks Radom, pokonując ich 25:12 i dostali się tym samym do grupy 4 najlepszych drużyn turnieju. Niestety, w półfinale przegrali z „Pomarańczowymi” (zawodnicy Warsaw Eagles), późniejszymi mistrzami i został im mecz o 3. miejsce. O medale Nosorożce walczyli z Gigantami z Pruszkowa (zawodnicy Warsaw Crusaders) i pewnie wygrali spotkane 31:2 zapewniając sobie brązowy medal.
– Dla Rhinos był to debiut w tej wersji Futbolu Amerykańskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Trzecie miejsce w Polsce to duży sukces dla nas i cieszymy się z pierwszego pucharu dla naszej drużyny – podsumował sobotni występ grający prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
Podczas turnieju Rhinos wystąpili w składzie: Piotr Wykowski, Bartłomiej Oleksiak, Bartosz Szymański, Antoni Podgórski, Łukasz Wiech, Mateusz Lubański, Szymon Berbeć.
Serdecznie gratulujemy dużego sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy Nosorożców!
Turu

Komentarze

Dodane przez Jacek, w dniu 23.12.2015 r., godz. 13.10
Musi to wyglądać trochę dziwacznie na hali, ale jak hokeja potrafiono przystosować, to dlaczego nie FA. Miejsce na podium to jednak sukces. Gratulacje.
Wręcz sielsko i anielsko szarżujący byk, uciekający królik
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.39
Wgryzając się w reguły gry, jeżeli nawet niechcący potrąci , obali się przeciwnika to miejsce już tylko można znależć na wysokiej trybunie? Aż się wierzyć nie chce , żeby do końca rogrywek tak przetrwać a i przykre .
Dodane przez PiSMc Donald, w dniu 25.12.2015 r., godz. 13.34
BRAWO, BRAWO, BRAWO, WIELKIE GRATULACJE ZA TRUD I CIEZKA PRACĘ! WYSZKÓW RHINOS!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl