Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaRadosnych świąt Bożego Narodzenia

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.20)

Jesteśmy w najpiękniejszym, bożonarodzeniowym czasie. Różnorakie przygotowania do świąt, zwiększanie się liczby zauważalnych motywów i inicjatyw świątecznych powoduje, że czujemy wyraźnie zbliżanie się Bożego Narodzenia.

Mam na myśli jedynie prawdziwe, a nie pozorowane motywy świąteczne. Tych drugich bowiem jest również cała masa. Są to przykładowo niby-świąteczne, ale nie zawierające żadnych odniesień do istoty świąt piosenki, filmy, kartki z życzeniami itp. Docierają również ze wszystkich stron zdumiewające doniesienia z krajów chrześcijańskich, w których urzędowo ruguje się wszystko, co związane z Bożym Narodzeniem z przestrzeni publicznej w imię „świeckości państwa” albo z jakiegokolwiek innego powodu. U nas, w Polsce takich dziwnych zwyczajów też nie brakuje, głównie w międzynarodowych korporacjach albo w lewicowych, antyklerykalnych środowiskach.
Na szczęście te lewicowe nowinki docierają do nas, na tak zwaną prowincję jedynie w ograniczonym stopniu. WIWAT PROWINCJA!!! Wyszków jest pod tym względem konserwatywny i nawet ludzie, którzy z katolicyzmem nie czują żadnego związku, mają szacunek do naszej wiary i tradycji. Powiem więcej, część ludzi artykułujących swoją lewicowość wyraża otwarcie swoją niechęć do radykalnych, a często po prostu chamskich antyklerykałów typu Urban, czy Palikot. Natomiast nikogo nie dziwi ksiądz, modlitwa, czy śpiewanie kolęd na licznych spotkaniach opłatkowych, co miało miejsce przykładowo na połączonej gminno-powiatowej wigilii. Jesteśmy przecież społecznością katolicką. To normalne. Jako radny otrzymałem życzenia od kliku instytucji podległych, bądź współpracujących z powiatem – od władz gminnych, dyrekcji i pracowników naszego szpitala, Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także od Stowarzyszenia Inicjatywa Białebłota. Taki pakiet otrzymałem za pośrednictwem biura Rady Powiatu. Wszystkie utrzymane w tradycyjnej, bożonarodzeniowej formie. Bardzo dziękuję przy okazji tym, którzy takie życzenia przygotowali.
Okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to również czas szczególnej aktywności charytatywnej. Caritas, a także mnóstwo innych organizacji związanych z Kościołem Katolickim, organizują w tym czasie paczki dla osób z różnych środowisk, którym potrzebna jest pomoc. Form wsparcia jest zresztą wiele i włączają się w takie inicjatywy również organizacje społeczne. Przykładowo, Młodzież Wszechpolska wsparła inicjatywę wysyłania paczek polskim kombatantom z Kresów. Są oni bowiem niejednokrotnie w bardzo trudnej, niewyobrażalnej dla nas sytuacji materialnej. Z tego co mi wiadomo, w ramach tej naszej lokalnej inicjatywy duża grupa kombatantów, najprawdopodobniej z dzisiejszej Białorusi, otrzyma od wyszkowian świąteczne paczki z życzeniami. W tym również dwie od Klubu Gazety Polskiej. Na wigilii samorządowej pięknie o potrzebie pomagania słabszym powiedział ks. biskup Bronakowski. To właśnie ziarno miłosierdzia zasiewane przez polskich kapłanów przynosi owoce w postaci wrażliwości na krzywdę. Najważniejsze jest jednak nauczyć się dostrzegać również biedę i krzywdę blisko nas, w naszym otoczeniu. Przecież około 3 mln Polaków żyje poniżej minimum socjalnego. Być może dotyczy to również Twojego sąsiada, lub znajomego, a Ty nawet się tego nie domyślasz, ponieważ nigdy się tym nie zainteresowałeś? Teraz jest czas właściwy, żeby to próbować to zmienić.
Podoba mi się, że nasza wyszkowska społeczność katolicka jest żywa i rozwija się. W ostatnich latach przyjęły się u nas co najmniej dwie ogólnopolskie, nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia inicjatywy – Betlejemskie Światełko Pokoju oraz Orszak Trzech Króli. W obu z przyjemnością zawsze uczestniczę i namawiam do tego również czytelników „Wyszkowiaka”.
Na koniec chciałbym wszystkim Czytelnikom naszej gazety życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.12.2015 r., godz. 13.29
Jakiż to cynizm musi być w tej głowie, żeby mieć czelność składać życzenia bożonarodzeniowe nie zająknąwszy się nawet, że właśnie teraz, w Święta wprowadzany jest w istocie w Polsce stan wojenny, na terytorium całego kraju. Łamana jest przez pisowski nierząd polska Konstytucja w żywe oczy, na oczach całego świata! Kiedy trwają największe w dziejach Polski demonstracje, nawet poza jej granicami. Kiedy Jaruzelski z Kiszczakiem poczuli właśnie rozgrzeszenie, bo znaleźli się od nich "lepsi". Pozdrowienia od KOD-AKCJA-Wyszków i radosnych Świąt.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.12.2015 r., godz. 13.31
Redaktor Justynie Pochmarze, pozostałym redaktorom gazety "Wyszkowiak", mieszkańcom Wyszkowa i okolicy, czytelnikom i komentatorom naszej gazety, życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Wielu przyjemnych chwil.
I po co to było ?
Dodane przez zniesmaczony, w dniu 23.12.2015 r., godz. 14.06
W przedświątecznej bieganinie wróciłem pamięcią do minionych miesięcy tego roku. szukam odpowiedzi na tytułowe pytanie. W wyborach parlamentarnych postanowiłem ukarać PO za ich niemrawość , za lekceważenie obywatelskich inicjatyw , za arogancję. Oddałem głos na PiS skuszony ich programowymi zapowiedziami , za stonowaną kampanię i za chęć wygrania tych wyborów. Dzisiaj niestety widzę co z tego wyszło. Ciągłe awantury , lekceważenie opozycji , wyciągnięci na światło dzienne Pawłowicz,Ziobro, Maciarewicz oduczą mnie chyba na zawsze nastawienia żeby kogoś ukarać za wszelką cenę. W tym przypadku cena jest zbyt wysoka. Emocje są mile widziane w sporcie , w polityce konieczny jest zdrowy rozsądek. Pomyliłem się.Powinienem za to przeprosić . Tylko kogo? Polskę , Polaków? Jestem przekonany że z takimi myślami biją się i inni.
Kaftan dla Eychlera!
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.12.2015 r., godz. 14.40
Zrób panie Marek Eychler sciepę na alimenty dla swojego guru broniącego prawa i demokracji Kijewskiego. Nazbierało się już ponad 80 tysięcy zaległości. Co chcesz z takimi ludźmi dokonać?
Dodane przez Rudy, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.16
Jak Platforma Obywatelska, która mówi o demokracji, o cenzurze, traktowała te wartości w czasach kiedy rządziła w Polsce. I warto w tej sytuacji przypomnieć kilka spraw. Po pierwsze, mówicie państwo o szacunku do konstytucji. Wasz szacunek do prawa i konstytucji widzieliśmy, jak uchwalaliście prawo na cmentarzach i stacjach benzynowych. Mówicie o demokracji, o wartościach. Przypomnijcie sobie, która to partia wprowadzała służby specjalne do jednego z tygodników. Przypomnijcie sobie, jeżeli chcecie rozmawiać o demokracji, która partia o 5 rano wprowadziła do domu 20-latka służby specjalne, tylko za to, że prowadził krytyczną wobec was stronę internetową (Antykomor). Warto też zadać pytanie, za której władzy złożono najwięcej wniosków o podsłuchy? Platforma Obywatelska!
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 16.48
Na znak naszego sprzeciwu wobec pisowskiego bezprawia zapalmy w Wigilię oraz w 1 dzień Świąt w swoim oknie świecę - światełko nadzieji w godz. 17.00 - 19.00. Niech wszyscy ze swych okien, ulic widzą ilu nas jest, jaką jesteśmy siłą. Przekażcie tę wiadomość do wszystkich znajomych, którym bliskie są sprawy Ojczyzny. Marek Eychler,KOD sekcja Akcja.
Scenariusz na podstawie ,,Królowego mostu''
Dodane przez Azor, w dniu 23.12.2015 r., godz. 17.04
Autor artykułu widać jest bardzo uduchowiony. Dobrze czuje się w klimatacie kościelnym. Tylko momentami a szczególnie szczerze jego duchowośc przebija w momencie gdy wynosi na piedestał tak zwaną prowincję bez wpływów lewicowych. Taki pozornie cichy, przezorny, ubezpieczony zaścianek najwięcej robi dobrego.
Dodane przez Gumowiec, w dniu 23.12.2015 r., godz. 17.51
Świeczka w oknie? A nie lepiej zorganizować świąteczny Majdan, w świeczki będziecie się bawić? Słabe to, takie zniewieściałe. Tym się rewolucji nie dokona.
Dodane przez Deskur, w dniu 23.12.2015 r., godz. 18.01
Dzięki Rudy, non stop trzeba hipokrytom to przypominać. Szybko zapomnieli jak łamali prawo a przy tym wszelkie cywilizowane zasady.
Dodane przez Eychler mysli,ze jest Napoleonem, w dniu 23.12.2015 r., godz. 18.07
Eychler ty wachasz,czy cos wciagasz, bedac na praktyce w jednym z oddzialow widzialem podobnych tobie Plomien swiecy jest symbolem pokoju,w rece poganina zle wrozy. Jedyne uczucie jakie mozna miec dla ciebie to litosc.
Panie Głowacki
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.12.2015 r., godz. 19.26
po co Panu taki artkuł? chciał Pan złożyć życzenia świąteczne to trzeba było to zrobić w krótkiej, zwiezłej treści. Po co te Pana wywody. Swoim wpisem prowokuje Pan te komentarze. Chce Pan rozgłosu to załatwił go Pan sobie;)
Życzenia Świąteczne
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.12.2015 r., godz. 19.30
nie będę pewnie oryginalny ale chciałbym złożyć wszystkim Państwu życzenia, życzenia jakie zawsze przy wieczerzy wigilinej składali mi moi dziadkowie i rodzice. "Daj Boże abyśmy tak w zdrowiu za rok dożyli" i ja Państwu również tego życzę. Wesołych Świąt. Jasio Małolat;)
jaś-ola-fasola
Dodane przez Smacznego ;) nie tylko karpia, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.13
jasiu wszedłeś w buty oli, oj ten Głowacki działa na was jak płachta na byka. Identyczna mądrość przez was przemawia, ale już dobrze skoro na tym polega terapia, bo to problem psychologiczny jest, niech tak będzie. Wszystkiego dobrego, niech Ciwam nie zabraknie Głowackiego, bo bez niego nie istniejecie jasiolu ;) smacznego, nie tylko karpia. Nie przeholować z dobrociami wigilijnej kolacji, nadmiar odkłada się na bioderkach. A z wiekiem efekt Wańki Wstańki. Bądźcie wszyscy zdrowi. Wesołych Świat. Prawego i Sprawiedliwego Nowego Roku ;)
Dodane przez A!, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.29
Co z tą świeczką EJchlej, Caritas podobno wpadł na ten pomysł 22 lata temu. Nie stać was na oryginalność towarzyszu miły?
do smacznego...
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.55
dziękuję bardzo za życzenia. To nie Pan Głowacki działa na nas jak płachta na byka tylko jego wypowiedzi. Jestem katolikiem i myślę, że na te święta powinniśmy zapomnieć o wszelkich swarach i waśniach i przeżyć te święta tak jak przystoi prawdziwemu katolikowi. Niestety nawet w takiej chwili nie możecie zapomnieć o polityce, ważnych swoich racjach i obelżywych krytykach tych, którzy mają inne zdanie niż Wy. Jeszcze raz życzę swoim bliźnim zdrowych i pełnych dobrej nadziei Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
ŚWIECZKI
Dodane przez ja, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.59
zapalcie sobie chanukowe świeczki jak wam polskich brakuje . Wesołych Świąt
elita alimenciarskiego sortu
Dodane przez KOD, w dniu 23.12.2015 r., godz. 22.29
Jak wam się widzi życiowa postawa lidera KOD. A jednak wyszło szydło z worka, tylko nie to, na które w całym kodzie czekano. To ci niespodzianka.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.12.2015 r., godz. 22.41
Przeczytałem kilkakrotnie felieton Marka Głowackiego i widzę jedno pozytywne przesłanie - jest wielka radość z świąt Bożego Narodzenia. Mimo, że jestem jednoznacznie zadeklarowany po jednej że stron to nie widzę powodu aby w okresie świątecznym, kłócić się na spotkaniach rodzinnych na tematy polityczne. W rodzinie "Wyszkowiaka" też powinniśmy dać sobie na luz i radośnie spędzić okres świąteczny. A tak na koniec przytoczę dowcip opracowany przez Szymona Majewskiego. Pytanie - Jaki jest obecnie największy hit muzyczny wśród posłów PiS ? Odpowiedź - "Budzikom śmierć "
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.12.2015 r., godz. 23.55
A po co zaraz majdan, nie potrzeba Majdanu, bo wystarczy, jak ktoś porządnie tupnie to Kaczyńskiego nie będzie, znamy ich bohaterstwo.
Dodane przez Majdan, w dniu 24.12.2015 r., godz. 00.17
Ty tupnij :) wszyscy się przestraszą.
światło z Betlejem nową światu da nadzieję
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.12.2015 r., godz. 06.29
Tak śpiewali harcerze na mszy w św. Wojciechu podczas której przekazali wyszkowianom światło przywiezione z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Msza miała harcerską oprawę i sądzę, że zarówno na tych, którzy już tę nową tradycję znają jak i na tych, którzy się z nią po raz pierwszy zetknęli wywarła duże wrażenie. Tak sądzę, ponieważ już po zakończeniu mszy, gdy harcerze śpiewali jeszcze swoją szczególną modlitwę praktycznie wszyscy jeszcze zostali, żeby jej wysłuchać. Motywem wiodącym harcerskiej modlitwy są słowa - "wszak Boga i Ojczyznę miłując chcemy żyć". To wszystko tworzyło piękny klimat. Betlejemskie światło pali się u mnie w domu cały czas przedświąteczny i w święta. Rano, gdy wstaję, jest jeszcze ciemno i światło przypomina mi od razu o tym, co zdarzyło się 2000 lat temu w Betlejem.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.12.2015 r., godz. 09.04
No tak, gdyby nie to światło to byś zapomniał.
Dodane przez ola, w dniu 24.12.2015 r., godz. 09.47
"Najważniejsze jest jednak nauczyć się dostrzegać biedę i krzywdę blisko nas, w naszym otoczeniu " - i tak oto Prezydent Andrzej Duda "pożyczył" Ukrainie 4 mld zł, do oddania na "święte nigdy", w końcu mieszkają blisko nas - a na deser wymienił gaz za prąd -
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.12.2015 r., godz. 09.55
A czemóż to Głowacki jeszcze nie zaczął psów wieszać na WOŚP i Owsiaka? Może światełko mu przypomni? Jak zaraz nie zaczniesz to się obudzisz z ręką w nocniku, i znów Owsiak zbierze więcej niż poprzednio (a w tym roku to mam nadzieję, że 5 razy więcej dzięki reklamie Pawłowiczowej i paru innych).
Dodane przez Altzheimer, w dniu 24.12.2015 r., godz. 10.00
Panie Głowacki, mój dziadek żeby nie zapomnieć wkłada kapcie do lodówki. Ale może być i światełko również, byle nie to w lodówce.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 24.12.2015 r., godz. 10.13
No to przynajmniej zrobił to w geście świątecznej pomocy. Rząd PO oddał na "święte nigdy" 4 mld Euro na ratowanie Euro, którego nie mamy i mieć nie będziemy. To jest dopiero dobroczynność. Wypocisz coś jeszcze :) krótka i wybiórcza pamięć (lemingoza, jeden z objawów). Wesołych Świąt.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.12.2015 r., godz. 14.27
To nie lemingoza, to pułtuska zaoczna POlitologia
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.12.2015 r., godz. 14.29
Za chwilę Maliniak podpisze na siebie wyrok (czyli ustawę likwidującą de facto Trybunał Konstytucyjny). Mam nadzieję że skończy się tylko Trybunałem Stanu, ale bym się nie założył.
Dodane przez AntyBox, w dniu 24.12.2015 r., godz. 14.58
Masz bliskich, zajmij się rodziną. Biedny jesteś, podwójnie.
Dodane przez ola, w dniu 24.12.2015 r., godz. 19.52
pozdrawiam wszystkich "zionących jadem" i życzę pogodnych Świąt Bożego Narodzenia - P.S. wstyd w Europie już został...tak trzymać!
podnieś rękę Boże Dziecię
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.12.2015 r., godz. 02.15
błogosław Ojczyznę miłą. Bardzo nam trzeba tego błogosławieństwa w czasie, kiedy przeprowadzamy zasadnicze zmiany w naszej Ojczyźnie. Oby się udały w jak największym stopniu. Sam "opór materii" jest duży - czy to sprawy gospodarcze, czy inne. A do tego bezwzględna walka eleganckiego towarzystwa tracącego apanaże i wpływy. Z pewnością nie będzie łatwo. Musimy się nastawić na to, że każdy chwyt, każda manipulacja jest możliwa. Na nasze jedno niewinne słowo prawdy natychmiast pojawi się dziesięć kłamstw. Na szczęście tych oszustów mamy już nieźle rozszyfrowanych i bardzo wielu ludzi się już na manipulacje nie nabiera. Dzięki temu właśnie odnieśliśmy w mijającym roku dwa wielkie zwycięstwa. Ale potrzebnych jest jeszcze wiele kolejnych.
Dodane przez Zumi, w dniu 25.12.2015 r., godz. 03.48
P.S. wstyd w Europie? to My mamy się wstydzić? Jesteś chora siostro. Startu, to się przekonasz.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.12.2015 r., godz. 03.49
Frank n is death?
Dodane przez Anonim, w dniu 25.12.2015 r., godz. 07.17
Kompleksy europejskie w 24 h leczę!
Dodane przez Hans, w dniu 25.12.2015 r., godz. 11.16
Chodzi o potężny kredyt we Frankach na Rybienku.
Dodane przez Do Oli, w dniu 25.12.2015 r., godz. 21.30
A niby Ty tego" jadu "nie masz? Grunt to dobra samoocena...
Dodane przez Anonim, w dniu 26.12.2015 r., godz. 00.40
Nie ma jak żmija robi wykład z jadu
Dodane przez Anonim, w dniu 26.12.2015 r., godz. 10.32
Wstyd w Europie, czy żal, że już nie bęą mogli manipulować rządem w Polsce. Skończy się dyrygowanie" polską orkiestrą" . Nareście rząd weźmie się za wprowadzanie obiecanych zmiam. Panie olu myślał pan, że TK będzie w stanie blokować wprowadzenie obiebanych wyborcom zmian?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.12.2015 r., godz. 10.32
"Opór materii" jest duży i będzie tak do referendum w 2016.Pozdrowienia dla zwolenników demokracji.
Głowacki hipokryta
Dodane przez aaa, w dniu 26.12.2015 r., godz. 11.24
Ile hipokryzji i złej woli trzeba w sobie mieć szanowny Panie Głowacki (przepraszam wcale nie szanowny), żeby z jednej strony opowiadać o świętach, wycierać sobie przy tym twarz wiarą i Chrystusem a z drugiej sieć nienawiść do ludzi mających inne poglądy polityczne. I jeszcze "podnieś rękę Boże Dziecię..." Średniowiecze Panie Głowacki, średniowiecze. A gdzie to podstawowe przykazanie chrześcijan dotyczące bliźnich???
Dodane przez Referendum?, w dniu 26.12.2015 r., godz. 14.08
PO i PSL inicjatywy referendalne w bardzo demokratyczny sposób mieliły. Teraz ich przedstawiciele zaczęli udawać zwolenników demokracji? Dobre sobie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.12.2015 r., godz. 17.07
My naród, obywatele państwa demokratycznego jakim jest Rzeczpospolita Polska w związku z ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju, które destabilizują wewnętrzny spokój oraz kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej występujemy z wnioskiem do Szanownego Senatu o zwołanie ogólnonarodowego referendum w sprawie skrócenia kadencji parlamentu RP i ponowne przeprowadzenie wyborów parlamentarnych wg ordynacji wyborczej procentowej nie większościowej co zagwarantuje, że wszyscy obywatele będą mieli swoich przedstawicieli w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej. Przez rząd Beaty Szydło została złamana Konstytucja RP art. 104, który głosi : "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej." Ponadto rząd ten wykonuje polecenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który chce sprawować władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądową jednocześnie w Polsce, na co nie ma naszej obywatelskiej zgody. Jako naród będący suwerenem władzy w demokratycznym ustroju mamy prawo domagać się poszanowania demokracji i Konstytucji RP, a jeśli to nie jest przestrzegane mamy prawo domagać się skrócenia kadencji rządu. Podstawa prawna:Ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1
Dodane przez Anonim, w dniu 26.12.2015 r., godz. 17.33
Wy (czyli kto) domagacie się poszanowania praw narodu polskiego? Dlaczego dopiero teraz, jak już nic nie macie do gadania. Mieliście czas na prawe rządzenie, a co robiliście? Działaliście tylko dla dobra swojego, swoich bliskich i kasiastych kolesiów. Mieliście władzę ustawodzawczą, wykonawczą i sądowniczą i dlatego doprowadziliście do zniszczenia przemysłu, dążyliście do zdeptania chrześcijaństwa, a z Polaków chcieliście zrobić niewolników.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.12.2015 r., godz. 20.09
My, czyli polski naród.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.12.2015 r., godz. 20.23
Możesz jaśniej? Gdzie ty widzisz ten zniszczony przemysł, zdeptane chrześcijaństwo i niewolnictwo? Może na drodze z Wyszkowa do Warszawy?
Anonim z 17:33
Dodane przez ja, w dniu 26.12.2015 r., godz. 20.27
10000000000000000000000000 na 10000000000000000000000000% się z Tobą zgadzam a Eychler no cóż KOD ( Komitet obrony du...) nic nie może to teraz krzyczy, że mu się krzywda dzieje. Oddaj moje składki , oddaj mój wiek emerytalny KODowcu
do aaa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.12.2015 r., godz. 20.42
Panie/pani aaa. Po pierwsze proszę uzasadnić swój pogląd - w którym miejscu ja "sieję nienawiść". Proszę podać cytat. Po drugie chrześcijanie nie atakują innych pod pseudonimem. Proszę więc nie powoływać się na chrześcijaństwo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.12.2015 r., godz. 21.24
Głowacki, skoro twierdzisz, że chrześcijanie nie atakują innych pod pseudonimem to czemu ty to robisz?
Dodane przez My Naród, w dniu 26.12.2015 r., godz. 22.39
Panie Marku Głowacki. Nikt niczego nie wskaże, bo to toczenie jadu wynika, tylko i wyłącznie z faktu, że jest Pan jedynym człowiekiem na poziomie po jasnej stronie, który jest w stanie zagrozić realnie GTW naszego miasta. Nie chcę tu porównywać innych z prawej i wymieniać ich dokonań i nazwisk, bo wygląda to tak: Głowacki i dłuuuuugoooo, dłuuuuugoooo nic!
Magia Świąt
Dodane przez Weronika, w dniu 26.12.2015 r., godz. 22.41
Chcę przypomnieć, ze mamy Święta Bożego Narodzenia...Ogarnijcie się z tymi zlosliwosciami! Szczególnie Ty, Marku Eychler
Dodane przez My Naród, w dniu 26.12.2015 r., godz. 22.49
Panie Marku Eychler, kiepsko. Nic panu nie wychodzi kompletnie. Nie potrafił pan porwać narodu (Wyszkowa) do zorganizowania Majdanku, wcześniej nie został pan nawet radnym pośród sąsiadów w systemie JOW. PO Adama Mroza się pana wstydzi, rodzina grubą kreską od pana odcina. Nie ma pan odwagi przyjść na spotkanie, których Klub GP organizuje wiele i w oczy swoje zarzuty powiedzieć Głowackiemu. Siedzi pan po forach i leczy tę soją frustrację obrzucając wszystkich błotem. Zamiast tego zrobiłby pan coś pożytecznego dla tego miasta, albo chociażby jakąś akcję charytatywną z przeznaczeniem na spłatę alimentów pańskiego nowego guru Kijowskiego.
V kolumna
Dodane przez Kaliope, w dniu 26.12.2015 r., godz. 23.33
Pani olu :) jeden przykład na Europę (czyt. Niemcy), przed którą mamy się wstydzić. Zapowiedzieliśmy repolonizację mediów, co doprowadza Niemców do szału. Ci sami Niemcy w garści trzymają swoje media poprzez prawo uniemożliwiające ich przejęcie przez obcy kapitał. Nie dostrzega pani ola :) podwójnych standardów? Wstyd, taki oświecony naród jak Niemcy, a jednocześnie taki zakłamany. Śmiejmy się z tego i róbmy swoje. Pani ola :) również, jak hiszpańska V kolumna, będzie po europejsku. P.s. jak idzie zadanie z Chinami, przerasta?
Dodane przez ola, w dniu 24.12.2015 r., godz. 09.47
Dodane przez Kaliope, w dniu 27.12.2015 r., godz. 00.12
"Najważniejsze jest jednak nauczyć się dostrzegać biedę i krzywdę blisko nas, w naszym otoczeniu " - i tak oto Prezydent Andrzej Duda "pożyczył" Ukrainie 4 mld zł, do oddania na "święte nigdy", w końcu mieszkają blisko nas - a na deser wymienił gaz za prąd " A tymczasem: Rząd Donalda Tuska wspomógł strefę euro, do której Polska nie należy większą kwotą niż ta, której brakuje w budżecie ponad "zaplanowany deficyt" ponad 24 miliardy złotych (wg ówczesnego kursu to - 5.8 mld Euro). Cztery miesiące później Tusk otrzymał od Niemców nagrodę imienia antypolskiego polityka republiki weimarskiej. Szklane paciorki za złoto i diamenty? 4 miliardy zł do 24! Chcesz jeszcze podyskutować ola :)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.12.2015 r., godz. 07.18
Wracam jednak jednego z wątków mojego felietonu. Zwróćcie uwagę Państwo na ten potężny wysiłek charytatywny społeczności katolickiej. Przede wszystkim tych inicjatyw jest mnóstwo. Przykładowo Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - Caritas, Szlachetna Paczka - ks. Jacka, Rodacy Bohaterom - Stowarzyszenia Odra Niemen itp. itd. Po drugie ich zakres jest potężny - jedynie Szlachetna Paczka zebrała w tym roku dary za ok. 54 mln zł, docierając z konkretną, bardzo potrzebną pomocą do konkretnych ponad 20 tys. rodzin, a inne inicjatywy zakres pomocy radykalnie powiększają. Po trzecie jest również wiele inicjatyw całorocznych, a także lokalnych, mniej znanych np. parafialnych, ale również bardzo istotnych. To wszystko tworzy wielki archipelag katolickich, lub inspirowanych naszą wiarą organizacji i inicjatyw charytatywnych. A pomimo to jesteśmy ciągle atakowani i obrzucani błotem. Czyżby wynikało to po prostu z tego, co powiedział Chrystus, a zacytowane zostało w ewangelii św. Mateusza - "z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich" ?
Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 27.12.2015 r., godz. 09.26
Cieszmy się mijającym rokiem, był pod wieloma względami przełomowym. Wygraliśmy właściwie wszystko pozostawiając za sobą "demokratów", którzy za nic mięli tę ideę kiedy sami rządzili. Nikt się dzisiaj tym szczególnie nie przejmuje. Po nowym roku wygrani zajmą się mediami, przyjdzie też czas na prokuratury i sądy. Radujmy się!
Bagno prezesa TK A. Rzeplińskiego
Dodane przez TD, w dniu 27.12.2015 r., godz. 09.55
Bezpodstawne są pomówienia o „brataniu się” Sędziów TK czy wręcz o ich „naradach” z politykami - informuje w specjalnym komunikacje biuro Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem nie podpisanych autorów pisma, takie kontakty są normą. Komunikat TK pojawił się po tym, jak wyszło na jaw, że w Sejmie prezes TK, Andrzej Rzepliński przygotowywał do wystąpień polityków PO, Nowoczesnej i PSL. Na pytanie czy za swoje usługi pobrał wynagrodzenie i jak często spotykał się z politykami poza salą obrad - prezes Rzepliński odmówił odpowiedzi.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.12.2015 r., godz. 15.25
Radujcie się, radujcie, bo wam już zbyt wiele czasu nie zostało.
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 27.12.2015 r., godz. 16.12
Twoje komentarze pokazalam waznej postaci z Nowoczesnej i wiesz co powiedzial? ,,juz teraz wiem,dlaczego tyle tracimy skoro ukazuja sie tak idiotyczne i o zgrozo nie na poziomie komentarze" Przeczytal rowniez co mysla o tobie forumowicze i to, ze nikt nie darzy cie szacunkiem.
Dodane przez Prawdziwe imie Ola, w dniu 27.12.2015 r., godz. 16.26
Panie Eychler,wczesniej w komentarzu z 26 12. Godz 22.49 zaproponowano panu zbiorke charytatywna na rzecz twego guru Kijewskiego aby zaplacic za niego alimenty ,ktorych unika placenia swoim dzieciom.Wobec tak skrzywdzonych dzieci powinien pan jednak zrobic te zbiorke. Najlepiej pod kosciolem,wtedy moze pan liczyc na sukces. Pomimo,ze gardze pana postepowaniemto moze pan liczyc na moje 2 zl.
Nikt nie dzrzy nowoczesnego szacunkiem... to skad ma mieć Petru 30%? Ściema, czarowanie
Dodane przez TD, w dniu 27.12.2015 r., godz. 17.10
Akcje na Wyszkowiaku są The Best! Nie wierzę w akcję z Nowoczesną! (że byłaby taka ogarnięta i znegowała MEY). Pokochajmy Eychlera takim jakim jest.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.12.2015 r., godz. 17.15
wasze komentarze pokazałem ważnej postaci z PISu i wiecie co powiedział? ,,już teraz wiem,dlaczego tyle tracimy skoro ukazują się tak idiotyczne i o zgrozo nie na poziomie komentarze" Przeczytal również co myślą o was forumowicze i to, że nikt nie darzy was szacunkiem, po czym wychylił ze mną toast - za PIS ( mówiąc do dna).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.12.2015 r., godz. 17.53
Szanowni Państwo! Kończą się święta. Czas refleksji, odpoczynku, rodzinnego ciepła i życzliwości, dobrych życzeń, życzliwości. Ale nie porzucamy dobrych przyzwyczajeń. Pozostajemy uśmiechnięci, pozostajemy życzliwi, pozostajemy otwarci. W poniedziałek koncert "Artyści dla demokracji' w Teatrze Roma w Warszawie. Niestety... teatr ma tylko 999 miejsc... Wszyscy się nie zmieścimy. Ale startujemy też ze zbieraniem podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą w sprawie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Im więcej podpisów, tym lepiej. Zaczynamy od tysiąca. W okolicach koncertu zamierzamy zebrać ten tysiąc. Wtedy rejestrujemy się u Marszałka Sejmu. Po rejestracji startujemy ze zbieraniem na dużą skalę. Wymagane jest 100.000. Ale jeżeli zbierzemy więcej, nie będzie problemu. Możemy złożyć dowolną liczbę podpisów - byle była większa od 100.000. A na ich zebranie będziemy mieli 3 miesiące. Od czasu zarejestrowania inicjatywy przez Marszałka Sejmu. Już za chwilę ruszamy. Ale pamiętajcie, Kochani, że procedury opisane prawem obowiązują. Podpisy złożone przed zarejestrowaniem inicjatywy przez marszałka Sejmu (poza pierwszym tysiącem) są nieważne. Musimy to zrobić porządnie. A równolegle prawdopodobnie będziemy prowadzić inne akcje. Szykuje się list otwarty do Prezydenta, możliwe są manifestacje czy pikiety lub publiczne zgromadzenia... Ale wszystko musi mieć swój głębszy sens i uzasadnienie. Pamiętajmy, żeby nie marnować sił na inicjatywy bezproduktywne, sprzeczne z prawem, nierealne. Myślmy i działajmy racjonalnie KOD-Akcja
Dodane przez Eychler to jednak prawda,ze lubisz do DNA, w dniu 27.12.2015 r., godz. 18.26
Ot i tylko to co potrafisz i na tym koncza sie twoje mozliwosci. Chlaj ale nie zapominaj o zbiorce pod kosciolem.
Fajna demokratyczna sprawa, te POdpisy!
Dodane przez Jacek, w dniu 27.12.2015 r., godz. 19.35
Powiinniście ich uzbierać przed ew. referendum tyle ile wasze rządy ich zmieliły. Jak na moje oko ok. 7 mln. 2. To zaklinasz stary rzeczywistość, z kiepskim skutkiem. Żałosny siwy żagiel!.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.12.2015 r., godz. 21.20
Ok Jacek,Jacek...Bardzo mało ludzi poszło na wybory.15% głosowało na tą twoją pis-partię.Dudka siedzi w sejmie z miną jakby laska niebieska spłynęła mu poniżej pasa.Szydło Beata to czasu strata.Marionetka,zderzak i pierwsza kobieta prezesa dotychczas lubiącego tylko mamę i swojego kota.Prezes lubi księży z Torunia ???
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 27.12.2015 r., godz. 22.44
Coraz bardziej podoba mi się Marek Eychler. Panie Eychler zrób pan majdanek w Wyszkowie. My się przyłączymy do tego wydarzenia, bo mamy swoje WĄTPLIWOŚCI co do samorządu w Wyszkowie co jest w rękach koalicji PO-PSL. W przyszłym roku nie ma wyborów więc przyjrzymy się dokładniej nie-rządom Nowosiela i jego kolesi. Wszystkiego naj w Nowym Roku.
Szanowna Redakcjo, szanowni czytelnicy
Dodane przez AntyBox, w dniu 28.12.2015 r., godz. 05.06
Występuję z apelem o to, by nie robić z tego forum darmowego słupa ogłoszeniowego dla wywrotowej organizacji KOD! Pod nazwiskiem Marek Eychler metodą kopiuj - wklej, zamieszczane tu są całe teksty propagandowe wprost ze strony facebook tej organizacji. Jak Pan Eychler chce te treści tu zamieszczać, niech zrobi to w formie płatnej reklamy lub ogłoszenia inaczej zrobi się z tego śmietnik. Dla ochłody proponuję najpierw Wylać Eychlerowi kubeł zimnej wody na łeb i go za karę powstrzymać na kilka tygodni. Wpis z 17.53 to czyste kopiuj wklej i jeszcze podpisane nie przez autora. Brzydkie i grozi zarzutem o plagiat. Naprawde trzeba z tym skończyć.
Wstyd nakręcany od wewnątrz. Kto ma jeszcze europejskie kompleksy?
Dodane przez Opielka, w dniu 28.12.2015 r., godz. 06.35
W tym temacie funkcjonuje swoiste perpetuum mobile. Polscy publicyści krytyczni wobec nowej władzy, a często powiązani z redakcją na Czerskiej (GW-no), publikują krytyczne artykuły w zagranicznych mediach, które następnie polskie media krytyczne wobec rządu z lubością przytaczają jako "zagraniczne opinie o Polsce pod rządami PiS." W taki sposób nakręca się na swoje własne "europejskie" kompleksy wielu odbiorców tego zmanipulowanego przekazu. A kiedy dodatkowo z larum histerii na swoim fbooku wystąpi jakiś V-ligowy "europejski" polityk, gorączka i sraczka u takich politologów jak "ola" gwarantowana.
Bardzo mało ludzi poszło na wybory.15% głosowało na tą twoją pis-partię.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 07.29
Zasady są dla wszystkich jasne. Wybory do parlamentu są wiążące bez względu na frekwencję. Wygrywają ci, którzy na nie chodzą. Nie mów, że nie wiedziałeś.
elektorat się wykrusza
Dodane przez jasio małolat, w dniu 28.12.2015 r., godz. 09.43
Prezes może i lubi księży z Torunia ale najważniejszy z najważniejszych, "Wasza Magnificencja Ojciec Rektor" Tadeusz R. nie pała już taką miłością do Jarosława prezesa i Andrzeja prezydenta. Zaczyna już nawet w swojej rozgłośni krytykować ich poczynania. Myślę, że w niedługim czasie nastąpi wielki rozłam w PIS. Tam też są ludzie normalni, cieszący się wysokim statusem społecznym, którzy firmując swoim imieniem i nazwiskiem wizję demokracji wg Jarosława prezesa, tracą swoją wiarygodność i swój dorobek intelektualny w oczach swojego otoczenia. Czy warto tak się poświęcać dla Jarosława prezesa? sami muszą to ocenić i podjąć decyzję;)
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 28.12.2015 r., godz. 10.21
Jasiu był z rana na łOnecie. A tam, jak to za Niemcóf. Jedna wielka wścieklizna. Jasiu, POzdrów olę ;). Możesz w lustrze :)
Dodane przez gs, w dniu 28.12.2015 r., godz. 10.54
Osobiście wprowadziłbym do regulaminu komentowania zapis, że wpisy, które nie odnoszą się do treści artykułu nie były publikowane.
Dodane przez Jacek, w dniu 28.12.2015 r., godz. 10.56
Głosowałem i popieram PiS, ale w ogóle nie słucham i oglądam mediów o. Rydzyka. Dasz wiarę? Ale dziwię się, że akurat was jasiu zelektryzowała ta plotka. Robicie się małostkowy.
Dodane przez Jacek, w dniu 28.12.2015 r., godz. 10.59
Jeszcze jedno, zgadzam się z apelem AntyBox. Eychler jak chce siać propagandę za KOD niech płaci. Zbanować trolla, który podpisuje się z imienia i nazwiska pod nieswoimi tekstami.
KOD Z OBRAZKa
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 11.03
Drogi panie redaktorze- w swoim artykule piszesz ,że ,, Wyszków jest pod tym względem konserwatywny... ''. Wczytując się w kontekst , logika wskazuje odwrotnie ,że Wyszków jest postępowy pod względem odniesienia do nurtów religijnych. Z szacunkiem odnosi się do kultywowania poglądów , obrzędów prawicy. Pleć pleciugo byle długo! Ciekawy jestem natomiast, jaka jest podszewka ponoć nie zakłamanych prawicowców oraz ich odniesienie do ludzi , którzy mają naprawdę inną wizję świata niż prawicowa?
Do gs
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 11.21
Ja nie mam nic do ukrycia, niczego się wstydzę. Wręcz odwrotnie sądzę w demokracji każdy ma prawo do wyrażania wypowiedzi, które z pewnością nawiązują do tematu chyba , że któś jest nie obeznany w zagadnieniu. Zmiana Regulaminu pachnie sądem , bezprawnym zarządzaniem pod podszewką , którego kryje się ogrom bezprawia. Nikt już nie chce zarządzania totalitarnego , metodologicznie ustawionego poprzez zasłanianie się prawnikiem. To już było i jest znane! Samemu trzeba być w porządku , czy to w rubryce komentarze, czy po prostu w codziennym życiu! Co poniektórzy muszą się tego nauczyć , przystosować do wykonywania należnych powinności a nie dostosowywać prawo pod siebie.
do gs
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 11.30
z komentarzy czytelników korzystają różne media dzięki czemu jest też jest szansa na upublicznianie przekrętów a nie zasłanianie się sądem!
Dodane przez do gs, w dniu 28.12.2015 r., godz. 12.17
Oj nie na temat, a komu to jeszcze przeszkadza? Wystarczy, że będzie przestrzegane netykieta i Ejchler nie będzie uprawiał plagiatów.
Nowe wraca!
Dodane przez zyx, w dniu 28.12.2015 r., godz. 12.41
Dodane, przez Marek Głowacki, w dniu 25.12.2015 r., godz. 02.15 pod tytułem „ podnieś rękę Boże Dziecię”, kilka zdań do jego felietonu wieje grozą. Wpis ten kończy się takim tekstem; „Na szczęście tych oszustów mamy już nieźle rozszyfrowanych i bardzo wielu ludzi się już na manipulacje nie nabiera. Dzięki temu właśnie odnieśliśmy w mijającym roku dwa wielkie zwycięstwa. Ale potrzebnych jest jeszcze wiele kolejnych”. Podaj pan kto rozpracował tych oszustów, czy to jakaś podziemna organizacja? Czy taka inwigilacja nie była przypadkiem nielegalna. Za chwilę, dzięki tym zwycięstwom, pewnie będzie to już dopuszczalne! Dwa zwycięstwa już macie. „Ale potrzebnych jest jeszcze wiele następnych”. A jakie to mają być kolejne zwycięstwa? No to proszę o wykaz potrzebnych waszych zwycięstw. Trzeba się przygotować! Może nawet szykować cebulę. W „kiciu” jak znalazł. A tytuł wpisu kojarzy się z „Gott mit uns”. Stary Wyszkowianin, w dniu 27.12.2015 r., godz. 22.44 dodał wpis którego fragment brzmi „ Panie Eychler zrób pan majdanek w Wyszkowie. My się przyłączymy do tego wydarzenia (…)”. Przypomnę „Staremu ...”, że Majdanek brzmi groźnie. Mimo, że pisane małą literą mówi tak jak hitlerowska swastyka a nie azjatycki symbol szczęścia i pomyślności. Podniesiona ręka nazistowskiego pozdrowienia to nigdy nie będzie zamawianych 5 piw.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 28.12.2015 r., godz. 13.23
Ja to się bardzo cieszę z faktu, że można tu swobodnie komentować. Felietony Pana Marka rozbudzają emocje i o to chyba w tym powinno chodzić. Trwa tu dyskusja na wiele ważnych tematów. Poruszane sprawy dotyczące całego kraju przekładane są też na nasze lokalne podwórko. Ludzie dowiadują się wielu ciekawych rzeczy. Dlatego uważam za normalne to, że jedni lubią to forum a inni, mający z paznokciami, mają na nie alergię. Wiedzą, że zamiatanie brudów pod dywan nie przynosi już oczekiwanych efektów.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 14.11
Tu jest fajniej niż na wieśbooku u nie jednego aktywisty.
LUBIę komentarze
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 14.36
pana Marka Eichlera!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.12.2015 r., godz. 15.41
Panie zyx, najbardziej wieje grozą od modlitwy "Ojcze nasz". Jest tam wyraźna zapowiedź represji kaczystowskich wobec działaczy KODu. Trzeba się tylko dobrze wczytać. Kolportujcie w jak największej liczbie tę modlitwę na wyszkowskich manifach, a także drogą elektroniczną. Tym sposobem szybko doprowadzicie reżim PiS do upadku.
Dodane przez Wstyd, w dniu 28.12.2015 r., godz. 16.30
Ale z tym plagiatem Eychler dał ciała uuuuu! Chciał być mądry.
Dodane przez gs, w dniu 28.12.2015 r., godz. 20.00
Może warto utworzyć prawdziwe forum dyskusyjne, gdzie każdy mógłby "zapodać" temat do dyskusji. Dla mnie logiczne jest, że komentarze pod artykułem odnoszą się/powinny się odnosić do tego właśnie artykułu. Osobiście miałbym wiele pytań min. do p. Marka Głowackiego czy też p. Marka Eychlera, czy też szerszej publiczności, ale nie mam możliwości zapytać. Oczywiście chciałbym zadać te pytania publicznie, aby każdy mógł zapoznać się z odpowiedziami czy też opiniami. W tym momencie panuje tutaj chaos. p. Marek pisze o Świętach, a komentarze o obecnej sytuacji politycznej krajowej czy lokalnej. Bezsens.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.12.2015 r., godz. 20.12
Odnoszę wrażenie po przebiegu dyskusji, że cokolwiek by nie napisać pozytywnego o społeczności katolickiej i naszej wierze wzbudzi to w pewnej niewielkiej, ale agresywnej grupie ludzi wściekłość. Mamy od razu do czynienia z próbami zmiany tematu, przekręcaniem sensu słów, albo po prostu z frontalnym atakiem. Na szczęście jednak tak reagujące osoby to absolutny margines.
Panie Marku
Dodane przez jasio małolat, w dniu 28.12.2015 r., godz. 22.05
już na początku pisałem Panu, że jeżeli chciał Pan złożć życzenia świateczne to trzeba było to zrobić bez zbędnych wywodów a to co Pan wywołał to tylko Pana zasługa. Pana wypowiedź jest jedną z metod socjotechniki, która ma na celu odwrócić uwagę słuchacza od tematu artykułu a skupić go na ukrytym przekazie będącym akurat tu Pana poglądem na społeczeństwo. Życzenia świąteczne zawiera jedynie temat i ostatnie zdanie artykułu. Następnie w dyskusji "podnieś rękę Boże Dziecię Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.12.2015 r., godz. 02.15" nawiazuje Pan do zmian politycznych i tym samym utwierdza Pan jaki był Pana cel pisząc ten artykuł. Dla Pana mogę być absolutnym marginesem ale gdyby Pan uczestniczył w moich szkoleniach lub konsultacjach to wiedział by Pan jak można skutecznie manipulować opinią społeczną tak ażeby nikt nie zorientował się, że jest manipulowany. Przydało by się trochę pokory i nie mierzenia ludzi własną miarą;)
Dodane przez AntyBox, w dniu 29.12.2015 r., godz. 05.14
jasiolu, obserwując twoje wypociny ze zdumieniem czytam, że robisz jakieś szkolenia lub konsultacje. Nie macie pojęcia o czym piszecie i od samego początku, musicie to przyznać, nie wzbudziliście tu większego zaufania. A to warunek do skutecznego manipulowania opinia społeczną, w sposób ażeby nikt nie zorientował się, że jest manipulowany. Forum na wasze wypociny okazało się oporne. Na nic zdały się "socjotechniki" Nikt się tu przed Unią nie wstydzi polskości ze wszystkimi jej przywarami. Kurs franka interesuje jedynie tych, którzy spłacają kredyty w tej walucie. Za Trybunał nikt z nas, no może Eychler, nie pójdzie umierać na barykadach KOD. A i wartość merytoryczna podpisanej przez PAD noweli skutecznie zaczyna się przebijać do świadomości społecznej. Za pół roku nikt o rzekomym zamachu na tę instytucje nawet się nie zająknie. Panowie w śmiesznych czapeczkach wezmą się za robotę, bo 22 tys. pensji zobowiązywać powinno do czegoś więcej niż trzy posiedzenia w miesiącu. Nie chciał bym uczestniczyć w twoich szkoleniach nawet gdybyś mi za to płacił. Tak samo jak nie dopuszczam racji kiepskich psychologów po jeszcze bardziej beznadziejnych uczelniach w systemie zaocznym. Wasza pedagogika i manipulacja nie zrobiła tu większego wrażenia, spaliła na panewce.
Dodane przez hajke, w dniu 29.12.2015 r., godz. 07.26
Udało Ci się kogoś zmanipulować Jasiu? Chyba tylko na nowokomuchu. Nie myślisz, że kogokolwiek na tym forum powalił wpis z g. 9:43 "elektorat się wykrusza". Przypomina mi to fragment wywiadu Staniszkis we Wprost zamieszczony na Onecie. Parafrazując - "wykruszają Ci się pomysły".
Dodane przez Tik tak, w dniu 29.12.2015 r., godz. 08.26
jasio małolat ocena p. Głowackiego jego cynizm, Właściwy
Robisz szkolenia?
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 29.12.2015 r., godz. 09.05
Złotówki byś ode mnie nie powąchał :)
Jeszcze będzie przepięknie, Jeszcze będzie normalnie..."
Dodane przez TD, w dniu 29.12.2015 r., godz. 10.05
tych słów piosenki Tomasza Lipińskiego (Tilt) użył na swoim blogu polityk PO Adam Szejnfeld przeciwko rządowi Beaty Szydło oraz PiS. Poseł Platformy nie musiał długo czekać na odpowiedź artysty: "Pan poseł raczył mnie zacytować. Oczywiście pamięta Pan, jak ta piosenka wspierała państwa kampanię przed 8 laty? Podobnie jak absolutna większość moich koleżanek i kolegów po fachu poparliśmy was, ba, nawet wasz dzisiejszy zagorzały wróg - Paweł Kukiz stał z nami ramię w ramię"- przypomniał.
Tomasz Lipiński przypomniał Szejnfeldowi:
Dodane przez TD, w dniu 29.12.2015 r., godz. 10.07
"- Odwdzięczyliście się, podnosząc VAT nawet na malutkie koncerty klubowe do 23%, co spowodowało finansowe tąpnięcie na rynku koncertowym. Znieśliście przyznany twórcom przywilej zwolnienia od opodatkowania 50% dochodu (od II progu), przywilej pozwalający nam inwestować w swój warsztat pracy, pokrywać spore koszty własnej działalności, których nie możemy odliczyć w żaden inny sposób. Ta w 100% populistyczna decyzja objęła tylko nieco ponad 100 (tak, stu) autorów i kompozytorów scenicznych, bo tylko tylu przekracza II próg podatkowy; czyż koszt jej wprowadzenia nie był wyższy od dochodów uzyskanych przez budżet? Ten przywilej przyznał twórcom Piłsudski, zachowali go władcy PRL, a wy go znieśliście bez żadnej ekonomicznej racji. Może wydawało się wam, że ciemny tłum temu przyklaśnie? Pod waszymi rządami zachowaliście przepis uniemożliwiający muzykom niezatrudnionym na etatach założenie swojego związku zawodowego, przepis uznany przez Trybunał Konstytucyjny za sprzeczny z Konstytucją"
Tomasz Lipiński - bardzo proszę, panie pośle, niech mnie pan więcej nie cytuje
Dodane przez TD, w dniu 29.12.2015 r., godz. 10.13
- Dzięki wam artyści w Polsce zbiednieli - i nie mam tu na myśli tych kilkudziesięciu artystów-celebrytów, których w kółko oglądamy w telewizyjnych programach i reklamach. Mam na myśli pozostałe 99% twórców i wykonawców, którzy z coraz większą trudnością wiążą koniec z końcem. Dlatego bardzo proszę, panie pośle, niech mnie pan więcej nie cytuje – napisał na Facebooku Tomasz Lipiński.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.12.2015 r., godz. 10.13
Panie Głowacki, panie Cabaj (piszący tu pod dziesiątkami pseudonimów). O tym jak posługiwać się socjotechnikami i manipulacją w mediach, w kontaktach ze społeczeństwem najlepiej uczy Wyższa Szkoła Manipulacji Medialnej i Społecznej stworzona przez Ojca Dyrektora w Toruniu za pieniądze ukradzione stoczniowcom. Koniecznie musicie się tam zapisać na na choćby krótki kursik.
;)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 29.12.2015 r., godz. 12.09
taka banalna wypowiedź jakiegoś tam jasia małolata a wzbudza tyle kontrowersji. Ja swój cel osiągam za każdą swoją wypowiedzią, a Wy?;) i kto tu daje się wmanewrować;) chyba musicie pokończyć te beznadziejne uczelnie i to koniecznie w systemie zaocznym;)
Dodane przez ela, w dniu 29.12.2015 r., godz. 12.27
Panie Marku, to prawda, że podpisał się Pan pod czyimś tekstem z imienia i nazwiska?
Dodane przez W, w dniu 29.12.2015 r., godz. 14.29
Jasiu, robisz dokładnie to, czego od ciebie oczekuję. Nie musisz wiedzieć kim jestem i jaki jest mój cel. Ważne, że jesteś aktywnym trybikiem. Tacy są mi tu potrzebni. Życzę zdrowia.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 29.12.2015 r., godz. 15.19
Tyle kontrowersji, to wzbudzają felietony Marka Głowackiego. Ty jesteś jednym ze wzbudzonych. Chciał nie chciał. Nakręcasz się i chyba o to mu chodzi ;)
do W
Dodane przez jasio małolat, w dniu 29.12.2015 r., godz. 15.22
również dużo zdrówka dla całej redakcji;) Cieszę się, że doszliście w końcu do wniosku, że te wypociny "aktywnego trybika" robią dla Was kawał dobrej roboty;) Pozdrawiam.
Dodane przez Do Marka E., w dniu 29.12.2015 r., godz. 15.40
I co z tą imprezą w dancingu co Roma się nazywa, panie Marku? Nie było słychać nic na TVN. A ile to podpisów zebraliście aby obalić TK ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.12.2015 r., godz. 16.14
Co z imprezą w Teatrze Roma? Byłem na niej wraz z rodziną. Świetne patriotyczne przedstawienie.
Dodane przez X, w dniu 29.12.2015 r., godz. 16.15
Zareagowałaś dokładnie tak jak chciałem. Wystarczyło "W". Trybisz?
Pytanie?
Dodane przez Hania, w dniu 29.12.2015 r., godz. 16.29
Wiadomym jest, ze PO,PSL w akcie rozpaczy PO utracie a wiadomo przeciez czego,nazbierala oplaconych klakierow,tylko zauwazcie jedno,wszyscy ci sa o tak niskim poziomie inteligencji,ze szokuje. Dyzurni ktorzy maja swoje rewiry do siania propagandy maja tez z nadania karteczki,z ktorych przepisuja te teksty. Wczytujac sie w inne wydawane w kraju lokalne gazety,powtarzaja sie identyczne wpisy. Wpisy ,,jasia malolat" jak ulal pasja do poziomu niedoksztalconego malolata, pan ola,stara trzymac sie poziom,natomiast Eychler powala nie tylko plagiatem,ale tez prostactwem I chamstwem. No coz pisza tak jak im nakazano. PO kazdorazowym szkoleniu manipulacyjnym ,ktorym jestescie poddawani,wiadomo co was uczyno.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.12.2015 r., godz. 18.45
Piszcie co chcecie. Ja wiem swoje: pracujemy dla zachodnich korporacji( które unikają płacenia podatków), prawo pracy zmienili tak, aby pracodawcy mogli nas wyzyskiwać i na dodatek mamy pracować do usranej śmierci.
Dodane przez słoń, w dniu 29.12.2015 r., godz. 23.36
Panicz Eychler i jemu podobni myśleli, że dzięki KOD zostaną wielkimi ideowcami. Skończył się TK skończyła się kasa na KOD. Rzepliński zostanie zagoniony przez Ziobro do roboty a jak będzie się opierał to dostanie dyscyplinarkę od Ziobry i Pawłowicz i pożegna się z przywilejami. PiS w większości to prostaki ale w miesiąc uporali się z sędziami i ugrali pięciu swoich. A PO, PSL i Nowoczesna kwiczą. Żeby w Wyszkowie było normalnie to podobnie było by w Wyszkowie. Ale nie będzie walki z Nowosielem jak można dostać bejsbolem w plecy od swoich. Swoich to za dużo powiedziane, jak powiedział klasyk, nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.12.2015 r., godz. 00.11
Drodzy KODerzy i KODerki! Najważniejsze informacje po dzisiejszym posiedzeniu Zarządu KOD: 1. wydarzenie "Nie oglądam noworocznego orędzia prezydenta Dudy" albo "Sylwestrowy spacer". W Sylwestra o godz. 20.00 czyli w chwili gdy w tv wystąpi prezydent A. Duda ze zwoim noworocznym orędziem, wszyscy wychodzimy na krótki spacer i robimy sobie zdjęcia. A potem wrzucamy na FB. Najlepiej fotkę byłoby z zegarkiem, żeby było widać, że to w tej dokładnie godzinie nie było nas przy telewizorze. To nasz protest przeciwko temu co w minionym roku prezydent Maliniak mówił i robił; 2. pikieta 12.01.2016 pod Trybunałem i zbieranie podpisów pod naszą obywatelską inicjatywą ustawodawczą dot. właśnie Trybunału; 3. codziennie będą informacje nt działań KOD i Zarządu wokół tej własnie inicjatywy; 4. jest pierwszy bardzo ogólny zarys projektu programu KOD. Zostanie przesłany do regionów do dyskusji, a przyjęte w regionach opinie będą podstawą przy redagowaniu programu. 5. rozszerza się i zmienia praca Biura Prasowego. Będą cotygodniowe newslettery z informacjami o działaniach KOD, planach, o tym robi Zarząd i co dzieje się w regionach. Będą też newslettery redagowane specjalnie dla prasy zagranicznej. Zmieni się sposób komunikacji między regionami a centralą. Rozbudowana zostanie i będzie szerzej wykorzystywana w komunikacji strona interentowa KOD. - tyle w największym skrócie. Jutro będą szersze informacje na te tematy i na inne również, po spotkaniu sekcji Akcja przekażę Państwu informacje. KOD-AKCJA-Mazowieckie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.12.2015 r., godz. 01.57
Dowcip roku 2015 : "prezydent" Duda powiedział - podjąłem decyzję...
do jasia małolata
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.12.2015 r., godz. 06.16
Formuła felietonu daje dużą swobodę w dobieraniu wątków. Nie jest pan pierwszym, który mi sugeruje, co powinienem pisać. Proszę tego nie robić, nie odniesie to bowiem żadnego skutku - to jest mój suwerenny wybór. Tym razem przedmiotem moich rozważań są okołoświąteczne obserwacje naszego wyszkowskiego społeczeństwa utrzymane w pozytywnym tonie. To ciekawe, dlaczego taki pogodny materiał wywołuje taką agresję ? Odnoszę wrażenie, że pan tę agresję usprawiedliwia, choć miło mi stwierdzić, że w pańskich wypowiedziach jej nie ma. Proszę nie zarzucać mi manipuacji. Nie było to moim zamierzeniem i celem. Po prostu cieszę się ze świąt we wszystkich aspektach :religijnym, rodzinnym ispołecznym.
Dodane przez Jajka, w dniu 30.12.2015 r., godz. 09.53
Świetne patriotyczne przedstawienie? Do tej pory to z patriotyzmu sobie lewak Eychler drwił. Co kryzys wieku średniego potrafi z facetem zrobić. Ale gratulacje panie Marku. To forum też jest w patriotyczne.
Do x
Dodane przez PaWIK i Roma, w dniu 30.12.2015 r., godz. 11.20
ja i inni w ogóle się nie mylą i też tak myślą
Dodane przez Zenek, w dniu 30.12.2015 r., godz. 13.54
Ludzie po co się tak kłócicie, tyle jadu na siebie wylewacie? I tak wszyscy skończycie w dole, dostając na zakończenie od grabarza w dooopę. Jak tak czytam tą nazwijmy dyskusję, zmierzającą ewidentnie tylko i wyłącznie do zniesławienia i poniżenia oponenta, inaczej myślącego to dochodzę do wniosku, że w społeczeństwie polskim, uważającym się za katolickie, jednak religia nie przyczynia się w Polsce do podniesienia poziomu moralnego społeczeństwa. Smutne. No ale cóż, taki naród. Chyba jest jednak coś na rzeczy w tym co mówił Piłsudski, który no ta bene nie jest moim ulubionym bohaterem: "Naród wspaniały tylko ludzie qrwy"
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 30.12.2015 r., godz. 17.17
Nie wiedziałem, że Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, Andrzej Duda, będzie miał wystąpienie w Sylwestra o godzinie 20.00. Zasiądę specjalnie wysłuchać ciekawego orędzia mojego Prezydenta na przyszły rok. Wiwat Prezydent !!! Wiwat Wszystkie Stany. Jedno mnie martwi, że widząc takich KODerów, mnóstwo emocji, wścieklizna medialna a z drugiej strony otwartość Prezydenta i bycie wśród ludzi, może to się skończyć źle i Prezydent może nie do...yć końca kadencji.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.12.2015 r., godz. 18.25
Ok. Już po świętach. Następne wydanie Wyszkowiaka za tydzień. Z bieżących informacji - mamy prawdziwą burzę nowych ustaw i tematów. Najbardziej bieżący temat to ustawa mediana. Na razie najbardziej podobała mi się wypowiedź Kukiza, który oświadczył, że pod koniec rządów PO TVP było agencją PR dla rządzących. Celne ! Pani poseł Lichocka natomiast długo wymieniała dziennikarzy zwalnianych przez PO-PSL w ramach czystek po objęciu rządów. Natomiast pani marszałek Kidawa w ramach wolności zarządziła przerwę, gdy pani poseł PiS przedstawiała analizę dotyczącą stronniczości TVP za rządów PO - bardzo ciekawą zresztą. Ważne zmiany w mediach publicznych już niedługo. Ufff.
Dodane przez gs, w dniu 30.12.2015 r., godz. 20.17
Fakt, mamy prawdziwą burzę nowych ustaw i tematów, ale ja bym to nazwał burzą bubli prawnych. Przypomnę Ustawę, którą PiS poprawiał po tygodniu chyba od uchwalenia. Ustawa medialna ma na celu tylko i wyłącznie wymianę Zarządów i Rad Nadzorczych. Dlaczego tylko tyle? Ponieważ najważniejsze, aby była to agencja PR dla PiS, a nie PO-PSL. Sondaże spadają, zatem trzeba szybko zrobić sobie z mediów tubę propagandową. Słyszałem informację, że gdy TV publiczna będzie już narodowa to będzie można cenami za reklamy sterować TV komercyjną. Ot takie ręczne centralne sterowanie. Tak samo słyszałem o bankach, gdyby chciały przerzucać koszty podatku na ludzi to jedyny słuszny bank "państwowy" będzie próbował sterować tak cenami, aby uderzyć w banki komercyjne. Ot takie ręczne sterowanie rynkiem. Czy całkiem niedawno nie mieliśmy takiego okresu? Czy nie przypomina nam to jakiegoś byłego już ustroju? Mało? No to jeszcze coś. Jak nazwać sytuację, gdy państwo zabiera jednym, aby dać drugim? Państwo wie lepiej jak wydawać pieniądze? Czy to nie jest socjalizm? "Zaorali" Trybunał w stylu godnym pożałowania. Przejmują media w ten sam sposób. Prześmieszna sytuacja na Komisji, gdy PiS przegrało głosowanie o odłożenie posiedzenia, to szybko ściągnęli swoich i zarządzili ponowne głosowanie. Żenada. Ostatnio też było podobnie. PO wygrało głosowanie wprowadzając jakąś poprawkę. Jednak następnego dnia chyba PiS zgłosiło poprawkę do tej właśnie poprawki i przegłosowało PO. Kolejna żenada. Zero klasy. Poziom polskiej polityki spadł znacznie. Ja nie wiem czy w ogóle można nazwać to jakimkolwiek poziomem. p. Marku, czy podoba się Panu ten styl pracy? Tylko mam prośbę, aby nie odwoływać się to słynnego hasła "...a PO z PSL to robili tak i tak...", ponieważ wydawało mi się, że miało być właśnie nie tak jak za PO-PSL. W kampanii miało być 500 zło na każde dziecko. Potem jednak nie. Na drugie i kolejne. Słyszałem o 500zł brutto, czy nie dla wszystkich. Ciekawe jaki będzie ostateczny kształt. Od tego zależy ile ludzi poczuje się oszukanych. Podatek bankowy miał być mniejszy, ale będzie większy. Widać, że budżet się nie "dopina". Tu nadal dziwię się Wam drodzy sympatycy, że nadal wierzycie w to, że nie zapłacicie/zapłacimy za to my wszyscy podwyżkami. Ostatnio słyszałem, że właśnie na Węgrzech opłaty i prowizje wzrosły jednak. Wzrosną też koszty ubezpieczeń, ale jak widać sympatycy PiS są bogaci i dla nich obciążenia te są marginalne. Niestety nie widać tutaj, żadnych kroków w kierunku pro-gospodarczym. Zwykłe zabieranie pieniędzy obywatelom i bezsensowne rozdawnictwo. Zemsty miało nie być, a wyraźnie widać, że to się właśnie dzieje. Ile w tym wiarygodności? Nic. W kampanii p. Beata Szydło pokazywała teczkę z ustawami na 100 pierwszych dni. Ciekawe czy w tym zestawie były ustawy o TK i mediach. Kolejny dowód na wiarygodność. p. A. Duda wygłosił oświadczenie po podpisaniu ustawy. Bał się pytań? Nie chciało mu się odpowiadać? Odniósł się tylko do dwóch zapisów w tej ustawie. A te zapisy bardziej kontrowersyjne? No cóż. Takich oto wybraliśmy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.12.2015 r., godz. 21.46
Panie gs, jak rozumiem chwyt pewnego sowieckiego propagandysty bardzo się panu spodobał. Mam na myśli te słynne słowa - "do tej pory atakowaliśmy rząd, teraz dla odmiany będziemy atakować opozycję". Po ostatniej zmianie rządu z koalicji PO-PSL na zjednoczoną prawicę kolej znowu na rząd ? Jeżeli chodzi o wybieranie tzn. kto kogo wybierał. Ja wybrałem prezydenta Dudę i posłów, a więc również rząd zjednoczonej prawicy. Nie po to, żeby udawali zmiany, ale żeby je śmiało wprowadzali. Mieliśmy 25 lat rządów drobnych cwaniaczków i postkomunistycznych oligarchów, umacniania się obcych wpływów i rozdrapywania Rzeczypospolitej jak tego czerwonego sukna. I kulminacja tego wszystkiego w ostatnich 8 latach.To już wystarczy. To na kilometr cuchnie czasami sasko-stanisławowskimi. Czas na zmiany. A pan kogo wybierał ?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 30.12.2015 r., godz. 23.27
Muszę się zgodzić z Markiem - nie po to wybieraliśmy zjednoczoną prawicę aby udawali zmiany. I mimo, że wiele rzeczy mi się nie podoba w działaniu to jednak jest to jedyny walec, który obecnie pcha Polskę do przodu. GS życzysz Polsce źle jeśli sądzisz, że mamy obecnie inną alternatywę. Pamiętamy ostatnie kroki B.Komorowskiego i jego odzywki do "specjalisty od kur", pamiętamy ostatnie chwile niezdarnej premier Kopacz. A czy taką alternatywą jest Petru z 27 posłami? Zjednoczona prawica z Jarosławem, prezydent A. Duda, premier B.Szydło, liczni doradcy z Instytutu Sobieskiego i klubu Jagiellońskiego, NSZZ S, są w stanie dać nową jakość życia w Polsce. Jest wiele przeszkód po drodze ale albo pójdziemy ścieżką średniego rozwoju i popadniemy w stagnacje koło roku 2025 albo znajdziemy dodatkowe, nowe moce, zmotywujemy przedsiębiorców do inwestycji i będziemy na nich chuchać i dmuchać, znajdować nowe rynki zbytu i zwiększać eksport produktów przetworzonych itp. Nie ma prostych rozwiązań. Co do TK to ostatnio nawet niepisowska konstytucjonalistka, Genowefa Grabowska, stwierdziła że artykuł 197 Konstytucji RP, w brzmieniu -... "Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa...", mówi, że TK nie może dowolnie postępować tylko zgodnie z ustawą. Prezes Rzepliński przekomarza się z większością w Sejmie i wyznaczył 10 a nie 13 sędziów do orzekania ale zamiast uspokoić sytuację ją zaognia. Chce spięcia ale źle robi dla Polski. Jarosław już stwierdził, że następuje rokosz sędziów. Podgrzewanie atmosfery nikomu służyć nie będzie a usztywni stanowiska, zwiększy agresję. Po wielu stronach.
Dodane przez Lidka, w dniu 31.12.2015 r., godz. 00.33
Dzieki,rowniez nie wiedzialam,ze o 20.00 w Sylwestra bedzie wystapienie pana prezydenta. Wraz z rodzina zasiadziemy przed telewizorem,zeby w skupieniu moc wysluchac oredzia.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.12.2015 r., godz. 09.15
Z panami Głowackim i Gajewskim żaden człowiek samodzielnie myślący w polemiki i wymianę zdań wchodzić nie powinien. Dyskusja z nimi sprawiać może wrażenie, że mają oni "jakieś swoje, bliżej nie określone" racje, ubrane oczywiście w wyświechtane populistyczne zwroty rodem z pamiętnej nagonki przedwyborczej, na którą dało się w Polsce nabrać 37% tych co na te wybory poszli.
Powiedz mi na kogo głosowałeś, a powiem ci kim jesteś
Dodane przez do gs, w dniu 31.12.2015 r., godz. 11.29
Panie/pani gs, głosował/a na PiS? Podejrzewam, że nie. Dlatego nie dziwi mnie, że nic z naszych reform nie rozumie i w nie nie wierzy. Może swoje obawy z frustrację trzeba było artykułować przed wyborami. Taki głos "rozsądku", pewnie skutecznie przemówiłby Polakom do rozumu i odwróciłby pan/pani wynik wyborów. 8 lat okradanie Polaków przedłużyłby pan/pani do 12. Nie podnieślibyśmy tego ciężaru. Co do 500 złotych na dziecko, to zapewniam, że jeszcze zdziwi się pan jak będzie to popularna i powszechnie chwalona pomoc. Będzie pan słyszał na każdym kroku, nawet od ludzi, po których by się pan/pani nie spodziewali. Pozdrawiam na nowy rok. I radzę się tak nie nakręcać. Szkoda zdrowia.
Dodane przez Uczeń, w dniu 31.12.2015 r., godz. 11.44
Panie Eychler, można się do Pana zapisać, czy działa pan w pojedynkę?
Marek Eychler "człowiek samodzielnie myślący"
Dodane przez Paszczur, w dniu 31.12.2015 r., godz. 12.58
szczególnie wtedy, gdy kopiuje z strony KOD i wkleja jako on....... "8 lat okradanie Polaków przedłużyłby pan/pani do 12." ......wtedy wiek emerytalny podnieśliby do 75 lat i wreszcie góra budżetowa....Ci co nie chcą 500 zł zarabiają po 30-50 tysiecy, dla nich to pryszcz, dlatego z taka zaciekłością bronią koryta!..........A Ty Marku składasz sie już na alimenty dla Twojego wodza??? coby poprowadził rewolucje a nie zawracał sobie dupy dzieciakami? jakoś mi umknęło czy informację o alimentach zamieściło któreś z obiektywnych , miarodajnych, pluralistycznych mendiów?...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.12.2015 r., godz. 13.28
Kochani. W tym nadchodzącym najbardziej parszywym od 26 lat Nowym Roku 2016 życzę zdrowia i uśmiechu. Z pieniędzmi może być rożnie. Jednak to co najważniejsze to niezłomność. Życzę aby nas nie złamali. Życzę aby to był rok nauki rozmowy jaką zatraciliśmy poszukując tego co nas dzieli , nie zastanawiając się nad tym co łączy. Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie KODujmy słów w trudne do zrozumienia dla podsłuchujących nas ogrów kalambury, bądźmy sobą. Niech słyszą, niech się boją. Nie klękajmy przed nikim. Bądźmy solidarni.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.12.2015 r., godz. 13.52
Opiniotwórczy red. Żakowski nawet bronił alimenciarza Kijowskiego słowami: Polacy zawsze zostawiali swoje kobiety i szli na wojnę ginąć. Coś w tym stylu. Porównał go nawet do powstańca.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.12.2015 r., godz. 14.30
A oto obiecane informacje z wczorajszego spotkania KOD - Akcja-Mazowieckie. PODSUMOWANIE PO SPOTKANIU: AKCJE chronologicznie: 31.12 godz. 20:00 – NIE SŁUCHAM ORĘDZIA P. DUDY - punkt 20.01 – wychodzimy z domów i robimy sobie selfie z zegarkiem, wrzucamy na dowód na FB, TT 04.01 (poniedziałek) – AKCJA „Lis na ulicy” – - w związku z pewnym prawdopodobieństwem, że może się nie odbyć ostatnie spotkanie TOMASZ LIS NA ŻYWO, prosimy o zarezerwowanie sobie czasu, tak by na hasło w jak najkrótszym czasie przybyć na Woronicza pod TV. Oczywiście osoby idące na nagranie stawiają się tak czy siak, ale ta 50-tka to może być za mało. Tak więc czuwamy ok. 21.00 w gotowości na wieczorną akcję pod TV. 09.01 godz. 12:00 w Warszawie pod KOLUMNĄ ZYGMUNTA Flash mob ODA DO WOLNOŚCI – - idea Flash mobów polega na szybkiej, PO CICHU zorganizowanej akcji, robiącej piorunujące wrażenie i … znikającej tak nagle, jak się pojawiła. 12.01 (godz. 12:00 - 19:00) PIKIETA pod TK. - AUTOKOD jako promocja AKCJI o 16.01 na razie nie piszę (wielki marsz od pałacu pada Maliniaka do Sejmu). Jak zostanie klepnięte, to się za to weźmiemy i będzie szybko informacja. KOD-Akcja-Mazowieckie.
Dodane przez Josek, w dniu 31.12.2015 r., godz. 14.40
M Eychler jest przykladem zeby nie przyjmowac uchodzcow obcych nam kulturowo, bo wczesniej czy pozniej ( np. w nastepnych pokoleniach) beda kasali reke ktora ich przyjela.
Dodane przez A!, w dniu 31.12.2015 r., godz. 14.40
Dziękujemy panie Eychler. Nie złamaliście nas przez ostatnie 8 lat, a teraz to jedynie sami możecie sobie na tym szczekaniu połamać zęby. P.s. Ten tekst też przepisałeś z facebooka?
Lubię M Eychlera
Dodane przez TT, w dniu 31.12.2015 r., godz. 14.43
Bardzo lubię czytać komentarze pana Eychlera. Ogólnie bawią mnie te zawzięte, pełne frustracji i bólu d. wypociny. Ten komentarz zapewne będzie jak rzucenie kupą we wiatrak :)
Dodane przez AntyBox, w dniu 31.12.2015 r., godz. 15.27
Jeszcze raz apeluję do Redakcji żeby nie zaśmiecała forum tym co Eychler przekopiuje z FB KOD. Jak chce ogłoszeń niech płaci jak reklamodawcy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.12.2015 r., godz. 15.45
Końcówka roku w wykonaniu nowej władzy na prawdę imponująca. Mam na myśli ilość tematów już zakończonych i zdecydowanie zaczętych w postaci złożonych pod obrady sejmu ustaw. Już niedługo przedpole będzie oczyszczone - trybunał nie będzie mógł blokować reform i media publiczne zaczną pełnić swoją funkcję informacyjną i przestaną być, jak to powiedział Kukiz agencją PR Platformy Obywatelskiej. Z tej potężnej ilości zadań, które stoją przed nowym rządem zacznie po trochu w nowym roku ubywać. Nie ma się co jednak łudzić. Poprawa w zakresie gospodarczym i społecznym to długi proces. Myślę, że najwcześniej za pół roku można będzie poczuć nową jakość. A za rok będziemy w zupełnie nowej Polsce - lepszej i sprawiedliwszej.
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 31.12.2015 r., godz. 15.53
Zyczymy ci aby Nowy Rok dal stokrotnie to co ty w swojej zajadlosci zyczysz..,czytajac twoje przeklamania na bank bedziesz naszym pacjentem.
Dodane przez Josek napisal swieta prawde, w dniu 31.12.2015 r., godz. 15.59
Eychler juz teraz wiadomo dlaczego tak kasasz. Chlopie,jestes posmiewiskiem i zarazem zaraza.
Dodane przez Jacek, w dniu 31.12.2015 r., godz. 16.38
To nie PiS autorytarnie dokonuje wszystkich tych zmian, a Naród, który wybrał PiS. Z gs chciałbym podyskutować nt. konkretnych konkretów. Proszę wyrazić swoją opinię na temat funkcjonowania Telewizji Publicznej w kontekście poświęconego czasu antenowego prezydentowi Andrzejowi Dudzie -17 minut i posłowi niszowej partii Ryszardowi Petru 6 godzin, w ostatnim miesiącu.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.12.2015 r., godz. 16.58
Pan Marek G. w niniejszym ustępie ma kupę racji cyt. - "Myślę, że najwcześniej za pół roku można będzie poczuć nową jakość. A za rok będziemy w zupełnie nowej Polsce - lepszej i sprawiedliwszej". I tu się obaj zgadzamy, choć ja sądzę, że to nastąpi trochę wcześniej.
no i przekleja Eichler znowu
Dodane przez Paszczur, w dniu 31.12.2015 r., godz. 17.31
jak samodzielnie stać Cie tylko na potok g...., to musisz przeklejac...... rozumiem i współczuje...... nie odpowiedziałeś na temat składki alimentacyjnej na Twojego KOD-u wodza! ile wpłaciłeś?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.12.2015 r., godz. 18.26
Wszystkiego najlepszego w Nowym, 2016 roku. Pomyślności i dużo zdrowia. :)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.12.2015 r., godz. 18.28
Cieszę się, że jestem dla ciebie zarazą.
Dodane przez ja, w dniu 31.12.2015 r., godz. 20.54
Eychler "skończ waść wstydu oszczędź " sobie i swojej rodzinie bo większego pieniacza jakim jest był i będzie poseł ..... PO i tak nie przebijesz a siebie pogrążasz
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.01.2016 r., godz. 00.12
Maliniakowi życzę by zawsze zdążył z podpisaniem ustaw przed ich wydrukowaniem.
Wspólczuje Ci Gościu Eichlerze
Dodane przez Paszczur, w dniu 01.01.2016 r., godz. 10.38
jak o 00.12 nie masz co robić tylko wylewać jad........wszystko jasne.... ale to można leczyc...sprubój
Dodane przez Anonim, w dniu 01.01.2016 r., godz. 10.57
Chyba nie zaprosili go do Romy na KOD-Sylwestra. Samotny siwy żagiel. Lepszego Nowego Roku
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.01.2016 r., godz. 11.51
Towarzysze z Czerskiej dwoją się i troją, żeby zohydzić rządy zjednoczonej prawicy. Podobnie czynią funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy z TVP, TVN i Polsat - przeróżne Kraśki, Tadle, Liski i Stokrotki. Przykład, który podał Jacek - że w TVP w minionym miesiącu "Duda pokazywany był przez 17 min, Petru 6h" mówi dużo o tym, czym stała się telewizja publiczna. Ale to się, jak sądzę dość szybko zmieni. Do niezależnych mediów, które Polacy krok po kroku budują od lat ( Radio Maryja i TV Trwam, Republika, Czas najwyższy, Gazeta Polska, Wsieci, Do Rzeczy, Gość niedzielny, Radio Wnet itp.) dojdą media publiczne tzn. kilka programów radiowych oraz cała TVP. Normalnienie mediów publicznych to będzie oczywiście proces, ale ważne, że on już się zaczął. Powiększa się przestrzeń naszej polskiej wolności. Komunikacja społeczna się poprawi. Tego możemy być pewni dzięki stanowczym działaniom naszych posłów i nowego rządu, jakie podjęte zostały w minionym już roku.
Dodane przez Ja, w dniu 01.01.2016 r., godz. 12.00
Niestety niedopieszony Eyhlej przez PO tylko to potrafi. On i jemu podobni czują się niedowarosciowani i swój jad próbują przesłać na innych ublizajac i wyzywaja wychodząc z założenia wyzywajac innych będę w centrum uwagi i nie jest ważne że mówią źle aby tylko mowili
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.01.2016 r., godz. 14.05
Miejmy nadzieję, że czas Dudusiów, Kaczorów, Maciorewiczów, ojców dyrektorów oraz wszelkich innych psychopatów skończy się równie szybko w tym roku jak się zaczął i Polska powróci do normalności, czego życzę wszystkim czytelnikom, amen.
Dodane przez wolne media, w dniu 01.01.2016 r., godz. 14.37
dobrze, ze w końcu publiczne media będą wolne. W końcu zrobimy reality show z naszym celebrytą Andrzejem Dudą. Wszytskie media publiczne bedą towarzyszyć mu 24 h/dobę taki PIS-owski "BIG BROTHER". O której nie włączysz tv publiczne zawsze bedzie Duda. Zamiast wiadomości bedzie Duda w pokoju zwierzeń u Jarosława. Tam uzyska wytyczne co i jak ma mówić i robić a później będzie z tego rozliczany. Od czasu do czasu będzie pokazywana też kolejna wschodząca gwiazda medialna Beata Szydło. Jarosław, manager Andrzeja i Beaty, będzie dbał o ich medialny wizerunek już załatwił im intratne kontrakty w kraju a teraz będzie parł na rynki zagraniczne. WOLNE MEDIA dla PIS!!!
Dodane przez Renia, w dniu 01.01.2016 r., godz. 14.55
Tylko wspolczuc rodzinie Eychlera. Drugiego umyslowo nie poskladanego w okolicy nie znajdziesz. Pomyslec ,ze tacy jak on chca zmian. Jest tylko nedznym,oplacanym ochlapami klakierem. Nowy Rok jest pieknym czasem,kiedy w radosci oczekujemy zmian na lepsze a ten chlopek juz PO godzinie 12.00 jatrzy,wyrzucajac brudy z siebie,jeszcze troche,a bedzie aktywny przez cala dobe,tacy ludzie potrafia nie przerwanie czuwac nie zasypiajac,ale te przypadki sa hospitalizowane.
Bardzo ważne!
Dodane przez Tomasz P., w dniu 01.01.2016 r., godz. 16.03
Niedouczonemu Rzeplińskiemu i reszcie manipulantów prawnych: Art. 8 ust. 2 Konstytucji RP: “Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej” Art. 197 Konstytucji RP: “Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa” TK nie ma możliwości stosować Konstytucji RP wprost procedując nad skargami konstytucyjnymi z pominięciem ustawy podpisanej przez Prezydenta RP 28.12.2015 r. chyba, że sam nie podlega Konstytucji RP, lub że Sędziowie TK nie podlegają Konstytucji RP. Ale zaraz zaraz przecież artykuły od 188 do 197 Konstytucji RP wyraźnie regulują podległość TK Konstytucji, natomiast sam art. 195 ust. 1 określa, że Konstytucji podlegają także poszczególni sędziowie TK. A więc muszą się zastosować także do wspomnianego art. 8 ust 2 w związku z art. 197 Konstytucji RP. Na marginesie dodam, że ani Konstytucja RP (art. 188) ani Ustawa o TK nie przewidują orzekania Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją Uchwał Sejmowych. Samo więc wyznaczenie przez TK posiedzenia w sprawie oceny uchwały o powołaniu Sędziów TK lub uznaniu innej uchwały o powołaniu za niebyłą jest złamaniem Konstytucji RP przez Rzeplińskiego. Ergo: Rzeplińskiego już powinno się aresztować teraz ponieważ jest niezawisły i ma immunitet tylko w sprawach chronionych Konstytucją RP (art. 195 i 196) ale przed odpowiedzialnością za delikt konstytucyjny chroniony nie jest, a jego niezawisłość też tego nie obejmuje (niezawisłość sędziego TK jest bowiem tylko w granicach Konstytucji). Jeśli natomiast TK złamie Konstytucję i będzie procedować łamiąc art. 8 ust. 2 Konstytucji i łamiąc art. 197 Konstytucji RP to po pierwsze stanie się zorganizowaną grupą przestępczą, którą należy zapuszkować, a po drugie takie bezprawne orzeczenie nigdy nie wejdzie w życie, bo nigdy nie zostanie ogłoszone w Dzienniku Ustaw (vide: art. 190 ust. 3 Konstytucji RP). A Art. 190 ust. 2 mówi precyzyjnie że ogłaszane są orzeczenia TK wydane w sprawach wymienionych w art. 188 a więc: 1. Zgodnosci ustaw i umów miedzynarodowych z Konstytucją, 2. Zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami miedzynarodowymi, 3. Zgodności przepisów prawa wydawanych przez centralne organy państwowe, 4. Zgodnosci celów lub działalnosci partii politycznych i…5. rozpatrywania skargi konstytucyjnej z art. 79 ust. 1 Konstytucji – to dotyczy działania na podstawie ustawy w sprawie naruszenia wolności obywatela przez Sąd lub organ administracji państwowej. Uchwał NIMA na liście ni huhu!!! A przypominam, że Sejm nie jest ani organem centralnym, ani sądem, ani organem administracji państwowych. W co więc bawią się Sędziowie TK? W Zamach Stanu proszę Państwa i za to powinni zostać aresztowani oraz osądzeni. Tylko że to trzeba będzie zrobić delikatnie, transparentnie i mądrze. Bo tak sobie banksterzy, platformersi i różnego rodzaju bandyterka wymyśliła, że doprowadzą do konieczności aresztowania sędziów TK, a potem w ich obronie wyprowadzą ludzi na ulice. Kto wie, może pojawi sie wtedy niejeden uzbrojony Cyba i poleje się krew?! Tym lepiej dla nich, tym lepiej. Tego chcą. Hmm… czyż nie o takim planie mógł wspominać Wałęsa?
do "wolne media" wpis z 14.37
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.01.2016 r., godz. 16.06
Ja sądzę, że w mediach publicznych po prostu skończy się polowanie z nagonką na nowe władze i wszystko, co związane z patriotyzmem, czy narodową dumą. Myślę, że zostanie wprowadzona równowaga między informacjami dotyczącymi różnych zjawisk z zakresu kultury, polityki, gospodarki i spraw społecznych. W tym momencie mamy zachwianie takiej równowagi, co jednoznacznie pokazuje przykład podany przez Jacka. Żeby prezydent, dodajmy bardzo aktywny miał w telewizji publicznej 20krotnie mniej czasu antenowego niż bankowy lobbysta to na prawdę szok !! Ja przyznam, że prawie w ogóle nie oglądam TV, a kiedy wycinkowo zajrzę do tzw. programów informacyjnych to poraża mnie skala i nachalność propagandy. Przeważnie bardzo szybko wyłączam, ponieważ mam świadomość, że trucizna w małej dawce uodparnia, a w większej zabija.
Media Narodowe
Dodane przez TVP!, w dniu 01.01.2016 r., godz. 16.11
Bardzo dobrze, a komu się nie widzi publiczna TV zawsze ma do wyboru sieczkę TVN, PO-lsat, Onet i masę berlińskiej, polskojęzycznej prasy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.01.2016 r., godz. 16.19
Mam nadzieję, że będzie to rok bojkotu p. Dudy, przerwania rozpoczynającej się jak w marcu '68 inwazji pluskiew. Mam nadzieję, że będzie to rok radosnych marszów i protestów w obronie demokracji i wolności, które ostatecznie uwolnią Polskę od pisowskiej zarazy. Polska przetrwała rozbiory, zabory, okupację, narodowy socjalizm i komunizm, przetrwa rządy politycznych, moralnych i intelektualnych karłów, często zwykłych idiotów, całą tę "infantylną dyktaturę" (jak to określa prof. J. Staniszkis). Apeluję do wszystkich o walkę o wolną Polskę.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.01.2016 r., godz. 17.43
To obecna sytuacja polityczna i obawa o swoje biznesowe bezpieczeństwo doprowadza go na skraj załamania nerwowego, a udzielanie się na tym forum jest rodzajem terapii rozładowującącej jego emocje. W takim przypadku niezbędna jest pomoc specjalisty. Inni komentujący mu nie pomagają, a wręcz przeciwnie pogłębiają jego strach i psychozę.
"będzie się działo"
Dodane przez wolne media, w dniu 01.01.2016 r., godz. 18.34
nie lękajcie się sie! manager Jarosław załatwi odpowiedni czas antenowy do Dudy i Szydło. Prezydent będzie miał 20 krotnie większy czas antenowy niż bankowy lobbysta ale... po co? co ten prezydent w tym czasie będzie mówił? bo powtarzać w kółko na okrągło, że jest super, że jesteśmy wszyscy wielką rodziną, że dbam o dobro wszystkich polaków, że teraz to będzie to co chce społeczeństwo (czytaj Jarosław), to wszystko już znamy - odświeżany kotlet wyborczy. Śmieją się z nas w całej Europie i naprawdę już niedługo ciężko będzie odrobić naszą pozycję na świecie. Panie Głowacki, Panie Gajewski, Panie Cabaj oraz inni zwolennicy PIS, czy naprawdę identyfikujecie się z obecną ideologią promowaną i wdrażaną przez Jarosława? bo o przystawkach nie będę wspominał?
Dodane przez Rozwiązać te wrogir Polsce media, w dniu 01.01.2016 r., godz. 18.45
Dlaczego nie było, dosłownie nigdzie, żadnego sprawozdania z przesłuchania pana Komorowskiego w sprawie WSI? I nawet teraz gdy sąd uniewinnił pana Sumlińskiego i podał dość jasne i świadczące jednak o prowokacji ze strony WSI oświadczenie, no i oczywiście wyrok Go całkowicie uwalniający od zarzutu płatnego kolaborowania, to sprawa pana Komorowskiego nadal nie ma dalszego ciągu. Kto widział choć fragmenty z przesłuchań w Pałacu Prezydenckim, to pewnie zauważył, że po pierwsze pan Prezydent dostał jakiejś ogólnej amnezji, a po drugie - właśnie publiczne media - jakimś dziwnym trafem niczego nie kręciły i niczego nie transmitowały mimo, iż były akredytowane - więc o co chodzi z tymi "hymnami" w Jedynce?
Dodane przez Do roboty, w dniu 01.01.2016 r., godz. 19.00
Prowadź Wodzu na ten Majdanek! Zdobądźmy najpierw Wyszków, odzyskajmy władzę z rąk pisowczyka burmistrza i bogobojnego starosty! Walczmy o wolny Wyszków! Eychlej Wodzu, prowadź! Gdzie zbiórka?
Dodane przez ola, w dniu 01.01.2016 r., godz. 20.15
majstersztyk 2015 roku - niezwykłe z jakim oddaniem prezydent Duda ryzykuje dziś przyszłą karierę polityczną i swój honor dla prezesa, jeżeli rewolta tego drugiego się nie powiedzie, to pierwszemu grozi Trybunał Stanu. Jak prezesowi udało sie znaleźć wśród szeregowych eurodeputowanych , lub stworzyć (?) kogoś, kto jest gotów dla swojego mentora zaryzykować życie w hańbie prezydenta zdrajcy? Czapki z głów przed prezesem! - do "wolne media": a jakie wyjście mają wymienieni panowi? dalej idą na ślepo... chociaż nie jest wykluczone, że w każdej chwili mogą "odwrócić kota ogonem"
do "wolne media"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.01.2016 r., godz. 20.44
Pierwsza sprawa - słowo Polaków pisze się z dużej litery. Kłopoty z ortografią ? Śmieszy mnie to jak bardzo nabieracie się na prymitywne chwyty propagandowe. Jarosław Kaczyński jest niewątpliwie silnym liderem. Całe szczęście. Inny by z pewnością nie przetrwał tylu lat agresji, manipulacji i niszczenia wizerunku. Ale w tej chwili tworzą się wg mnie trzy ośrodki wpływu w obozie zwycięzców. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, ośrodek prezydencki i rząd. O ile w klubie Kaczyński ma niekwestionowaną pozycję i to się nie zmieni, o tyle dwa pozostałe ośrodki będą miały swoją dynamikę i samodzielność. Wizja demona Kaczyńskiego, który pociąga za wszystkie sznurki to bajeczki dla przedszkolaków. Kolejna sprawa -prosiłbym o podjęcie próby wyzbycia się eurokompleksów i nie przejmowanie się tak bardzo tym, co mówią niektóre europejskie, w szczególności niemieckie media. Ich interes jest czasem zbieżny, ale czasem zupełnie rozbieżny z naszym. W tym drugim przypadku spotykamy się oczywiście z krytyką ale to nie oznacza, że powinniśmy rezygnować ze swoich poglądów, dążeń, czy interesów.
Komunikat KOD
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.01.2016 r., godz. 20.50
Szanowni Państwo! Komitet Obrony Demokracji solidaryzuje się z dziennikarzami Pierwszego Programu Polskiego Radia, którzy wobec uchwalenia przez Sejm i Senat tzw. „małej ustawy medialnej”, sprowadzającej się do likwidacji niezależności mediów publicznych na rzecz mediów de facto rządowych, postanowili w sposób symboliczny wyrazić swój protest na antenie rozgłośni. Od 1 stycznia 2016 roku, „tak długo, jak to [będzie - red.] możliwe”, o każdej pełnej godzinie PR1 emituje naprzemiennie: hymn Polski oraz „Odę do radości” będącą hymnem UE. Każdego dnia o północy PR1 będzie emitował utwór „Już czas na sen” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, a zawierający m.in. słowa: „dobranoc ojczyzno kochana, już czas na sen”. Komitet Obrony Demokracji apeluje do wszystkich rozgłośni radiowych i telewizyjnych (publicznych, prywatnych, internetowych) o poparcie protestu dziennikarzy PR1 na swoich antenach oraz, w miarę możliwości, o dołączenie w tej samej lub podobnej formie. Jednocześnie apelujemy do Prezydenta RP o niepodpisywanie tzw. „małej ustawy medialnej”.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.01.2016 r., godz. 23.02
Olu, mam nadzieję, że tylko Trybunał stanu, chociaż bym się o to nie zakładał...
Panie Marku pana komunikat jest tendencyjny
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 01.01.2016 r., godz. 23.24
".....Piszę w imieniu niemałej grupy pracowników Polskiego Radia. Chciałbym w imieniu moim i moich kolegów poinformować Państwa, że nie zgadzamy się z formą protestu i hucpy, jaką zorganizował kolega Kamil Dąbrowa, szef radiowej Jedynki. Nie konsultował on swojej decyzji ani z nami ani z zarządem PR, a przynajmniej z więcej niż jednym członkiem Zarządu. Także proszę nie dać sie zwieść propagandzie, że protest pana Kamila jest protestem całego radia. Tak zdecydowanie nie jest. Wielu z nas bardzo nie podoba się taki sposób realizacji misji publicznej i wciąganie naszej szacownej instytucji do tak żenujących politycznych i personalnych rozgrywek. Przykro nam, że nie możemy podać nazwisk (jeszcze), ale jako pracownicy ryzykujemy dużo, wchodząc w otwarty spór z obowiązującymi jeszcze władzami Polskiego Radia, jak i z dyrektorem Dąbrową....." Pojawił się też inny komunikat: Szefowie najważniejszych kanałów Telewizji Polskiej podali się do dymisji. Ze stanowisk zrezygnowali: Piotr Radziszewski (TVP1), Jerzy Kapuściński (TVP2), Katarzyna Janowska (TVP Kultura) oraz Tomasz Sygut (szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). Czyżby z poczucia winy?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 01.01.2016 r., godz. 23.28
Dokładnie panie Tomaszu P. , podobnie sądzi konstytucjonalistka Genowefa Grabowska, nie związana z Prawem i Sprawiedliwością.
Dodane przez ja, w dniu 01.01.2016 r., godz. 23.45
Szanowna Redakcjo tygodnika Wyszkowiak dlaczego pomimo wpisu powyżej "Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane. Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane. Za treść komentarza odpowiada jego autor. Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl" dokonujecie wstawiania postów niedowartościowanego Eychlera reklamujące KOD ( Komitet Obrony D....) i umożliwiacie obrzucanie epitetami wszystkich którzy są przeciwni Mareczkowi EYCHLEROWI
Do EYCHLERA
Dodane przez ja, w dniu 01.01.2016 r., godz. 23.53
Moja kultura osobista nie pozwala mi na stosowanie metod stosowanych przez Ciebie człowieku o niewielkim rozumku ( przepraszam Misia Puchatka - jego słowa). Mam również pytanie do Ciebie eklerko ( rurka napełniona frazesami z bitej śmietany) gdzie przeprowadza szkolenia PO dla swoich troli że mają tyle jadu w swych wypowiedziach? I jeszcze jedno POproś ich aby wyjaśnili Ci co oznacza określenie "czytanie ze zrozumieniem i wyczerpująca odpowiedź na zadane pytanie" ? Jak nie zrozumiesz to cofnij się do czasów szkoły i naucz kreatywnej dyskusji.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.01.2016 r., godz. 00.00
Słuchałem dzisiaj ciekawego wywiadu z prof. Michałem Kleiberem. Trudno nie podzielić jego opinii, że przyczyną napięć jest brak rozmowy między rządem a opozycją, brak wspólnego zbioru, osób, które różnią się politycznie ale są w stanie dojść do kompromisów. Strony okopały się na swoich stanowiskach. Może to zmienić nowa sytuacja czyli przywódcą PO zostaje G. Schetyna. Można łagodzić swoje stanowiska i wypracowywać kompromis w niektórych dziedzinach życia. Liberalna opozycja niszczy Polskę wewnątrz i na zewnątrz, natomiast władza może zapomnieć o prawach i wolnościach tej bardziej liberalnej społeczności, głównie wielkich miast i metropolii.Pozytywnym sygnałem jest postawa Kukiz'15 i większej części PiS .Prezydent Andrzej Duda też nie powiedział ostatniego słowa. Zobaczymy jak to będzie się kształtowało w 2016 roku.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.01.2016 r., godz. 00.07
Czy ty (to znaczy - ja) myślisz, że się ciebie choć trochę wystraszyłem? Synku, nie takich jak ty kozaczków tu było wielu.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.01.2016 r., godz. 00.22
Gwiazda p. Marka Eychlera jako liberalnego reprezentanta społeczności Wyszkowa wyrosła z braku rozmowy osób rządzących obecne Wyszkowem z społeczeństwem Wyszkowa. Coś tam uchwalają, niewiele o tym mówią, nie odpowiadają na pytania. Pamiętamy, że przedstawiciel tej ekipy napisał tylko jeden felieton i przestał nie podając przyczyn. Pani przewodnicząca Piórkowska w odpowiedzi na propozycję Adama Szczerby dyskusji na sesji odpowiedziała w prasie, że nasz radny Adam się promuje. O przyszłości Wyszkowa i naszej gminy zadecydują lokalne ruchy obywatelskie naszej społeczności.
Dodane przez on, w dniu 02.01.2016 r., godz. 01.09
Do ja. A gdzie ty widzisz i w jakim miejscu, że M. Eychler obrzuca tu epitetami inaczej myślących? Ja tu widzę natomiast, i to nie od dziś niebywałe chamstwo właśnie Jego (M. Eychlera) oponentów, z którymi on raczej nie dyskutuje nawet i nigdy nie odpowiada na chamskie zaczepki.
Dodane przez AntyBox, w dniu 02.01.2016 r., godz. 08.08
Może redakcja woli Eychlera bezpłatne komunikaty, które ściąga z fb KOD? Nie potrafi tego zastopować? Nie chodzi o zwykłą dyskusję, ale o zaśmiecanie wklejanymi ogłoszeniami siejącymi niezgodę.
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 08.23
nie dalej jak wczoraj, jeden z polityków PiS powoływał się na opinie specjalistów w kwestii problemów związanych z TK i, na kilka razy powtarzane przez prowdzącego program pytanie, wreszcie z niejakim "strachem", wstydem, zażenowaniem? wymienił jedno, jedyne nazwisko: sędzia konstytucjonalistka Genowefa Grabowska - ile organizacji różnego typu oraz autorytetów potwierdziło rację postępowania TK, tego nie trzeba już wyliczać, bo każdy Polak wie - panie Głowacki, nie dacie rady, no, nie dacie - prezydent i premier to nie są byty samodzielne, jakkolwiek by zaklinać rzeczywistość - oczywiście też nie należy sie zupełnie przejmować Europą a tym bardziej NATO, bo przecież to nie oni stanowią dla Polaków gwarancję spokoju i pokoju, nieprawdaż, panie Głowacki? - najedliśmy sie ze stołu europejskiego i można teraz sobie ot tak odejść, bekająć, w stylu "elit" pisowskich, jakież to narodowe - wiwat dla narodowych mediów!!! i narodowców!!!
do Grzegorz Gajewski z 23.24
Dodane przez Jątek, w dniu 02.01.2016 r., godz. 08.28
Ten przykład pokazuje, że za histerią jak np. ta z radiowej Jedynki, kryje się jej zagrożony za swoją służalczość wobec poprzedniej władzy redaktor naczelny. Wymyślił puszczanie polskiego hymnu co godzina na przemian z hymnem UE, traktując te dobro instrumentalnie. Ktoś zapytał, czy kiedy tak je puszcza to czy wstaje i z ręką na piersi śpiewa go z resztą redakcji? Przytoczony przez G. Gajewskiego list mówi, że pan naczelny jest w swoim proteście osamotniony, że reszta redakcji dystansuje się. Być może również w obawie o własne stołki, ale przynajmniej nie dolewają oliwy do ognia. Decyzja programowych TVP może tylko cieszyć, pozostaje jeszcze sprawa samej góry oraz funkcjonariuszy dyżurnych - prowadzących programy informacyjne i publicystyczne jak np. Kraśko, Lis, Rudnik, Lewicka. Pozdrawiam w Nowym Roku.
Dodane przez AntyBox, w dniu 02.01.2016 r., godz. 08.37
"Zboczeńcy w czarnych sukienkach". Tak ogólnie o stanie kapłańskim, to tylko jeden z przykładów. Eychler zbiera sobie na coś za co przyjdzie mu wcześniej czy później zapłacić. Na twoje życzenie postaram się w ten weekend przefiltrować pod tym kontem jego komentarze. Okaże się.
Dodane przez Ja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 09.17
Eychler Ty to dla mnie jesteś dno zupełne i takim zerem jak Ty to ja się nie przejmuje
Dodane przez Jątek, w dniu 02.01.2016 r., godz. 09.21
Gwiazda p. Marka E...? Chyba upadła Gwiazda p. Marka E. liberała. To szeregowy członek wyszkowskiej PO bez żadnych sukcesów na politycznym polu. Powiedziałbym desperat bez poparcia również na łonie swojej macierzystej formacji. Próbuje szansy w KOD, które z akcji na akcję jest bardziej podzielone. PO i Nowoczesna już myślą o własnej 3-literowej alternatywie. Polityczne elita będzie się dystansowała od liderów walczących o praworządność, którzy są zbankrutowanymi alimenciarzami. Niedługo w KOD zostaną jedynie takie indywidua jak lider Kijowski czy nasz lokalny pretendent Marek E.
Dodane przez Ja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 09.39
I jeszcze jedno eychler kiedy zaczniesz odpowiadać na zadane cipytania. Tego na szkoleniach nie przerabialiscie czy nie ma napisane w instrukcji jak to zrobic m....... polityczna
nie należy sie zupełnie przejmować Europą a tym bardziej NATO
Dodane przez Paszczur, w dniu 02.01.2016 r., godz. 09.44
Panie Olu.. a czy w Europie, o którą Pan sie martwi i w Polsce podano informację o ilości uchodźców przyjętych w 2014 roku? ......1 miejsce Anglia ponad 500 tys. ...2 miejsce no kto ....Niemcy?, Szwecja?,... Francja?...NIE 2 miejsce Polska ! ponad 400 tys Ukraińców a Niemcy ledwie ponad 200 tysiecy.......... I oni maja nam dyktowc kwoty mahomedów , abdullachów?....ostatni news ze Szwecji - policja podała , że zidentyfikowali tylko 10% uchodżców.......... panie Ola ... brońmy tej Europy przed terrostami, a nie wzywjmy jej na pomoc.... tak jak jaruzel ruskich...ale mu odmówili i musiał sam skrwawic swoje rączki....
Dodane przez Kaliope, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.04
Pedagogika wstydu przed Zachodem "oli" jest już naprawdę żenująca. "olu" razem z Michnikiem ćwierkałaś, że nie ma siły na przegrana Komorowskiego, że nie dadzą rady, no, nie dadzą! "Komorowski musiałby po pijanemu, na pasach przejechać zakonnicę w ciąży." To dopiero zaklinanie rzeczywistości, no nie? I co? Dali radę, wyszło lepiej niż wasze najczarniejsze scenariusze przewidywały, łącznie z skompromitowanymi sondażowniami. W sprawie TK mówisz o środowiskach i autorytetach, było dodać jeszcze: "w TVN-ie mówili, w Wyborczej pisali, u Lisa było". Śmieszne co? Wasze zaklinanie. A, i jeszcze jedno. NATO podobno odwołuje szykowany od miesięcy szczyt w Warszawie! Tak obwieścił twój kolejny autorytet i idol Marcin Wrona z Waszyngtonu. To dopiero będzie blamaż. Widzisz "olu", kłębku nerwów. Jesteś tym czym jesteś karmiona. Do nerwicy doprowadza cię szemrany autorytet z nieobiektywnej telewizji Wrona. A ty na niczym się nie znając musisz wierzyć we wszytko. Pisz więc "oli" o swoich obawach, wbrew pozorom podziela je spora liczba zdezorientowanych obywateli. Obserwując naszą polemikę oraz politykę rządu, sami niech wyciągają wnioski i dokonują w przyszłości świadomych wyborów. Co jeszcze Cię martwi?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.14
Pani olu, a pani ciągle z tymi kompleksami. Nie wiem, czy pani słyszała, jak opluwany był Piłsudski np. w prasie brytyjskiej, czy francuskiej. Dlaczego ? Ponieważ nie wypełniał poleceń, zaleceń i rozkazów. Nie ulegał naciskom. Dziś mamy rozpowszechnioną w Polsce postawę niewolniczo - wasalną. Z jednej strony postkomuniści przyzwyczajeni, że zawsze kłaniali się towarzyszom z Moskwy, dziś kłaniają się towarzyszom z Brukseli. Z drugiej strony niestety część elit solidarnościowych, która zdradziła Polskę przy okrągłym stoliczku przyjęła postawy wasalne. To oni w znacznej mierze kształtowali polską rzeczywistość w minionym okresie. Teraz to się zmienia. I bardzo dobrze. Proszę się nie obawiać dzisiejszych zmian. Idą w dobrą stronę.
W TV powiedzieli, że Krzywonos to solidarnościowa bohaterka...
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.14
(...) Wcale nie zatrzymywała tych tramwajów, tylko za jakieś swoje przewinienia w zakładzie pracy miała stanąć na dywanik. W tym momencie wybuchł strajk i załoga zadecydowała, że tramwaje nie wyjeżdżają z zajezdni w Nowym Porcie. Ona się wystraszyła, że jak nie wyjedzie, to będzie pretekst, żeby ją natychmiast dyscyplinarnie zwolnić, więc w strachu wskoczyła do tramwaju, złamała strajk i wyjechała tym tramwajem. Dojechała do opery, gdzie podstacja trakcyjna przyłączyła się do strajku i wyłączyła zasilanie. I ona na wysokości opery tą „piętnastką” stanęła. Nie miała wyjścia. Tramwaj stanął. Pieszo dodarła do stoczni i powiedziała, ze to ona zatrzymała tramwaje (...)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.16
Ujadanie Cabaja, Gajewskiego i Głowackich piszących jako Antybox, Jątek, Ja, Paszczur itp. itd. będzie się nasilać wraz ze zbliżaniem się terminów kolejnych demonstracji i akcji KOD. Myślę, że ta nasza "garstka", jak określił ostatnią demonstrację na 70 tys ludzi Głowacki - przykryje już niedługo czapkami moherów i narodowców razem wziętych. A przecież ci panowie stołki muszą dostać, bo kiedy jak nie teraz? Stoją więc karnie w kolejeczce przebierając nogami i ostro walczą z polską opozycją w coraz bardziej chamski sposób, bo widzą coraz wyraźniej, że władza długo nie zagrzeje, a zdążyć trzeba (ze stołkami). Cóż, będziemy mieli, na parę miesięcy zapewne, Cabaja z Głowackim w TV, ministerstwach, spółkach skarbu państwa albo innych ciepłych posadach. Potem trzeba będzie to wszystko posprzątać.
Alleluja i do przodu!
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.44
Takiej pierwszej, drugiej i trzeciej rundy nikt się na tym ringu nie spodziewał. Nokaut będzie jeszcze bardziej imponujący. Może się też okazać, że po raz pierwszy liczbę emigrantów z polski zasili liczna grupa bezrobotnych prezesów, dyrektorów, kierowników i wszelkiej maści przewodniczących różnych spółek, ich komisji i rad nadzorczych. Na wagony do roboty.
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 10.51
fakty to są fakty, jak np. to, że jesteśmy krajem europejskim (!) i Jezus był Żydem - dorosły, zdrowy na umyśle to rozumie - myślenie magiczno-życzeniowe jest zarezerwowane dla dzieci w wieku przedszkolnym, u niektórych jeszcze w wieku wczesnoszkolnym, a u "Paszczur" jest to stan permanentny, żałosne to, ale w dalszej perspektywie niebezpieczne - oczekuję na narodowe media z niecierpliwością, aby ogladać prezydenta w roli kustosza spuścizny po Lechu Kaczyńskim, bo taką rolę ma napisaną i jak na razie tylko taką gra - rząd do tej pory nie wniósł do sejmu żadnej z ustaw pokazywanych, jako gotowe, w kampanii wyborczej, mało tego, nie proceduje ustawy wniesionej przez prezydenta odnośnie wieku emerytalnego. P.S. w dobie dostępu do np. internetu mało poważne jest posiłkowanie się danymi z 2014 roku, teraz jest 2016 rok i inna rzeczywistość, "Paszczur"
Dodane przez interpunkcja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 11.19
widzę, że co niektórzy to sami ze sobą prowadzą tu dyskusje tylko występują pod różnymi nick-ami
Idźmy węgierską drogą
Dodane przez Paszczur, w dniu 02.01.2016 r., godz. 11.47
Polecam: "Prof. Jerzy Robert Nowak obszernie o zwycięskiej walce Victora Orbána i o przemilczaniu charakteru węgierskich przemian." na stronie Polish Club Online..........przeszli parę lat wcześniej to co my teraz ...wypisz wymaluj! niesamowite!
Panie ola odnieś sie do faktów!
Dodane przez Paszczur, w dniu 02.01.2016 r., godz. 11.57
1.rok 2015 skończył sie 2 dni temu i nie mam danych.... 2. pokaż w ktorych mendiach podano tę liczbę ukrainców.. 3. pokaż w ktorych mendiach podano info o alimenciazu wodzu KOD
Dodane przez zaKODowana, w dniu 02.01.2016 r., godz. 12.21
Jesteśmy w Euripie, jak i w 82 roku byliśmy. Wtedy rządzący nami towarzysze kłaniali się Moskwie. Drugi dzień mamy 2016 rok, a jeszcze pół roku temu nasi rządzący kłaniali się wszystkim od Berlina do Dublina. W końcu jesteśmy u siebie (też w Europie) i nie musimy kłaniać się nikomu. Nie musimy godzić się na odgórnie przydzielane nam kwoty kozich synów tz. uchodźców jak to zrobiła, reprezentująca zdradziecki rząd, Ewa Kopacz (na metr w głąb). Jednak mających pańszczyźniane kompleksy (dziedziczone w genach) jest coraz mniej.
Dodane przez J, w dniu 02.01.2016 r., godz. 12.26
Eychler kiedy zaczniesz odpowiadać na zadane Ci pytania miernoty ścieku politycznego?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.01.2016 r., godz. 12.26
Panie Paszczur, Klub Gazety Polskiej zorganizował spotkanie z p. Jerzym Robertem Nowakiem na temat zmian w orbanowskich Węgrzech. Odbędzie się ono w bibliotece 14 stycznia o godz. 18.00. Zapraszam już dziś. Pan J.R. Nowak wydał w październiku 2015 książkę zatytułowaną "Węgierska droga do zwycięstwa". I to oraz porównania do sytuacji w Polsce będzie głównym tematem spotkania. Pozdrawiam w nowym roku.
Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 02.01.2016 r., godz. 12.45
Ja uważam, że proporcje jakie zostały wyżej podane Petru 6 godzin - prezydent Duda 17 min. powinny być odwrócone. Prezydent to głowa państwa i powinniśmy śledzić jego każdy krok żeby nie było niedomówień. Taka Ola nic dobrego nie potrafi o nim powiedzieć. Ja się jej nie dziwię. Prezydent jest nieobecny i cieszę się, że już się to zmienia. Gatunek Ola, ma problem z tym, że sam nie potrafi o swoją wiedzę zadbać. Wszystko idzie jednak w dobrym, pożądanym przez zwycięski obóz kierunku. Niech nam gwiazdka pomyślności...
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 12.55
do Paszczur: dla ścisłości, rok 2015 nie skończył się dwa dni temu, bo nie wybiła jeszcze północ 02.01.2016 ( stary rok kończy się, a nowy zaczyna o północy - nie o 11.57 ), nie wiem w których "mendiach" podano informację o liczbie Ukraińców ( nie ja o tym pisałam ) oraz gdzie pisano o alimenciarzu, z tych samych powodów ( nie ja o tym pisałam ) - aktualnie dostępne mi dane są następujące: w 2015 roku drogą morską przedostało się do Europy ponad 1 mln uciekinierów; do Hiszpanii 3,6 tys., do Włoch 152,7 tys., do Grecji 847,8 tys. i np. Szwecja w 2015 roku przyjęła 200 tys. azylantów, a gdzie i w jakiej liczbie jest reszta, proszę sobie szukać podczas weekendu
Dodane przez Lisica, w dniu 02.01.2016 r., godz. 14.42
Scieki takie jak ola,Eychler,jasio malolat ,wykazuja nic innego jak plycizne umyslowa,pisza tylko to co nauczono ich na szkoleniu. Na takie oplacane szkolenia dobierani sa osobnicy o niskim ego,ktorymi bez problemu mozna zawladnac. Czlowiek myslacy z intuicja,a przede wszystkim kierujacy sie wlasnym rozumem potrafi wyciagac wlasciwe wnioski. Pieniadz i niski iloraz inteligencji,a powiedzialabym tepota czyni tych osobnikow ubezwlasnowalnymi klakierami,a tak naprawde,gdyby oni chcieli teraz inaczej,to juz niestety nie moga.
Dodane przez Do ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 15.41
Juz nic innego nie mozesz ,tylko zachowujesz sie jak przedszkolak w przekomarzaniu. W swieta nie bylo szkolenia i nie masz wskazowek o czym znowu pisac.,wasza ,,trojca" piszaca antypolskie komentarze jest zalosna i uboga we wlasne wartosci. Skoro nie podoba sie tak jak jest,wyjedzcie,gdzie bedzie wam lepiej,a moze by tak do Monachium wspierac pomoca uchodzcow economicznych.
Dodane przez Polacy, w dniu 02.01.2016 r., godz. 16.37
Brawo KOD, liczymy na Was.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.01.2016 r., godz. 16.45
PiS nie jest normalną opozycją, a sektą polityczną, posiadającą guru, misję i własnych świętych. To raczej ruch wywrotowy, który próbuje nie tyle polepszyć III RP, co ją zburzyć - uważa wybitny znawca polskiej historii Norman Dawies.
Dodane przez zaKODowana, w dniu 02.01.2016 r., godz. 17.03
i to wszystko na co olę stać? Kandydujesz zakompleksiona pańszczyźnianko? Masz mój głos! Podobno pańszczyźniane geny dziedziczy się co drugie pokolenie. Kim byli dziadkowie?
Dodane przez qwert, w dniu 02.01.2016 r., godz. 17.11
OJ czuję że Panowie MG i GG to głosowali na Kukiz 15? Czy nie....?
Dodane przez Ja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 17.21
Eychler kiedy odpowiedź na postawione Ci pytania czlonku sekty miernoto POlitycznego scieku
Dodane przez PiS, w dniu 02.01.2016 r., godz. 17.22
Skoro Głowacki i Gajewski głosowali na Kukiz 15 to niech im posady załatwia Kukiz, a nie PiS.
Do Eychlera z godz. 16.45
Dodane przez Józef S., w dniu 02.01.2016 r., godz. 17.48
PiS jest opozycją... To dopiero odkrycie.
POwietrze uchodzi
Dodane przez MK, w dniu 02.01.2016 r., godz. 19.30
Jęki w obronie dostępu do koryta, co się frajerom tłumaczy jako wolność słowa, zaczęły się wówczas, gdy mecenas „radiowców” wyleciał z tronu, zabierając z pałacu żyrandole, miksery i kurki od kranów. Protestujący przypomnieli sobie, że w Polsce mamy hymn Polski i w ogóle napięli się patriotycznie. Co to z człowieka kredyt we franku nie zrobi? Śmiesznie, jak cholera, ale to nie jedyny objaw paniki. W TVP zupełnie inne postawy, dyrektorzy pierwszego i drugiego programu podali się do dymisji. Trzeba przyznać, że ten sposób odklejania się od stołka robi korzystniejsze wrażenie. Wiem, że za chwilę wylecę z hukiem, to sobie sam hucznie odejdę, rzecz jasna z „wolnością na ustach”. Nie będziemy brali udziału w zamachu na wolne media – mniej więcej coś takiego wypluli z siebie dyrektorzy TVP, nim wylecieli za lata partyjnego lizania zadka. Patrzę sobie na to wszystko i znów jestem cudownie zaskoczony. Po ustawie medialnej miał być jeden wielki jazgot, teatr w sejmie i senacie, demonstracje na ulicy, w dodatku większe niż przy Trybunale Konstytucyjnym. Tymczasem w sejmie poszło bez większych problemów, w senacie, proszę sobie wyobrazić, nie było żadnych poprawek i cztery ustawy zatwierdzone grubo przed wieczorem sylwestrowym. Cóż chcę przez to napisać? Niezmiennie to samo. Szanowni Polacy gra psychologiczna się kończy, przeciwnik został złamany i pozbawiony broni masowego rażenia. Pozostały wygłupy, chaos przy opuszczaniu intratnych stanowisk i do tego podświadomość dała znać o sobie.
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 19.36
dzisiaj "ścieki", pomimo mrozu, wylały się na ulice Poznania - dołączyli komuniści, gestapo, złodzieje i gorszy sort ludzi z genami zdrajców, donosicieli i pańszczyzny - kim byli dziadkowie? opłacanymi osobnikami o niskim ego, tępakami o niskim II, ubeswłasnowolnionymi klakierami - wcale nie dziwota, że parta rządząca z prezesem na czele tak się wścieka, bo jak głosił prezes: cała Polska z nas się śmieje, to skąd ta agresja? cieszcie się wreszcie ze zwycięstwa!
Dodane przez nowacka, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.01
co tam POznań. w Wyszkowie mogłoby się coś zadziać ola, nowos, andrzejewski, wiśniewski itd itp. lepszy sort! ruszycie d...y? ojczyzna w POtrzebie hahahahahahaaaa. P.s. trafny wpis MK
Dodane przez ja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.02
Ola nie musisz tak dosadnie o sobie pisać , nie znam Cię i myślę, że fajna z Ciebie babka . A Ty tak osobie ?!
Dodane przez ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.12
Szanowni Polacy, gra psychologiczna się zaczyna - mamy jednocześnie "polski szariat" ( a nie zjechali jeszcze do nas islamiści ) i Kanę Galilejską: jeden z polityków PiS-u obiecał dzisiaj nie 500 zł na każde dziecko ( wersja wyborcza ), po wyborach już nie na każde, a 600 zł ( sic! ) jak matka ( kobieta ) zrezygnuje z pracy! przez takie cuda żaden serial się nie przebije!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.27
Dzisiejsza władza państwowa i jej zwolennicy to w większości dawna SB-cja i jej dzieci i wnuki resortowe. To oni tworzą dziś polską "prawicę" i PiS.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.50
Psioczysz, a jak się okaże, że skorzystasz na przewalutowaniu frankowych kredytów,to tez będziesz szczekać. To samo z 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Masz dwójkę, jesteś dobrze sytuowana i mogłabyś nie brać, ale weźmiesz i dalej będziesz szczekać. Bo nie o wielką politykę Ci chodzi, ale o to, że Głowacki się tu krystalizuje. Coraz więcej ludzi zajmuje i na głowę bije miejscowy PiS z ich liderem G. Nowosielskim. Sobczak ze swoim wieśbookem mu nie podskoczy, lajkuś jest 100 lat za murzynami i nowokomuchami.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.54
To wszystko co na dzisiaj wyPOcisz lalko? Szał, w cyrku POwinnaś występować. Islamistów czekasz. No tak, z rozchylonymi nogami. Co w tej sprawie nasze władze?
Dodane przez Plagiat, w dniu 02.01.2016 r., godz. 20.55
Masz szansę Eychler popełnić kolejny plagiat. Napisz "Resortowe dzieci" PiS. W plagiatach jesteś dobry. Na córkę zarobisz.
Dodane przez Ja, w dniu 02.01.2016 r., godz. 21.28
Eychler kiedy odpowiesz na zadane ci pytania trolu. Moze przypomisz kim byl dziadek twego ickowego guru miernoto POlitycznych popluczyn
Dodane przez on, w dniu 02.01.2016 r., godz. 21.55
A kim był ojciec Cabaja, teść i ojciec Głowackiego? Wie ktoś, albo pamięta?
stare esbeckie metody
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.01.2016 r., godz. 22.42
Warszawa dn. 02 stycznia 2016 r. Oświadczenie Komitetu Obrony Demokracji. W dniach 30 grudnia 2015 – 02 stycznia 2016 grupy Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku, gromadzące przeszło 50 tysięcy osób, stały się celem masowych ataków przeprowadzonych przez nieznane osoby. Jest to zamach na leganie działający ruch społeczny, którego celem jest obrona demokratycznego Państwa i Konstytucji. To bezprecedensowy atak na wolność słowa w polskim internecie oraz próba utrudnienia nam kontaktowania się z naszymi sympatykami.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.01.2016 r., godz. 22.46
Za głosowanie na kandydata z listy PiS z naszego miasta miałem niepochlebne komentarze. O nową pracę na razie się nie staram. Natomiast jestem zadowolony, że KUKIZ'15 nie popadł w histerię jak pozostałe partie opozycyjne. :)
Dodane przez Mieszkanieć wioski, w dniu 02.01.2016 r., godz. 22.52
Dno, dno i jeszcze raz dno- wyszkowska inteligencja pokazuje swoją klasę w tych komentarzach.
Dodane przez Do Oli, w dniu 02.01.2016 r., godz. 23.42
I wiele nie straci jak zrezygnuje z pracy . wolę 600 zl i zostać z dzieckiem w domu, niż zarobić 1200-1500 i połowę oddać niani +dojazdy jesli praca nie na miejscu.Cala rodzina skorzysta jak zostanie mama w domu.mama zadowolona i dziecko szczęśliwe
Dodane przez Polacy, w dniu 03.01.2016 r., godz. 03.24
Jesteśmy razem z KOD-em, na pohybel bolszewii i pislamowi.
do Paszczura
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.01.2016 r., godz. 08.17
Jeżeli chodzi o uchodźców, lub imigrantów z Ukrainy. Prosiłbym o podanie źródła informacji i co oznaczają owe 400 tys. Spotkałem się z wyższymi szacunkami, a wiadomo, że wszędzie jest ich pełno. Żeby było jasne - nie oceniam tego w tym momencie, nie mówię, że to źle czy dobrze - chodzi mi o zimną statystykę. Gdy powiedziałem mojemu znajomemu z Ukrainy, że jest ich w Polsce ok. miliona to powiedział, że wg niego znacznie więcej.
Dodane przez Abx, w dniu 03.01.2016 r., godz. 09.04
Zawieszam działalność na tym słupie ogłoszeniowym KOD. Redakcji z Nowym ROkiem zycze odkodowania.
Dodane przez knom, w dniu 03.01.2016 r., godz. 09.29
Panie Marku, bojkotowanie prezydenta A. Dudę w mediach publicznych jest doskonałym pretekstem do zrobienia z nimi porządku. Ten przykład z porównaniem Petru (6h) do prezydenta (14min) bardzo dobrze obrazuje skalę patologii i przemawia do zwykłego widza. Można powiedzieć, że TVP sama siebie zapędziła w kozi róg. Dostarczyła rządowi dodatkowego wspaniałego pretekstu do przeprowadzenia gruntownych zmian. Słychać o próbie odkręcania kota ogonem. Niejaka Wielowiejska tłumaczy się z tego stanu rzeczy, ale mało przekonująco. Podobnie jest z TK, Rzepliński biorąc udział w tworzeniu nowelizacji ustawy o TK sam, jak na tacy, podał pretekst do dalszych działań obecnego rządu. Przykłady można by mnożyć. I pomyśleć, że cała ta sędziowsko, medialno, polityczna elita zakiwała się i zaczyna przewracać się o własne nogi.
do Polacy
Dodane przez Super, w dniu 03.01.2016 r., godz. 09.32
Podobno nowoczesna.pl się już od KOD odwróciła. Bez bankdytów w KOD pozostaną sami frustraci i alimenciarze. Popieram AntyBox
Dodane przez Ad MK, w dniu 03.01.2016 r., godz. 09.39
...W TVP zupełnie inne postawy, dyrektorzy pierwszego i drugiego programu podali się do dymisji. Trzeba przyznać, że ten sposób odklejania się od stołka robi korzystniejsze wrażenie... Tu drogi MK nie chodzi o dobre wrażenie, ale o to, że jakby dyrektorzy pozostali na stanowiskach w momencie wejścia w życie nowelizacji ustawy o mediach publicznych, to wg nowych zasad zwolnieni, a wszystko za tym przemawiało, pozbawieni byliby wielkich odpraw. Dlatego tak szybko podali się do dymisji, bo chcieli chociaż ocalić szansę na wysoką odprawę. Takie świnie.
"jestem za a nawet przeciw"
Dodane przez wolne media, w dniu 03.01.2016 r., godz. 10.03
zmiana w mediach "nie nazywajmy szamba perfumerią". czy tego już ktoś nie grał?
Dodane przez wolne media, w dniu 03.01.2016 r., godz. 10.58
jeszcze kilka miesięcy i granica Europy przesunie się z Bugu na Odrę
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.01.2016 r., godz. 11.37
W trzech głównych stacjach TV mamy od lat dominację lewacko liberalnych decydentów, a co za tym idzie również komentatorów i dziennikarzy. I taki jest przekaz. Po zwycięstwie wyborczym PiS w 2005 jedynie w telewizji publicznej doszło do lekkiego zrównoważenia przekazu dzięki wejściu do mediów grupy publicystów niezależnych typu Wildstein, Lichocka, Ziemkiewicz, Skowroński itp. Koalicja PO-PSL dokonała jednak po 2007 roku bezwzględnej czystki, zwalniając kilkudziesięciu dziennikarzy niezależnych i doprowadziła ponownie do stanu poprzedniego, przekształcając media publiczne w, jak to określił celnie Paweł Kukiz z agencję PR Platformy Obywatelskiej. Teraz chłoptasie robią rejwach, ale wiarygodność tych protestów jest żadna. W mediach publicznych powinien zostać wprowadzony zrównoważony przekaz, opisujący w sposób bardziej obiektywny naszą rzeczywistość, prezentujący różne punkty widzenia. Powinien zostać położony oprócz tego w większy sposób nacisk na misję narodową, edukacyjną i kulturalną. Proces przekształceń trochę potrwa, ale myślę, że już niedługo będą pierwsze pozytywne zmiany.
do wolne mendia z godz. 10.03
Dodane przez Okoń, w dniu 03.01.2016 r., godz. 12.06
Zgadza się, dziś wszelkie "autorytety" próbują nazywać cuchnące szambem publiczne media ścieku - perfumami. Nawet świnia nie da się na ten zapaszek nabrać.
do wolne mendia z godz. 10.58 jeszcze kilka miesięcy i granica Europy przesunie się z Bugu na Odrę
Dodane przez okoń, w dniu 03.01.2016 r., godz. 12.12
Mnie w szkole uczyli, że granica Europy jest nieprzesuwalna i znajduje się na graniach gór Ural, później granicą jest rzeka Ural, góry Kaukazu, północne wybrzeże morza Czarnego, morze Marmara i cieśnina Bosfor. Co za tempactwo...
Dodane przez ola, w dniu 03.01.2016 r., godz. 12.15
Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości domagał się dzisiaj w mediach publicznych, aby było więcej o Prezydencie, w tychże mediach publicznych, zwłaszcza zauważył niedosyt z pobytu Andrzeja Dudy w Chińskiej Republice Ludowej. Otóż pomimo, że z Prezydentem do Chin pojechało 60 przedsiębiorców, żaden kontrakt pomiędzy oboma krajami nie został podpisany! Natomiast nie jest jasne co Pekin rozumie pod pojęciem Szlaku Jedwabnego, o którym wspominał Prezydent - prawdopodobnie Chinom chodzi o wyprowadzenie z kraju nadmiaru zdolności produkcyjnych i inwestycji, które tam są wygaszana, by gospodarka ( chińska ) nie uległa przegrzaniu, i jest to raczej plan polityki wewnętrznej ( Chin ), a nie korzyści płynące np. dla Polski - reasumując: czym się miał Prezydent pochwalić po tak "owocnej" wizycie? Brak szerszych sprawozdań z tej wizyty przez telewizję publiczną sprowadził się de facto do: " kończ waść, wstydu oszczędź", z korzyścią dla Prezydenta. Prezydent w Chinach był, zwiedził, wrócił - zrobił to do czego ma prawo, w końcu to Prezydent.
Dodane przez yes, yes, yes, w dniu 03.01.2016 r., godz. 12.30
A co blondi powie o jaPOńskich wojażach Komorowskiego i jego Shoguna. W ogóle, co wynikło z jego licznych zagranicznych wojaży jako prezydenta? POczekam cierpliwie na to, co blondynka ma w tej sprawie do POwiedzenia.
Gryzą się już we własnym stadzie
Dodane przez Lupa, w dniu 03.01.2016 r., godz. 13.15
Znana mainstreamowa dziennikarka Kolenda-Zaleska zgasiła byłego prezesa TVP Kwiatkowskiego, który w jednym z programów oburzał się na nowelę ustawy medialnei i czystki w TVP. Odpowiedział mu: "Jak SLD wygrało wybory było tak samo. Pracowałam wtedy w telewizji publicznej i pan był moim szefem. Wtedy odeszłam". Jednym z zaproszonych gości był Urbański - nie mógł powstrzymać śmiechu.
Dodane przez Perfuma, w dniu 03.01.2016 r., godz. 13.54
Właśnie szambo z TVP trzeba wypompować.
A teraz "ola" zalicza podwójną glebę, jak to mówią małolaty. 1 Też o prezydencie
Dodane przez Kaliope, w dniu 03.01.2016 r., godz. 15.03
1. W dniu 18.12.2014 r. w ramach procesu, w którym Prokuratura, powołując się na art.230 par.1 kodeksu karnego, oskarża dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego oraz byłego wysokiego funkcjonariusza kontrwywiadu PRL, płk. Aleksandra L., o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie, jakim było przesłuchanie prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego przez Sąd. Awizowany przez cztery niezależne telewizje przekaz z rozprawy „na żywo” został zablokowany. Wozy transmisyjne TVP, TVN, Polsatu i Superstacji na zewnątrz, wewnątrz kamery i dziennikarze, którzy wypełnili całą pulę przyznanych akredytacji na transmisję z bezprecedensowego wydarzenia, jakim było przesłuchanie prezydenta - i nic. To nie była konferencja prasowa, gdzie rozdaje się uśmiechy na prawo i lewo, czy „wywiad” w programie zaprzyjaźnionego Tomasza Lisa, lecz zaprzysiężone zeznania składane pod odpowiedzialnością karną! - wydarzeniem dnia we wszystkich serwisach informacyjnych, także w tzw. „Telewizji Publicznej”, była konsumpcja sałatki w Sejmie poseł Krystyny Pawłowicz.
Gleba 2.
Dodane przez Kaliope, w dniu 03.01.2016 r., godz. 15.08
Gdy przed prawie ośmiu laty Wojciechowi Sumlińskiemu zakładano kajdanki na ręce w związku z rzekomą korupcją w Komisji Weryfikacyjnej WSI, transmitowały to wszystkie telewizje, a samej sprawie z jego rzekomym przestępczym udziałem w tej historii tylko w pierwszym miesiącu jej odsłony, poświęcono w TVP, TVN i TV Polsat ponad sto (zostało policzone!) oszczerczych publikacji, audycji i programów telewizyjnych, od głównych serwisów informacyjnych po „Kropkę nad i” Moniki Olejnik. Gdy przed kilku dniami zapadał sądowy wyrok orzekający niewinność Wojciech Sumlińskiego - i tym samym potwierdzający, że żadnej korupcji ani w Komisji Weryfikacyjnej WSI, ani wokół niej nigdy nie było, zaś sama sprawa była właśnie prowokacją oficerów WSI i polityków PO z Bronisławem Komorowskim na czele - nie zająknęła się na ten temat żadna z wymienionych telewizji. Tematem dnia był źle zaparkowany Volkswagen Golf córki prezydenta Andrzeja Dudy… Dalej "ola" będzie perfumowała swoje dyspozycyjne media? Czytelnicy sami wyciągną wnioski.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.01.2016 r., godz. 15.34
Pani ola myśli, że mieszkańcy Wyszkowa to ciemny lud i wszystko "kupią". Napisała pani nieprawdę o wizycie prezydenta w Chinach i braku podpisanych umów, Nowy jedwabny szlak to także może być duża szansa dla Polski jeśli ją wykorzystamy a nie powód do uśmiechów i drwin.Dużą rolę w stosunkach gospodarczych z takimi państwami jak Chiny odgrywają wizyty władz danych państw, kilku dniowa wizyta Prezydenta Polski, w ramach szczytu państw Europy Środkowej-Wschodniej i Chin oraz kongresu gospodarczego Polska-Chiny bardzo dobrze temu służyła. To była wizyta, w którym było wiele spotkań polityczno- gospodarczych a nie tylko ślizgawka po murze chińskim.
Dodane przez Lemingoza, w dniu 03.01.2016 r., godz. 17.35
Czego nie zobaczą w TVN i przeczytają na Onecie w to nie uwierzą.
Dodane przez knom, w dniu 03.01.2016 r., godz. 18.00
Byłem na spotkaniu z Wojciechem Sumlińskim we Włodkowicu. Niezapomniane wydarzenie i atmosfera zbliżającej się wielkimi krokami wyborczej konfrontacji. Zanim sam przeczytałem promowaną tam książkę "Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego" puściłem ją w ruch, by mogli za jej pośrednictwem zejść na ziemię, ci nieprzekonani, niedowierzający, sympatyzujący z wizją "Zielonej Wyspy" biednych tubylców. Było warto, bo jak to się mówi kropla drąży skałę, a od ziarnka do ziarnka zbierze się miarka. Udało się, a teraz cierpliwie poczekam na ciąg dalszy związany z "niebezpiecznymi związkami Bronisława Komorowskiego", ale tym razem scenariusza opartego o sądowy stenogram. Jestem pewien, że do tego dojdzie. Głosowałem i mobilizowałem rodzinę i znajomych za taką koleją rzeczy.
Dodane przez KOD, w dniu 03.01.2016 r., godz. 18.06
Blokują nas wszędzie. Zakładają lewe profile , naruszają dobra osobiste, służby wprowadziły inwigilację liderów, reżimowe media zaczynaja kampanię dezinformacji, zakładają powiatowe Antykody. Po 30-40 osób, tyle co świrów w parafii. I bardzo dobrze, i się nie dziwimy. Demonstracje dały efekt fenomenalny i umieściły antypisowską koalicyjną orkiestrę pod batutą KOD na naczelnych miejscach w serwisach światowych. Perspektywa zebrania przez nas milionów podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą powoduje u nich zawroty głowy i mdłości . Co maja zrobić? Wytłumaczyć nam ze co innego planowali a przypadkiem tak głupio wyszło? Przeprosić? Muszą robić to co potrafią najlepiej. Psuć, blokować, pomawiać, obrażać. Zabijemy ich uśmiechem , na politycznym pogrzebie nie płaczmy. Róbmy swoje. Do dzieła. 9.01 gramy i śpiewamy , tupiemy i podskakujemy. Dziękujemy Naczelnikowi Państwa za wywołanie pierwszego od 26 lat dobrowolnego procesu integracji społeczeństwa wszystkich środowisk reprezentujących 82% społeczeństwa.
Dodane przez Jątek, w dniu 03.01.2016 r., godz. 19.08
Ludzie wiedzą jaki jest problem z TVP i powszechnie akceptują zmiany zaproponowane przez rząd. TV sama próbuje wytworzyć atmosferę zamachu, ale lud jest na tę manipulację uodporniony. Nie pomogą tu żadne KODy i inne hucpy. Zresztą przytoczone przykłady są idealnym dowodem na patologię polskich mediów.
do Kaliope
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.01.2016 r., godz. 19.57
Sprawa Wojciecha Sumlińskiego, opisana przez panią w dwóch wpisach ( 3 stycznia, godz 15.03 i 15.08) to niewątpliwie bardzo mocny argument za radykalnymi zmianami w mediach publicznych. Oczywiście sprawa jest mi dokładnie znana, bowiem pan Sumliński gościł u nas w Wyszkowie dwukrotnie - w styczniu i w maju 2015. Spotkania z nim były niezwykle ciekawe. Obszernie mówił m.in. o tym słynnym przesłuchaniu ówczesnego prezydenta Komorowskiego, na którym pan prezydent miał potężne zaniki pamięci. Właściwe na większość pytań nie odpowiedział. Obecne na procesie media nie transmitowały tego tak ważnego dla Polaków wydarzenia. Transmisję przeprowadził natomiast dziennikarz Republiki - Michał Rachoń korzystając z ..... telefonu komórkowego. Wojciech Sumliński został ponownie zaproszony na spotkanie do Wyszkowa. Mam nadzieję, że niedługo będzie okazja dla wyszkowiam, żeby się z nim spotkać i porozmawiać o polskich sprawach.
Dodane przez ela, w dniu 03.01.2016 r., godz. 20.42
Zwróćcie Państwo uwagę na to jak skutecznym odwróceniem uwagi od przesłuchania Komorowskiego była wrzutka z Krystyną Pawłowicz. Manipulacja odłożyła się skutecznie w głowach wielu nieświadomych okoliczności obywateli. Pamiętam drwiące wpisy na temat poseł Marka Eychler, ale także oli. Inteligentnych przecież ludzi. Inteligentnych inaczej co prawda, ale jednak.
Dodane przez ola, w dniu 03.01.2016 r., godz. 20.43
Lady Pank śpiewa: " po co komu dziś wczorajsza miłość" - PiS posiada władzę absolutną i co z nią robi? Cofa się do przeszłości i mści. I co to daje i komu? 13 stycznia tego roku KE bierze nasz kraj " na tapetę" a miały być reformy socjalne...Transmisja z procesu, w którym był przesłuchiwany Bronisław Komorowski była transmitowana przez TV Republika, obecna na sali TVN, nie przekazywała transmisji, TVP nie była obecna wewnątrz
Dodane przez Do pana Gajewskiego, w dniu 03.01.2016 r., godz. 22.30
Znam pana tylko z bardzo rzeczowych komentarzy,przepraszam,ze pisze ale pana godnosc nie powinna polemizowac z takimi przewrotowcami jak ten ola, jasio malolat czy inny umyslowo Eychler. Wszystkim nam wiadomo dlaczego oni sieja propagande i robia to nie za darmo. Tacy sprzedajczycy nie zasluguja nawet na dyskusje. Osoby klamiace za pieniadze sa dla mni mniej niz zero,sa to kundelki komitetu obrony wlasnego dobra,tylko nasuwa sie pytanie,jak zdobytego.? Pozdrawiam serdecznie,jak rowniez czytelnikow myslacych samodzielnie i rzeczowo.
Dodane przez Robert, w dniu 03.01.2016 r., godz. 22.37
Facet ola to prymitywnym gosc piszacy co mu nakazano jak dotychczas nie wykazal sie polotem. Jak Swiat swiatem zawsze byly typki jego pokroju,ktory za mamone sprzeda najblizszych. Czy on zdaje sobie sprawe,ze jego mocodawcy juz nie beda mieli co oskarzac,bowiem zajma sie obrony wlasnego tylka.
Dodane przez Robert, w dniu 03.01.2016 r., godz. 22.37
Facet ola to prymitywnym gosc piszacy co mu nakazano jak dotychczas nie wykazal sie polotem. Jak Swiat swiatem zawsze byly typki jego pokroju,ktory za mamone sprzeda najblizszych. Czy on zdaje sobie sprawe,ze jego mocodawcy juz nie beda mieli co oskarzac,bowiem zajma sie obrony wlasnego tylka.
Komisja Europejska...
Dodane przez Kaliope, w dniu 04.01.2016 r., godz. 07.46
13 stycznia to jednak środa. Myślałam przez moment, że może piątek, wtedy to dopiero byłby koniec świata! Pewnie dla wielu czarny piątek. Wylecz się dziewczyno z tych zachodnich kompleksów. Tak jak i Węgrom KE będzie mogła nafiukać. Jedyne co zostanie po tym w narodzie to podział na patriotów i zdrajców, współczesnych targowiczan. W Trybunale Konstytucyjnym sędziowie opuszczają buńczucznego Rzeplińskiego. Nikt nie chce umierać za alimenciarza z KOD. TVP nieobecna na przesłuchaniu Komorowskiego? To za co ja płacę abonament! Jakąś niszowa Superstacja potrafiła załatwić akredytację, a potężna TV publiczna nie? To tylko kolejny dowód na konieczność rozpuszczenia tego cyrku. Nadal nie mam odpowiedzi na temat Chin. Co pojechał tam naprawić PAD i za co podziękować? Postaraj się.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.01.2016 r., godz. 08.51
Bardzo dziękuję za miłe słowa ale uważam, że niektóre, podstawowe informacje na forum należy prostować, bo pojawi się odczucie, że sprawy w Polsce toczą się w złym kierunku. Podobnie rząd tłumaczy i prostuje na forum UE doniesienia i skargi działaczy liberalnych. Jest to złe dla Polski i na dłuższą metę odbiłoby się na pozycji politycznej i ekonomicznej naszej Ojczyzny. Po ubiegłorocznych wyborach w kraju obecny rok będzie spojrzeniem na wyszkowski samorząd, w którym rządzi koalicja PO-PSL.
Dodane przez ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 09.33
do ela - proszę przytoczyć mój wpis wypowiadający się o Krystynie Pawłowicz - w przeciwieństwie, np. do "Robert" nigdy w stosunku do nikogo nie użyłam na tym forum epitetu lub inwektyw, jak się okazuje najwięcej emocji powoduje podawanie faktów, które może sprawdzić każdy, nawet inteligentni inaczej niż ja, ale jednak. Na tym właśnie polega problem obecnie rządzacych, że kłamią ( proszę zwrócić uwagę, "ela", że opisuję zachowanie a nie nazywam "kłamcami" ), obrażają opozycję, wszystkich mających odmienne poglądy, nazywają histerykami i jeszcze gorzej, jednym słowem wszyscy poza zwolennikami obecnej władzy to marność nad marnościami i najlepiej awansem ich pozamykać, wybić, sciąć głowę, unicestwić, zamknąć usta, no ale niestety, pojawił się KOD i tak łatwo nie będzie, oraz nie jest łatwo obrazić kogoś kto ma poczucie własnej wartości; jakoś nikomu nie przyszło do głowy, aby sądzić się za inwektywy "otrzymywane" od PiS, nawet w gronie profesorów, którzy dostąpili tego "wyróżnienia", bo to jest po prostu dziecinne...i dowodzi bezsilności rządzących - dzisiejsza opozycja to nie jest ta sama grupa ludzi, co wcześniej, to jest "najgorszy sort Polaków", po prostu
Dodane przez Zołza, w dniu 04.01.2016 r., godz. 09.47
A co to znaczy: 13 stycznia tego roku KE bierze nasz kraj " na tapetę" a miały być reformy socjalne... Mam się bać, pakować. Mogłabyś wytłumaczyć jak ty to pojmujesz.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 04.01.2016 r., godz. 09.55
w okresie świątecznym miałem okazję spotkać się z moją koleżanką, która jest członkinią PIS i to bezpośrednio współpracującą z Prezesem. Oczywiście jak zwykle pomiędzy nami wywiązała się dyskusja na temat przyszłości Polski i działania PIS. I powiem tak, w kilku poruszanych sprawach miała rację i zgodziłem się z nią w 100% ponieważ jej argumenty były racjonalne i naprawdę niepodważalne. Natomiast co do obecnych zmian jakie wprowadza PIS rozsądnych argumentów było brak. Jedyny argument przemawiający za obecnymi zmianami był taki, że "bez tych zmian nie dokonamy kolejnych zmian" a "krótki" za wszelką cenę będzie chciał rozliczyć Tuska i zrealizować swój plan. Co do osoby Pana Prezydenta i Pani Premier to nie będę upubliczniał tu naszej dyskusji aczkolwiek w tej materii mieliśmy podobne zdanie. Cała rozmowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że to jest tylko polityka, brudna polityka, która się nigdy nie zmieni. Zawsze są realizowane cele partii rządzących a społeczeństwo? społeczeństwo jest tylko narzędziem niezbędnym do realizacji tych celów.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.01.2016 r., godz. 10.00
Szanowny KOD nawołuje do zrywu, ale kogo? Kombinatorów, złodzieii, cwaniaków i krętaczy? Trochę się przeliczył co do ich siły ( pokazały wybory). Nadszedł czas na ich rozliczenie. Teraz to dopiero zaczną ujadać. Wasze demonstracje dla uczciwych Polaków to nic innego jak dobijanie się świń do koryta, choć nadszedł czas na ubój.
Dodane przez ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 10.39
do "Zołza" - proponuję powrócić do spisu obietnic wyborczych PiS-u i porównać z tym co mamy obecnie zafundowane przez rządzących a zrozumiesz - KE = Komisja Europejska, 13 stycznia br będzie omawiać sprawę praworządności w naszym kraju, ma do tego prawo bo jesteśmy członkiem UE=Unia Europejska, i dobrowolnie podpisaliśmy pewne zobowiązania, które nas obowiązują, ale jak pokazuje życie pod rządami PiS=Prawo i Sprawiedliwość, nie koniecznie, jasne?
Pracowity masz poniedziałek
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 10.40
Jak Sikorski chciał dorżnąć watahę, to nie widziałem żeby jaś-fas-ola zareagował. A polityka, społeczeństwo - cóż, jest jak cała reszta. jednych absorbuje innych brzydzi. Ale to zwycięzcy mają rację, nawet kiedy się mylą. Najtrudniej mając ci romantycy, którzy spędzają całe życie w opozycji z 2-3 % poparciem. To dopiero walka z wiatrakami.
do ola 20:43
Dodane przez RAF, w dniu 04.01.2016 r., godz. 10.45
ola nie pękaj, jakie reformy Cię interesują? A głosowałaś za reformami PiS, czy tylko znalazłaś pretekst do upuszczenia sobie frustrów? 8-letnie zaległości chciałabyś nadrobić w 3 tygodnie? Spokojnie wyluzuj.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.01.2016 r., godz. 10.56
Panie jasiu.... . Pana ostatni komentarz to zwykła propaganda, dywagacje typu a ja coś wiem i nie powiem. Niech będzie pan konkretny to pewnie w niektórych sprawach się zgodzimy. Uważam, że może kilkadziesiąt osób w Polsce wie co to jest polityka i jak ją uprawiać.Co do osoby Prezydenta i pani Premier to proszę nie insynuować. Moje pytanie - czy TK z 5 osobami wybranymi przez poprzedni Sejm, uznałby po niewątpliwej skardze opozycji, za niekonstytucyjną, nowelę ustawy medialnej, o służbie cywilnej czy o policji zwiększającej możliwości "kontroli", o połączeniu urzędu prokuratora i min.sprawiedliwości, autorstwa zjednoczonej prawicy ? W obecnej sytuacji rząd ma prawie rok spokoju bo prezes Rzepliński, będzie udowadniał, że on rządzi a PiS nie będzie realizował bezprawnych orzeczeń TK.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.07
Dziś KOD jest nazywany tym samym językiem co Solidarność przed sierpniem 80-go roku. Nie tylko język ten sam, ale i ludzie, co prawda starsi o 35 lat i zasileni przez własne resortowe dzieci i wnuki wychowane już pod skrzydełkami Radia Ma ryja, TV-trwam i całej masy pisemek, portali tworzonych za pieniądze skradzione polskim stoczniom, robotnikom, narodowi. Ludzie ci są otumanieni w sposób charakterystyczny dla działania większości sekt. Czołowy wyszkowski "patriota" przed ostatnią demonstracją KODu wyśmiewał jej uczestników mówiąc, że to kilkadziesiąt osób. Pomylił się biedak o co najmniej trzy zera, a to dopiero początki, druga demonstracja, a ruch założony miesiąc wcześniej. To jest już prawdziwy zryw narodu, którego nic nie powstrzyma, a z pewnością nie ci, którzy sami siebie określają mianem "patrioci", będący w istocie sprzedawczykami własnego narodu, zdrajcami. Ten kto przed własnym narodem przysięgał bronić Konstytucji, a kto ją wielokrotnie łamie - jest ZDRAJCĄ NARODU.
do jaś-fas-ola
Dodane przez jasio małolat, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.15
Twierdzisz, że "to zwycięzcy mają rację nawet kiedy się mylą" zgodził bym się z tobą pod jednym warunkiem, że zwycięstwo nie jest oparte na oszustwie! nawet w sporcie za doping prędzej czy później cię zdyskwalifikują. Pozostaje mi tylko współczuć ci takiego mylnego zwycięstwa;) no cóż ale jaka mylna partia taki mylny sukces;)
Panie Grzegorzu
Dodane przez jasio małolat, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.29
ja widzę, że całe to forum to propaganda. Zwolennicy PIS walczą z komuchami i złodziejami o demokrację. Zwolennicy PO i KOD też walczą o demokrację i swobodę obywateli. Obydwie grupy straszą społeczeństwo i przytaczają tu różne wypowiedzi, statystyki i różne argumenty aby tylko postraszyć przeciwników. NIKT NA TYM FORUM NIE JEST OBIEKTYWNY !!! więc nie mówmy o propagandzie, dywagacjach i insynuacjach. Każda ze stron walczy o dobro społeczeństwa tylko każda ze stron widzi te dobro inaczej. Jeżeli jest Pan członkiem PIS i ma Pan kontakt z osobami z warszawskiego okręgu partii to dokładnie powinien Pan wiedzieć o czym ja piszę. Jeżeli nie to niech dla Pana moja poprzednia wypowiedź będzie tylko propagandą;)
Dodane przez RAF, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.30
KE = Komisja Europejska. Tylko co może mieć do naszej praworządności? Chyba jedynie to, że rządzi prawica. To was boli? Podajcie przykłady na łamanie prawa. TK? Ustawa medialna? To wszystko już było maglowane i temat się wypala. Odpowiedzcie czego się boicie, dlaczego się martwicie jakąś komisją, wyrzucą nas z UE? I z tym sobie poradzimy. Wróćcie do postów 1,2 Kaliope, na temat mediów. One się po prostu nie bronią.
do Gajewskiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.35
W odpowiedzi na Twoje pytanie - cyt. "czy TK z 5 osobami wybranymi przez poprzedni Sejm, uznałby po niewątpliwej skardze opozycji, za niekonstytucyjną, nowelę ustawy medialnej, o służbie cywilnej czy o policji zwiększającej możliwości "kontroli", o połączeniu urzędu prokuratora i min.sprawiedliwości, autorstwa zjednoczonej prawicy ? " Otóż wymienionych powyżej ustaw nie uznałby ani polski Trybunał, ani żaden inny w żadnym z cywilizowanych i demokratycznych państw świata.
"to zwycięzcy mają rację nawet kiedy się mylą"
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 11.44
Czytaj ze zrozumieniem, bo ubrałeś "zwycięstwo" w sfałszowane zwycięstwo. Jak wiemy i potwierdził to Sąd Najwyższy zwycięstwo jest zasłużone i niepodważalne. Zwycięzcy tworzą rząd, który ma większość i są w stanie przegłosować wszystko, nawet własne pomyłki. Które z kolei będą mogli bez niczyjej pomocy autopoprawiać. Jednym słowem zwycięzca może wszystko. Trzeba ci to tłumaczyć jak dzieciakowi? no tak jaś-fas-ola małolat. Zwycięstwo nie jest mylne. Sondaże dające Ci 1-2% też nie. No cóż jakie poglądy, takie poparcie.
Dodane przez :), w dniu 04.01.2016 r., godz. 12.00
Święta spędziłem z Górach Świętokrzyskich. Na miotle latałem z wiedźmą wino piłem i o polityce mówiłem. A, że Zołzucha to mać opiekuńcza kota prezesa, to i wiadomości z pierwszej ręki miałem. Bo któż zna go lepiej od jego kota, a kota od Zołzuchy. I tak żeśmy sobie po staropolsku pogadali. I powiem tak, w kilku poruszanych sprawach miała rację i zgodziłem się z nią w 100% ponieważ jej argumenty były racjonalne i naprawdę niepodważalne... Ach gdybyście byli takimi profesjonalistami jak jaś-fas-ola, prowadzili te pijarowskie szkolenia, uczestniczyli w nich... To tak jak on dużo byście chcieli, ale nic byście nie osiągnęli. Bo do sukcesu ponad 1-2% poparcia trzeba ludzi, sprzętu i talentu. Inaczej pozostaje samoprzechwalanie się -jestem profesjonalistą (z 1-2% poparciem) Ale i to można uznać za sukces, bo jak mówił Oscar Wilde - myślałem, że byłem już na dnie, a jeszcze słyszałem pukanie od spodu. ;)
do jaś-fas-ola
Dodane przez jasio małolat, w dniu 04.01.2016 r., godz. 12.06
Jeżeli próbujesz komuś wcisnąć kit, że Sąd Najwyższy potwierdził zasłużone i niepodważalne zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy to wytłumaczę ci jak dzieciakowi: Sąd Najwyższy potwierdził, że wybory odbyły się zgodnie z prawem i że wygrała Zjednoczona Prawica. Tyle, tylko tyle i aż tyle. Zasłużone i niepodważalne, Sąd Najwyższy - "a świstak siedzi i zawija w te sreberka";)
do osobnika jaś-fas-ola
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 12.13
"Jednym słowem zwycięzca może wszystko. Trzeba ci to tłumaczyć jak dzieciakowi? Zwycięstwo nie jest mylne" . Czy ty na prawdę się domagasz tego, żeby walec, który was już niedługo przejedzie w całym kraju, z wami tak właśnie postąpił?
Poza tym
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 12.23
To Kaczyński wyprowadzi miliony na ulicę. Nie Schetyna, nie Petru , nie Kijowski. Kaczyński stworzył KOD,zradykalizował PO i spowodował że Petru zamiast dyskutować o arkuszu excela zastanawia się jak powstrzymać ludzi przed radykalizmem. Kaczyński polał Polskę benzyną i wystarczy iskra, a jego małpy bawią się zapałkami. I może być tak, że żaden z tych trzech NIE POWSTRZYMA tej rewolty jeżeli znajdzie się charyzmatyczny trybun ludowy i zacznie prawdziwe manewry uliczne. I Kaczynski będzie się modlił o to by któryś z tych trzech przejął stery buntu, a najlepiej wszyscy trzej. Może jednak być za późno. Obawiam się, że już JEST za późno. . I my tez się o to módlmy. Nie chcieliśmy Budapesztu ale jeszcze bardziej nie chcemy Bukaresztu.
zwycięstwo nie jest oparte na oszustwie!
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.01.2016 r., godz. 12.59
1. jasiu co ty wypisujesz.... gdzie te wybory oparte były na oszustwie???......2. jak PSL dostało 25% w 2014 to ok, a teraz ledwie sie prześliznęło ponad próg 5%....3. "Zwycięzcy tworzą rząd, który ma większość i są w stanie przegłosować wszystko, nawet własne pomyłki." no jak to nie przeszkadzało przez 8 lat koalicji PO -PSL to o co te skomlenia dzisiaj??? robili 8 lat co chcieli......a teraz boli , bo większość to nie nasi?.. .....4. Proste pytanie - o co ta walka o TK- jak PO i POplecznicy mieli 15 na 15 sędziów to demokracja i pluralizm i europa... jak PO ma 10 a PIS 5 to ZAMACH STANU?...... taki mieli plan ratunkowy każda ustawa PIS zadekretowana jako niezgodna z konstytucją... wycierają sobie te gęby Polską ... a w czerwcu nie przyjęli zmiany za darmo---- dodatek rozłąkowy, mieszkaniowy, 6 miesięczna odprawa to dało facecikom w berecikach PO i dlatego tak bronią koryta.... 5. no dajemy , kto z tego forum płaci na alimenty Waszego wodza, idola, ja bym go wsadził do pudla tak jak innych przestępców ,....ale pewnie ma źródło innych nieujawnionych dodchodów , oby nie z wiernych służb....
Ja o Rzymie, ty o Krymie.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 13.04
Cytuję:"Sąd Najwyższy potwierdził, że wybory odbyły się zgodnie z prawem i że wygrała Zjednoczona Prawica", a wcześniej, cytuję: "zgodził bym się z tobą pod jednym warunkiem, że zwycięstwo nie jest oparte na oszustwie!" To ja pytam raz jeszcze - co potwierdził SN i o jakie więc ci oszustwo chodzi? bo się chyba zapętliłeś w tych sreberkach.
"zgodził bym się z tobą pod jednym warunkiem, że zwycięstwo nie jest oparte na oszustwie!"
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.01.2016 r., godz. 13.28
wyraziłeś dwukrotnie swoje zdanie - nie zgadzasz sie to znaczy ,ze było oszustwo!......Twoje słowa............. Ja wiem czym się różnimy, ja od przechodzonego przez życie jasia , chociaż małolata, Pana Oli, Ej chlej ra , zróbmy glosowanie na temat: haniebna ( inne słowo... no brak...) Lisa z Karolakiem na temat Kingi Dudy ........poszło to w eter .. na oczach milionów ludzi patrzyli w kamerę i łżeli, skrzywdzili niewinna młodą dziewczynę.............. ja nie ogladam nażywo Lisa ale odtworzyłem w necie.... każdy kto ma odrobinę rozumu widział u karolaka fałsz w oczach, a każdy kto ma odrobinę przyzwoitości to by ich wy....ał z TVP.......... no to jak z Wami jesteście za Karolakiem i Lisem i alimentowcem wodzem - głosujmy.. ja jestem przeciw ,, czegoś tak ohydnego dawno nie widziałem ....czekam na ola, jas , eichler, powiedzcie wprost - tak kochamy Lisa Karolaka i aloimenciarza to nasze marksy, leniny staliny......
"zgodził bym się z tobą pod jednym warunkiem, że zwycięstwo nie jest oparte na oszustwie!"
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.01.2016 r., godz. 13.30
wyraziłeś dwukrotnie swoje zdanie - nie zgadzasz sie to znaczy ,ze było oszustwo!......Twoje słowa............. Ja wiem czym się różnimy, ja od przechodzonego przez życie jasia , chociaż małolata, Pana Oli, Ej chlej ra , zróbmy glosowanie na temat: haniebna ( inne słowo... no brak...) Lisa z Karolakiem na temat Kingi Dudy ........poszło to w eter .. na oczach milionów ludzi patrzyli w kamerę i łżeli, skrzywdzili niewinna młodą dziewczynę.............. ja nie ogladam nażywo Lisa ale odtworzyłem w necie.... każdy kto ma odrobinę rozumu widział u karolaka fałsz w oczach, a każdy kto ma odrobinę przyzwoitości to by ich wy....ał z TVP.......... no to jak z Wami jesteście za Karolakiem i Lisem i alimentowcem wodzem - głosujmy.. ja jestem przeciw ,, czegoś tak ohydnego dawno nie widziałem ....czekam na ola, jas , eichler, powiedzcie wprost - tak kochamy Lisa Karolaka i aloimenciarza to nasze marksy, leniny staliny......
Sny o potędze.
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 04.01.2016 r., godz. 14.05
Oglądałem ostatnio film "Dom snów" z Danielem Craigem. Film, w którym rzeczywistość miesza się z omamami. Wydaje się, że niektórzy popadli w utopię. Eychler i jemu podobni mówią o fikcyjnym KOD, którzy wraz z Schetyną i Petru i PSL chcą wyprowadzić po 200 tysięcy, pół miliona ludzi na ulicę (teraz protestuje po kilka tysięcy) i jeszcze do tego przygotowują się do ataku z zewnątrz, z PE. Z drugiej strony mamy PiS, który ma większość sejmową i prezydenta, który chce budować Polskę od nowa ale Trybunał Konstytucyjny jest w stanie wszystko zablokować. Mamy jeszcze KUKIZ'15, który mając 40 posłów chce zmieniać konstytucję. To się w ogóle nie trzyma kupy.
Dodane przez RAF, w dniu 04.01.2016 r., godz. 14.32
Ja widzę PiS, który może wszystko poza zmiana konstytucji. Ma większość i prezydenta. Kukiz do niczego nie jest mu w tej chwili potrzebny. TK jest już zreformowany, ale nie do wszystkich to jeszcze dociera. Watachy KOD i opozycji kurczą się jak fiutek w zimnej wodzie. Niech sobie demonstrują, jak będzie trzeba policja kobiecym szwadronem egzekucyjnym postrzela sobie do demonstrantów, uczestników marszów. Jak 11 listopada 2013 i 2014 r. Świat się nie zawali. Taka jest demokracja. to wszystko już było.
Dodane przez ola, w dniu 04.01.2016 r., godz. 14.35
i tu się zgodzę - to się w ogóle nie trzyma kupy,
Dodane przez Do ola,jasio malolat I Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 14.44
Skoro wmawiacie nam,ze tacy jestescie praworzadni,to prosze tez uczciwie napisac jaka suma pieniezna jestescie oplacani.?
Dodane przez Kaliope, w dniu 04.01.2016 r., godz. 15.48
Szesnasta się zbliża, kończę pracę oluś. No to co z tymi Chinami? Nie o Nowy Jedwabny Szlak chodzi. Poddaj się. Onet ci nie pomoże.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 15.58
Zastanawiasz się czy przypadkiem PIS wam nie płaci zbyt mało za trolowanie?
Komunikat KOD
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2016 r., godz. 16.23
Manifestacja poparcia dla dziennikarzy mediów JESZCZE publicznych - WOLNE MEDIA ! Sobota 9 stycznia godz. 14.00-16.30 pod budynkiem TVP na Placu Powstańców Warszawy . Nie pozwólmy aby zamknięto nam usta - bądźmy razem KOD-AKCJA-MAZOWSZE.
Dodane przez W, a może x, w dniu 04.01.2016 r., godz. 17.29
Spuścić oko na kilka dni, a szachrajki harcują. Brawo jasiu! Podgrzałeś ten poniedziałkowy zimny poranek. Jesteś trzecią siłą, przynajmniej teoretycznie. Trzymam za ciebie kciuki, jak zawsze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.01.2016 r., godz. 17.33
Trudno odnosić się do wszystkiego. Tych wątków w dyskusji jest wiele. Skoncentruję się na mediach publicznych. Przykładów potężnych manipulacji w samej TV jest mnóstwo. Na naszym forum wymieniono kilka, na prawdę grubego kalibru - "sprawa Sumlińskiego", akcja przedwyborcza Lisa i Karolaka, pompowanie Petru. Dorzucę wielokrotne, niewyobrażalne wręcz, coroczne manipulacje z Marszem Niepodległości, które obserwuję od 2010 roku, czy też z Marszem Pamięci i sprawami smoleńskimi. To wszystko tworzy skalę oszustw porównywalną z tym, co było za komuny. To absolutnie jasne - media publiczne, na które jest jakikolwiek wpływ trzeba jak najszybciej, radykalnie zmienić i przywrócić je społeczeństwu.
Dodane przez ad KOD, w dniu 04.01.2016 r., godz. 17.34
Słuszne poparcie, ale poco wiecować? Dajcie im nową pracę, w tej się wypalili. Szefowie sami podali się do dymisji.
Do ola,jasio malolat I Eychler
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.01.2016 r., godz. 18.17
Jak napisałem,że jest 2 dni po 2015 roku to Pan Ola sprostował na 1,5 dnia.................. to ponawiam pytanie bardzo proste -- kto jest za takimi ohydnymi prowokacjami Lisa z Karolakiem??? ciężko wydukać coś w rodzaju ... no nie do końca się zgadzam , ale jednak to moi liderzy w w walce uczciwość??? .........nie możecie ..bo to wasze środowisko i nie stać was by wyrazić potepienie... nie przejdzie Wam to przez usta..........podsumowując : tak naszymi idolami są Lis i alimenciaż Kod , bo demokracja to uczciwość w stosunku do społeczeństwa , przede wszystkim rodziny , nikogo z Was nie stać by potępić alimenciarza i ohydnego ustawkowicza a teraz największego opozycjoniste w dziejach żałosne... zakładajcie koszulki drugiego sortu i czujcie sie zaj....ście jako walczaca opozycja,...bo niczym nie ryzykujecie, podejrzewam przechodzone komuchy.......
Dodane przez Ja, w dniu 04.01.2016 r., godz. 18.46
Eychler kiedy odpowiesz na zadane ci pytania zakodowany miernoto politycznego scieku
Dodane przez OPS, w dniu 04.01.2016 r., godz. 18.57
Jedzie Pan na tę manifę pod TV? Z 2 letnią córką?
Żeby PiSiorkom nie było tak słodko
Dodane przez Desant Prawdy, w dniu 04.01.2016 r., godz. 19.23
Kontrowersyjna wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu: "Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda - warto zainwestować" - pisze Żurawski vel Grajewski. Będą nas tak pisiorki straszyć Rosją i pakować pieniądze w ukraińską banderolę bez dna. Strzeżmy się tych co bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.
Komunikat POmylencow
Dodane przez Josek, w dniu 04.01.2016 r., godz. 19.44
Raz zdobytego koryta z osmiorniczkami nie oddamy...... Bron GO z nami Marku E....
Kabaret Obrony Demokracji
Dodane przez Mariusz O., w dniu 04.01.2016 r., godz. 20.37
A to Panu Markowi nie przeszkadzały media POwskie, a teraz media PISowskie już przeszkadzaja, choc jeszcze nie sa? HiPOkryci robili dokładnie to samo! A przepraszam, robili gorzej, bo gorzej jak było już być nie może :) Więc jest lepiej, a bedzie najlepiej kiedy - WY(PO) i CI(PIS) znikniecie, bo tamtych (SLD) już nie ma, a TEN (Petru) przepadnie razem ze swoimi założycielami :)
Sen Marka G.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.01.2016 r., godz. 21.43
Siedzący za biurkiem Prezes słysząc ciche pukanie rzucił - wlazł! Skulona postać wśliznęła się bezszelestnie do gabinetu i stanęła ze spuszczoną głową gniotąc w rękach czapkę. Był to Marek G., stał w samych skarpetkach, gdyż zdjął przed wejściem do willi Prezesa buty, więc krzyżował stopy usiłując ukryć smród skarpetek, dolegliwość wspólną dla całej narodowej prawicy. Prezes czując ten zapach upewnił się, że ma do czynienia ze SWOIM. Wiesz w jakim celu cię tu wezwałem? - rzucił Prezes. Tak Panie - odparł spocony z wrażenia Marek G. oczekując jak zbawienia znanej wszystkim w partii formułki Prezesa. Błogosławione łono, które ciebie nosiło i błogosławione piersi, które ssałeś! - usłyszał nie mogąc oprzeć się emocjom. - mianuję cię pierwszym pomocnikiem mojego ogrodnika - rzucił Prezes, dodając - a teraz won! Tak Panie - odparł rozpromieniony Marek G. i w ukłonach, cały czas idąc do drzwi tyłem uważał by się nie potknąć o stojące w gabinecie rzeźby. C.D.N.
Dodane przez ja, w dniu 04.01.2016 r., godz. 22.30
eychler kiedy odpowiez na zadane ci pytania
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.01.2016 r., godz. 06.33
Jeszcze o mediach. O ile w telewizji i radiu eleganckie, ośmiorniczkowe towarzystwo zapewniło sobie monopol przy okrągłym stoliczku i Magdalence i to trwa z niewielkimi zmianami do dziś, o tyle w prasie i internecie mamy już względną równowagę i wolność. Szczególnego znaczenia nabrał w ostatnim czasie internet i nic dziwnego, że stał się jedną z ważnych przyczyn ubiegłorocznego przełomu. Dotyczy to zarówno zwycięskiego wyniku zjednoczonej prawicy, jak i Kukiz'15. Dla obu tych ugrupowań komunikacja internetowa miała zasadnicze znaczenie. Przykładowo portale wpolityce i niezależna należą do najbardziej odwiedzanych polskich portali internetowych. W internecie można również dotrzeć do filmów ze spotkań z osobami i politykami spoza meinsteamu. Co najważniejsze mają one wówczas pełną swobodę wypowiedzi, a nie jak to bywa najczęściej w wywiadach z funkcjonariuszami typu Lis, Stokrotka, Lewicka, Tadla, Pochanke, Wielowiejska itp., gdy są traktowani cały czas jak zwierzyna na polowaniu - przerywa się im, po 10 razy stawia to samo pytanie i w gruncie rzeczy nie pozwala wypowiedzieć, gdy pada inna niż oczekiwana odpowiedź. Te obszary względnej wolnosci nadal pozostają, ale w najbliższym czasie z tego bloku trzech najbardziej wpływowych mediów zostaną rączkach eleganckiego towarzystwa już tylko dwa - TVN i Polsat, zarządzane przez ludzi komunistycznego układu - towarzysza Waltera i Solorza o kilku twarzach. Wczoraj oglądałem trochę TVP Info. Jednym z ważnych elementów manipulacji jest traktowanie osób ostro zaangażowanych w spór polityczny i stojących po "właściwej" komunistyczno-platformerskiej stronie jako niezależnych ekspertów. I tak włąśnie został potraktowany Aleksander Smolar, szef sponsorowanej przez pewnego międzynarodowego spekulanta fundacji Batorego. Z jakąż czułością zwracała się prowadząca do niego panie profesorze !!! Sam miód. Oczywiście pan profesor, udając niezależnego eksperta słał nam umiejętnie propagandę peowsko-kodowską.
Sen
Dodane przez Antiza, w dniu 05.01.2016 r., godz. 08.01
Żarty żartami ale tylko nadzieja na stołek burmistrza, co jest uwarunkowane poparciem prezesa, "usprawiedliwa" to skrajne, bezmyślne i nieracjonalne wyłopotanie przez podmuchy historii...
zwycięstwo oparte na oszustwie
Dodane przez jasio małolat, w dniu 05.01.2016 r., godz. 08.04
PO obiecało zieloną wyspę - dostało czerwoną kartkę od wyborców, a PIS widząc nastroje społeczne wykorzystał to w kampanii wyborczej. Specjaliści bardzo dobrze określili potencjalny elektorat i uderzyli w czułe miejsce. Ludzie potrzebowali nowych obietnic i je dostali. 500 zł na dziecko gotowa ustawa, gdzie??? (projekt ewoluuje może zaczniemy od drugiego, a może nie dla wszystkich, może jakieś progi? bo brak kasy w budżecie), niezadłużanie społeczeństwa (nowelizacja budżetu 2016, zwiększenie długu do 55 mld zł, no sukces;) we wciskaniu ciemnoty) kwota wolna od podatku 8 tyś zł - gotowa ustawa (nie w tym roku, nie od razu i nie dla wszystkich), darmowe leki dla emerytów po 75 (nie teraz i nie wszystkie leki), wiek emerytalny gotowa ustawa (brak ustawy, wiek niższy owszem ale o wysokości emerytur w tym wieku to już się zapomniało w kampanii powiedzieć) minimalna stawka godzinowa 12 zł gotowa ustawa, gdzie??? (być może, nie w tej chwili ale się dowiaduj) i tak można dalej wymieniać górnictwo, służba zdrowia itp. SN uznał, że wybory były zgodne z prawem i że wygraliście (nie przypisujcie SN, że stwierdził wasze zasłużone zwycięstwo bo sami z siebie robicie sprawnych umysłowo inaczej) jednak SN nie ocenia waszych haseł i obietnic. Oszukaliście wyborców więc to zwycięstwo oparte jest na prawdzie?. Wiem, że w niektórych kręgach cel uświęca środki i w waszym przypadku też tak było. Społeczeństwo nie wybacza. Gniew ludu jest wielki. Co do rozmów ze znajomymi z PIS to czego oczekujecie?, że powiem wam, że rozmawiałem z Panią xxx albo z Panią yyy. Dla wyszkowskich członków PIS. A co się u was dzieje? jakie macie nastroje w regionie? co niektórzy jawnie mówią o potrzebie świeżej krwi we władzach. I też mam podać nazwiska?;) Co do opłat za pisanie na tym forum to dostaję 50gr za literę, dlatego piszę tutaj takie długie wypociny;) co prawda są to pieniądze wirtualne i stworzone na waszą potrzebę otrzymania odpowiedzi ale jak ktoś woli to stawkę można podnieść dowolnie, już nawet bez konsultacji ze mną;) Ciepłego dnia!;)
ostatni wpis
Dodane przez jasio małolat, w dniu 05.01.2016 r., godz. 08.11
To jest mój ostatni wpis na tym forum. Kończę zamieszczać tu komentarze. Każdy może użyć podpisu jasio małolat i wyrazić swoje poglądy jednak to nie będę ja. Życzę sukcesów i gorących dyskusji;). Pozdrawiam jasio małolat;)
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2016 r., godz. 09.02
Niech no PiS wspomoże biednych obiecaną kwotą 500 zł, a zobaczycie jakie poparcie zdobędzie od rodzin polskich. PO PSL sami się obławiali, a Polaków mieli w d...ie. Dostali, to na co zasłużyli.Kaczyński dla nas będzie jak Janosik. Zabierze bogatym da biednym. Czemu jedni mają zarabiać 200000 zł, kiedy inni mają wyżyć za 2000 miesięcznie?
Marek Eychler i jasio małolat, to jedna osoba
Dodane przez Weronika, w dniu 05.01.2016 r., godz. 09.57
Wystarczy przeczytać komentarz z 04.01.2016 z godz 12.06 i 12.13 .Tym sposobem Marek E.chce pokazać, ze ma wsparcie :-D.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 05.01.2016 r., godz. 11.40
Proponuje ogłosić żałobę z powodu ostatniego wpisu na tym forum jasia małolata. Nie dowiemy się z kim to on rozmawiał. Z Panią xxx, czy Panią yyy (kogoś to w ogóle obchodzi?:) Był to kolo w gorącej wodzie kąpany i jak na małolata przystało strasznie gorączkowy. Po sześciu tygodniach chciałby rozliczać zwycięską partię z obietnic rozłożonych na 4-letnią kadencję (bo nie inaczej). Profesjonalista! Żegnamy cię jasiu z łezką w oku, pomimo iż od początku traktowałeś to forum z góry. Jednak z każdym kolejnym wpisem gubiłeś się coraz bardziej, popełniałeś małolackie błędy pychy. Jest to być może odpowiedź na twą konfliktową naturę, która nie pozwala ci na trwanie w długoletnich przyjaźniach, na stabilność politycznych poglądów. Szkoda tylko, że nie rozwinąłeś tematu swojego profesjonalizmu, szkoleń, które podobno prowadzisz etc. Skonfrontowałbym to z poziomem twoich archiwalnych komentarzy i ocenił. Na koniec dobra rada. Zacznij zadzierać nosek, ale dopiero jak sam coś osiągniesz. Bez kłamstwa i manipulacji.
Dodane przez A!, w dniu 05.01.2016 r., godz. 13.16
Strzelił focha z tym pożegnaniem jakby pisał tu co najmniej tyle co Marek Eychler.
Dodane przez Janka, w dniu 05.01.2016 r., godz. 14.53
Takie cos jak jasio malolat sciemia,ze konczy pisanie komentarzy. To nie ten typ hejterow,dostal nowe instrukcje i bedzie pisal,ale pod inna nazwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2016 r., godz. 16.18
Tylko nadzieja na zmiany na stołku burmistrza, który wyłopotany, zbezczeszczony bez czci i wiary nie przejdzie nawet do kart historii.
293 będzie
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2016 r., godz. 17.22
już tego! A panu Eychlerowi serdecznie współczuję, spotykać się z takimi wyzwiskami w komentarzach , to nie jest miłe!
oszustwo propagandy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.01.2016 r., godz. 18.08
Do jasio małolat, wpis z 5 stycznia, 8.04. Używa pan nieadekwatnych sformułowań w stosunku do faktów. Weźmy choćby program "500 zł na dziecko". Jego realizacja to poważna sprawa. Mówi się bowiem o kilkunastu mld. zł rocznie. Musi to być dobrze wydyskutowane i przemyślane w każdym detalu. To również sprawa dostępu do danych rządowych instytucji i ich analiza. Jak pan wie zapewne, obecnie rządzący mają do tych danych dostęp od niedawna Zarzut, że w tej sprawie dokonane zostało przez polityków zjednoczonej prawicy jakieś oszustwo jest po prostu śmieszny. Oszustwo jest natomiast w pańskiej wypowiedzi. To oszustwo peowskiej propagandy. Bardzo prymitywne. Ale kto powiedział, że propaganda ma być finezyjna ?
Dodane przez ola, w dniu 05.01.2016 r., godz. 19.32
w Kapitule Orderu Orła Bialego ze zwyczajowego składu został tylko Andrzej Duda - Aleksander Hall, Jerzy Buzek, Krzysztof Penderecki i Henryk Samsonowicz, zrezygnowali - do wzięcia od zaraz jest pięć wakatów, może niektórzy, co powyżej "wiedzą wszystko i lepiej", są pełni zadowolenia ze zmian w ojczyźnie, zgłoszą się, bo to niezbyt ładnie tak zostawiać Prezydenta samego...
Dodane przez ola, w dniu 05.01.2016 r., godz. 20.02
ł - PiS, a ściśle Beata Szydło pokazywała niejednokrotnie w kampanii wyborczej niebieską teczkę z gotowymi ustawami, wszystkimi obiecanymi! PiS ma na spełnienie obietnic , lub ich konkretne zaprezentowanie, 100 dni - cierpliwie czekam, natomiast trudno się nie zgodzić z panem Głowackim, że póki co są "z ręką w n......." - w kampanii całkiem zwyczajnie kłamali.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.01.2016 r., godz. 20.12
Media - gorący temat. Właśnie obejrzałem na niezależnej ciekawy, krótki film. Świetny komentarz przy dyskusji o telewizji publicznej. Pani (może raczej towarzyszka) Osińska z TVP Info kończy wywiad z byłą prezydentową Komorowską (jeszcze przed ostatnimi wyborami prezydenckimi) . Panie są na ty i prowadzą dialog o przeprowadzonym wcześniej wywiadzie. Towarzyszka Osińska rozpływa się w zachwytach jak wszystko wspaniale wyszło. Ależ serwilizm !!! I nagle padają słowa prezydentowej - "ale musi być jeszcze cenzura pani minister". Odpowiedź pani/towarzyszki Osińskiej jest błyskawiczna - "ależ oczywiście cenzura musi być".
jasio to prowokator
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2016 r., godz. 20.32
taki niepozorny małolat jasio a potrafił dokopać specom z Pisu .No wielki szacun cieciu .Szkoda że nie będziesz dowalał im wiecej jasiu .A może spróbujesz leszczu swoich sił.
do Marek Głowacki z 5.01.2016 18:08
Dodane przez gs, w dniu 05.01.2016 r., godz. 21.09
Panie Marku, oszustwo to może za mocne słowo, ale faktem jest, że najczęściej w kampanii mówili, że na każde dziecko. Potem nie na każde, ale na drugie i kolejne. Potem, że próg dochodowości może będzie. Prawą jest, że obecnie rządzący nie mieli dostępu do danych. Skoro jednak nie mieli to na podstawie jakich informacji ośmielali się obiecywać, że na każde? Obietnica bez pokrycia?
Dodane przez Ojejej, w dniu 05.01.2016 r., godz. 21.25
To dopiero katastrofa! Złoty spadnie, a Zachód wyznaczy kolejną debatę o Polsce. Może wyprawim Grzeszka Nowosielskiego, takiego orderu to on chyba jeszcze nie ma?
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 05.01.2016 r., godz. 21.30
Komorowski miał przejechać na pasach zakonnicę w ciąży żeby przegrać. Nie przejechał i przegrał. Oszukał?
Do Marka Głowackiego z 5.01.2016 06:33
Dodane przez gs, w dniu 05.01.2016 r., godz. 21.33
Panie Marku, wymienia Pan ciągle tych samych dziennikarzy, którzy min. wg Pana są nieobiektywni, nierzetelni . Ja ze swojej strony wymienię również takich (też po Nazwisku): Karnowski, Karnowski, Warzecha, Ziemkiewicz, Semka, Lisicki, Gmyz, Magierowski, Skowroński, Pospieszalski. Pewnie znajdzie się jeszcze kilku. Czy wg Pana wymienieni przeze mnie dziennikarze są obiektywni? Jeżeli wejdą to TV publicznej za tych wymienionych przez Pana w komentarzu, to wtedy będzie równowaga? Pisze Pan o TVN i Polsat. Ja wspomnę o TV Republika, w Sieci, DoRzeczy, wPolityce, niezależna. Dla mnie powyższe to są skrajnie nieobiektywne media, gdzie 99% czasu poświęca się na krytykę każdego, to ośmiela się krytykować Prawicę.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2016 r., godz. 22.07
A może weźmie się Pan gs za rozliczenie obietnic PO sprzed 8 i 4 lat?
Dodane przez Ojejej, w dniu 05.01.2016 r., godz. 22.30
Dla samej rotacji warto żeby coś się zmieniło. Gorzej na pewno nie będzie niż było. A zapytam, nie nudzi się już panu nasz burmistrz?
Dodane przez Waldi, w dniu 05.01.2016 r., godz. 22.32
Pan Ola jest takim wrazliwym na klamstwa ,to wobec tego gdzie byl przez ostatnie 8 lat. Mozna domyslec sie,ze wszystkie afery,a bylo ich mnogo ponad czterdziesci bardzo mu odpowiadaly i dlatego jest ,,za" ich kontynuowaniem. Jak inaczej mozna to tlumaczyc i jak tez mozna isc za glosem alimenciarza ktory nie placi na wlasne dzieci. Czy takiego kogos mozna darzyc zaufaniem? Jest nie uczciwych wobec najblizszych,to jakim jest wobec was.? Kazdy myslacy logicznie wie,ze w demonstracji nie pojda ludzie zarabiajacy 1500albo imniej, bo jaki mieliby w tym interes? Tak panie Ola takie bajery to wciskajcie sobie samym.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.01.2016 r., godz. 07.05
Od razu w obu sprawach. Sądząc z zapowiedzi tematu, który jeszcze i dziś nie jest ostatecznie zamknięty program "500 zł na dziecko" idzie we właściwym kierunku i będzie zrealizowany bardzo szeroko. Będzie potężną pomocą dla wielu rodzin wielodzietnych i silnym bodźcem dla rodzin chcących mieć dzieci, żeby na to się zdecydować. Jak chcecie to sobie analizujcie niuanse wypowiedzi przedwyborczych, rozszczepiajcie włos na czworo. Będzie to was umacniać we wzajemnej frustracji - mam na myśli głównie wyborców PO i Nowoczesnej. Jeżeli mówimy natomiast o mediach. Kryterium obiektywizmu nie jest tu wg mnie najlepsze. Można bowiem stwierdzić, że nikt nie jest obiektywny. Ta uwaga dotyczy wg mnie publicystów z różnych obozów. I tu się z panem zgadzam. Problem polega na tym, że mamy jednostronny, lewacko-liberalny przechył w przekazie medialnym w najważniejszych, najbardziej wpływowych mediach TVN, TVP i Polsacie. Towarzysz Walter, zarządzający TVNem to propagandysta jeszcze z czasów jeszcze Edwarda Gierka. Dał słynny rozkaz, który już przetaczałem na tym forum. Oznacza on, że niezależnie, kto rządzi zawsze nawalamy w PiS. Podobnie jest w medium zarządzanym przez pana o kilku nazwiskach, wywodzącego się jeszcze z PRLowskich tajnych służb. Na te media nie mamy wpływu. Jeżeli jednak w mediach publicznych jest to samo to mówimy - NIE !!! To już koniec robienia z nas głupków przez Lisków, Lewickie, Tadle i innych oficerów propagandy peerelowsko-platformerskiej.
Dodane przez ola, w dniu 06.01.2016 r., godz. 10.12
media publiczne, a w najbliższym czasie zwane narodowymi nie mogą być partyjne - tubą PiS-u mogą być, i już są, media komercyjne i nie ma tu nic do rzeczy, które bardziej są wpływowe, bo o tym decydują odbiorcy - panie Głowacki proszę nie mieszać i wkładać wszystkie stacje telewizyjne i programy radia do jednego wora, i w zależności wyjmować zgodne z pana świtopoglądem - poza tym obecnie jest tyle innych możliwości komunikacji wzajemnej i przekazów, że zainteresowani tym samym, napewno się odnajdą, to już nie te czasy, że kupowało się w sklepie żółty ser i każdy wiedział o co chodzi -P.S. PiS nie będzie dalej procedować ustawy o prawie łowieckim, bo nowelizacja okazała się tak "rewelacyjna i nowatorska" że , m.in. dopuszczała udział dzieci w polowanich...
Szczują na Polskę a u siebie mają nieporządek.
Dodane przez Poprawność polityczna zgubi Niemcy., w dniu 06.01.2016 r., godz. 10.20
Kobiety w Niemczech napastowane przez imigrantów. Reakcja władz po 4 dniach Imigranci wykorzystali noc sylwestrową w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie do gwałtów, bijatyk i napadów. Przez blisko cztery dni władze niemieckie prawdopodobnie nie zauważyły skandalu. Zignorowano pierwsze doniesienia "Bilda" z 1 stycznia. We wtorek przedstawiciele władz Kolonii i policji federalnej zebrali się, by znaleźć koncepcję na przestępczość zorganizowaną wśród uchodźców. W zachodnich Niemczech w noc sylwestrową doszło do ponad 100 ataków, przede wszystkim na kobiety, wracające z zabaw. Otaczali je, próbując dokonać gwałtu, następnie okradali. Minister sprawiedliwości Niemiec, Heiko Maas, zapowiedział, że sprawcy poniosą odpowiedzialność za "obrzydliwe napaści".Do jednego z ataków doszło pod stacją kolejową i katedrą w Kolonii. Sprawcami - grupa osób "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północne" - poinformowała policja niemiecka. Do wtorkowego południa wpłynęło 90 zgłoszeń w związku z incydentami. Również w Hamburgu, mężczyźni opisani przez ofiary jako arabowie, zaatakowali kobiety i okradli je z telefonów komórkowych i pieniędzy. W Niemczech mówi się nawet o przemyślanym i zorganizowanym charakterze napadów przez imigrantów. Pierwsze relacje o atakach na wracających do domów w sylwestrową noc pojawiły się w "Bildzie" jeszcze 1 stycznia. "Początkowo nikt nie wierzył w doniesienia gazety, ale wkrótce okazało się, że policja musi się zmierzyć z wielkim śledztwem" - pisze "Frankfurter Algemaine Zeitung". Poszkodowane opowiadają, że napastnicy odzierali kobiety z ubrań. Nawet jedną z interweniujących policjantek zaatakowano, a sprawca łapał ją za spodnie. "To zupełnie nowy wymiar przemocy seksualnej" - mówił szef policji Nadrenii - Północnej Westfalii w rozmowie z dziennikiem "FAZ". W Kolonii zatrzymano do tej pory 5 osób. Tamtejsze władze zapowiadają, że afrykańskie gangi zostaną rozbite. Incydenty w niemieckich miastach zmotywowały Pegidę w poniedziałek do wystąpień ulicznych. Szacuje się, że do Niemczech przybyło ponad 700 tys. uchodźców z Afryki.
Dodane przez pielęgniarka, w dniu 06.01.2016 r., godz. 10.27
ja nie rozumiem tego 500zł na dziecko.ja dostanę tylko na drugie i trzecie bo czwarte nie dostanie bo jest już pełnoletnie a pierwsze nie dostanie bo to jego nie dotyczy. czy to tak ma wyglądać. a jeszcze bo córka jest pełnoletnia ale jeszcze na moim utrzymaniu bo się uczy to też jej się będzie należeć.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.01.2016 r., godz. 10.49
z was głupków nikt nie musi robić.
Dodane przez gs, w dniu 06.01.2016 r., godz. 11.39
Panie Marku, czy nie lepiej zatem pieniądze z podatku bankowego oraz od hipermarketów, które i tak "na końcu" są/będą od nas, przeznaczyć na zwiększenie rynku pracy? Ja osobiście jestem przeciwny dawaniu komuś czystej gotówki za nic. Nikt nie wie, na co te pieniądze zostaną wydane. Niech ludzie zarobią te pieniądze. Czy będzie to bodziec to się okaże. Można jednak założyć, że będzie to bodziec dla imigrantów. Trochę stajemy się państwem socjalnym. Wspomina Pan, że był przechył w mediach. Czy uważa Pan, że gdy szefem TVP będzie polityk ze Zjednoczonej Prawicy to nie będzie przechyłu?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2016 r., godz. 11.56
Wiwat PiS, wiwat Kaczyński!!! Polska dla wszystkich Polaków, nie tylko dla złodziei, sprzedawczyków i cwaniaków.
Dodane przez gs, w dniu 06.01.2016 r., godz. 13.21
Właśnie przeczytałem krótki ciekawy list matki czwórki dzieci adresowany do Prezesa Kaczyńskiego w Wyborczej. Wg mnie bardzo zdroworozsądkowe podejście. Czy uważacie, że to funkcjonariuszka?
Do pielęgniarki, która nie rozumie.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2016 r., godz. 17.09
Pielęgniarkom PO tyle nadawała, że nie powinny się o nic więcej upominać.
do gs
Dodane przez Anonim, w dniu 06.01.2016 r., godz. 17.10
Ciebie uważamy za funkcjonariusza stary komunisto. A może nie?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl