Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaDzięki nim region pięknieje

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.10)

Marszałek Adam Struzik spotkał się z finalistami konkursu „Modernizacja Roku 2014”, w którym docenione zostało Mazowieckie Edukacyjne Centrum Energii Odnawialnej w Wyszkowie.

– Spotykamy się dziś z przedstawicielami różnych inwestorów i samorządów lokalnych, którzy w 2014 r. zrealizowali inwestycje dotyczące rewitalizacji obiektów zabytkowych, o charakterze kulturalnym czy przestrzeni miejskich. Wpisują się one w proces modernizacji kraju – podkreślił marszałek Adam Struzik. – W finale konkursu znalazło się osiem projektów z Mazowsza. Dziś chcemy docenić wykonawców i inwestorów, a także omówić te modernizacje, bo dzięki nim Mazowsze pięknieje i jest coraz bardziej nowoczesne – dodał marszałek.
Konkurs na Modernizację Roku realizowany jest już po raz dziewiętnasty. Inicjatywa jest doskonałą okazją do zaprezentowania najlepiej zrealizowanych w danym roku projektów. Przy ich ocenianiu pod uwagę brane były wysiłek i zaangażowanie inwestorów, wykonawców i projektantów w dostosowanie starych obiektów do współczesnych standardów.
Do XIX edycji konkursu zgłoszono kilkaset obiektów, z czego do finału zakwalifikowało się osiem z Mazowsza. Są to: Restauracja Wieży Ciśnień – Plac Dąbrowskiego (Płock), modernizacja Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, ul. St. Małachowskiego (Płock), rewitalizacja parku – strefa rekreacji i turystyki „Park Bajka”, ul. Norwida (Błonie), Modernizacja ul. Bulwarnej (Mińsk Mazowiecki), modernizacja oczyszczalni ścieków z suszarnią osadów ściekowych, ul. Zamiejska 1 (Siedlce), modernizacja Mazowieckiego Edukacyjnego Centrum Energii Odnawialnej przy Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida (Wyszków), modernizacja mostu na Rokitnicy Nowej w ciągu alei cmentarnej, ul. Grodziska (Błonie), modernizacja Skweru im. św. Jana Pawła II wraz z budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Kardynała Wyszyńskiego 1 (Józefów).
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

Komentarze

Bioenergetyka
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 12.36
Dziedzina nauki bardzo na czasie.Chodzi o to, by nie zasmradzać atmosfery . Skutkuje to brakiem atmosfery świątecznej w pogodzie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta