Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Finał Szlachetnej Paczki

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.08)

W miniony weekend odbył się kulminacyjny moment akcji – darczyńcy przywieźli paczki, które za pośrednictwem wolontariuszy trafiły do potrzebujących rodzin.

Jak już pisaliśmy w poprzednim numerze „Wyszkowiaka”, w naszym mieście zawiązała się grupa Szlachetnej Paczki – 13 wolontariuszy pod wodzą lidera akcji Pawła Zawadzkiego przez ostatnie tygodnie odwiedzało potrzebujące rodziny, pytali je o ich sytuację, potrzeby. Na podstawie zebranych informacji szukali darczyńców, którzy zechcą wesprzeć rzeczowo osoby w trudnym życiowym położeniu. Idea akcji nie ogranicza się jedynie do sfery materialnej – pomoc potrzebującym ma im dać nadzieję, impuls do dobrej zmiany, poczucie, że nie są sami, że ktoś o nich pamięta.
12 i 13 grudnia w całym kraju odbyło się przekazanie darów. W Wyszkowie grupa Szlachetnej Paczki gromadziła i dzieliła prezenty w Zespole Szkół nr 3 dzięki uprzejmości dyrekcji placówki, która udostępniła sale. Nie było to zwykłe miejsce gromadzenia paczek – panowała tam bożonarodzeniowa atmosfera, z głośników dobiegała świąteczna muzyka, wolontariusze upiekli ciasta, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przygotowali świąteczne pierniczki, które były drobnymi upominkami dla darczyńców. A ci stopniowo od godzin porannych w sobotę i niedzielę przywozili paczki. Nie znając obdarowywanych rodzin (takie są zasady Szlachetnej Paczki) wykazali się hojnością kupując potrzebującym żywność, artykuły chemiczne, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego. Świątecznie ozdobione paczki wolontariusze rozwieźli do 31 rodzin m.in. w Skuszewie, Tumanku, Ojcowiźnie, Somiance, Dąbrowie.
– Wielu darczyńców pytało, czy akcja również będzie w Wyszkowie za rok, niektórzy żałowali, że zbyt późno się o niej dowiedzieli – relacjonuje Paweł Zawadzki.
Wolontariusze wnosili do mieszkań podarunki, często były to duże przedmioty takie jak łóżka, lodówki. Wysiłek ten wynagrodziła reakcja obdarowywanych – radość dzieci, łzy wzruszenia rodziców. Obdarowywani przekazywali za pośrednictwem wolontariuszy wyrazy wdzięczności darczyńcom, własnoręcznie wykonane karty z życzeniami itp. Jak mówią przedstawiciele Szlachetnej Paczki, to osoby, które nigdy same nie wyciągnęłyby ręki po pomoc, a ta jest im naprawdę potrzebna.
J.P.

Komentarze

Od przyjaciół Boże broń mnie
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 09.20
z wrogami sam sobie poradzę!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl