Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Obiady w szkołach będą tańsze

(Zam: 16.12.2015 r., godz. 12.35)

Firma „Mleks”, która na zlecenie gminy przygotowuje i dostarcza posiłki do szkół, w związku z przedłużeniem umowy o kolejne trzy miesiące, zgodziła się obniżyć cenę obiadów – dla dzieci o 76 gr, a dla dorosłych o 75 gr. Jak już pisaliśmy na łamach „Wyszkowiaka”, gmina Wyszków czekając na ostateczne regulacje prawne dotyczące dożywiania w szkołach, zdecydowała się opóźnić rozpisanie nowego przetargi i przedłużyć kontrakt z firmą „Mleks”.

Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje się do podpisania umowy z „Mleksem” na okres od 1 stycznia do 31 marca 2016 r. Na jej podstawie obowiązywać będą nowe ceny obiadów: dla dzieci – 8,23 zł brutto (było 8,99 zł), dla dorosłych – 8,74 zł brutto (było 9,49 zł).
„Mleks” będzie dostarczać posiłki do szkół do końca marca. W lutym samorząd planuje ogłoszenie przetargu na przygotowywanie i dostarczanie posiłków do szkół – umowa z wyłonionym w tym postępowaniu podmiotem ma obowiązywać do końca 2017 r.
„Obniżona cena obiadów to dobra, przedświąteczna wiadomość zarówno dla gminnego budżetu, z którego finansowane są obiady dla dzieci korzystających ze świadczeń OPS, jak i rodziców, którzy płacą za szkolne obiady swoich pociech” – podaje Urząd Miejski. Jak zaznacza, korzystających z posiłków w szkołach jest coraz więcej. Według przedstawicieli samorządu, pozytywnie przez rodziców i uczniów oceniania jest także ich jakość.
Przypominamy również, że rodzice mogą zdecydować o zakupie tylko zupy lub tylko drugiego dania, mogą posiłek dla dziecka zamówić na konkretne dni składając zamówienie dzień wcześniej. „Mleks” odpowiada także na zapotrzebowania związane z różnego rodzaju dietami uczniów.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Matka Polka, w dniu 16.12.2015 r., godz. 15.37
To są nadal ceny wygórowane nastawione na zarobek. W kuchniach szkolnych nikt nie musiał działać pod presją zarobkową. Dobre obiady mogły kosztować ok. 5 zł. A i kilka kobiet miało pracę.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2015 r., godz. 15.56
A co z super kuchnia w szkole na Polonezie. Mogłaby robić jedzonko dla wszystkich.
Dodane przez SP2, w dniu 16.12.2015 r., godz. 17.23
Ale jak nadal na większość dań składa sie mleko i makarony to nadal jest za drogo.
rodzic
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.07
fakt .......dwa na pięć dni są " bezmiesne" tj : makaron , mleko , naleśnik. Makaron rozgotowany tj. sucha masa z najtańszej jakościowo mąki, bezjajeczna polana jogurtem truskawkowym nie jest wartościowym posiłkiem dla nastolatka. dodatkowo za 9 zł. Naleśniki 2 szt. posmarowany dżemem i jogurtem nie jest również wart 9 zł nawet z zupą. Zupa np. grochowa, kapuśniak, tak zwany krupnik z kostki , zupa owocowa, pomidorowa, ogórkowa - 4,5 zł i nalesniki 2szt (bez sera) 4,5 zł. Dodatkowo jedeno z dań to tak zwana zupa owocowa: woda z sokiem czytaj zupa + makaron (wiadomo jakiej jakości) . Za to wszytsko miesiecznie ok 185,00 zł za dziecko a dwoje dzieci 370, Co zrobić jak dziecko nie jada makaronu pojawiającego sie 2 a nawet 3 razy w tygodniu w szkolnym menu... GRATULACJE ZA DECYZJE .
Dodane przez Na przymusowej diecie, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.27
Podzielam, tu nie chodzi o dzieci, tu chodzi o zarobek. Czysty zysk. I naszym władzom o to właśnie chodziło?
............
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.57
zgłoście się do rodziców niech zaproponuja miesieczne menu , beda mieli swój jasny i czytelny udział , potem należy wziąść do przetargu firmy. Nie mozna kupować kota w worku, niech określą swoją cenę za jakość jakiej oczekuje rodzic w szkole od posiłku za jkai płaci -proste ale PO-PSL jak nie zamiesza nie skomplikuje i nie zarobi to nie będzie.
Dodane przez rodzic, w dniu 18.12.2015 r., godz. 13.29
W Odcinku 3 sezon 11 M. Gessler wyceniła obiad z dwóch dań w restauracji gdzie robiła rewolucje : 0,50 zł - talerz zupy ogórkowej i 1 zł danie z kopytek, sos pieczarkowy i surówka. Ciekawe co by powiedziała za cenę naszych zestawów.
Dodane przez Draka na przerwie, w dniu 18.12.2015 r., godz. 14.10
Bo zupa był za słona
Dane z czerwca 2015 r. Przykład z Trójmiasta
Dodane przez Matka Polka, w dniu 19.12.2015 r., godz. 10.22
Tylko w sopockich szkołach rodziców obowiązuje jednakowa stawka za posiłek wydawany uczniom w szkole - wynosi ona 3,50 zł za obiad. W Gdyni i Gdańsku ceny są zróżnicowane, przy czym pierwsze miasto wypada pod względem cen zdecydowanie lepiej niż drugie. Koszt obiadu szkolnego w gdyńskich placówkach waha się w granicach od 2,40 do 3,80 zł, w gdańskich od 3 zł nawet do 10 zł (np. od 7 do 10 zł zapłacimy za obiad w Szkole Społecznej Niedźwiednik, która jest niepubliczna, ale posiada uprawnienia szkoły publicznej, 7 zł w działającej na tych samych zasadach Niepublicznej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1 na Chełmie, 6 zł w SP nr 83 w Kokoszkach, 5,20 w SP nr 12 na Ujeścisku, a 3 zł np. w SP 85 na Jasieniu).
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2015 r., godz. 10.28
Gesler wyceniła na 0,50zł koszt samej wody z zagotowaniem do zypy ogórkowej z podatkiem Vat.
TASAK
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2015 r., godz. 11.56
A grzybowa, barszczyk z uszkami, śledzik w koszulce ile kosztuje? Aż ślinka leci. GAz patcho, tortilla francesa czy espanola, nie wspominając o tapas pewnie też niezbyt drogie.
zając w buraczkach
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2015 r., godz. 12.13
i śmietanie jescze ale to już danie na na drugi dzień świąt. Z pewnościa dużo kosztuje. Na wigilę z buraków oprócz barszczu z uszkami serwuję ćwikłę i śledzie pod pierzynką. Wartwy śledzia wymoczonego ale nie w mleku, przekładam cebulą, tartym jabłkiem , buraczkami i polewam jogurtem. Niech sie przegryzie w lodówce, do tego zimna wódeczka - pycha!
Dodane przez Aspartam, w dniu 19.12.2015 r., godz. 13.24
Wyszków przebija trójmiasto. Niech mi burmistrzowa nie mówi, że nie chodzi im wszystkim o geszeft na zimno z cukrem.
Wata
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2015 r., godz. 15.23
z cukru w/g powyższej receptury wychodzi ale żeby takową wate otrzymać należy najpierw sie podgrzać na gazie!
Dodane przez A co na to Sanepid?, w dniu 19.12.2015 r., godz. 17.16
Pomijajac nie do zaakceptowania bardzo wysoka cene za szkolne obiady,powinny byc badane pod wzgledem jakosci i organoleptycznym. Rodzicow powinni zglosic do sanepidu i poprosic o czeste przeslanie probek zywnosciowych do laboratorium. Przeciez jest okreslone jaka zawartosc powinna byc w pozywieniu. Kontrole sanepidu to nie tylko sprawdzenie aktualnych ksiazeczek zdrowia i czystosci ,priorytetem powinno byc zdrowe i kaloryczne zywienie. Jeszcze jedno,kto wycenil tak drogie posilki i jakie sa jego kwalifikacje w tym temacie. kaloryczna z
Dodane przez Wata, w dniu 19.12.2015 r., godz. 17.22
A w Gdyni też na słońcu nie pieką i jest jak być powinno.
Jedzie mi tu czołg?!
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 16.03
Mam słodkie wspomnienia z pieczenia bab piaskowych z polewą z krówek. Dzisiaj już nie chcę piec wielkokalorycznych ciast. Nie wiem czy wszystkim smakował ale dzisiaj Wole sernik, sernik na zimno ale to drogie ciasta!
Potop, brak rzeczy
Dodane przez Bogusław, w dniu 22.12.2015 r., godz. 09.49
i jak załatwić ją, tą sprawę w Urzędzie? Przecież o urząd się wszystko opiera.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl